Resultater for Syyspärskeet 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohien syyspärskeet 2018 | Tulostuspäivämäärä | 15 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:45 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 syyskuu 2018 |
Laji 3, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika 15:22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leevi Väyrynen | 2007 | 34.07 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.04 | |||||||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | 35.31 | |||||||
Vieskan Uimarit | 36.90 | |||||||||
3 | Eduard Chirica | 2007 | 36.82 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.03 | |||||||||
4 | Niko Kumpulainen | 2007 | 37.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.57 | |||||||||
5 | Joonas Keränen | 2007 | 38.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.56 | |||||||||
6 | Aatu Poikkimäki | 2008 | 38.39 | |||||||
Vieskan Uimarit | 40.04 | |||||||||
7 | Tiitus Nygård | 2008 | 38.87 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.65 | |||||||||
8 | Aapo Alaniska | 2007 | 39.31 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.64 | |||||||||
9 | Emil Koskela | 2008 | 40.53 | |||||||
Vieskan Uimarit | 42.29 | |||||||||
10 | Artem Teryaev | 2007 | 40.78 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.88 | |||||||||
11 | Simon Hiltunen | 2008 | 41.14 | |||||||
Oulun Lohet | 42.21 | |||||||||
12 | Sandy Yin | 2007 | 41.47 | |||||||
Oulun Lohet | 39.71 | |||||||||
13 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | 43.38 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.31 | |||||||||
14 | Lars Forchini | 2007 | 43.41 | |||||||
Oulun Lohet | 41.82 | |||||||||
15 | Veeti Väyrynen | 2009 | 43.47 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Jamie Härkönen | 2007 | 44.13 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.89 | |||||||||
17 | Nikita Maximov | 2008 | 44.41 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.57 | |||||||||
18 | Kim Salonen | 2008 | 44.52 | |||||||
Oulun Lohet | 44.87 | |||||||||
19 | Otto Järvinen | 2008 | 44.53 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.74 | |||||||||
20 | Eliel Käkelä | 2008 | 44.69 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.22 | |||||||||
21 | Elias Hassinen | 2007 | 45.01 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.04 | |||||||||
22 | Akseli Ollonen | 2009 | 45.21 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.69 | |||||||||
23 | Touko Hukkanen | 2008 | 45.92 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.55 | |||||||||
24 | Olli Henriksson | 2007 | 46.31 | |||||||
Oulun Lohet | 49.05 | |||||||||
25 | Okko-Pekka Häkkinen | 2008 | 47.46 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Oliver Rannanpää | 2008 | 47.81 | |||||||
Oulun Lohet | 49.41 | |||||||||
27 | Tuomas Pääaho | 2008 | 48.30 | |||||||
Oulun Lohet | 50.33 | |||||||||
28 | Onni Savola | 2009 | 48.87 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.46 | |||||||||
29 | Peetu Pulkkinen | 2010 | 49.14 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.71 | |||||||||
30 | Luka Walter | 2008 | 50.29 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.37 | |||||||||
31 | Jonne Rantakeisu | 2008 | 51.16 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Waltteri Väisänen | 2008 | 51.32 | |||||||
Oulun Lohet | 52.75 | |||||||||
33 | Iisakki Ylikorkala | 2009 | 52.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.66 | |||||||||
34 | Iikka Heiko | 2009 | 53.02 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.49 | |||||||||
35 | Sami Kummu | 2008 | 53.43 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.34 | |||||||||
36 | Paavo Haukilehto | 2008 | 57.22 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.23 | |||||||||
Laji 3, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Arvioitu alkamisaika 15:22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | 30.03 | |||||||
Iisalmen Uimarit | 29.61 | |||||||||
2 | Kalle Pesälä | 2006 | 30.47 | |||||||
Oulun Lohet | 30.60 | |||||||||
3 | Konsta Rantasuo | 2006 | 31.18 | |||||||
Oulun Lohet | 31.48 | |||||||||
4 | Erblin Latifi | 2005 | 31.53 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.64 | |||||||||
5 | Julius Schroderus | 2006 | 31.99 | |||||||
Oulun Lohet | 32.66 | |||||||||
6 | Riku Määttälä | 2005 | 32.69 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.77 | |||||||||
7 | Weeti Niemi | 2006 | 32.72 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.99 | |||||||||
8 | Elias Mikkonen | 2005 | 33.15 | |||||||
Oulun Lohet | 33.63 | |||||||||
9 | Torsti Saarela | 2006 | 34.55 | |||||||
Vieskan Uimarit | 32.97 | |||||||||
10 | Markus Tervaskanto | 2006 | 34.72 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.52 | |||||||||
11 | Elias Bruun | 2006 | 34.85 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.79 | |||||||||
12 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 35.29 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.05 | |||||||||
13 | Väinö Kallio | 2006 | 35.53 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 33.97 | |||||||||
14 | Eetu Huuki | 2006 | 35.60 | |||||||
Oulun Lohet | 34.42 | |||||||||
15 | Jean Väisänen | 2006 | 36.27 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.61 | |||||||||
16 | Samuli Koskela | 2006 | 38.06 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.51 | |||||||||
17 | Veikko Korpipää | 2006 | 39.76 | |||||||
Oulun Lohet | 40.40 | |||||||||
18 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 39.85 | |||||||
Oulun Lohet | 38.85 | |||||||||
19 | Juho Rytilahti | 2006 | 41.73 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.91 | |||||||||
20 | Matias Raittimo | 2006 | 43.02 | |||||||
Oulun Lohet | 41.16 | |||||||||
21 | Aaro Kyntömaa | 2006 | 48.75 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 3, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika 15:22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 26.43 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.58 | |||||||||
2 | Rasmus Koskela | 2004 | 27.74 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.49 | |||||||||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | 27.87 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.78 | |||||||||
4 | Cedric Decena | 2004 | 28.05 | |||||||
Oulun Lohet | 27.87 | |||||||||
5 | Karlo Kilpinen | 2003 | 28.06 | |||||||
Kemin Uimaseura | 27.72 | |||||||||
6 | Teppo Jestoi | 2003 | 28.09 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 28.55 | |||||||||
7 | Arttu Haipus | 2004 | 28.27 | |||||||
Oulun Lohet | 27.62 | |||||||||
8 | Jere Hannuksela | 2004 | 28.43 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 29.54 | |||||||||
9 | Elmeri Aho | 2004 | 28.67 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 27.36 | |||||||||
10 | Roope Mutanen | 2003 | 29.10 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 28.11 | |||||||||
11 | Eetu Haipus | 2004 | 29.31 | |||||||
Oulun Lohet | 28.78 | |||||||||
12 | Roope Hyvärinen | 2003 | 29.36 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 28.95 | |||||||||
13 | Jere Heikkilä | 2004 | 31.15 | |||||||
Oulun Lohet | 32.09 | |||||||||
14 | Mikko Karjalainen | 2004 | 31.96 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.43 | |||||||||
15 | Alex Kortesalmi | 2004 | 32.15 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.32 | |||||||||
16 | Visa Nissinen | 2004 | 32.45 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.17 | |||||||||
17 | Lassi Lahtinen | 2004 | 33.41 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.06 | |||||||||
18 | Elmeri Kauppila | 2004 | 33.80 | |||||||
Oulun Lohet | 34.41 | |||||||||
19 | Jimi Kenttälä | 2004 | 34.10 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.53 | |||||||||
Laji 3, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Arvioitu alkamisaika 15:22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | 25.44 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 24.65 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 25.53 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 26.05 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 25.74 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 24.46 | |||||||||
4 | Ville Korpilähde | 2002 | 26.02 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.76 | |||||||||
5 | Tomi Nikula | 2001 | 26.10 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 27.41 | |||||||||
6 | Matias Rajavaara | 2002 | 26.16 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.71 | |||||||||
7 | Valtteri Taskinen | 2002 | 26.59 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.99 | |||||||||
8 | Juho Keränen | 2002 | 27.18 | |||||||
Oulun Lohet | 26.90 | |||||||||
9 | Jeremia Saarinen | 2002 | 30.12 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 29.85 | |||||||||
Laji 3, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika 15:22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 24.76 | |||||||
Oulun Lohet | 22.74 | |||||||||
2 | Jere Kekola | 2000 | 25.56 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 24.81 | |||||||||
3 | Tuomas Järvelä | 1994 | 26.36 | |||||||
Oulun Lohet | 26.04 | |||||||||
4 | Janne Tyni | 2000 | 27.25 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.08 | |||||||||
5 | Mostafa Ismail | 1989 | 28.33 | |||||||
Oulun Lohet | 27.47 | |||||||||
6 | Andreas Lindqvist | 1991 | 1:21.38 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:45 |