Results for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 207 | 50.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 184 | 52.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 170 | 54.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 152 | 56.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 147 | 57.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 115 | 1:01.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 115 | 1:01.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Louise Larsen | 2001 | 75 | 1:11.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Rikke Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | DSQ | 2 armt uv v/25m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Marina Jakobsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Cramon | 1998 | 393 | 41.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 385 | 41.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 330 | 43.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 289 | 45.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 260 | 47.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 246 | 47.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Christine A. Thomsen | 1998 | 246 | 47.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Emily Kay | 1999 | 239 | 48.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Natasja Schultz | 1998 | 236 | 48.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Maia Stripp | 1998 | 231 | 49.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 218 | 50.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Holm Junge | 1998 | 213 | 50.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rebecca L Eilifsen | 1998 | 212 | 50.46 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Clara Kall | 1999 | 209 | 50.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 202 | 51.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 197 | 51.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 192 | 52.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Josefine Pedersen | 1999 | 186 | 52.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 176 | 53.62 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Nina Lisakowski | 1999 | 169 | 54.34 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Rikke Dehn | 1999 | 165 | 54.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Sandra Clemmensen | 1999 | 164 | 54.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Camilla Feldmann | 1999 | 153 | 56.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Stinna Schnabl | 1999 | 148 | 56.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Cecilie Fruerlund | 1999 | 142 | 57.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Karen Mørch | 1998 | 140 | 57.87 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Alberthe Haurholm | 1998 | 139 | 57.98 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Sarah Wohlert | 1998 | 137 | 58.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Sandra Danielsen | 1998 | 128 | 59.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 101 | 1:04.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 78 | 1:10.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Maria Reinwaldt Hjort | 1999 | 67 | 1:13.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Laura Magnolia Randrup | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Maiken Jakobsen | 1999 | DSQ | 2 armt uv vend v/25m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 393 | 41.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Freja Helene Kall | 1996 | 385 | 41.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 367 | 42.00 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 348 | 42.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | 342 | 43.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Rasmussen | 1996 | 331 | 43.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Olsson | 1996 | 326 | 43.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Caroline Thoby | 1996 | 319 | 44.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Katja Jesse | 1996 | 312 | 44.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Simone Riis | 1997 | 309 | 44.48 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Cilla Gregersen | 1997 | 282 | 45.85 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 254 | 47.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 251 | 47.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Yessica Christens | 1996 | 248 | 47.84 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Brylov | 1997 | 241 | 48.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 220 | 49.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Victoria Laursen | 1997 | 210 | 50.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 204 | 51.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Amalie A. Fris | 1997 | 202 | 51.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Iwersen | 1996 | 197 | 51.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Sofie Carmel | 1997 | 168 | 54.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Julie Nielsen | 1997 | 149 | 56.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Fiona Larsen | 1996 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Donde | 1994 | 543 | 36.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nina Jørgensen | 1990 | 529 | 37.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Nicoline Møller | 1995 | 479 | 38.42 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Zachariasen | 1994 | 456 | 39.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 449 | 39.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 448 | 39.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Stine Damgaard | 1995 | 445 | 39.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Sandra Laksø | 1995 | 428 | 39.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 427 | 39.93 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Louise Uglebjerg | 1994 | 416 | 40.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 414 | 40.34 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simone Falster | 1995 | 378 | 41.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 371 | 41.84 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Nadia Christian | 1995 | 364 | 42.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Hansen | 1994 | 316 | 44.17 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
16 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 300 | 44.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 294 | 45.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Josefine Carlsson | 1995 | 277 | 46.14 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Bromberg | 1995 | 220 | 49.84 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |