Tulokset Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Cramon | 1998 | 426 | 3:05.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | 403 | 3:08.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 379 | 3:12.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 372 | 3:14.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 345 | 3:18.97 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 343 | 3:19.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 320 | 3:24.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Jokumsen | 1998 | 316 | 3:24.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dena Zornic | 1996 | 506 | 2:55.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Clara Albek | 1996 | 461 | 3:00.62 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 455 | 3:01.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 437 | 3:03.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 422 | 3:05.98 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette Sannerud | 1997 | 405 | 3:08.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 401 | 3:09.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 375 | 3:13.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mian Hartoft | 1996 | 367 | 3:14.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Leona Kenskov | 1996 | 335 | 3:20.86 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Emma Rasmussen | 1996 | 330 | 3:21.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katja Jesse | 1996 | 313 | 3:25.52 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simone Riis | 1997 | DNF | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Zachariasen | 1994 | 503 | 2:55.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandra Laksø | 1995 | 448 | 3:02.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Stine Damgaard | 1995 | 401 | 3:09.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Simone Falster | 1995 | 393 | 3:10.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 308 | 3:26.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 302 | 3:28.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 283 | 3:32.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Katja V. Jørgensen | 1995 | DSQ | Asyn arme v/175 m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 267 | 44.35 | 1:33.60 | 2:24.46 | 3:14.40 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 239 | 46.02 | 1:37.69 | 2:29.94 | 3:21.52 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 238 | 44.00 | 1:35.42 | 2:29.21 | 3:21.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 232 | 46.21 | 1:38.47 | 2:31.45 | 3:23.63 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Holdrup | 1999 | 176 | 50.20 | 1:47.85 | 2:46.21 | 3:43.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 153 | 50.15 | 1:50.63 | 2:53.01 | 3:53.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | 116 | 56.73 | 2:02.66 | 3:08.38 | 4:16.38 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | 410 | 38.37 | 1:21.04 | 2:04.53 | 2:48.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 390 | 37.60 | 1:20.81 | 2:06.58 | 2:51.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Isak Lichi | 1997 | 351 | 39.62 | 1:24.20 | 2:11.07 | 2:57.36 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Kasper Tvergaard | 1996 | 349 | 39.20 | 1:23.67 | 2:10.61 | 2:57.68 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Victor Bødker | 1997 | 348 | 39.37 | 1:24.91 | 2:12.21 | 2:57.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 343 | 40.09 | 1:25.40 | 2:11.82 | 2:58.78 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 324 | 40.37 | 1:27.43 | 2:15.03 | 3:02.22 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Lasse Brock | 1997 | 250 | 43.80 | 1:34.37 | 2:26.19 | 3:18.71 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Sebastian Westerby | 1997 | 242 | 44.85 | 1:35.45 | 2:28.47 | 3:20.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 236 | 46.71 | 1:37.96 | 2:30.94 | 3:22.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 545 | 34.81 | 1:14.24 | 1:53.92 | 2:33.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | 480 | 34.31 | 1:13.73 | 1:55.87 | 2:39.76 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
3 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 437 | 35.60 | 1:17.40 | 2:01.10 | 2:44.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Giessing | 1994 | 431 | 36.14 | 1:18.30 | 2:02.21 | 2:45.68 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Yannick Rasmussen | 1995 | 424 | 35.84 | 1:16.97 | 2:01.24 | 2:46.58 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Michel Michelsen | 1994 | 422 | 36.72 | 1:18.55 | 2:01.95 | 2:46.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 395 | 37.56 | 1:21.59 | 2:06.82 | 2:50.47 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 376 | 38.85 | 1:23.08 | 2:08.05 | 2:53.35 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Oliver Hjeresen | 1995 | 360 | 39.29 | 1:23.92 | 2:09.70 | 2:55.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Asbjørn Munk | 1995 | 349 | 2:57.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | 501 | 35.49 | 1:15.59 | 1:56.70 | 2:37.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 486 | 35.50 | 1:15.44 | 1:57.22 | 2:39.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | 485 | 35.01 | 1:15.23 | 1:57.07 | 2:39.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 309 | 35.00 | 1:17.56 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 215 | 40.40 | 1:27.53 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Celine Brock | 2000 | 202 | 42.53 | 1:29.41 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 192 | 41.20 | 1:30.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 191 | 43.07 | 1:30.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | 186 | 41.50 | 1:31.88 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 158 | 44.99 | 1:36.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Sara L. Brinch | 2000 | 134 | 46.29 | 1:42.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 408 | 34.03 | 1:10.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 407 | 33.34 | 1:10.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 402 | 33.51 | 1:11.04 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 388 | 1:11.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 367 | 34.67 | 1:13.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 350 | 1:14.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | 332 | 1:15.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 308 | 37.61 | 1:17.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 285 | 1:19.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Silje Krarup | 1998 | 273 | 1:20.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Emily Kay | 1999 | 270 | 37.82 | 1:21.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Christine A. Thomsen | 1998 | 265 | 39.31 | 1:21.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Isabella B. Grant | 1998 | 262 | 38.82 | 1:21.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Tenna Jensen | 1998 | 259 | 1:22.20 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 254 | 38.61 | 1:22.80 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Emilie Heick | 1999 | 252 | 39.25 | 1:22.94 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Maja Østergaard | 1998 | 251 | 38.78 | 1:23.07 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Clara Kall | 1999 | 248 | 1:23.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Laura Holm Junge | 1998 | 241 | 39.64 | 1:24.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 237 | 1:24.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Emma Maagøe | 1999 | 236 | 39.21 | 1:24.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 223 | 41.62 | 1:26.45 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 216 | 42.07 | 1:27.38 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Sarah Wohlert | 1998 | 210 | 42.16 | 1:28.21 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Rebecca L Eilifsen | 1998 | 207 | 40.46 | 1:28.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Rikke Dehn | 1999 | 207 | 38.63 | 1:28.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 203 | 42.69 | 1:29.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 193 | 41.29 | 1:30.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 175 | 40.97 | 1:33.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 170 | 43.15 | 1:34.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sandra Danielsen | 1998 | 153 | 1:38.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 139 | 46.04 | 1:41.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Laura Magnolia Randrup | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 626 | 29.94 | 1:01.28 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 534 | 30.77 | 1:04.61 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 463 | 32.45 | 1:07.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 459 | 32.29 | 1:07.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dena Zornic | 1996 | 457 | 32.12 | 1:08.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 426 | 33.78 | 1:09.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Siham Saud | 1997 | 411 | 34.29 | 1:10.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Fie Bay Florin | 1996 | 410 | 33.67 | 1:10.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | 409 | 33.60 | 1:10.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | 407 | 34.29 | 1:10.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 402 | 1:11.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 392 | 33.47 | 1:11.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 390 | 35.36 | 1:11.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Kathrine Holm | 1996 | 389 | 34.50 | 1:11.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Anna Gade | 1996 | 387 | 34.41 | 1:11.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Frederikke Villumsen | 1997 | 382 | 35.06 | 1:12.24 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Natasja Larsen | 1996 | 382 | 33.93 | 1:12.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Mie Garlin | 1996 | 377 | 34.10 | 1:12.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Anja Hansen | 1997 | 367 | 1:13.20 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 353 | 35.96 | 1:14.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 348 | 1:14.54 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Witthøft | 1997 | 347 | 34.92 | 1:14.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 342 | 35.86 | 1:14.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Signe Iwersen | 1996 | 339 | 35.65 | 1:15.16 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 333 | 36.78 | 1:15.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 332 | 1:15.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 323 | 1:16.37 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Cecilie T Linden | 1997 | 316 | 36.31 | 1:16.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Louise Knudsen | 1997 | 291 | 35.78 | 1:19.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Victoria Laursen | 1997 | 276 | 38.30 | 1:20.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Clara Petersen | 1996 | 272 | 38.46 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Anna Fixdahl | 1997 | 263 | 39.07 | 1:21.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Asta Berglund | 1997 | 262 | 1:21.95 | 1:21.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
34 | Sarah Brylov | 1997 | 241 | 39.00 | 1:24.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Yessica Christens | 1996 | 228 | 38.43 | 1:25.86 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 211 | 41.84 | 1:28.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Sofie Andersen | 1997 | 200 | 41.50 | 1:29.60 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
38 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 195 | 41.28 | 1:30.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Carmel | 1997 | 186 | 42.87 | 1:31.81 | |||||
A6 | ||||||||||
40 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 182 | 43.41 | 1:32.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Freja Loop | 1997 | 158 | 43.10 | 1:36.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Julie Nielsen | 1997 | 154 | 45.15 | 1:37.89 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anna Olsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 595 | 29.68 | 1:02.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Simone Isbye | 1994 | 583 | 29.53 | 1:02.75 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Amanda Sandager | 1995 | 563 | 30.60 | 1:03.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Maria Jensen | 1992 | 540 | 30.75 | 1:04.39 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Belinda Ervolder | 1995 | 525 | 30.93 | 1:04.97 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 501 | 31.60 | 1:06.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Caroline Buhl | 1995 | 496 | 31.72 | 1:06.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 472 | 32.11 | 1:07.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Jørgensen | 1990 | 468 | 32.33 | 1:07.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nicoline Møller | 1995 | 461 | 32.75 | 1:07.85 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 454 | 33.81 | 1:08.19 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Alberte Breum | 1995 | 449 | 32.73 | 1:08.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 448 | 33.09 | 1:08.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Signe Scharf | 1995 | 442 | 33.10 | 1:08.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 427 | 32.69 | 1:09.59 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Liv S. Normand | 1995 | 422 | 33.45 | 1:09.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Louise Uglebjerg | 1994 | 411 | 32.79 | 1:10.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 410 | 33.13 | 1:10.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 388 | 34.50 | 1:11.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Emma Donde | 1994 | 362 | 35.22 | 1:13.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | 359 | 35.61 | 1:13.76 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 355 | 34.48 | 1:14.06 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 340 | 35.79 | 1:15.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 321 | 36.06 | 1:16.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 318 | 1:16.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Sandra Laksø | 1995 | 296 | 1:18.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Josefine Carlsson | 1995 | 294 | 1:18.83 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 277 | 1:20.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Jasmin Bromberg | 1995 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Pedersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 312 | 32.44 | 1:08.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 298 | 33.06 | 1:09.53 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Mads Jørner | 1998 | 295 | 32.93 | 1:09.78 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | 264 | 34.38 | 1:12.41 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 263 | 34.53 | 1:12.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Luis Felipe | 1998 | 252 | 35.31 | 1:13.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Philip Greve | 1998 | 241 | 35.84 | 1:14.63 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Grønne | 1999 | 233 | 35.34 | 1:15.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Johan Bragason | 1999 | 233 | 35.80 | 1:15.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 229 | 36.05 | 1:15.89 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 229 | 35.81 | 1:15.92 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 221 | 36.81 | 1:16.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Parnel | 1999 | 217 | 37.56 | 1:17.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Grovn | 1998 | 214 | 35.71 | 1:17.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Johansen | 1999 | 193 | 38.65 | 1:20.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 187 | 38.34 | 1:21.30 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 179 | 38.08 | 1:22.45 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Jesper Christensen | 1998 | 179 | 38.67 | 1:22.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Andreas Wagner | 1998 | 170 | 39.54 | 1:23.85 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Alexander Olsen | 1998 | 164 | 39.39 | 1:24.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Johannes Øe | 1998 | 163 | 39.32 | 1:25.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 460 | 28.78 | 1:00.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | 446 | 28.97 | 1:00.81 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | 411 | 29.60 | 1:02.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | 407 | 29.80 | 1:02.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 395 | 30.51 | 1:03.29 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Kasper Tvergaard | 1996 | 391 | 30.42 | 1:03.50 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
7 | Chris Johansen | 1996 | 388 | 30.37 | 1:03.68 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | 386 | 29.51 | 1:03.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Mathias Parnel | 1996 | 377 | 30.54 | 1:04.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 375 | 1:04.42 | 1:04.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 373 | 1:04.51 | 1:04.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Peter Nilsson | 1996 | 373 | 1:04.55 | 1:04.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | August Warrer | 1996 | 360 | 32.02 | 1:05.27 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 360 | 31.18 | 1:05.31 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Nikolaj Larsen | 1996 | 356 | 31.60 | 1:05.51 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannibal Steenfos | 1996 | 352 | 31.60 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Oliver Huban | 1996 | 348 | 31.70 | 1:06.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 345 | 31.16 | 1:06.22 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 342 | 31.16 | 1:06.43 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
20 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 338 | 31.38 | 1:06.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Isak Lichi | 1997 | 329 | 32.06 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Martin Jungersen | 1997 | 311 | 32.43 | 1:08.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marcus Roldgaard | 1996 | 311 | 32.59 | 1:08.57 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
24 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 301 | 32.68 | 1:09.28 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 292 | 32.68 | 1:10.03 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 280 | 33.49 | 1:10.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Christoffer Krogh | 1997 | 275 | 34.46 | 1:11.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Patrick Rasmussen | 1997 | 275 | 34.90 | 1:11.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 273 | 34.19 | 1:11.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Christian Thomsen | 1996 | 268 | 34.42 | 1:12.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Martin Zilmer | 1996 | 265 | 33.70 | 1:12.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 264 | 34.27 | 1:12.37 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
33 | Simon Svane | 1996 | 264 | 34.53 | 1:12.40 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 264 | 1:12.44 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 245 | 35.27 | 1:14.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Lars Emil Villa | 1997 | 232 | 35.73 | 1:15.56 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
37 | Andreas Frost | 1996 | 211 | 35.87 | 1:18.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Frederik Kühn | 1997 | 207 | 35.64 | 1:18.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Frederik Rasmussen | 1997 | 203 | 37.66 | 1:19.03 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
40 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 201 | 37.62 | 1:19.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 193 | 38.04 | 1:20.43 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
42 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 186 | 39.27 | 1:21.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 169 | 38.66 | 1:23.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Frederik Ahm | 1997 | 142 | 40.93 | 1:29.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 550 | 27.49 | 56.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 502 | 27.70 | 58.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 501 | 27.79 | 58.48 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Bang | 1995 | 495 | 27.67 | 58.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 490 | 28.64 | 58.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas T. Johansen | 1994 | 483 | 27.73 | 59.22 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Morten Hjort | 1994 | 480 | 28.32 | 59.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Marcus Olesen | 1995 | 472 | 28.61 | 59.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Michel Michelsen | 1994 | 464 | 28.83 | 1:00.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Christian Heyde | 1994 | 464 | 28.54 | 1:00.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 452 | 28.91 | 1:00.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 442 | 29.61 | 1:00.99 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Joakim Jakobsen | 1994 | 440 | 29.20 | 1:01.09 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Esben Bragason | 1995 | 437 | 29.70 | 1:01.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 436 | 29.33 | 1:01.28 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 430 | 29.73 | 1:01.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Burak Dagidir | 1995 | 424 | 29.53 | 1:01.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 423 | 29.57 | 1:01.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 422 | 29.55 | 1:01.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Jakob Vismann | 1995 | 411 | 29.73 | 1:02.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Sebastian Terp | 1995 | 390 | 29.38 | 1:03.58 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Malthe Vestergaard | 1995 | 384 | 30.91 | 1:03.91 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 374 | 1:04.49 | 1:04.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Rasmus Burlev | 1995 | 371 | 1:04.67 | 1:04.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Anton Andersen | 1995 | 370 | 30.91 | 1:04.69 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | 354 | 30.45 | 1:05.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 353 | 31.11 | 1:05.75 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 352 | 31.42 | 1:05.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Tobias Grønne | 1995 | 347 | 32.30 | 1:06.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Joachim Lindkvist | 1995 | 345 | 31.05 | 1:06.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Jannick Kristensen | 1995 | 315 | 32.71 | 1:08.30 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Christian Jacobsen | 1995 | 310 | 33.15 | 1:08.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rasmus Kurps | 1994 | 304 | 32.06 | 1:09.05 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
34 | Victor Haurholm | 1995 | 300 | 32.23 | 1:09.37 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
35 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 275 | 32.90 | 1:11.41 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jacob Petersen | 1995 | 273 | 33.23 | 1:11.57 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 590 | 26.57 | 55.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 561 | 26.82 | 56.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jakob H. Andersen | 1993 | 555 | 26.97 | 56.53 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Martin Collignon | 1992 | 536 | 27.71 | 57.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Henrik Smith | 1993 | 530 | 27.57 | 57.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 529 | 27.72 | 57.42 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 470 | 28.34 | 59.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Alexander Andersen | 1993 | 453 | 28.59 | 1:00.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Hans Henrik Havn | 1992 | 445 | 28.78 | 1:00.86 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
10 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 380 | 30.26 | 1:04.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christopher Larsen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 39.66 | |||||||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 46.26 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 47.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 52.85 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 53.04 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Louise Larsen | 2001 | 82 | 1:01.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Sara L. Brinch | 2000 | DSQ | svøm mave efter 25m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Celine Brock | 2000 | DSQ | afslut maven. | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | DSQ | svøm maven før 25m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 37.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 37.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 39.55 | |||||||
A6 | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 40.17 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 40.64 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 40.74 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Sofia Altoft | 1998 | 40.94 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thea Schulze | 1998 | 41.34 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emily Kay | 1999 | 41.93 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Maia Stripp | 1998 | 42.15 | |||||||
A6 | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 42.84 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 42.87 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Natasja Schultz | 1998 | 42.95 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Tenna Jensen | 1998 | 43.34 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 44.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maja Østergaard | 1998 | 45.55 | |||||||
A6 | ||||||||||
17 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 46.27 | |||||||
A6 | ||||||||||
18 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 46.59 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 46.78 | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Josefine Pedersen | 1999 | 48.10 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Rikke Dehn | 1999 | 48.21 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 48.26 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 49.02 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Maiken Jakobsen | 1999 | 52.22 | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
25 | Maria Reinwaldt Hjort | 1999 | 131 | 52.86 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Sandra Danielsen | 1998 | 53.05 | |||||||
A6 | ||||||||||
27 | Cecilie Fruerlund | 1999 | 54.54 | |||||||
A6 | ||||||||||
28 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 55.51 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Camilla Feldmann | 1999 | 57.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 57.35 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 1:00.33 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 1:05.04 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kathrine Jokumsen | 1998 | DSQ | svøm mave v. 25m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 33.27 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 34.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dena Zornic | 1996 | 34.71 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 36.11 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Johansen | 1996 | 36.81 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Fie Bay Florin | 1996 | 37.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Thoby | 1996 | 37.45 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 38.42 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Anna Ladegaard | 1996 | 38.68 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie Witthøft | 1997 | 38.78 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 39.30 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lisa Steen Duus | 1997 | 39.40 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Regitze Andersen | 1996 | 39.48 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 39.61 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Alexandra Buhl | 1997 | 40.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Freja Helene Kall | 1996 | 40.78 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Cilla Gregersen | 1997 | 41.48 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Natasja Larsen | 1996 | 41.64 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Emma Rasmussen | 1996 | 42.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Iwersen | 1996 | 42.55 | |||||||
A6 | ||||||||||
21 | Sarah Brylov | 1997 | 42.58 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Louise Knudsen | 1997 | 43.01 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Clara Petersen | 1996 | 43.78 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Asta Berglund | 1997 | 44.09 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Yessica Christens | 1996 | 44.29 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 44.77 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Andersen | 1997 | 44.83 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
28 | Victoria Laursen | 1997 | 45.29 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Ida Olsson | 1996 | 45.66 | |||||||
A6 | ||||||||||
30 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 46.53 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Sofie Carmel | 1997 | 48.32 | |||||||
A6 | ||||||||||
32 | Julie Nielsen | 1997 | 48.40 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
33 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 50.82 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Freja Loop | 1997 | 54.89 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Stine Boe Gad | 1997 | 57.87 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Olsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | 33.85 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 33.99 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Emilie Zachariasen | 1994 | 34.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Buhl | 1995 | 36.01 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Pil Hansen | 1995 | 36.19 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Ida Danielsen | 1994 | 36.48 | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 37.75 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Olivia Hansen | 1994 | 38.58 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Liv S. Normand | 1995 | 39.07 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Nadia Christian | 1995 | 39.45 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 39.50 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 39.69 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 42.26 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Camilla Elvebakken | 1990 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 255 | 36.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 231 | 38.21 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 223 | 38.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 214 | 39.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 201 | 40.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | 196 | 40.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 187 | 41.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Emil Parnel | 1999 | 181 | 41.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Phillip Riis | 1998 | 165 | 42.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 157 | 43.53 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | 148 | 44.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 145 | 44.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 145 | 44.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Sørensen | 1999 | 141 | 45.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Anders Søndermann | 1998 | 132 | 46.09 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Joachim Hermansen | 1998 | 129 | 46.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Malik Tappert | 1998 | 120 | 47.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Holdrup | 1999 | 117 | 47.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Giano Grillo | 1998 | 116 | 48.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Tobias Roldgaard | 1998 | 112 | 48.61 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 112 | 48.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Philip Brenting | 1999 | 104 | 49.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 95 | 51.37 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Hjalte Tromborg | 2000 | 91 | 52.24 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
25 | Aske Carl Snel | 2000 | 89 | 52.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 79 | 54.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 77 | 55.03 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DSQ | svøm på maven v. 25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | 393 | 32.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 310 | 34.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 301 | 35.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Marcus Roldgaard | 1996 | 294 | 35.27 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 288 | 35.53 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 280 | 35.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
7 | Christian Thomsen | 1996 | 244 | 37.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Kristian Madsen | 1996 | 239 | 37.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Martin Zilmer | 1996 | 209 | 39.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 194 | 40.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 165 | 42.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Andreas Frost | 1996 | 161 | 43.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Mads Johnbeck | 1997 | 151 | 44.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 144 | 44.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Osvald Bjarup Bruun | 1996 | 139 | 45.32 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
16 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 136 | 45.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Henrik Hartun Jensen | 1996 | 106 | 49.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 489 | 29.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 458 | 30.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | 445 | 30.72 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jesper Bang | 1995 | 431 | 31.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Nicolai Thomsen | 1994 | 394 | 32.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 384 | 32.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Burlev | 1995 | 270 | 36.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 173 | 42.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Filip Guldberg | 1995 | 137 | 45.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | 446 | 30.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 336 | 33.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Christopher Larsen | 1993 | 279 | 35.92 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 462 | 1:22.34 | 2:50.38 | 4:27.42 | 5:47.96 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 405 | 1:24.56 | 2:59.57 | 4:42.08 | 6:03.69 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Silje Krarup | 1998 | 321 | 1:42.17 | 3:18.92 | 5:07.58 | 6:32.76 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 311 | 1:40.26 | 3:22.20 | 5:05.12 | 6:37.00 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Clara Kall | 1999 | 268 | 1:42.75 | 3:26.09 | 5:24.53 | 6:57.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Christine A. Thomsen | 1998 | 231 | 1:48.06 | 3:39.04 | 5:37.60 | 7:18.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Marie Louise L. Petersen | 1998 | DSQ | Sv på mave v150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emma Maagøe | 1999 | DSQ | Sv maven v/200m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Holm | 1996 | 462 | 1:20.36 | 2:50.94 | 4:26.43 | 5:48.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Freja Helene Kall | 1996 | 456 | 1:20.12 | 2:55.61 | 4:34.17 | 5:49.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 447 | 1:27.91 | 2:57.72 | 4:30.10 | 5:51.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Maja Hjuler | 1997 | 438 | 1:20.16 | 2:50.97 | 4:31.80 | 5:54.19 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Thoby | 1996 | 432 | 1:27.77 | 2:56.27 | 4:37.03 | 5:56.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 410 | 1:26.51 | 2:57.78 | 4:42.21 | 6:02.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Nanna Johansen | 1996 | 404 | 1:29.52 | 2:57.45 | 4:43.73 | 6:03.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 384 | 1:24.55 | 3:01.16 | 4:40.72 | 6:10.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Anja Hansen | 1997 | 340 | 1:32.97 | 3:04.71 | 5:02.08 | 6:25.28 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mie Garlin | 1996 | 322 | 1:31.30 | 3:23.06 | 5:12.60 | 6:32.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Belinda Ervolder | 1995 | 558 | 1:13.22 | 2:37.15 | 4:14.33 | 5:26.84 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 536 | 1:18.82 | 2:43.18 | 4:18.02 | 5:31.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Meyer | 1995 | 503 | 1:17.25 | 2:45.02 | 4:23.70 | 5:38.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | 482 | 1:16.07 | 2:43.11 | 4:24.08 | 5:43.23 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 469 | 1:21.99 | 2:49.91 | 4:29.62 | 5:46.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 458 | 1:22.57 | 2:46.62 | 4:33.73 | 5:48.89 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Louise Uglebjerg | 1994 | 425 | 1:21.81 | 2:57.20 | 4:34.62 | 5:57.88 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Pia Nicolaisen | 1994 | 421 | 1:20.31 | 2:45.34 | 4:37.54 | 5:58.90 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Anita Baastrup | 1995 | 402 | 1:24.66 | 2:57.41 | 4:42.63 | 6:04.42 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 365 | 3:07.11 | 4:53.60 | 6:16.53 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Julia Lisakowski | 1994 | 361 | 1:27.90 | 3:01.84 | 4:51.19 | 6:17.99 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | 322 | 1:29.06 | 3:08.64 | 5:05.34 | 6:32.35 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 287 | 1:25.72 | 3:01.59 | 4:46.44 | 6:08.21 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Østergaard | 1996 | 402 | 1:14.77 | 2:36.38 | 4:14.26 | 5:29.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | 380 | 1:14.82 | 2:41.12 | 4:21.51 | 5:35.18 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | 376 | 1:19.10 | 2:43.89 | 4:22.32 | 5:36.32 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | 374 | 1:16.17 | 2:46.45 | 4:19.37 | 5:37.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | 369 | 1:21.73 | 2:43.26 | 4:26.23 | 5:38.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 333 | 1:28.88 | 3:02.31 | 4:33.55 | 5:50.52 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | 312 | 1:19.22 | 2:45.60 | 4:35.50 | 5:57.90 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 294 | 1:26.24 | 2:55.77 | 4:46.39 | 6:05.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Rasmussen | 1997 | 219 | 1:42.54 | 3:27.07 | 5:18.14 | 6:43.17 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | DSQ | asyn ben i fly | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | DSQ | 1 hånd i vend v/225m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 554 | 1:11.48 | 2:28.44 | 3:48.07 | 4:55.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 452 | 1:11.71 | 2:28.79 | 4:05.20 | 5:16.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 451 | 1:12.95 | 2:34.09 | 4:05.19 | 5:16.60 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 425 | 1:15.19 | 2:39.97 | 4:08.17 | 5:23.07 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Michel Michelsen | 1994 | 424 | 1:10.80 | 2:34.91 | 4:05.27 | 5:23.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Christian Halby | 1994 | 414 | 1:16.20 | 2:39.66 | 4:11.92 | 5:25.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Thor Giessing | 1994 | 404 | 1:13.25 | 2:42.16 | 4:12.28 | 5:28.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Morten Hjort | 1994 | 394 | 1:13.92 | 2:40.31 | 4:18.31 | 5:31.20 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 378 | 1:19.16 | 2:43.84 | 4:14.91 | 5:35.74 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asbjørn Munk | 1995 | 369 | 1:21.04 | 2:50.14 | 4:23.31 | 5:38.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas T. Johansen | 1994 | 335 | 1:19.26 | 2:47.60 | 4:23.38 | 5:49.81 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Kasper Emil Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Piet Jon Vidkjær | 1995 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | 528 | 1:09.95 | 2:27.04 | 3:50.71 | 5:00.49 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Martin Collignon | 1992 | 483 | 1:09.09 | 2:29.61 | 4:00.42 | 5:09.51 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 483 | 1:07.15 | 2:30.26 | 4:00.69 | 5:09.61 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 467 | 1:13.71 | 2:36.74 | 4:00.82 | 5:13.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 321 | 1:22.24 | 2:53.19 | 4:39.89 | 5:54.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 206 | 48.34 | 1:42.60 | 2:36.62 | 3:29.33 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 391 | 40.50 | 1:24.16 | 2:07.88 | 2:49.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 376 | 39.51 | 1:23.86 | 2:08.70 | 2:51.23 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 316 | 43.56 | 2:16.50 | 3:01.46 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 240 | 46.81 | 1:37.78 | 2:29.87 | 3:19.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Natasja Schultz | 1998 | 217 | 49.40 | 1:41.41 | 2:34.04 | 3:25.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 548 | 35.44 | 1:13.93 | 1:53.35 | 2:31.07 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 449 | 36.98 | 1:17.93 | 2:00.92 | 2:41.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Siham Saud | 1997 | 429 | 39.80 | 1:21.47 | 2:03.32 | 2:43.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 399 | 38.71 | 1:22.18 | 2:06.07 | 2:47.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Anna Gade | 1996 | 396 | 40.07 | 1:22.92 | 2:06.44 | 2:48.29 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Frederikke Villumsen | 1997 | 376 | 39.82 | 1:24.19 | 2:08.39 | 2:51.23 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Sara Mikkelsen | 1997 | 361 | 41.04 | 1:26.81 | 2:11.64 | 2:53.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 351 | 41.94 | 1:26.20 | 2:11.52 | 2:55.22 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Regitze Andersen | 1996 | 350 | 41.92 | 1:27.29 | 2:12.46 | 2:55.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Anja Hansen | 1997 | 338 | 41.15 | 1:26.46 | 2:12.13 | 2:57.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Anna Ladegaard | 1996 | 331 | 42.00 | 1:26.75 | 2:13.22 | 2:58.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Alexandra Buhl | 1997 | 304 | 42.98 | 1:30.10 | 2:18.07 | 3:03.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 280 | 43.82 | 1:32.16 | 2:22.22 | 3:08.96 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simone Riis | 1997 | DSQ | mang. berøring v 100 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 547 | 35.95 | 1:13.89 | 1:52.99 | 2:31.18 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 480 | 36.82 | 1:17.19 | 1:58.03 | 2:37.94 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 449 | 37.38 | 1:18.53 | 2:00.91 | 2:41.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Signe Scharf | 1995 | 409 | 39.29 | 1:22.14 | 2:04.82 | 2:46.54 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pil Hansen | 1995 | 387 | 38.91 | 1:21.52 | 2:05.31 | 2:49.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Ida Danielsen | 1994 | 384 | 40.31 | 1:24.52 | 2:08.84 | 2:50.15 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Anita Baastrup | 1995 | 365 | 41.30 | 1:25.51 | 2:09.55 | 2:52.95 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 278 | 45.09 | 1:33.21 | 2:21.64 | 3:09.43 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Julie Langberg Jensen | 1995 | DSQ | svøm på mave v 100 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 287 | 39.33 | 1:21.25 | 2:04.63 | 2:47.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 226 | 42.63 | 1:29.34 | 2:16.15 | 3:00.94 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 173 | 47.62 | 1:38.05 | 2:27.96 | 3:17.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Philip Brenting | 1999 | 90 | 57.27 | 1:59.78 | 3:03.71 | 4:05.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | DSQ | Svøm maven v/150m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 400 | 35.63 | 1:13.21 | 1:51.77 | 2:29.52 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | 390 | 35.77 | 1:14.19 | 1:52.81 | 2:30.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 366 | 35.96 | 1:14.56 | 1:54.34 | 2:34.06 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | 355 | 36.48 | 1:16.31 | 1:56.00 | 2:35.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 341 | 37.08 | 1:17.26 | 1:58.64 | 2:37.78 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Roldgaard | 1996 | 333 | 37.08 | 1:17.53 | 1:58.36 | 2:38.92 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Kristian Madsen | 1996 | 255 | 42.21 | 1:27.61 | 2:12.42 | 2:53.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 248 | 42.72 | 1:27.29 | 2:13.01 | 2:55.35 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 243 | 41.79 | 1:26.57 | 2:12.16 | 2:56.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 236 | 41.52 | 1:26.98 | 2:12.82 | 2:58.23 | |||
A6 | ||||||||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 187 | 45.08 | 1:34.90 | 2:24.90 | 3:12.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Frederik Ahm | 1997 | 170 | 1:36.07 | 3:19.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Terp | 1995 | 457 | 34.10 | 1:10.69 | 1:47.13 | 2:23.07 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 427 | 34.30 | 1:11.79 | 1:50.41 | 2:26.27 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Nicolai Thomsen | 1994 | 378 | 34.88 | 1:12.99 | 1:52.50 | 2:32.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 356 | 36.82 | 1:15.92 | 1:56.58 | 2:35.47 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Tobias Grønne | 1995 | 297 | 39.38 | 1:21.80 | 2:04.78 | 2:45.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Ulrik Peter Willén | 1995 | DSQ | Svøm maven v/150m | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | 500 | 32.63 | 1:07.70 | 1:43.51 | 2:18.84 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Henrik Smith | 1993 | 452 | 33.64 | 1:09.72 | 1:46.35 | 2:23.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | 417 | 34.16 | 1:10.85 | 1:49.04 | 2:27.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Greisen | 2000 | 123 | 51.27 | 1:53.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 107 | 54.51 | 1:58.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 342 | 37.38 | 1:20.69 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 330 | 37.36 | 1:21.66 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 300 | 38.84 | 1:24.26 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 289 | 40.21 | 1:25.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 268 | 39.15 | 1:27.52 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Kathrine Jokumsen | 1998 | 258 | 40.79 | 1:28.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | 218 | 44.82 | 1:33.77 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
8 | Isabella B. Grant | 1998 | 206 | 42.93 | 1:35.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Silje Krarup | 1998 | 170 | 47.59 | 1:41.84 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 168 | 46.30 | 1:42.16 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Rikke Dehn | 1999 | 163 | 45.85 | 1:43.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Maja Østergaard | 1998 | 152 | 47.28 | 1:45.67 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 113 | 54.94 | 1:56.80 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Emily Kay | 1999 | 112 | 49.44 | 1:57.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 100 | 55.60 | 2:01.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 506 | 33.25 | 1:10.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 459 | 34.51 | 1:13.14 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 408 | 34.83 | 1:16.04 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Hjuler | 1997 | 388 | 36.39 | 1:17.34 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kamilla Larsen | 1996 | 336 | 37.27 | 1:21.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | 322 | 37.37 | 1:22.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 277 | 40.69 | 1:26.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 275 | 39.95 | 1:26.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Leona Kenskov | 1996 | 233 | 39.67 | 1:31.69 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 215 | 43.27 | 1:34.21 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie T Linden | 1997 | 194 | 43.06 | 1:37.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Clara Petersen | 1996 | 177 | 45.82 | 1:40.55 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Albek | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Høpfner | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1996 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 481 | 34.31 | 1:12.00 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Jørgensen | 1990 | 438 | 34.80 | 1:14.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Amanda Sandager | 1995 | 419 | 34.16 | 1:15.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 395 | 35.33 | 1:16.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Buhl | 1995 | 374 | 35.92 | 1:18.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Louise Uglebjerg | 1994 | 350 | 36.20 | 1:20.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Maria Jensen | 1992 | 349 | 36.88 | 1:20.13 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 284 | 40.04 | 1:25.84 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 186 | 42.81 | 1:38.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 286 | 34.82 | 1:16.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 230 | 38.54 | 1:21.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Mads Jørner | 1998 | 222 | 38.61 | 1:22.96 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | 221 | 38.23 | 1:23.06 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 202 | 39.99 | 1:25.59 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Luis Felipe | 1998 | 193 | 39.39 | 1:26.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 187 | 40.80 | 1:27.86 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 153 | 42.26 | 1:33.77 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Mikkel Grønne | 1999 | 132 | 42.12 | 1:38.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Julius Thielst | 2000 | 126 | 46.10 | 1:40.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | 101 | 48.22 | 1:47.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 89 | 49.53 | 1:52.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Joachim Hermansen | 1998 | 81 | 52.42 | 1:55.91 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Alexander Olsen | 1998 | 78 | 49.83 | 1:57.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thomas Halskov | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Victor Ryan Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Grovn | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 348 | 32.81 | 1:11.38 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | 326 | 32.42 | 1:12.95 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian O. Sørensen | 1996 | 320 | 33.31 | 1:13.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Victor Drevskich | 1996 | 314 | 34.41 | 1:13.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 313 | 33.41 | 1:13.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Victor Bødker | 1997 | 296 | 34.95 | 1:15.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | August Warrer | 1996 | 291 | 35.42 | 1:15.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
8 | Oliver Huban | 1996 | 287 | 34.79 | 1:16.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 281 | 36.78 | 1:16.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 251 | 35.84 | 1:19.59 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Isak Lichi | 1997 | 248 | 35.66 | 1:19.86 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Christian Thomsen | 1996 | 242 | 35.82 | 1:20.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 201 | 39.74 | 1:25.67 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Jungersen | 1997 | 200 | 39.11 | 1:25.81 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Timon Wedekind | 1996 | 200 | 37.73 | 1:25.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Simon Svane | 1996 | 180 | 41.27 | 1:28.88 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sebastian Westerby | 1997 | 161 | 39.98 | 1:32.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Frederik Rasmussen | 1997 | 159 | 42.47 | 1:32.62 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Kühn | 1997 | 145 | 41.84 | 1:35.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 131 | 42.35 | 1:38.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Lars Emil Villa | 1997 | DSQ | 1 hånd i vedn v/75m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 612 | 27.23 | 59.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 453 | 30.03 | 1:05.37 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | 445 | 30.28 | 1:05.76 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 416 | 31.51 | 1:07.27 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michel Michelsen | 1994 | 396 | 31.38 | 1:08.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | 388 | 31.34 | 1:08.84 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Christian Halby | 1994 | 377 | 32.14 | 1:09.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 361 | 33.52 | 1:10.51 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Yannick Rasmussen | 1995 | 359 | 31.83 | 1:10.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 350 | 32.76 | 1:11.20 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Vismann | 1995 | 347 | 32.47 | 1:11.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 343 | 32.73 | 1:11.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Esben Bragason | 1995 | 340 | 32.99 | 1:11.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Christoffer Voigt | 1995 | 337 | 33.09 | 1:12.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Morten Hjort | 1994 | 333 | 33.66 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Burak Dagidir | 1995 | 310 | 33.21 | 1:14.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 298 | 34.27 | 1:15.13 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Martin Friis | 1994 | 281 | 34.58 | 1:16.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Anton Andersen | 1995 | 274 | 34.99 | 1:17.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 262 | 37.24 | 1:18.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Jannick Kristensen | 1995 | 237 | 36.23 | 1:21.12 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 201 | 38.91 | 1:25.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Rasmus Kurps | 1994 | 201 | 38.33 | 1:25.74 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 199 | 38.22 | 1:25.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Sjælland | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Andersen | 1993 | 519 | 28.72 | 1:02.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Martin Collignon | 1992 | 498 | 29.65 | 1:03.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 489 | 29.83 | 1:03.70 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Hans Henrik Havn | 1992 | 418 | 30.12 | 1:07.16 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Oliver Korfitsen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 207 | 50.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 184 | 52.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 170 | 54.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 152 | 56.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 147 | 57.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 115 | 1:01.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 115 | 1:01.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Louise Larsen | 2001 | 75 | 1:11.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Rikke Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | DSQ | 2 armt uv v/25m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Marina Jakobsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Cramon | 1998 | 393 | 41.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 385 | 41.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 330 | 43.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 289 | 45.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 260 | 47.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 246 | 47.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Christine A. Thomsen | 1998 | 246 | 47.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Emily Kay | 1999 | 239 | 48.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Natasja Schultz | 1998 | 236 | 48.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Maia Stripp | 1998 | 231 | 49.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 218 | 50.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Holm Junge | 1998 | 213 | 50.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rebecca L Eilifsen | 1998 | 212 | 50.46 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Clara Kall | 1999 | 209 | 50.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 202 | 51.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 197 | 51.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 192 | 52.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Josefine Pedersen | 1999 | 186 | 52.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 176 | 53.62 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Nina Lisakowski | 1999 | 169 | 54.34 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Rikke Dehn | 1999 | 165 | 54.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Sandra Clemmensen | 1999 | 164 | 54.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Camilla Feldmann | 1999 | 153 | 56.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Stinna Schnabl | 1999 | 148 | 56.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Cecilie Fruerlund | 1999 | 142 | 57.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Karen Mørch | 1998 | 140 | 57.87 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Alberthe Haurholm | 1998 | 139 | 57.98 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Sarah Wohlert | 1998 | 137 | 58.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Sandra Danielsen | 1998 | 128 | 59.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 101 | 1:04.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 78 | 1:10.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Maria Reinwaldt Hjort | 1999 | 67 | 1:13.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Laura Magnolia Randrup | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Maiken Jakobsen | 1999 | DSQ | 2 armt uv vend v/25m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 393 | 41.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Freja Helene Kall | 1996 | 385 | 41.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 367 | 42.00 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 348 | 42.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | 342 | 43.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Rasmussen | 1996 | 331 | 43.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Olsson | 1996 | 326 | 43.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Caroline Thoby | 1996 | 319 | 44.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Katja Jesse | 1996 | 312 | 44.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Simone Riis | 1997 | 309 | 44.48 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Cilla Gregersen | 1997 | 282 | 45.85 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 254 | 47.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 251 | 47.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Yessica Christens | 1996 | 248 | 47.84 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Brylov | 1997 | 241 | 48.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 220 | 49.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Victoria Laursen | 1997 | 210 | 50.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 204 | 51.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Amalie A. Fris | 1997 | 202 | 51.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Iwersen | 1996 | 197 | 51.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Sofie Carmel | 1997 | 168 | 54.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Julie Nielsen | 1997 | 149 | 56.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Fiona Larsen | 1996 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Donde | 1994 | 543 | 36.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nina Jørgensen | 1990 | 529 | 37.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Nicoline Møller | 1995 | 479 | 38.42 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Zachariasen | 1994 | 456 | 39.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 449 | 39.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 448 | 39.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Stine Damgaard | 1995 | 445 | 39.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Sandra Laksø | 1995 | 428 | 39.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 427 | 39.93 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Louise Uglebjerg | 1994 | 416 | 40.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 414 | 40.34 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simone Falster | 1995 | 378 | 41.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 371 | 41.84 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Nadia Christian | 1995 | 364 | 42.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Hansen | 1994 | 316 | 44.17 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
16 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 300 | 44.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 294 | 45.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Josefine Carlsson | 1995 | 277 | 46.14 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Bromberg | 1995 | 220 | 49.84 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 43.20 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 44.24 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 45.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 194 | 45.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 45.90 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Johannes Øe | 1998 | 46.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Luis Felipe | 1998 | 47.47 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 47.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Mathias Holdrup | 1999 | 167 | 48.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 48.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Christensen | 1998 | 48.99 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Philip Schiøtz | 1999 | 150 | 50.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Julius Thielst | 2000 | 51.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malik Tappert | 1998 | 134 | 51.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 52.49 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 122 | 53.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Christopher Riis | 2000 | 113 | 54.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Aske Carl Snel | 2000 | 111 | 55.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Malthe Dam Junget | 1999 | 106 | 56.15 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Joakim Palmqvist | 1999 | 97 | 57.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Daniel Brylov | 2000 | 84 | 1:00.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Hjalte Tromborg | 2000 | 78 | 1:02.08 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 77 | 1:02.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Philip Brenting | 1999 | 64 | 1:06.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 50 | 1:12.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | André Sebastian Ghaziani | 1999 | DSQ | 2 armt uv ved vend | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | DSQ | Arm b/hofte hele vej | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Anders Søndermann | 1998 | DSQ | 3 hele armt v/start | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Emil Parnel | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | 35.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Nilsson | 1996 | 36.99 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Kasper Tvergaard | 1996 | 38.15 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 38.71 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nikolaj Larsen | 1996 | 39.15 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Brock | 1997 | 40.58 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 41.27 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 42.70 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Mads Johnbeck | 1997 | 44.56 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 47.43 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Andreas Frost | 1996 | 47.53 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 47.96 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Kühn | 1997 | 48.60 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 127 | 52.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Sebastian Hjeresen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Daniel Højme | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | Flyben e/vend 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Jesper Frost Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas T. Johansen | 1994 | 32.92 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | 33.52 | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
3 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 33.89 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 34.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 34.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 35.11 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 37.29 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Burlev | 1995 | 38.27 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nicolai Thomsen | 1994 | 38.37 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Joachim Lindkvist | 1995 | 38.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Steffen Poulsen | 1994 | 39.05 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 39.29 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 41.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Vestergaard | 1995 | 263 | 41.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jakob Vismann | 1995 | 41.98 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Jacob Petersen | 1995 | 46.12 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
17 | Filip Guldberg | 1995 | 49.59 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mourhaf El-Atbi | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 32.06 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 33.19 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rune Kjærulf | 1993 | 33.67 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 35.51 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 35.97 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 284 | 41.23 | 1:30.87 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 1872 | 48.48 | 1:41.11 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 2020 | 47.27 | 1:41.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 185 | 46.95 | 1:44.90 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 170 | 48.91 | 1:47.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine Greisen | 2000 | 163 | 51.59 | 1:49.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sara L. Brinch | 2000 | 132 | 56.01 | 1:57.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Larsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | DSQ | vend på maven v.50m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 396 | 36.92 | 1:21.34 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 392 | 39.14 | 1:21.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 370 | 39.10 | 1:23.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Schulze | 1998 | 366 | 41.30 | 1:23.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 341 | 41.31 | 1:25.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Kaja Aunstrup | 1998 | 334 | 40.51 | 1:26.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | 316 | 39.93 | 1:27.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 312 | 43.41 | 1:28.08 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 311 | 39.26 | 1:28.18 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Maria Grandt | 1998 | 308 | 44.55 | 1:28.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 301 | 42.71 | 1:29.11 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Silje Krarup | 1998 | 294 | 42.68 | 1:29.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Isabella B. Grant | 1998 | 264 | 43.76 | 1:33.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Emily Kay | 1999 | 2189 | 46.02 | 1:34.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 245 | 45.47 | 1:35.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Maagøe | 1999 | 229 | 44.53 | 1:37.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Rikke Dehn | 1999 | 225 | 45.58 | 1:38.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Natasja Schultz | 1998 | 219 | 45.73 | 1:39.19 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Maia Stripp | 1998 | 217 | 44.47 | 1:39.44 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Maja Østergaard | 1998 | 216 | 44.33 | 1:39.66 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 2242 | 45.65 | 1:40.33 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Emilie Heick | 1999 | 208 | 49.68 | 1:40.91 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Laura Holm Junge | 1998 | 208 | 48.38 | 1:40.91 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 206 | 48.76 | 1:41.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 180 | 50.89 | 1:45.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 177 | 51.46 | 1:46.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 175 | 51.73 | 1:46.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Sarah Wohlert | 1998 | 172 | 51.77 | 1:47.50 | |||||
A6 | ||||||||||
29 | Sandra Danielsen | 1998 | 155 | 53.65 | 1:51.15 | |||||
A6 | ||||||||||
30 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 146 | 57.11 | 1:53.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Karen Mørch | 1998 | 134 | 54.90 | 1:56.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Nina Lisakowski | 1999 | 128 | 56.18 | 1:58.59 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
33 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 126 | 54.91 | 1:59.15 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 121 | 1:01.76 | 2:00.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 80 | 1:08.07 | 2:18.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 488 | 33.89 | 1:15.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 468 | 36.42 | 1:16.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 423 | 37.47 | 1:19.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 423 | 36.30 | 1:19.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Hjuler | 1997 | 421 | 37.50 | 1:19.74 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fie Bay Florin | 1996 | 414 | 37.18 | 1:20.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Albek | 1996 | 407 | 38.94 | 1:20.65 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 406 | 37.16 | 1:20.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | 400 | 37.85 | 1:21.08 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 399 | 37.50 | 1:21.18 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mette Sannerud | 1997 | 391 | 38.39 | 1:21.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Leona Kenskov | 1996 | 379 | 37.32 | 1:22.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Sofie Witthøft | 1997 | 349 | 39.70 | 1:24.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Anja Hansen | 1997 | 345 | 38.86 | 1:25.20 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Anna Gade | 1996 | 342 | 39.16 | 1:25.44 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 334 | 40.22 | 1:26.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Mian Hartoft | 1996 | 313 | 42.86 | 1:27.97 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Cilla Gregersen | 1997 | 304 | 41.87 | 1:28.85 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Louise Knudsen | 1997 | 302 | 44.22 | 1:29.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Natasja Larsen | 1996 | 301 | 41.21 | 1:29.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 298 | 41.43 | 1:29.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 297 | 42.54 | 1:29.56 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Iwersen | 1996 | 287 | 41.10 | 1:30.57 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Regitze Andersen | 1996 | 269 | 41.25 | 1:32.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Alexandra Buhl | 1997 | 267 | 41.96 | 1:32.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 2574 | 43.60 | 1:34.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Sarah Brylov | 1997 | 255 | 44.63 | 1:34.21 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Clara Petersen | 1996 | 253 | 42.90 | 1:34.44 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Ida Olsson | 1996 | 252 | 45.84 | 1:34.61 | |||||
A6 | ||||||||||
30 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 239 | 45.41 | 1:36.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Asta Berglund | 1997 | 239 | 46.10 | 1:36.28 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Victoria Laursen | 1997 | 237 | 48.22 | 1:36.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Anna Fixdahl | 1997 | 1865 | 48.54 | 1:37.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Sofie Andersen | 1997 | 226 | 46.78 | 1:38.09 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
35 | Sofie Carmel | 1997 | 155 | 53.12 | 1:51.22 | |||||
A6 | ||||||||||
36 | Julie Nielsen | 1997 | 154 | 51.22 | 1:51.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
37 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 149 | 55.78 | 1:52.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Amalie A. Fris | 1997 | 114 | 58.13 | 2:03.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Ladegaard | 1996 | DSQ | crawlarme i fly | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Madeline Lou | 1995 | 535 | 34.17 | 1:13.61 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Amanda Sandager | 1995 | 534 | 34.73 | 1:13.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 530 | 34.03 | 1:13.82 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 527 | 35.44 | 1:13.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maria Bastiansen | 1995 | 467 | 36.53 | 1:17.01 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alberte Breum | 1995 | 462 | 35.94 | 1:17.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pia Nicolaisen | 1994 | 448 | 34.03 | 1:18.10 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Julia Lisakowski | 1994 | 448 | 36.01 | 1:18.11 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 446 | 35.14 | 1:18.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 440 | 37.04 | 1:18.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pil Hansen | 1995 | 391 | 37.15 | 1:21.71 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Anita Baastrup | 1995 | 373 | 39.62 | 1:23.00 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ida Danielsen | 1994 | 362 | 37.71 | 1:23.84 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Olivia Hansen | 1994 | 360 | 38.69 | 1:23.98 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
15 | Emma Donde | 1994 | 350 | 40.99 | 1:24.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | 323 | 39.79 | 1:27.06 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 316 | 41.63 | 1:27.71 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 291 | 41.97 | 1:30.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 281 | 45.00 | 1:31.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 279 | 42.46 | 1:31.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Camilla Elvebakken | 1990 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Katrine Vestergaard | 1995 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 264 | 37.89 | 1:21.43 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Jørner | 1998 | 250 | 38.00 | 1:22.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Bragason | 1999 | 223 | 40.22 | 1:26.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 211 | 43.85 | 1:27.67 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 211 | 39.06 | 1:27.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mikkel Grønne | 1999 | 205 | 41.90 | 1:28.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 203 | 42.01 | 1:28.89 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Emil Johansen | 1999 | 170 | 46.01 | 1:34.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 166 | 44.67 | 1:34.94 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Jesper Christensen | 1998 | 163 | 46.33 | 1:35.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Julius Thielst | 2000 | 163 | 45.36 | 1:35.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 163 | 44.65 | 1:35.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Andreas Wagner | 1998 | 159 | 45.87 | 1:36.43 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 156 | 45.79 | 1:37.02 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Holdrup | 1999 | 146 | 46.77 | 1:39.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Emil D. Nielsen | 1999 | 138 | 47.32 | 1:41.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Giano Grillo | 1998 | 136 | 48.11 | 1:41.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Joachim Hermansen | 1998 | 132 | 47.54 | 1:42.48 | |||||
A6 | ||||||||||
19 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 128 | 47.43 | 1:43.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Anders Sørensen | 1999 | 120 | 49.36 | 1:45.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Peter Wiese | 1999 | 117 | 1:46.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Malik Tappert | 1998 | 112 | 50.32 | 1:48.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christopher Riis | 2000 | 112 | 51.65 | 1:48.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Joakim Palmqvist | 1999 | 112 | 54.36 | 1:48.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 106 | 56.22 | 1:50.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 102 | 53.50 | 1:51.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 90 | 54.25 | 1:56.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 87 | 57.82 | 1:57.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Philip Brenting | 1999 | 82 | 57.77 | 2:00.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Hjalte Tromborg | 2000 | 79 | 57.84 | 2:01.65 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Malthe Dam Junget | 1999 | 76 | 1:01.03 | 2:03.16 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Aske Carl Snel | 2000 | 76 | 1:01.48 | 2:03.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 71 | 1:03.87 | 2:05.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Daniel Brylov | 2000 | 63 | 1:07.53 | 2:11.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Thomas Halskov | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Victor Ryan Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | afslut mave v/50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emil Parnel | 1999 | DSQ | asyn arme i fly | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Roldgaard | 1998 | DSQ | ej røre v/50 m | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Luis Felipe | 1998 | DSQ | 1 hånd vend v/75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Anders Søndermann | 1998 | DSQ | arme bag hoften | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 407 | 33.69 | 1:10.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | 399 | 34.22 | 1:10.93 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Tvergaard | 1996 | 360 | 36.07 | 1:13.44 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Lasse Jørgensen | 1996 | 352 | 32.87 | 1:13.94 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 347 | 34.60 | 1:14.33 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Chris Johansen | 1996 | 346 | 33.99 | 1:14.41 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Mathias Parnel | 1996 | 344 | 35.93 | 1:14.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 343 | 34.35 | 1:14.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Christian O. Sørensen | 1996 | 343 | 35.22 | 1:14.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 341 | 33.70 | 1:14.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Isak Lichi | 1997 | 327 | 36.51 | 1:15.83 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 306 | 35.73 | 1:17.53 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | August Warrer | 1996 | 303 | 36.23 | 1:17.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Timon Wedekind | 1996 | 299 | 38.25 | 1:18.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Nikolai Skelsager | 1996 | 296 | 36.05 | 1:18.36 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 294 | 36.98 | 1:18.56 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
17 | Oliver Huban | 1996 | 292 | 35.36 | 1:18.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Martin Jungersen | 1997 | 282 | 38.38 | 1:19.68 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lasse Brock | 1997 | 266 | 37.95 | 1:21.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 261 | 37.96 | 1:21.77 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 260 | 36.83 | 1:21.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Elias Offersen | 1996 | 255 | 38.79 | 1:22.35 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 251 | 39.16 | 1:22.76 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sebastian Westerby | 1997 | 250 | 39.53 | 1:22.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Christian Thomsen | 1996 | 248 | 37.08 | 1:23.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Christoffer Krogh | 1997 | 232 | 41.03 | 1:25.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 231 | 39.48 | 1:25.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 219 | 40.51 | 1:26.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Lars Emil Villa | 1997 | 214 | 41.58 | 1:27.34 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
30 | Simon Svane | 1996 | 202 | 41.53 | 1:29.05 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kristian Madsen | 1996 | 196 | 41.71 | 1:29.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 190 | 41.84 | 1:30.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Mads Johnbeck | 1997 | 187 | 45.22 | 1:31.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Andreas Frost | 1996 | 181 | 42.15 | 1:32.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Daniel Højme | 1997 | 180 | 43.61 | 1:32.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Frederik Rasmussen | 1997 | 179 | 44.50 | 1:32.74 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 177 | 42.25 | 1:32.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 158 | 45.04 | 1:36.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Osvald Bjarup Bruun | 1996 | 156 | 46.80 | 1:37.02 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Hjeresen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Malthe G. Poulsen | 1997 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Bødker | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Martin Zilmer | 1996 | DSQ | 1 hånd vend v/75m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Kennis Brask | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 482 | 30.15 | 1:06.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas T. Johansen | 1994 | 473 | 31.39 | 1:07.04 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 461 | 31.86 | 1:07.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Christian Heyde | 1994 | 430 | 31.64 | 1:09.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jesper Bang | 1995 | 428 | 30.98 | 1:09.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Michel Michelsen | 1994 | 426 | 32.35 | 1:09.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Thor Giessing | 1994 | 405 | 33.40 | 1:10.58 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 405 | 33.68 | 1:10.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 394 | 32.55 | 1:11.22 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Terp | 1995 | 388 | 31.37 | 1:11.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 385 | 33.71 | 1:11.81 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Burak Dagidir | 1995 | 362 | 34.59 | 1:13.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Esben Bragason | 1995 | 360 | 34.28 | 1:13.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 354 | 34.00 | 1:13.84 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 347 | 34.82 | 1:14.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Asbjørn Munk | 1995 | 307 | 36.79 | 1:17.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Haurholm | 1995 | 300 | 37.20 | 1:18.05 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
18 | Jannick Kristensen | 1995 | 283 | 36.12 | 1:19.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 283 | 37.88 | 1:19.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 269 | 39.65 | 1:20.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel M. Jørgensen | 1994 | 263 | 36.70 | 1:21.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Tobias Grønne | 1995 | 261 | 37.62 | 1:21.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Christian Jacobsen | 1995 | 260 | 39.23 | 1:21.83 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 231 | 38.75 | 1:25.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Halby | 1994 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 549 | 30.78 | 1:03.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Rune Kjærulf | 1993 | 498 | 31.61 | 1:05.90 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Martin Collignon | 1992 | 490 | 30.91 | 1:06.23 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 474 | 32.35 | 1:06.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 429 | 32.66 | 1:09.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Hans Henrik Havn | 1992 | 416 | 30.61 | 1:09.97 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Oliver Korfitsen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 439 | 1:16.93 | 2:38.38 | 4:00.04 | 5:21.62 | 10:46.61 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:43.30 | 8:05.50 | 9:27.11 | |||||||
2 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 415 | 1:17.85 | 2:40.79 | 4:04.25 | 5:28.75 | 10:58.92 | ||
GI-40 Hermes | 6:53.14 | 8:16.53 | 9:39.56 | |||||||
3 | Mathilde Zaggai | 1998 | 385 | 1:18.99 | 2:44.23 | 4:09.90 | 5:36.17 | 11:15.56 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 7:02.49 | 8:27.12 | 9:53.27 | |||||||
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 675 | 1:07.90 | 2:18.42 | 3:29.54 | 4:39.94 | 9:20.39 | ||
Farum Svømmeklub | 5:50.73 | 7:01.63 | 8:12.11 | |||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 535 | 1:11.45 | 2:27.34 | 3:43.74 | 5:00.56 | 10:05.50 | ||
Farum Svømmeklub | 6:17.57 | 7:34.15 | 8:50.79 | |||||||
3 | Freja Helene Kall | 1996 | 534 | 1:11.56 | 2:27.68 | 3:44.84 | 5:02.45 | 10:05.96 | ||
GI-40 Hermes | 6:20.18 | 7:36.82 | 8:52.89 | |||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | 461 | 1:17.42 | 2:37.40 | 3:58.40 | 5:18.72 | 10:36.08 | ||
Roskilde Svømning | 6:38.77 | 7:58.95 | 9:18.75 | |||||||
5 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 460 | 1:13.50 | 2:33.75 | 3:53.58 | 5:14.84 | 10:36.94 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:36.23 | 7:56.65 | 9:17.03 | |||||||
6 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 433 | 1:18.32 | 2:42.03 | 4:04.70 | 5:26.34 | 10:49.98 | ||
Roskilde Svømning | 6:48.46 | 8:10.58 | 9:31.87 | |||||||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 418 | 1:15.17 | 2:38.21 | 4:02.27 | 5:24.68 | 10:57.54 | ||
Vest-Brøndby | 6:50.10 | 8:13.36 | 9:36.51 | |||||||
8 | Mie Garlin | 1996 | 418 | 1:15.02 | 2:38.05 | 4:02.02 | 5:24.73 | 10:57.55 | ||
Vest-Brøndby | 6:48.01 | 8:13.11 | 9:36.94 | |||||||
9 | Siham Saud | 1997 | 401 | 1:17.80 | 2:40.96 | 4:04.96 | 5:29.63 | 11:06.77 | ||
Herlev Svømning | 6:54.34 | 8:19.13 | 9:44.55 | |||||||
10 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 384 | 1:16.81 | 2:42.82 | 4:08.97 | 5:35.42 | 11:16.25 | ||
Vest-Brøndby | 7:01.56 | 8:26.62 | 9:52.74 | |||||||
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Amanda Sandager | 1995 | 674 | 1:07.55 | 2:18.19 | 3:29.34 | 4:40.12 | 9:20.58 | ||
GI-40 Hermes | 5:51.05 | 7:01.94 | 8:12.28 | |||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 554 | 1:09.61 | 2:24.27 | 3:39.86 | 4:56.49 | 9:58.61 | ||
A6 | 6:12.36 | 7:28.39 | 8:44.45 | |||||||
3 | Mette Meyer | 1995 | 500 | 1:12.65 | 2:30.01 | 3:47.76 | 5:06.50 | 10:19.36 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:25.36 | 7:44.24 | 9:03.21 | |||||||
4 | Signe Scharf | 1995 | 484 | 1:14.52 | 2:34.28 | 3:54.04 | 5:13.31 | 10:26.15 | ||
Farum Svømmeklub | 6:32.63 | 7:51.40 | 9:10.38 | |||||||
5 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 480 | 1:13.59 | 2:32.78 | 3:52.40 | 5:12.46 | 10:27.90 | ||
Kalundborg SK | 6:32.88 | 7:52.64 | 9:12.80 | |||||||
6 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 477 | 1:14.16 | 2:34.13 | 3:54.34 | 5:14.20 | 10:29.11 | ||
Swim Team Tåstrup | 6:33.65 | 7:53.79 | 9:12.78 | |||||||
7 | Maria Jensen | 1992 | 462 | 1:13.34 | 2:33.74 | 3:55.27 | 5:16.68 | 10:35.65 | ||
A6 | 6:37.31 | 7:58.06 | 9:18.60 | |||||||
8 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 434 | 1:16.06 | 2:37.43 | 3:59.35 | 5:21.68 | 10:49.01 | ||
Herlev Svømning | 6:45.91 | 8:08.75 | 9:30.78 | |||||||
9 | Stine Damgaard | 1995 | 432 | 1:18.49 | 2:40.19 | 4:02.83 | 5:25.27 | 10:50.28 | ||
Kalundborg SK | 6:48.91 | 8:11.09 | 9:32.46 | |||||||
10 | Pil Hansen | 1995 | 393 | 1:16.90 | 2:42.04 | 4:06.56 | 5:32.20 | 11:10.92 | ||
Frederiksværk Svømmeklu | 6:57.82 | 8:23.94 | 9:48.88 | |||||||
11 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 366 | 1:18.85 | 2:46.38 | 4:14.54 | 5:42.12 | 11:27.43 | ||
Kalundborg SK | 7:09.84 | 8:37.63 | 10:03.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 457 | 1:12.93 | 2:28.83 | 3:43.48 | 4:58.11 | 9:53.15 | ||
Albertslund IF | 6:12.69 | 7:27.33 | 8:41.64 | |||||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | 453 | 1:09.36 | 2:25.38 | 3:38.95 | 4:53.30 | 9:54.75 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:10.61 | 7:25.73 | 8:40.96 | |||||||
3 | Victor Drevskich | 1996 | 443 | 1:12.37 | 2:25.90 | 3:40.23 | 4:57.05 | 9:59.23 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:13.00 | 7:30.08 | 8:45.13 | |||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | 435 | 1:09.69 | 2:23.89 | 3:39.79 | 4:56.55 | 10:02.79 | ||
GI-40 Hermes | 6:13.35 | 7:30.82 | 8:48.40 | |||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 427 | 1:09.66 | 2:26.06 | 3:44.29 | 5:01.52 | 10:06.90 | ||
Swim Team Tåstrup | 6:19.51 | 7:36.40 | 8:53.47 | |||||||
6 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 402 | 1:14.15 | 2:32.81 | 3:51.62 | 5:09.86 | 10:18.94 | ||
Herlev Svømning | 6:28.18 | 7:46.11 | 9:04.65 | |||||||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 380 | 1:18.06 | 2:38.83 | 3:58.49 | 5:18.37 | 10:30.88 | ||
Helsingør Svømmeklub | 6:37.67 | 7:56.65 | 9:14.89 | |||||||
8 | Peter Nilsson | 1996 | 375 | 1:11.42 | 2:30.72 | 3:50.68 | 5:12.25 | 10:33.63 | ||
Swim Team Tåstrup | 6:33.97 | 7:54.84 | 9:16.68 | |||||||
9 | Marcus Roldgaard | 1996 | 339 | 1:15.39 | 2:38.37 | 4:01.95 | 5:25.56 | 10:55.44 | ||
Albertslund IF | 6:49.15 | 8:12.42 | 9:33.66 | |||||||
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 575 | 1:05.54 | 2:15.05 | 3:24.86 | 4:35.40 | 9:09.51 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:44.33 | 6:55.26 | 8:03.74 | |||||||
2 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 533 | 1:07.60 | 2:18.72 | 3:29.92 | 4:40.58 | 9:23.60 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 5:52.09 | 7:03.66 | 8:14.83 | |||||||
3 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 495 | 1:06.43 | 2:18.96 | 3:32.21 | 4:46.57 | 9:37.37 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:01.32 | 7:14.90 | 8:28.01 | |||||||
4 | Morten Hjort | 1994 | 495 | 1:07.55 | 2:20.86 | 3:34.97 | 4:48.85 | 9:37.47 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:01.96 | 7:14.86 | 8:27.83 | |||||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 490 | 1:07.31 | 2:19.31 | 3:32.00 | 4:46.34 | 9:39.63 | ||
Herlev Svømning | 6:00.77 | 7:14.36 | 8:28.86 | |||||||
6 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 472 | 1:08.45 | 2:22.01 | 3:36.21 | 4:50.39 | 9:46.89 | ||
Farum Svømmeklub | 6:04.76 | 7:19.52 | 8:33.82 | |||||||
7 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 454 | 1:10.58 | 2:27.41 | 3:43.70 | 4:59.96 | 9:54.31 | ||
Albertslund IF | 6:17.31 | 7:32.89 | 8:46.01 | |||||||
8 | Martin Friis | 1994 | 426 | 1:10.43 | 2:27.43 | 3:43.94 | 5:02.26 | 10:07.17 | ||
Roskilde Svømning | 6:19.94 | 7:36.95 | 8:53.57 | |||||||
9 | Oliver Hjeresen | 1995 | 406 | 1:11.36 | 2:28.43 | 3:45.98 | 5:04.43 | 10:17.21 | ||
Roskilde Svømning | 6:22.48 | 7:42.61 | 9:01.99 | |||||||
10 | Anton Andersen | 1995 | 404 | 1:11.93 | 2:29.69 | 3:48.01 | 5:08.56 | 10:18.16 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:27.19 | 7:45.50 | 9:04.57 | |||||||
11 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 389 | 1:14.16 | 2:33.65 | 3:53.56 | 5:12.53 | 10:25.59 | ||
Albertslund IF | 6:31.17 | 7:50.38 | 9:08.85 | |||||||
12 | Malthe Vestergaard | 1995 | 361 | 1:12.28 | 2:32.99 | 3:55.92 | 5:20.23 | 10:41.78 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:42.56 | 8:03.24 | 9:23.50 | |||||||
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | 575 | 1:04.80 | 2:15.59 | 3:26.58 | 4:37.30 | 9:09.37 | ||
Roskilde Svømning | 5:47.18 | 6:56.67 | 8:04.83 | |||||||
2 | Henrik Smith | 1993 | 498 | 1:08.54 | 2:22.67 | 3:36.79 | 4:48.32 | 9:36.25 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:02.41 | 7:13.58 | 8:25.17 | |||||||
3 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 413 | 1:11.62 | 2:29.67 | 3:47.99 | 5:06.38 | 10:13.46 | ||
Roskilde Svømning | 6:23.60 | 7:41.47 | 8:58.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 412 | 35.34 | 1:15.21 | 1:55.63 | 2:33.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Kathrine Jokumsen | 1998 | 330 | 37.85 | 1:21.52 | 2:44.98 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 650 | 30.58 | 1:03.48 | 1:37.62 | 2:11.63 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 553 | 32.02 | 1:07.62 | 1:43.82 | 2:18.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Helene Kall | 1996 | 513 | 33.31 | 1:09.63 | 1:46.50 | 2:22.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | 451 | 34.31 | 1:12.29 | 1:50.97 | 2:28.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | 446 | 33.92 | 1:12.69 | 1:51.43 | 2:29.31 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sara Mikkelsen | 1997 | 439 | 34.97 | 1:13.69 | 1:53.01 | 2:30.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 423 | 36.71 | 1:15.88 | 1:55.63 | 2:31.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kamilla Larsen | 1996 | 413 | 35.56 | 1:14.72 | 1:54.41 | 2:33.10 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 394 | 34.84 | 1:14.71 | 1:55.56 | 2:35.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 381 | 36.61 | 1:16.77 | 1:57.99 | 2:37.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Simone Riis | 1997 | 380 | 36.78 | 1:17.40 | 1:59.15 | 2:37.51 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Kathrine Holm | 1996 | 371 | 35.98 | 1:16.52 | 1:58.72 | 2:38.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 600 | 31.56 | 1:05.24 | 1:40.63 | 2:15.25 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Amanda Sandager | 1995 | 596 | 31.24 | 1:05.75 | 1:41.35 | 2:15.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Maria Jensen | 1992 | 580 | 30.35 | 1:04.00 | 1:40.46 | 2:16.76 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Maria Bastiansen | 1995 | 566 | 32.26 | 1:07.56 | 1:42.97 | 2:17.91 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Madeline Lou | 1995 | 554 | 32.55 | 1:07.80 | 1:43.50 | 2:18.89 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Belinda Ervolder | 1995 | 550 | 31.09 | 1:05.91 | 1:42.63 | 2:19.16 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 543 | 32.45 | 1:07.98 | 1:44.51 | 2:19.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Alberte Breum | 1995 | 506 | 33.64 | 1:10.42 | 1:46.99 | 2:23.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Meyer | 1995 | 500 | 33.34 | 1:09.80 | 1:47.18 | 2:23.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 450 | 34.34 | 1:12.42 | 1:51.63 | 2:28.84 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 442 | 34.97 | 1:12.59 | 1:51.68 | 2:29.73 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Pil Hansen | 1995 | 436 | 34.21 | 1:12.24 | 1:51.53 | 2:30.35 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 430 | 34.27 | 1:13.25 | 1:52.83 | 2:31.12 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Anita Baastrup | 1995 | 427 | 35.26 | 1:14.02 | 1:53.46 | 2:31.50 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 376 | 34.80 | 1:14.70 | 1:57.42 | 2:38.06 | |||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | 452 | 30.11 | 1:04.32 | 1:39.95 | 2:13.52 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 442 | 31.10 | 1:05.29 | 1:40.32 | 2:14.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Nikolai Østergaard | 1996 | 421 | 30.81 | 1:05.23 | 1:41.48 | 2:16.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 419 | 31.12 | 1:05.45 | 1:33.52 | 2:16.89 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | 417 | 30.34 | 1:05.24 | 1:41.39 | 2:17.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Chris Johansen | 1996 | 397 | 31.60 | 1:06.97 | 1:43.76 | 2:19.37 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 385 | 32.69 | 1:08.71 | 1:45.28 | 2:20.81 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | 368 | 32.22 | 1:08.45 | 1:46.33 | 2:22.95 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 544 | 29.62 | 1:01.69 | 1:34.08 | 2:05.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Heyde | 1994 | 514 | 29.55 | 1:01.82 | 1:34.99 | 2:07.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 513 | 29.16 | 1:01.84 | 1:35.99 | 2:08.00 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | 506 | 32.94 | 1:09.35 | 1:45.46 | 2:08.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jesper Bang | 1995 | 495 | 29.12 | 1:01.53 | 1:36.21 | 2:09.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Peter Wittenwiler | 1994 | 491 | 29.91 | 1:03.46 | 1:36.82 | 2:09.89 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Steffen Poulsen | 1994 | 487 | 29.84 | 1:02.62 | 1:36.59 | 2:10.27 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Morten Hjort | 1994 | 477 | 30.16 | 1:03.77 | 1:38.06 | 2:11.14 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Marcus Olesen | 1995 | 477 | 29.69 | 1:02.73 | 1:37.12 | 2:11.19 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 461 | 30.32 | 1:03.96 | 1:38.67 | 2:12.69 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Thor Giessing | 1994 | 455 | 30.36 | 1:04.85 | 1:39.59 | 2:13.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 448 | 29.56 | 1:02.99 | 1:38.35 | 2:13.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 445 | 29.96 | 1:03.64 | 1:39.29 | 2:14.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Jakob Vismann | 1995 | 440 | 30.46 | 1:04.58 | 1:39.84 | 2:14.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 433 | 31.11 | 1:05.23 | 1:41.63 | 2:15.44 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Burak Dagidir | 1995 | 426 | 30.91 | 1:05.74 | 1:41.37 | 2:16.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 408 | 31.63 | 1:06.49 | 1:42.29 | 2:18.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | 588 | 28.28 | 59.58 | 1:31.33 | 2:02.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Martin Collignon | 1992 | 579 | 27.99 | 58.92 | 1:30.88 | 2:02.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 549 | 28.59 | 1:00.18 | 1:32.80 | 2:05.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jonathan Willems | 1993 | 538 | 29.60 | 1:01.73 | 1:34.49 | 2:05.99 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Oliver Korfitsen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 198 | 51.81 | 1:51.35 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Marina Jakobsen | 2000 | 181 | 55.17 | 1:54.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 176 | 55.52 | 1:55.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 144 | 59.48 | 2:03.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 131 | 1:00.26 | 2:07.84 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 120 | 1:02.35 | 2:11.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Natasja Kepp | 2000 | 97 | 1:04.82 | 2:21.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 386 | 42.01 | 1:29.15 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Sara Cramon | 1998 | 375 | 42.65 | 1:30.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 353 | 44.27 | 1:31.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 350 | 43.03 | 1:32.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 350 | 43.51 | 1:32.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 348 | 44.12 | 1:32.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 327 | 45.60 | 1:34.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 313 | 45.73 | 1:35.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kaja Aunstrup | 1998 | 296 | 46.56 | 1:37.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 244 | 48.53 | 1:43.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emily Kay | 1999 | 241 | 49.27 | 1:44.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Maia Stripp | 1998 | 239 | 49.38 | 1:44.67 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Natasja Schultz | 1998 | 220 | 49.81 | 1:47.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Isabella B. Grant | 1998 | 212 | 51.30 | 1:48.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 208 | 52.42 | 1:49.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 197 | 51.92 | 1:51.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Emilie Heick | 1999 | 192 | 53.32 | 1:52.61 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Maiken Jakobsen | 1999 | 184 | 54.17 | 1:54.26 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
19 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 182 | 53.47 | 1:54.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Emma Maagøe | 1999 | 179 | 54.73 | 1:55.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 166 | 57.04 | 1:58.07 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Rikke Dehn | 1999 | 165 | 54.97 | 1:58.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Alberthe Haurholm | 1998 | 143 | 1:00.03 | 2:04.31 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Sarah Wohlert | 1998 | 140 | 59.69 | 2:05.03 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Camilla Feldmann | 1999 | 135 | 57.28 | 2:06.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 80 | 1:12.92 | 2:30.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Clara Kall | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v/75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sandra Clemmensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | DSQ | arme til hoften. | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 454 | 40.49 | 1:24.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Albek | 1996 | 437 | 40.02 | 1:25.56 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 418 | 41.14 | 1:26.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 408 | 41.05 | 1:27.52 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 396 | 42.40 | 1:28.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 389 | 41.98 | 1:28.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 388 | 41.99 | 1:29.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 386 | 42.66 | 1:29.18 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frida Webster Fessel | 1996 | 366 | 42.13 | 1:30.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mette Sannerud | 1997 | 363 | 43.40 | 1:30.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mian Hartoft | 1996 | 361 | 43.48 | 1:31.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 353 | 43.80 | 1:31.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Katja Jesse | 1996 | 315 | 43.95 | 1:35.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Emma Rasmussen | 1996 | 311 | 45.30 | 1:35.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Knudsen | 1997 | 310 | 45.30 | 1:35.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Ida Olsson | 1996 | 303 | 44.23 | 1:36.64 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Leona Kenskov | 1996 | 302 | 45.69 | 1:36.79 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Simone Riis | 1997 | 272 | 47.77 | 1:40.26 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
19 | Katja Høpfner | 1996 | 263 | 47.91 | 1:41.30 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anna Gade | 1996 | 257 | 48.61 | 1:42.12 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Pernille Agerlin | 1997 | 240 | 48.73 | 1:44.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sarah Brylov | 1997 | 221 | 50.56 | 1:47.47 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Anna Fixdahl | 1997 | 218 | 51.07 | 1:47.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 216 | 50.52 | 1:48.23 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
25 | Fiona Larsen | 1996 | 212 | 50.29 | 1:48.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Victoria Laursen | 1997 | 208 | 51.86 | 1:49.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 187 | 54.30 | 1:53.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | 160 | 55.90 | 1:59.62 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
29 | Freja Loop | 1997 | 140 | 57.36 | 2:05.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Stine Boe Gad | 1997 | DSQ | 1 hånd vend v/25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Donde | 1994 | 508 | 37.53 | 1:21.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nicoline Møller | 1995 | 487 | 38.65 | 1:22.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 454 | 40.05 | 1:24.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Sandra Laksø | 1995 | 451 | 40.10 | 1:24.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 404 | 41.58 | 1:27.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julia Lisakowski | 1994 | 379 | 42.10 | 1:29.76 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Nadia Christian | 1995 | 361 | 43.08 | 1:31.15 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 323 | 45.01 | 1:34.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Signe Scharf | 1995 | 320 | 44.95 | 1:34.90 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Hansen | 1994 | 313 | 45.60 | 1:35.65 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Josefine Carlsson | 1995 | 288 | 48.03 | 1:38.30 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jasmin Bromberg | 1995 | 217 | 49.79 | 1:48.05 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Pedersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Nina Jørgensen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 44.57 | 1:33.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 45.44 | 1:35.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 46.04 | 1:36.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 46.59 | 1:38.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 47.84 | 1:41.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jesper Christensen | 1998 | 48.94 | 1:44.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Julius Thielst | 2000 | 50.31 | 1:45.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Grønne | 1999 | 49.50 | 1:45.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Johannes Øe | 1998 | 49.83 | 1:46.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mathias Holdrup | 1999 | 158 | 51.52 | 1:47.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emil Parnel | 1999 | 51.28 | 1:47.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 52.05 | 1:49.24 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Frederik Skovgaard | 1999 | 142 | 52.87 | 1:50.71 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Andreas Wagner | 1998 | 53.91 | 1:52.20 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 127 | 53.57 | 1:54.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Joakim Palmqvist | 1999 | 54.96 | 1:58.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Tobias Roldgaard | 1998 | 114 | 56.08 | 1:59.37 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 112 | 56.81 | 1:59.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Christopher Riis | 2000 | 111 | 57.24 | 2:00.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Aske Carl Snel | 2000 | 111 | 57.00 | 2:00.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emil D. Nielsen | 1999 | 109 | 57.10 | 2:01.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Anders Sørensen | 1999 | 108 | 57.10 | 2:01.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Oskar Lilleøre | 1998 | 104 | 57.53 | 2:03.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Salmansen | 2000 | 95 | 2:06.91 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
25 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 82 | 1:01.88 | 2:13.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Philip Brenting | 1999 | 2:25.44 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 61 | 1:09.44 | 2:26.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 53 | 1:14.36 | 2:33.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Alexander Olsen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Peter Wiese | 1999 | DSQ | asymetriske bentag | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Giano Grillo | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | Asym ben | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Nilsson | 1996 | 36.55 | 1:17.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Mathias Parnel | 1996 | 37.13 | 1:17.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 38.81 | 1:20.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kasper Tvergaard | 1996 | 38.09 | 1:22.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Isak Lichi | 1997 | 38.40 | 1:22.38 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Victor Bødker | 1997 | 39.63 | 1:23.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 40.56 | 1:25.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 40.24 | 1:25.26 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Lasse Jørgensen | 1996 | 40.76 | 1:28.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Martin Jungersen | 1997 | 42.13 | 1:29.80 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 42.33 | 1:30.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Sebastian Westerby | 1997 | 42.92 | 1:30.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | 42.80 | 1:30.92 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Victor Drevskich | 1996 | 43.31 | 1:31.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 44.50 | 1:32.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 44.41 | 1:33.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads Johnbeck | 1997 | 44.56 | 1:36.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Simon Svane | 1996 | 45.87 | 1:36.30 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Rasmussen | 1997 | 47.55 | 1:39.16 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Højme | 1997 | 45.62 | 1:39.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Lars Emil Villa | 1997 | 47.80 | 1:41.09 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik Ahm | 1997 | 48.01 | 1:44.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Osvald Bjarup Bruun | 1996 | 142 | 53.72 | 1:50.86 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 51.82 | 1:51.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Sebastian Hjeresen | 1997 | 124 | 54.66 | 1:55.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 54.19 | 1:56.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 33.85 | 1:12.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | 34.30 | 1:12.97 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
3 | Andreas T. Johansen | 1994 | 34.47 | 1:13.02 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 34.43 | 1:14.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 34.93 | 1:14.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 35.23 | 1:16.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 35.68 | 1:17.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michel Michelsen | 1994 | 36.05 | 1:17.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 38.56 | 1:20.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Hjeresen | 1995 | 38.29 | 1:20.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 39.02 | 1:23.08 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Asbjørn Munk | 1995 | 40.81 | 1:24.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Burlev | 1995 | 39.41 | 1:24.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Victor Haurholm | 1995 | 39.80 | 1:25.15 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Sebastian Terp | 1995 | 39.75 | 1:25.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Joachim Lindkvist | 1995 | 39.74 | 1:27.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Jannick Kristensen | 1995 | 44.20 | 1:33.73 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Petersen | 1995 | 43.56 | 1:35.88 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mourhaf El-Atbi | 1994 | 44.98 | 1:36.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mikkel M. Jørgensen | 1994 | 43.79 | 1:37.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Rasmus Kaadtmann | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Emil Nielsen | 1995 | DSQ | asym ben | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 32.62 | 1:09.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 33.59 | 1:12.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | 34.42 | 1:13.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Johan Jørgensen | 1993 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 237 | 41.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 195 | 44.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 168 | 46.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 161 | 46.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 159 | 47.14 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 148 | 48.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Christine Greisen | 2000 | 142 | 48.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 124 | 51.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara L. Brinch | 2000 | 67 | 1:02.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 376 | 35.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 373 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 363 | 35.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Kathrine Jokumsen | 1998 | 314 | 37.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 313 | 37.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | 266 | 39.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Thea Schulze | 1998 | 254 | 40.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Tenna Jensen | 1998 | 248 | 40.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 231 | 41.62 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 219 | 42.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 213 | 42.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Maja Østergaard | 1998 | 209 | 43.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Christine A. Thomsen | 1998 | 208 | 43.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Maria Grandt | 1998 | 198 | 43.81 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 197 | 43.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Silje Krarup | 1998 | 181 | 45.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
17 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 179 | 45.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 164 | 46.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 161 | 46.94 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Rikke Dehn | 1999 | 159 | 47.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emma Maagøe | 1999 | 150 | 48.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Emily Kay | 1999 | 146 | 48.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 140 | 49.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Camilla Feldmann | 1999 | 126 | 50.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sarah Wohlert | 1998 | 121 | 51.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 110 | 53.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 86 | 57.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 47 | 1:10.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Heick | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 495 | 32.30 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 487 | 32.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 395 | 34.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | 387 | 35.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Siham Saud | 1997 | 376 | 35.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Kamilla Larsen | 1996 | 362 | 35.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 360 | 35.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Thoby | 1996 | 334 | 36.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 322 | 37.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 282 | 38.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Regitze Andersen | 1996 | 274 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Signe Iwersen | 1996 | 256 | 40.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Anna Ladegaard | 1996 | 252 | 40.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Cecilie T Linden | 1997 | 248 | 40.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Frida Webster Fessel | 1996 | 236 | 41.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Alexandra Buhl | 1997 | 230 | 41.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Emma Rasmussen | 1996 | 196 | 43.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Agerlin | 1997 | 156 | 47.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victoria Laursen | 1997 | 135 | 49.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Asta Berglund | 1997 | 134 | 49.95 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Fiona Larsen | 1996 | 93 | 56.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Yessica Christens | 1996 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1996 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Hjuler | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Breum | 1995 | 484 | 32.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Jørgensen | 1990 | 471 | 32.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Madeline Lou | 1995 | 470 | 32.87 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 433 | 33.76 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicoline Møller | 1995 | 365 | 35.74 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anita Baastrup | 1995 | 356 | 36.05 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Catrine Olsen | 1992 | 336 | 36.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Pil Hansen | 1995 | 334 | 36.82 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Olivia Hansen | 1994 | 323 | 37.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
10 | Sophie Hansen | 1992 | 287 | 38.74 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 243 | 40.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 209 | 43.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 317 | 33.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mads Jørner | 1998 | 251 | 36.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 251 | 36.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | 249 | 36.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Johan Bragason | 1999 | 214 | 38.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Daniel Christian | 1998 | 201 | 38.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 156 | 42.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Emil Parnel | 1999 | 154 | 42.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julius Thielst | 2000 | 130 | 45.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 129 | 45.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 125 | 45.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 124 | 45.66 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Mathias Holdrup | 1999 | 114 | 46.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Joachim Hermansen | 1998 | 106 | 48.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Philip Schiøtz | 1999 | 105 | 48.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | 97 | 49.57 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Giano Grillo | 1998 | 96 | 49.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Andreas Wagner | 1998 | 91 | 50.66 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Emil D. Nielsen | 1999 | 90 | 50.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Anders Søndermann | 1998 | 90 | 50.88 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Frederik Skovgaard | 1999 | 85 | 51.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Oskar Lilleøre | 1998 | 78 | 53.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Peter Wiese | 1999 | 77 | 53.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 67 | 56.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Tobias Roldgaard | 1998 | 57 | 59.18 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
26 | Philip Brenting | 1999 | 51 | 1:01.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 50 | 1:01.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Aske Carl Snel | 2000 | 32 | 1:11.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emil Grovn | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Thomas Halskov | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Kevin Løwe Legin | 1998 | DSQ | Brystarme v/25 m | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | 368 | 31.80 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 368 | 31.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 354 | 32.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | August Warrer | 1996 | 347 | 32.44 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Lasse Jørgensen | 1996 | 342 | 32.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Christian O. Sørensen | 1996 | 340 | 32.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Oliver Huban | 1996 | 309 | 33.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 302 | 33.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Christian Thomsen | 1996 | 283 | 34.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 278 | 34.90 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Lasse Brock | 1997 | 257 | 35.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Marcus Roldgaard | 1996 | 246 | 36.38 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 236 | 36.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Martin Zilmer | 1996 | 228 | 37.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elias Offersen | 1996 | 213 | 38.15 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 201 | 38.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 197 | 39.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 181 | 40.28 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 174 | 40.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Frederik Kühn | 1997 | 164 | 41.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 163 | 41.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Marcus Kennis Brask | 1996 | 132 | 44.78 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 631 | 26.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 532 | 28.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 484 | 29.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | 452 | 29.70 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Christoffer Voigt | 1995 | 379 | 31.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 369 | 31.76 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anton Andersen | 1995 | 355 | 32.19 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicolai Thomsen | 1994 | 350 | 32.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Esben Bragason | 1995 | 344 | 32.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Malthe Vestergaard | 1995 | 270 | 35.26 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Kurps | 1994 | 259 | 35.73 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Jacobsen | 1995 | 234 | 37.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 232 | 37.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 208 | 38.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nikolai Sjælland | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Andersen | 1993 | 548 | 27.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Peter Dahl | 1986 | 459 | 29.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Hans Henrik Havn | 1992 | 437 | 30.03 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Henrik Smith | 1993 | 435 | 30.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Jonathan Willems | 1993 | 421 | 30.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 409 | 30.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tobias N Sandager | 1993 | 376 | 31.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 358 | 32.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Korfitsen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 439 | 38.83 | 1:21.94 | 2:09.54 | 2:48.61 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 405 | 39.33 | 1:26.29 | 2:15.14 | 2:53.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Zaggai | 1998 | 396 | 37.88 | 1:23.85 | 2:16.03 | 2:54.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 391 | 39.05 | 1:22.88 | 2:15.72 | 2:55.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 366 | 40.69 | 1:24.87 | 2:19.27 | 2:59.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 336 | 42.88 | 1:30.74 | 2:21.19 | 3:04.32 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Silje Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 564 | 34.93 | 1:13.38 | 2:00.28 | 2:35.18 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 510 | 34.84 | 1:13.60 | 2:04.07 | 2:40.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 488 | 34.19 | 1:15.71 | 2:06.25 | 2:42.79 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 482 | 34.97 | 1:17.35 | 2:07.02 | 2:43.52 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Holm | 1996 | 473 | 35.33 | 1:18.54 | 2:04.96 | 2:44.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 419 | 39.79 | 1:24.55 | 2:11.96 | 2:51.34 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 411 | 39.86 | 1:23.16 | 2:15.65 | 2:52.44 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 399 | 36.75 | 1:21.05 | 2:14.64 | 2:54.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Nanna Johansen | 1996 | 396 | 39.85 | 1:22.11 | 2:14.87 | 2:54.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Thoby | 1996 | 387 | 39.96 | 1:25.08 | 2:17.03 | 2:55.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 369 | 41.60 | 1:27.10 | 2:16.21 | 2:58.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Katja Høpfner | 1996 | 320 | 41.56 | 1:30.83 | 2:25.29 | 3:07.33 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | DSQ | Svøm mave v/75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 579 | 34.06 | 1:12.78 | 1:58.94 | 2:33.83 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 523 | 36.26 | 1:17.09 | 2:03.54 | 2:39.13 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 509 | 35.46 | 1:17.24 | 2:05.99 | 2:40.58 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 498 | 36.36 | 1:16.64 | 2:03.82 | 2:41.69 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Buhl | 1995 | 464 | 35.04 | 1:18.90 | 2:07.35 | 2:45.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 456 | 36.91 | 1:21.08 | 2:07.95 | 2:46.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 450 | 35.80 | 1:21.23 | 2:09.12 | 2:47.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Liv S. Normand | 1995 | 415 | 37.94 | 1:22.04 | 2:12.86 | 2:51.83 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 398 | 38.55 | 1:21.06 | 2:14.85 | 2:54.34 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emma Donde | 1994 | 394 | 40.24 | 1:26.22 | 2:12.24 | 2:54.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Østergaard | 1996 | 421 | 32.37 | 1:10.02 | 1:56.49 | 2:31.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | 386 | 34.41 | 1:14.42 | 2:01.91 | 2:36.38 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | 371 | 33.95 | 1:13.92 | 2:02.30 | 2:38.48 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 368 | 34.89 | 1:14.42 | 2:03.27 | 2:38.93 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Mathias Parnel | 1996 | 358 | 35.06 | 1:17.44 | 2:02.85 | 2:40.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | 344 | 34.31 | 1:18.28 | 2:06.91 | 2:42.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Victor Drevskich | 1996 | 344 | 35.77 | 1:19.69 | 2:08.19 | 2:42.56 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 301 | 39.39 | 1:25.72 | 2:11.82 | 2:49.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Martin Jungersen | 1997 | 293 | 38.63 | 1:24.97 | 2:14.45 | 2:51.42 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 280 | 39.04 | 1:23.93 | 2:17.03 | 2:53.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Nilsson | 1996 | DSQ | Svøm mave i rygvend | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Wittenwiler | 1994 | 509 | 30.27 | 1:07.57 | 1:49.36 | 2:22.61 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Michel Michelsen | 1994 | 480 | 31.34 | 1:09.25 | 1:51.46 | 2:25.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 450 | 32.40 | 1:10.45 | 1:53.81 | 2:28.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Joakim Jakobsen | 1994 | 444 | 31.96 | 1:12.04 | 1:53.07 | 2:29.22 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Andreas T. Johansen | 1994 | 428 | 33.14 | 1:12.21 | 1:56.24 | 2:31.03 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 422 | 31.95 | 1:13.22 | 1:55.73 | 2:31.76 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 399 | 34.58 | 1:15.86 | 1:59.00 | 2:34.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Morten Hjort | 1994 | 398 | 31.76 | 1:12.37 | 2:00.61 | 2:34.73 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Nicolai Thomsen | 1994 | 392 | 33.80 | 1:11.70 | 1:59.02 | 2:35.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Burak Dagidir | 1995 | 385 | 34.04 | 1:14.64 | 2:01.95 | 2:36.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 385 | 35.67 | 1:16.04 | 2:02.19 | 2:36.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 377 | 34.33 | 1:14.68 | 2:05.22 | 2:37.61 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Jannick Kristensen | 1995 | 280 | 37.37 | 1:20.51 | 2:16.05 | 2:54.07 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 540 | 29.18 | 1:07.52 | 1:47.08 | 2:19.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Martin Collignon | 1992 | 478 | 31.03 | 1:09.17 | 1:53.27 | 2:25.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | 469 | 32.56 | 1:12.60 | 1:52.57 | 2:26.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 453 | 32.56 | 1:12.17 | 1:56.50 | 2:28.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Jonathan Willems | 1993 | 411 | 31.90 | 1:13.00 | 1:59.03 | 2:33.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 325 | 36.00 | 1:18.94 | 2:10.30 | 2:45.61 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 218 | 1:35.26 | 3:17.37 | 4:59.84 | 6:38.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 195 | 1:35.94 | 3:23.33 | 5:12.30 | 6:53.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 189 | 1:35.20 | 3:25.03 | 5:12.25 | 6:58.09 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 173 | 1:37.96 | 3:31.12 | 5:21.74 | 7:10.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Celine Brock | 2000 | 164 | 3:35.26 | 5:29.48 | 7:18.18 | 7:18.18 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 448 | 1:16.42 | 2:36.78 | 3:56.31 | 5:13.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | 371 | 1:20.45 | 2:47.35 | 4:12.70 | 5:33.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 343 | 5:42.70 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Nanna Drewsen | 1998 | 341 | 1:20.73 | 2:49.14 | 4:17.88 | 5:43.47 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Silje Krarup | 1998 | 327 | 1:21.61 | 2:51.26 | 4:20.97 | 5:48.33 | |||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | 274 | 1:26.29 | 3:01.98 | 4:38.11 | 6:09.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 267 | 1:27.31 | 3:02.89 | 4:38.30 | 6:12.55 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | 251 | 1:30.44 | 3:09.91 | 4:49.33 | 6:20.17 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Natasja Schultz | 1998 | 238 | 1:31.13 | 3:10.28 | 4:48.71 | 6:27.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 238 | 1:44.61 | 3:10.59 | 4:49.97 | 6:27.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emily Kay | 1999 | 215 | 1:32.98 | 3:15.83 | 5:01.88 | 6:40.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 205 | 1:31.55 | 3:14.68 | 5:02.67 | 6:46.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 538 | 1:09.19 | 2:24.89 | 3:40.77 | 4:54.96 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 481 | 1:12.69 | 2:30.16 | 3:48.95 | 5:06.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 450 | 1:16.32 | 2:35.91 | 3:55.78 | 5:13.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Mikkelsen | 1997 | 426 | 1:14.69 | 2:35.49 | 3:57.16 | 5:18.73 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Siham Saud | 1997 | 417 | 1:16.47 | 2:38.57 | 4:00.59 | 5:21.17 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mie Garlin | 1996 | 413 | 1:14.91 | 2:38.25 | 4:01.33 | 5:22.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Leona Kenskov | 1996 | 405 | 1:15.09 | 2:37.20 | 4:01.34 | 5:24.15 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Anja Hansen | 1997 | 394 | 1:17.69 | 2:40.32 | 4:04.29 | 5:27.25 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Anna Gade | 1996 | 367 | 1:18.74 | 2:43.62 | 4:09.94 | 5:35.09 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 356 | 1:24.22 | 2:51.58 | 4:16.67 | 5:38.38 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 337 | 1:19.31 | 2:47.82 | 4:16.92 | 5:44.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Regitze Andersen | 1996 | 284 | 1:26.84 | 2:59.94 | 4:34.48 | 6:04.90 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Asta Berglund | 1997 | 258 | 1:27.42 | 3:04.62 | 4:41.70 | 6:16.93 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Victoria Laursen | 1997 | 248 | 1:30.97 | 3:09.32 | 4:47.21 | 6:21.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Pernille Agerlin | 1997 | 234 | 1:31.97 | 3:11.30 | 4:51.49 | 6:29.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 232 | 1:30.05 | 3:09.23 | 4:50.58 | 6:30.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Sandager | 1995 | 631 | 1:06.63 | 2:17.30 | 3:29.30 | 4:39.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 554 | 1:07.20 | 2:21.41 | 3:36.77 | 4:52.13 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Maria Jensen | 1992 | 495 | 1:12.71 | 2:30.15 | 3:47.65 | 5:03.16 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 485 | 1:12.79 | 2:32.16 | 3:49.44 | 5:05.32 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Julia Lisakowski | 1994 | 429 | 1:12.96 | 2:32.64 | 3:54.11 | 5:18.10 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Anita Baastrup | 1995 | 418 | 1:15.61 | 2:37.82 | 4:00.30 | 5:20.81 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 334 | 1:18.66 | 2:46.34 | 4:16.82 | 5:45.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Signe Scharf | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 292 | 1:14.76 | 2:39.34 | 4:05.55 | 5:28.31 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 284 | 1:18.64 | 2:44.39 | 4:09.20 | 5:31.44 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Jesper Christensen | 1998 | 220 | 1:24.91 | 2:57.79 | 4:31.44 | 6:01.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Alexander Olsen | 1998 | 176 | 1:28.31 | 3:10.01 | 4:49.23 | 6:28.39 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 163 | 1:35.36 | 3:17.69 | 5:00.88 | 6:39.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Phillip Riis | 1998 | 161 | 1:29.55 | 3:11.70 | 4:56.68 | 6:40.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathias Holdrup | 1999 | 161 | 1:36.04 | 3:18.60 | 5:02.30 | 6:40.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 144 | 1:38.57 | 3:25.55 | 6:55.47 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 131 | 1:37.98 | 3:27.21 | 5:18.32 | 7:08.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 128 | 1:42.57 | 3:33.60 | 5:25.91 | 7:12.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 113 | 7:31.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 450 | 1:07.20 | 2:19.74 | 3:33.02 | 4:44.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 420 | 1:07.97 | 2:22.68 | 3:37.35 | 4:50.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | 380 | 1:11.41 | 2:28.84 | 3:46.02 | 5:00.87 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 364 | 1:11.58 | 2:30.12 | 3:47.94 | 5:05.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Malthe Frederiksen | 1996 | 361 | 1:11.31 | 2:30.60 | 3:49.68 | 5:06.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Nikolaj Larsen | 1996 | 355 | 1:08.87 | 2:26.78 | 3:47.27 | 5:07.71 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | 344 | 1:14.60 | 2:35.52 | 3:56.22 | 5:10.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Isak Lichi | 1997 | 344 | 1:14.12 | 2:35.05 | 3:54.96 | 5:11.01 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 332 | 1:14.51 | 2:33.57 | 3:55.01 | 5:14.48 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Christoffer Krogh | 1997 | 327 | 1:13.59 | 2:34.06 | 3:55.64 | 5:16.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 318 | 1:14.32 | 2:36.42 | 3:59.03 | 5:19.09 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Mads Johnbeck | 1997 | 262 | 1:18.56 | 2:47.32 | 4:15.30 | 5:40.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 196 | 1:26.45 | 3:04.09 | 4:40.38 | 6:14.93 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Daniel Højme | 1997 | 170 | 1:28.35 | 3:10.00 | 4:51.86 | 6:33.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Frederik Ahm | 1997 | 157 | 6:43.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Andreas Frost | 1996 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 575 | 1:03.13 | 2:10.18 | 3:16.47 | 4:21.91 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 534 | 1:04.44 | 2:12.95 | 3:22.05 | 4:28.52 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 533 | 1:04.13 | 2:12.62 | 3:20.92 | 4:28.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Christian Heyde | 1994 | 532 | 1:03.60 | 2:12.07 | 3:21.33 | 4:28.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | 532 | 1:04.96 | 2:14.78 | 3:23.52 | 4:28.90 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 499 | 1:04.74 | 2:14.57 | 3:25.14 | 4:34.72 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 487 | 1:05.02 | 2:16.29 | 3:28.85 | 4:36.91 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 456 | 1:07.21 | 2:19.73 | 3:32.22 | 4:43.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Vismann | 1995 | 442 | 1:06.16 | 2:18.26 | 3:32.20 | 4:45.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 438 | 1:07.67 | 2:21.55 | 3:35.32 | 4:46.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sebastian Terp | 1995 | 423 | 1:08.07 | 2:21.69 | 3:35.75 | 4:50.27 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Hjeresen | 1995 | 414 | 1:07.15 | 2:21.70 | 3:38.10 | 4:52.40 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 399 | 1:08.32 | 2:23.46 | 3:39.31 | 4:55.99 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asbjørn Munk | 1995 | 389 | 1:10.90 | 2:27.77 | 3:44.74 | 4:58.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Vestergaard | 1995 | 387 | 1:10.02 | 2:28.58 | 3:46.36 | 4:58.98 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 361 | 1:11.20 | 2:28.30 | 3:47.08 | 5:05.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Voigt | 1995 | 355 | 1:12.20 | 2:31.03 | 3:50.59 | 5:07.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 282 | 1:15.59 | 3:01.46 | 4:05.13 | 5:32.32 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Friis | 1994 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christian Jacobsen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 593 | 1:02.03 | 2:08.38 | 3:14.51 | 4:19.28 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 550 | 1:03.96 | 2:12.21 | 3:20.05 | 4:25.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jonathan Willems | 1993 | 539 | 1:04.89 | 2:12.58 | 3:20.94 | 4:27.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Johan Jørgensen | 1993 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Zaggai | 1998 | 329 | 38.89 | 1:25.16 | 2:13.41 | 2:59.75 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 272 | 41.08 | 1:29.41 | 2:20.89 | 3:11.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 263 | 40.32 | 1:29.83 | 2:22.96 | 3:13.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 474 | 35.26 | 1:15.81 | 1:57.71 | 2:39.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Maja Hjuler | 1997 | 356 | 39.58 | 1:24.57 | 2:10.31 | 2:55.15 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 345 | 38.45 | 1:23.50 | 2:10.61 | 2:56.96 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | 326 | 38.94 | 1:26.14 | 2:14.52 | 3:00.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 303 | 43.35 | 1:30.87 | 2:18.87 | 3:04.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mette Sannerud | 1997 | 290 | 40.70 | 1:29.51 | 2:19.39 | 3:07.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Cecilie T Linden | 1997 | 219 | 44.99 | 1:38.18 | 2:32.45 | 3:26.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Laksø | 1995 | 272 | 40.27 | 1:30.19 | 2:21.31 | 3:11.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 256 | 37.35 | 1:21.86 | 2:08.93 | 2:55.43 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 193 | 40.17 | 1:29.13 | 2:22.73 | 3:12.82 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mikkel Grønne | 1999 | 133 | 44.88 | 1:41.08 | 2:40.14 | 3:38.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian O. Sørensen | 1996 | 348 | 32.46 | 1:11.51 | 1:54.48 | 2:38.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 334 | 34.15 | 1:14.27 | 1:56.85 | 2:40.46 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Victor Drevskich | 1996 | 320 | 35.61 | 1:16.81 | 2:00.30 | 2:42.81 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | 305 | 35.72 | 1:18.21 | 2:01.40 | 2:45.43 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 304 | 34.47 | 1:15.96 | 2:00.70 | 2:45.65 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Mathias Brændholt | 1996 | 298 | 35.29 | 1:17.14 | 2:01.77 | 2:46.71 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 275 | 38.00 | 1:22.85 | 2:08.77 | 2:51.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 256 | 33.96 | 1:17.36 | 2:06.02 | 2:55.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Oliver Huban | 1996 | 253 | 35.63 | 1:19.19 | 2:06.35 | 2:56.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 550 | 29.54 | 1:04.56 | 1:40.76 | 2:15.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 358 | 33.77 | 1:13.27 | 1:54.56 | 2:36.87 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | 321 | 32.53 | 1:12.89 | 1:57.33 | 2:42.68 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Voigt | 1995 | 316 | 35.07 | 1:17.64 | 2:00.37 | 2:43.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Anton Andersen | 1995 | 312 | 34.73 | 1:17.84 | 2:01.59 | 2:44.14 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Halby | 1994 | 310 | 34.45 | 1:15.79 | 1:59.96 | 2:44.53 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Michel Michelsen | 1994 | 294 | 32.38 | 1:13.94 | 1:59.18 | 2:47.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Esben Bragason | 1995 | 224 | 37.17 | 1:22.14 | 2:11.80 | 3:03.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Rasmus Kurps | 1994 | 141 | 40.38 | 1:32.71 | 2:32.21 | 3:33.86 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Andersen | 1993 | 418 | 31.04 | 1:08.32 | 1:48.48 | 2:28.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 323 | 34.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 227 | 39.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 225 | 39.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Celine Brock | 2000 | 222 | 39.33 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 202 | 40.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 194 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Sara L. Brinch | 2000 | 169 | 43.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 144 | 45.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Marina Jakobsen | 2000 | 142 | 45.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie Esbjørnsen | 2000 | 117 | 48.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 107 | 50.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | 91 | 52.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Clara Marott Schelde | 2000 | 80 | 55.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mette Gaarde Hansen | 2009 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 461 | 30.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 413 | 31.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 401 | 32.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 368 | 33.23 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 338 | 34.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 333 | 34.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kathrine Jokumsen | 1998 | 328 | 34.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 321 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 313 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Maia Stripp | 1998 | 309 | 35.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 306 | 35.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sara Cramon | 1998 | 305 | 35.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 297 | 35.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 294 | 35.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Isabella B. Grant | 1998 | 288 | 36.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Christine A. Thomsen | 1998 | 271 | 36.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Maja Østergaard | 1998 | 256 | 37.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Emma Maagøe | 1999 | 255 | 37.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Emily Kay | 1999 | 253 | 37.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Frederikke Houen | 1998 | 251 | 37.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Wohlert | 1998 | 237 | 38.47 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Clara Kall | 1999 | 230 | 38.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 225 | 39.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 217 | 39.64 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
25 | Sandra Clemmensen | 1999 | 179 | 42.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Camilla Feldmann | 1999 | 176 | 42.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 174 | 42.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Maiken Jakobsen | 1999 | 173 | 42.72 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
29 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 167 | 43.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Alberthe Haurholm | 1998 | 142 | 45.61 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 122 | 48.03 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 89 | 53.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dena Zornic | 1996 | 472 | 30.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 463 | 30.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 452 | 31.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 420 | 31.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Caroline Thoby | 1996 | 391 | 32.56 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Simone Riis | 1997 | 367 | 33.26 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
7 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 367 | 33.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 363 | 33.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 359 | 33.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 349 | 33.83 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cilla Gregersen | 1997 | 338 | 34.19 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Signe Iwersen | 1996 | 337 | 34.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Alexandra Buhl | 1997 | 313 | 35.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Louise Knudsen | 1997 | 310 | 35.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Regitze Andersen | 1996 | 296 | 35.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Emma Rasmussen | 1996 | 289 | 36.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Pernille Agerlin | 1997 | 287 | 36.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mian Hartoft | 1996 | 280 | 36.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Victoria Laursen | 1997 | 271 | 36.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Ida Olsson | 1996 | 267 | 36.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Anna Fixdahl | 1997 | 262 | 37.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | 257 | 37.47 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Asta Berglund | 1997 | 242 | 38.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Sarah Brylov | 1997 | 207 | 40.28 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Freja Loop | 1997 | 188 | 41.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Fiona Larsen | 1996 | 187 | 41.64 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 174 | 42.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Stine Boe Gad | 1997 | 120 | 48.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Yessica Christens | 1996 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Jesse | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 618 | 27.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Simone Isbye | 1994 | 589 | 28.40 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Amanda Sandager | 1995 | 521 | 29.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | 491 | 30.19 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Catrine Olsen | 1992 | 482 | 30.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Caroline Buhl | 1995 | 477 | 30.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nina Jørgensen | 1990 | 475 | 30.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Alberte Breum | 1995 | 466 | 30.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 459 | 30.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katja V. Jørgensen | 1995 | 456 | 30.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Nicoline Møller | 1995 | 441 | 31.27 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Liv S. Normand | 1995 | 429 | 31.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Julia Lisakowski | 1994 | 429 | 31.58 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 400 | 32.31 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Olivia Hansen | 1994 | 358 | 33.54 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
16 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 340 | 34.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 313 | 35.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Sandra Laksø | 1995 | 311 | 35.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 300 | 35.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Josefine Carlsson | 1995 | 281 | 36.36 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jasmin Bromberg | 1995 | 259 | 37.37 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Pil Hansen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 306 | 31.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 281 | 32.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Luis Felipe | 1998 | 258 | 33.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 253 | 33.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Grovn | 1998 | 252 | 33.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Greve | 1998 | 244 | 33.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 243 | 33.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Johan Bragason | 1999 | 240 | 33.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 238 | 34.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 214 | 35.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Alexander Olsen | 1998 | 213 | 35.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Emil Parnel | 1999 | 210 | 35.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johannes Øe | 1998 | 205 | 35.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Emil Johansen | 1999 | 203 | 35.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Giano Grillo | 1998 | 194 | 36.42 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Phillip Riis | 1998 | 184 | 37.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Anders Sørensen | 1999 | 181 | 37.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Julius Thielst | 2000 | 177 | 37.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Philip Schiøtz | 1999 | 166 | 38.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Emil D. Nielsen | 1999 | 160 | 38.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Joakim Palmqvist | 1999 | 158 | 39.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Joachim Hermansen | 1998 | 157 | 39.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Mathias Holdrup | 1999 | 145 | 40.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Felix Burmester | 1999 | 140 | 40.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 137 | 40.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 136 | 41.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Oskar Lilleøre | 1998 | 123 | 42.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 118 | 42.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Philip Brenting | 1999 | 118 | 42.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 111 | 43.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Christopher Riis | 2000 | 103 | 45.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Aske Carl Snel | 2000 | 92 | 46.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 88 | 47.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 81 | 48.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thomas Halskov | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | 431 | 27.93 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | 388 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | August Warrer | 1996 | 374 | 29.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Peter Nilsson | 1996 | 369 | 29.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Mathias Parnel | 1996 | 358 | 29.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Larsen | 1996 | 342 | 30.16 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 335 | 30.39 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
8 | Oliver Huban | 1996 | 331 | 30.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 325 | 30.69 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 317 | 30.96 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 298 | 31.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 270 | 32.65 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 265 | 32.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Christian Thomsen | 1996 | 264 | 32.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Marcus Roldgaard | 1996 | 262 | 32.97 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Martin Zilmer | 1996 | 262 | 32.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elias Offersen | 1996 | 260 | 33.04 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christoffer Krogh | 1997 | 259 | 33.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Kristian Madsen | 1996 | 220 | 34.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Daniel Højme | 1997 | 209 | 35.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Frederik Kühn | 1997 | 207 | 35.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 194 | 36.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 185 | 37.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Frederik Ahm | 1997 | 173 | 37.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Marcus Kennis Brask | 1996 | 163 | 38.59 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
26 | Henrik Hartun Jensen | 1996 | 153 | 39.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Sebastian Hjeresen | 1997 | 151 | 39.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Andreas Frost | 1996 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Norgren | 1995 | 581 | 25.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 562 | 25.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 512 | 26.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Peter Wittenwiler | 1994 | 485 | 26.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Jesper Bang | 1995 | 478 | 26.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Andreas T. Johansen | 1994 | 467 | 27.19 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 415 | 28.29 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Esben Bragason | 1995 | 410 | 28.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Jakob Vismann | 1995 | 380 | 29.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Burak Dagidir | 1995 | 380 | 29.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Malthe Vestergaard | 1995 | 366 | 29.51 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Burlev | 1995 | 361 | 29.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Tobias Grønne | 1995 | 360 | 29.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | 359 | 29.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Nicolai Thomsen | 1994 | 345 | 30.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Jacob Petersen | 1995 | 341 | 30.21 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asbjørn Munk | 1995 | 303 | 31.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Victor Haurholm | 1995 | 299 | 31.54 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
19 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 297 | 31.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | 283 | 32.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel M. Jørgensen | 1994 | 278 | 32.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mourhaf El-Atbi | 1994 | 219 | 34.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Lindkvist | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 548 | 25.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Martin Collignon | 1992 | 509 | 26.42 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 475 | 27.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Henrik Smith | 1993 | 468 | 27.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Hans Henrik Havn | 1992 | 461 | 27.32 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
6 | Jonathan Willems | 1993 | 460 | 27.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Peter Dahl | 1986 | 421 | 28.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kim Bjerrehave | 1987 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Korfitsen | 1990 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 293 | 41.93 | 1:26.57 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 196 | 47.24 | 1:38.95 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 194 | 49.33 | 1:39.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | 126 | 55.46 | 1:54.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 122 | 1:56.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 116 | 56.77 | 1:57.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Sofie Esbjørnsen | 2000 | 114 | 59.83 | 1:58.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | 91 | 1:00.84 | 2:07.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 378 | 38.71 | 1:19.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 375 | 39.67 | 1:19.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 346 | 39.72 | 1:21.93 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 339 | 40.45 | 1:22.43 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 308 | 41.34 | 1:25.15 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 303 | 42.38 | 1:25.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 288 | 42.41 | 1:27.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Thea Schulze | 1998 | 287 | 41.92 | 1:27.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nanna Drewsen | 1998 | 283 | 43.53 | 1:27.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 265 | 42.97 | 1:29.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Kaja Aunstrup | 1998 | 259 | 44.39 | 1:30.26 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Silje Krarup | 1998 | 258 | 45.00 | 1:30.34 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Maia Stripp | 1998 | 258 | 1:30.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Emily Kay | 1999 | 240 | 47.25 | 1:32.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Clara Kall | 1999 | 239 | 46.04 | 1:32.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 236 | 46.05 | 1:32.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | 232 | 45.20 | 1:33.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Natasja Schultz | 1998 | 231 | 1:21.11 | 1:33.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 230 | 45.93 | 1:33.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Østergaard | 1998 | 226 | 45.91 | 1:34.34 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Frederikke Houen | 1998 | 226 | 46.94 | 1:34.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 191 | 50.43 | 1:39.88 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Rikke Dehn | 1999 | 173 | 48.36 | 1:43.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 172 | 1:43.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 164 | 51.15 | 1:45.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Emilie Heick | 1999 | 160 | 52.24 | 1:45.93 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 121 | 56.51 | 1:56.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 67 | 1:10.58 | 2:21.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Lea Othmar Haskiel | 1999 | DSQ | svøm på maven v/75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dena Zornic | 1996 | 474 | 35.96 | 1:13.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 392 | 38.18 | 1:18.60 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Siham Saud | 1997 | 386 | 38.97 | 1:18.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Anja Hansen | 1997 | 358 | 39.28 | 1:21.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Mette Sannerud | 1997 | 341 | 39.91 | 1:22.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anna Gade | 1996 | 335 | 41.65 | 1:22.81 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Anna Ladegaard | 1996 | 332 | 40.62 | 1:23.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 331 | 40.75 | 1:23.09 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | 326 | 41.18 | 1:23.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Leona Kenskov | 1996 | 323 | 39.94 | 1:23.77 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Regitze Andersen | 1996 | 320 | 41.19 | 1:24.05 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Clara Albek | 1996 | 298 | 42.14 | 1:26.06 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Alexandra Buhl | 1997 | 296 | 40.69 | 1:26.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Frida Webster Fessel | 1996 | 284 | 41.94 | 1:27.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Simone Riis | 1997 | 281 | 43.57 | 1:27.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
16 | Katja Høpfner | 1996 | 268 | 1:29.14 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 264 | 43.88 | 1:29.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cilla Gregersen | 1997 | 262 | 44.33 | 1:29.86 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Sarah Brylov | 1997 | 240 | 45.42 | 1:32.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Signe Iwersen | 1996 | 219 | 45.27 | 1:35.43 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Mian Hartoft | 1996 | 217 | 46.75 | 1:35.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Louise Knudsen | 1997 | 203 | 47.87 | 1:37.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 202 | 47.35 | 1:38.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 154 | 51.95 | 1:47.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Freja Loop | 1997 | 125 | 57.17 | 1:54.87 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Stine Boe Gad | 1997 | 93 | 1:00.51 | 2:07.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1996 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | DSQ | Svøm på maven v/50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Isabella Z. Bigum | 1996 | DSQ | Svøm på maven v/75m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 511 | 35.22 | 1:11.92 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 501 | 35.61 | 1:12.41 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 428 | 36.97 | 1:16.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Maria Jensen | 1992 | 415 | 37.55 | 1:17.08 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Pil Hansen | 1995 | 389 | 38.36 | 1:18.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 386 | 37.51 | 1:18.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Julia Lisakowski | 1994 | 386 | 39.05 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Caroline Buhl | 1995 | 360 | 38.87 | 1:20.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Liv S. Normand | 1995 | 339 | 39.46 | 1:22.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Olivia Hansen | 1994 | 309 | 41.49 | 1:25.05 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 283 | 42.78 | 1:27.60 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 280 | 42.87 | 1:27.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 273 | 43.24 | 1:28.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sophie Hansen | 1992 | 253 | 42.30 | 1:30.87 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Katrine Vestergaard | 1995 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Pedersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 271 | 37.90 | 1:18.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mads Jørner | 1998 | 247 | 39.22 | 1:20.39 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 217 | 40.86 | 1:23.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 207 | 41.02 | 1:25.26 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Luis Felipe | 1998 | 198 | 42.45 | 1:26.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 194 | 42.95 | 1:27.19 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 167 | 45.45 | 1:31.68 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 162 | 45.46 | 1:32.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Johansen | 1999 | 161 | 46.01 | 1:32.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Jesper Christensen | 1998 | 160 | 45.75 | 1:32.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Anders Sørensen | 1999 | 150 | 1:34.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Emil D. Nielsen | 1999 | 140 | 48.17 | 1:37.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Andreas Wagner | 1998 | 137 | 48.32 | 1:37.93 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Joachim Hermansen | 1998 | 127 | 49.30 | 1:40.38 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Anders Søndermann | 1998 | 124 | 48.69 | 1:41.27 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Peter Wiese | 1999 | 118 | 51.31 | 1:42.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Mikkel Salmansen | 2000 | 118 | 50.11 | 1:42.93 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Felix Burmester | 1999 | 116 | 49.80 | 1:43.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Roldgaard | 1998 | 112 | 50.62 | 1:44.62 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Mathias Holdrup | 1999 | 108 | 1:45.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Oskar Lilleøre | 1998 | 106 | 52.85 | 1:46.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 93 | 56.41 | 1:51.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Aske Carl Snel | 2000 | 92 | 1:51.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Philip Brenting | 1999 | 92 | 55.27 | 1:51.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 71 | 1:00.08 | 2:01.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thomas Halskov | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 397 | 33.29 | 1:08.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | 364 | 33.69 | 1:10.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Lasse Jørgensen | 1996 | 348 | 34.88 | 1:11.76 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 337 | 35.11 | 1:12.54 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | 334 | 35.18 | 1:12.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | 329 | 36.05 | 1:13.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 319 | 36.15 | 1:13.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 294 | 37.26 | 1:15.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Nikolai Skelsager | 1996 | 291 | 37.14 | 1:16.13 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Marcus Roldgaard | 1996 | 290 | 36.91 | 1:16.28 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Malthe Frederiksen | 1996 | 273 | 37.43 | 1:17.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 269 | 38.57 | 1:18.17 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Victor Bødker | 1997 | 253 | 38.46 | 1:19.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Christian O. Sørensen | 1996 | 252 | 37.85 | 1:19.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | 244 | 39.48 | 1:20.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Christian Thomsen | 1996 | 242 | 39.55 | 1:21.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 230 | 40.64 | 1:22.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 227 | 40.54 | 1:22.75 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kristian Madsen | 1996 | 226 | 41.05 | 1:22.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Lasse Brock | 1997 | 224 | 40.88 | 1:23.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Sebastian Westerby | 1997 | 214 | 40.10 | 1:24.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Martin Jungersen | 1997 | 214 | 40.77 | 1:24.39 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Simon Svane | 1996 | 205 | 41.48 | 1:25.62 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mathias Parnel | 1996 | 195 | 1:27.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Martin Zilmer | 1996 | 180 | 43.56 | 1:29.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lars Emil Villa | 1997 | 163 | 46.11 | 1:32.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Frederik Ahm | 1997 | 162 | 44.61 | 1:32.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 147 | 1:35.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Frederik Rasmussen | 1997 | 143 | 47.45 | 1:36.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sebastian Hjeresen | 1997 | 89 | 54.94 | 1:52.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andreas Frost | 1996 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nichlas Fonnesbech | 1996 | DSQ | Svøm på maven v/75m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Henrik Hartun Jensen | 1996 | DSQ | ej røre ved 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | DSQ | Svøm på maven v/75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Bang | 1995 | 440 | 32.05 | 1:06.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 423 | 32.65 | 1:07.21 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 387 | 34.02 | 1:09.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Michel Michelsen | 1994 | 379 | 33.90 | 1:09.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Nicolai Thomsen | 1994 | 376 | 34.48 | 1:09.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | 366 | 34.17 | 1:10.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Christian Halby | 1994 | 362 | 34.76 | 1:10.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Peter Wittenwiler | 1994 | 352 | 34.51 | 1:11.50 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Rasmus Hannibal Moulvad | 1994 | 347 | 34.63 | 1:11.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 337 | 35.89 | 1:12.53 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Anton Andersen | 1995 | 313 | 37.01 | 1:14.31 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jannick Kristensen | 1995 | 311 | 36.56 | 1:14.48 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 297 | 36.44 | 1:15.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Christoffer Voigt | 1995 | 287 | 37.09 | 1:16.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Rasmus Burlev | 1995 | 282 | 37.71 | 1:16.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 258 | 38.59 | 1:19.23 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Oliver Hjeresen | 1995 | 254 | 39.21 | 1:19.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 252 | 38.97 | 1:19.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Magnus Andersen | 1995 | 238 | 38.68 | 1:21.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Mikkel M. Jørgensen | 1994 | 220 | 39.56 | 1:23.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Martin Friis | 1994 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Morten Hjort | 1994 | DSQ | svøm på maven v/75m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Collignon | 1992 | 423 | 32.86 | 1:07.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Henrik Smith | 1993 | 401 | 32.94 | 1:08.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Hans Henrik Havn | 1992 | 397 | 32.72 | 1:08.67 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 337 | 36.08 | 1:12.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 278 | 37.21 | 1:17.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Johan Jørgensen | 1993 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Peter Dahl | 1986 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 333 | 1:21.93 | 2:54.28 | 4:27.19 | 5:58.38 | 22:48.38 | ||
A6 | 7:29.86 | 8:59.99 | 10:31.63 | 12:04.43 | ||||||
13:37.69 | 15:10.96 | 16:42.66 | 18:16.15 | |||||||
19:48.32 | 21:20.04 | |||||||||
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 536 | 1:13.87 | 2:32.73 | 3:51.15 | 5:09.38 | 19:27.54 | ||
GI-40 Hermes | 6:28.25 | 7:46.46 | 9:04.81 | 10:23.36 | ||||||
11:42.06 | 13:00.34 | 14:19.07 | 15:38.03 | |||||||
16:56.36 | 18:13.46 | |||||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | 472 | 1:16.53 | 2:37.46 | 3:59.08 | 5:20.70 | 20:17.75 | ||
Roskilde Svømning | 6:42.81 | 8:04.18 | 9:26.20 | 10:47.81 | ||||||
12:09.63 | 13:31.59 | 14:53.35 | 16:14.83 | |||||||
17:36.24 | 18:57.82 | |||||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 444 | 1:17.91 | 2:40.97 | 4:04.74 | 5:27.64 | 20:42.80 | ||
Roskilde Svømning | 6:51.20 | 8:14.65 | 9:37.92 | 11:02.25 | ||||||
12:25.46 | 13:48.87 | 15:14.39 | 16:38.01 | |||||||
18:02.29 | 19:23.67 | |||||||||
4 | Mie Garlin | 1996 | 429 | 1:15.07 | 2:37.65 | 4:02.24 | 5:26.51 | 20:57.39 | ||
Vest-Brøndby | 6:50.50 | 8:15.05 | 9:39.76 | 11:04.82 | ||||||
12:29.66 | 13:54.34 | 15:19.86 | 16:45.36 | |||||||
18:10.55 | 19:35.82 | |||||||||
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amanda Sandager | 1995 | 665 | 1:07.94 | 2:20.26 | 3:32.76 | 4:45.64 | 18:06.55 | ||
GI-40 Hermes | 5:59.01 | 7:11.90 | 8:24.55 | 9:37.81 | ||||||
10:51.06 | 12:03.88 | 13:16.71 | 14:30.06 | |||||||
15:42.73 | 16:56.14 | |||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 577 | 1:11.03 | 2:27.71 | 3:44.69 | 5:01.39 | 18:59.44 | ||
A6 | 6:18.93 | 7:34.88 | 8:51.72 | 10:07.42 | ||||||
11:24.40 | 12:41.64 | 13:57.40 | 15:13.51 | |||||||
16:29.74 | 17:45.93 | |||||||||
3 | Mette Meyer | 1995 | 523 | 1:13.94 | 2:32.79 | 3:51.14 | 5:09.39 | 19:37.58 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:28.92 | 8:26.94 | 9:05.90 | 10:25.53 | ||||||
11:43.92 | 13:04.13 | 14:22.67 | 15:43.32 | |||||||
17:02.40 | 18:20.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Chris Johansen | 1996 | 448 | 1:11.06 | 2:28.45 | 3:46.32 | 5:04.31 | 18:53.05 | ||
Herlev Svømning | 6:21.69 | 7:38.64 | 8:54.44 | 10:09.91 | ||||||
11:25.55 | 12:40.57 | 13:55.64 | 15:11.58 | |||||||
16:26.31 | 17:41.56 | |||||||||
2 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 383 | 1:14.53 | 2:34.74 | 3:54.15 | 5:14.86 | 19:53.62 | ||
Herlev Svømning | 6:34.83 | 7:55.41 | 9:15.56 | 10:36.33 | ||||||
11:57.53 | 13:18.59 | 14:39.03 | 15:59.24 | |||||||
17:18.56 | 18:37.60 | |||||||||
3 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 377 | 1:17.17 | 2:38.71 | 4:01.10 | 5:23.78 | 20:00.35 | ||
Helsingør Svømmeklub | 6:44.77 | 8:06.49 | 9:28.22 | 10:49.96 | ||||||
12:10.19 | 13:30.13 | 14:50.09 | 16:07.65 | |||||||
17:25.15 | 18:44.30 | |||||||||
4 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 323 | 1:18.59 | 2:44.08 | 4:10.27 | 5:36.34 | 21:03.24 | ||
A6 | 7:02.36 | 8:26.82 | 9:52.13 | 11:16.82 | ||||||
12:41.08 | 14:06.41 | 15:31.36 | 16:55.61 | |||||||
18:19.51 | 19:42.80 | |||||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | 315 | 1:18.49 | 2:41.01 | 4:04.16 | 5:27.39 | 21:14.46 | ||
Roskilde Svømning | 6:52.85 | 8:17.56 | 9:41.86 | 11:07.90 | ||||||
12:35.30 | 14:01.10 | 15:27.72 | 16:54.57 | |||||||
18:22.80 | 19:49.31 | |||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 268 | 1:20.13 | 2:53.78 | 4:28.94 | 6:03.50 | 22:24.78 | ||
GI-40 Hermes | 7:37.06 | 9:10.82 | 10:42.87 | 12:11.52 | ||||||
13:39.22 | 15:08.74 | 16:36.70 | 18:08.67 | |||||||
19:36.22 | 21:01.84 | |||||||||
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 491 | 1:06.94 | 2:18.14 | 3:30.99 | 4:44.47 | 18:19.13 | ||
Glostrup Svømme Klub | 5:58.67 | 7:12.08 | 8:26.65 | 9:41.06 | ||||||
10:55.44 | 12:10.57 | 13:25.10 | 14:39.89 | |||||||
15:54.77 | 17:08.76 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 482 | 1:09.64 | 2:23.54 | 3:37.10 | 4:50.42 | 18:25.71 | ||
Herlev Svømning | 6:04.78 | 7:19.44 | 8:31.99 | 9:48.05 | ||||||
11:02.87 | 12:17.90 | 13:33.57 | 14:48.95 | |||||||
16:01.82 | 17:16.96 | |||||||||
- | Nikolai Sjælland | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | 564 | 1:06.65 | 2:18.07 | 3:28.09 | 4:38.25 | 17:29.48 | ||
Roskilde Svømning | 5:47.98 | 6:58.55 | 8:08.58 | 9:19.61 | ||||||
10:29.91 | 11:39.97 | 12:49.96 | 14:00.18 | |||||||
15:10.98 | 16:21.32 | |||||||||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |