Results for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Bank Cup Frederiksberg |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2009 |
|
|
Stævne by |
Frederiksberg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:26 |
|
|
Arrangør |
GI-40/Hermes |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
|
206 |
48.34 |
1:42.60 |
2:36.62 |
|
3:29.33 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
|
391 |
40.50 |
1:24.16 |
2:07.88 |
|
2:49.10 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Mass |
1998 |
|
376 |
39.51 |
1:23.86 |
2:08.70 |
|
2:51.23 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
316 |
43.56 |
|
2:16.50 |
|
3:01.46 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
240 |
46.81 |
1:37.78 |
2:29.87 |
|
3:19.02 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Natasja Schultz |
1998 |
|
217 |
49.40 |
1:41.41 |
2:34.04 |
|
3:25.62 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Fugl Rasmussen |
1996 |
|
548 |
35.44 |
1:13.93 |
1:53.35 |
|
2:31.07 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella Z. Bigum |
1996 |
|
449 |
36.98 |
1:17.93 |
2:00.92 |
|
2:41.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siham Saud |
1997 |
|
429 |
39.80 |
1:21.47 |
2:03.32 |
|
2:43.92 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
|
399 |
38.71 |
1:22.18 |
2:06.07 |
|
2:47.98 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Gade |
1996 |
|
396 |
40.07 |
1:22.92 |
2:06.44 |
|
2:48.29 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Villumsen |
1997 |
|
376 |
39.82 |
1:24.19 |
2:08.39 |
|
2:51.23 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Mikkelsen |
1997 |
|
361 |
41.04 |
1:26.81 |
2:11.64 |
|
2:53.67 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
|
351 |
41.94 |
1:26.20 |
2:11.52 |
|
2:55.22 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Regitze Andersen |
1996 |
|
350 |
41.92 |
1:27.29 |
2:12.46 |
|
2:55.46 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anja Hansen |
1997 |
|
338 |
41.15 |
1:26.46 |
2:12.13 |
|
2:57.46 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Ladegaard |
1996 |
|
331 |
42.00 |
1:26.75 |
2:13.22 |
|
2:58.75 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexandra Buhl |
1997 |
|
304 |
42.98 |
1:30.10 |
2:18.07 |
|
3:03.93 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Lynggård Hansen |
1996 |
|
280 |
43.82 |
1:32.16 |
2:22.22 |
|
3:08.96 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simone Riis |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
mang. berøring v 100 |
|
Frederiksværk Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lunau |
1995 |
|
547 |
35.95 |
1:13.89 |
1:52.99 |
|
2:31.18 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Thisted Feldberg |
1995 |
|
480 |
36.82 |
1:17.19 |
1:58.03 |
|
2:37.94 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cille Dahl Kragh |
1994 |
|
449 |
37.38 |
1:18.53 |
2:00.91 |
|
2:41.42 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Scharf |
1995 |
|
409 |
39.29 |
1:22.14 |
2:04.82 |
|
2:46.54 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pil Hansen |
1995 |
|
387 |
38.91 |
1:21.52 |
2:05.31 |
|
2:49.63 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Danielsen |
1994 |
|
384 |
40.31 |
1:24.52 |
2:08.84 |
|
2:50.15 |
|
|
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anita Baastrup |
1995 |
|
365 |
41.30 |
1:25.51 |
2:09.55 |
|
2:52.95 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Natasja Holte Larsen |
1995 |
|
278 |
45.09 |
1:33.21 |
2:21.64 |
|
3:09.43 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Langberg Jensen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på mave v 100 m |
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
|