Results for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 44.57 | 1:33.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 45.44 | 1:35.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 46.04 | 1:36.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 46.59 | 1:38.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 47.84 | 1:41.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jesper Christensen | 1998 | 48.94 | 1:44.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Julius Thielst | 2000 | 50.31 | 1:45.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Grønne | 1999 | 49.50 | 1:45.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Johannes Øe | 1998 | 49.83 | 1:46.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mathias Holdrup | 1999 | 158 | 51.52 | 1:47.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emil Parnel | 1999 | 51.28 | 1:47.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 52.05 | 1:49.24 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Frederik Skovgaard | 1999 | 142 | 52.87 | 1:50.71 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Andreas Wagner | 1998 | 53.91 | 1:52.20 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 127 | 53.57 | 1:54.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Joakim Palmqvist | 1999 | 54.96 | 1:58.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Tobias Roldgaard | 1998 | 114 | 56.08 | 1:59.37 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 112 | 56.81 | 1:59.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Christopher Riis | 2000 | 111 | 57.24 | 2:00.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Aske Carl Snel | 2000 | 111 | 57.00 | 2:00.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emil D. Nielsen | 1999 | 109 | 57.10 | 2:01.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Anders Sørensen | 1999 | 108 | 57.10 | 2:01.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Oskar Lilleøre | 1998 | 104 | 57.53 | 2:03.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Salmansen | 2000 | 95 | 2:06.91 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
25 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 82 | 1:01.88 | 2:13.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Philip Brenting | 1999 | 2:25.44 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 61 | 1:09.44 | 2:26.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 53 | 1:14.36 | 2:33.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Alexander Olsen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Peter Wiese | 1999 | DSQ | asymetriske bentag | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Giano Grillo | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | Asym ben | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Nilsson | 1996 | 36.55 | 1:17.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Mathias Parnel | 1996 | 37.13 | 1:17.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 38.81 | 1:20.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kasper Tvergaard | 1996 | 38.09 | 1:22.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Isak Lichi | 1997 | 38.40 | 1:22.38 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Victor Bødker | 1997 | 39.63 | 1:23.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 40.56 | 1:25.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 40.24 | 1:25.26 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Lasse Jørgensen | 1996 | 40.76 | 1:28.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Martin Jungersen | 1997 | 42.13 | 1:29.80 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 42.33 | 1:30.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Sebastian Westerby | 1997 | 42.92 | 1:30.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | 42.80 | 1:30.92 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Victor Drevskich | 1996 | 43.31 | 1:31.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 44.50 | 1:32.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | 44.41 | 1:33.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads Johnbeck | 1997 | 44.56 | 1:36.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Simon Svane | 1996 | 45.87 | 1:36.30 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Rasmussen | 1997 | 47.55 | 1:39.16 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Højme | 1997 | 45.62 | 1:39.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Lars Emil Villa | 1997 | 47.80 | 1:41.09 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik Ahm | 1997 | 48.01 | 1:44.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Osvald Bjarup Bruun | 1996 | 142 | 53.72 | 1:50.86 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | 51.82 | 1:51.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Sebastian Hjeresen | 1997 | 124 | 54.66 | 1:55.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 54.19 | 1:56.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 33.85 | 1:12.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | 34.30 | 1:12.97 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
3 | Andreas T. Johansen | 1994 | 34.47 | 1:13.02 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 34.43 | 1:14.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 34.93 | 1:14.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 35.23 | 1:16.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 35.68 | 1:17.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michel Michelsen | 1994 | 36.05 | 1:17.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 38.56 | 1:20.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Hjeresen | 1995 | 38.29 | 1:20.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 39.02 | 1:23.08 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Asbjørn Munk | 1995 | 40.81 | 1:24.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Burlev | 1995 | 39.41 | 1:24.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Victor Haurholm | 1995 | 39.80 | 1:25.15 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Sebastian Terp | 1995 | 39.75 | 1:25.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Joachim Lindkvist | 1995 | 39.74 | 1:27.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Jannick Kristensen | 1995 | 44.20 | 1:33.73 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Petersen | 1995 | 43.56 | 1:35.88 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mourhaf El-Atbi | 1994 | 44.98 | 1:36.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mikkel M. Jørgensen | 1994 | 43.79 | 1:37.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Aksel Bjerregaard | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Rasmus Kaadtmann | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Emil Nielsen | 1995 | DSQ | asym ben | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 32.62 | 1:09.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 33.59 | 1:12.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | 34.42 | 1:13.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Johan Jørgensen | 1993 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |