2018-11-14   00:28:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM / NSM / VSM (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstaiaamu

Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruuskilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  28 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:20   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 
SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.12 2017-07-06 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    827  28.73        1:00.86  SE Ennätys - Aikuinen 
  Porin Uimaseura  1:01.12                 
                     
Olli Kokko  1994    757  28.92        1:02.66   
  Lahden Uimaseura  1:02.91                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    744  29.62        1:03.03   
  Swimming Jyväskylä  1:02.44                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    743  29.33        1:03.06   
  Cetus Espoo  1:01.56                 
                     
Werneri Koskinen  1998    730  29.53        1:03.43   
  Uinti Tampere  1:03.54                 
                     
Andrei Tuomola  1989    724  29.42        1:03.62  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  1:02.25                 
                     
Ossi Oksa  1988    690  29.83        1:04.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.97                 
                     
Miika Tolvanen  1996    681  30.21        1:04.91  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Joensuun Uimaseura  1:05.00                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    681  29.71        1:04.93   
  Cetus Espoo  1:03.30                 
                     
10  Erik Nurmi  2001    667  30.75        1:05.37   
  Vanders  1:05.33                 
                     
11  Ronny Brännkärr  2002    636  30.91        1:06.43   
  Kemin Työväen Uimarit  1:06.61                 
                     
12  Sami Aaltomaa  1992    621  31.14        1:06.95  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  1:02.65                 
                     
13  Mikael Laakso  1997    618  31.32        1:07.06   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.43                 
                     
14  Lauri Elomaa  2000    613  31.60        1:07.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.59                 
                     
15  Miika Pentti  1997    606  30.93        1:07.50   
  Cetus Espoo  1:06.69                 
                     
16  Roope Ruohtula  2000    605  30.92        1:07.54   
  Joensuun Uimaseura  1:07.40                 
                     
17  Tuomas Jokinen  2001    602  31.12        1:07.64   
  Cetus Espoo  1:08.13                 
                     
18  William Wihanto  1994    595  30.57        1:07.91   
  Raision Urheilijat  1:02.27                 
                     
19  Atte Kulmala  1998    594  30.21        1:07.96   
  Uinti Tampere  1:07.10                 
                     
20  Atte Lindholm  2001    589  31.41        1:08.14   
  Swimming Jyväskylä  1:08.99                 
                     
21  Eerikki Laitala  2001    580  31.24        1:08.47   
  Cetus Espoo  1:06.76                 
                     
22  Bruce Clayhills  1997    578  32.03        1:08.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.92                 
                     
23  Jami Ihalainen  2003    575  32.29        1:08.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.23                 
                     
24  Juha Hyvärinen  1998    571  31.64        1:08.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.30                 
                     
25  Teemu Viitanen  1992    564  31.61        1:09.11   
  TaTu Tampere  1:08.49                 
                     
26  Mihail Khanoukaev  2002    563  31.43        1:09.15   
  Cetus Espoo  1:07.96                 
                     
27  Atte Pennanen  2001    560  32.16        1:09.29   
  Lahden Uimaseura  1:09.96                 
                     
28  Walentin Koskinen  2000    560  32.12        1:09.30   
  Uinti Tampere  1:08.15                 
                     
29  Verneri Viisanen  2002    549  32.27        1:09.75   
  Cetus Espoo  1:07.65                 
                     
30  Petri Lampela  1996    533  32.04        1:10.46   
  Kemin Työväen Uimarit  1:08.80                 
                     
31  Ossi Kleimola  2001    531  32.91        1:10.55   
  Kouvolan Uimarit  1:10.60                 
                     
32  Kalle Hyttinen  2001    528  33.05        1:10.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.95                 
                     
33  Jyri Lähde  1996    527  32.04        1:10.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:06.38                 
                     
34  Eetu Nyrhinen  2000    520  32.60        1:11.02   
  Uinti Tampere  1:10.81                 
                     
34  Juho Anttila  2000    520  32.77        1:11.02   
  Oulun Uinti 1906  1:11.06                 
                     
36  Lasse Pulkkinen  2002    515  33.57        1:11.25   
  Oulun Uinti 1906  1:09.22                 
                     
37  Niilo Olander  2001    504  33.38        1:11.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.68                 
                     
38  Pyry Nurminen  2001    501  34.34        1:11.89   
  ORCA Helsinki  1:10.95                 
                     
39  Oskari Ovaskainen  2000    489  33.83        1:12.47   
  Porin Uimaseura  1:12.50                 
                     
40  Anton Nuottajärvi  2000    489  33.82        1:12.48   
  Cetus Espoo  1:11.15                 
                     
40  Atte Moilanen  2001    489  33.59        1:12.48   
  Oulun Uinti 1906  1:08.88                 
                     
42  Valtteri Taskinen  2002    489          1:12.49   
  Oulun Uinti 1906  1:13.99                 
                     
43  Hugo Enroth  2001    486  34.14        1:12.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.57                 
                     
44  Ohto Pihlajamäki  2001    485  33.69        1:12.71   
  Kuopion Uimaseura  1:11.72                 
                     
45  Juha Jernvall  2000    484  33.10        1:12.73   
  Uimaseura Aquila  1:11.41                 
                     
46  Rami Rissanen  1999    472  32.80        1:13.37   
  Porin Uimaseura  1:11.13                 
                     
47  Onni Kuronen  2000    471  33.29        1:13.38   
  Nokian Pyry  1:12.39                 
                     
48  Olli-Pekka Pietarila  2003    471  34.98        1:13.41   
  Oulun Uinti 1906  1:13.06                 
                     
49  Oskari Arvo  2002    469  33.24        1:13.51   
  Aurajoen Uinti  1:11.21                 
                     
50  Lauri Krapf  2001    467  33.44        1:13.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.56                 
                     
51  Daniel Rinne  2002    465  34.41        1:13.69   
  Cetus Espoo  1:13.96                 
                     
52  Efim Romanov  2002    463  35.25        1:13.81   
  TaTu Tampere  1:13.96                 
                     
53  Juho Laukkanen  2001    463  34.47        1:13.82   
  Simmis Wanda  1:12.05                 
                     
54  Henri Koski  2000    461  33.13        1:13.95   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.23                 
                     
55  Noa Mäkelä  2001    460  34.27        1:13.97   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.20                 
                     
56  Riku Leino  2001    458  34.38        1:14.11   
  TaTu Tampere  1:12.87                 
                     
57  Santeri Pulkkinen  2004    451  33.72        1:14.47   
  Lahden Uimaseura  1:11.76                 
                     
58  Joel Knaapi  2001    450  34.35        1:14.52   
  Cetus Espoo  1:13.32                 
                     
58  Timi Torkkel  2001    450  33.57        1:14.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.05                 
                     
60  Joona Oksakari  2000    444  33.86        1:14.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.40                 
                     
61  Julius Nyberg  2002    430  34.91        1:15.69   
  Kampuksen Plaani  1:13.84                 
                     
62  Eetu Einto  2001    423  34.12        1:16.07   
  Vanders  1:12.97                 
                     
63  Jere Kekola  2000    408  35.52        1:16.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.68                 
                     
64  Lauri Tolvanen  2003    362  37.30        1:20.13   
  Haminan Uimaseura  1:13.97                 
                     
Eetu Malvela  2000              DSQ  50m 
  Kampuksen Plaani  1:10.80                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Tapio Junninen  1995              DSQ   
  Vanders  1:04.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  13:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner