Tulokset SM / NSM / VSM (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruuskilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:07.35 2016-08-07 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:08.82 2014-08-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
739 |
33.07 |
|
|
|
1:10.93 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Murto |
2001 |
|
711 |
33.48 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
648 |
34.21 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
643 |
34.53 |
|
|
|
1:14.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
641 |
34.58 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
619 |
36.18 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
615 |
34.68 |
|
|
|
1:15.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
603 |
35.86 |
|
|
|
1:15.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
584 |
36.24 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
579 |
36.32 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
577 |
35.96 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cindy Palm |
2003 |
|
567 |
36.66 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
567 |
36.18 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
565 |
36.86 |
|
|
|
1:17.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Haglund |
2003 |
|
552 |
36.66 |
|
|
|
1:18.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
547 |
35.75 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
543 |
36.16 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
536 |
36.24 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aida Pasma |
2003 |
|
535 |
36.46 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
535 |
37.26 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olga Mattila |
2004 |
|
534 |
37.69 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
533 |
36.77 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ada Nyström |
2001 |
|
531 |
36.92 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
526 |
36.54 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
526 |
37.13 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Annika Tietz |
2001 |
|
523 |
37.39 |
|
|
|
1:19.56 |
|
|
HTU Stadi |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
521 |
37.53 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
519 |
37.64 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
518 |
37.35 |
|
|
|
1:19.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
517 |
37.94 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
514 |
37.45 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
511 |
37.10 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
504 |
37.02 |
|
|
|
1:20.58 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
501 |
37.85 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Aada Hakala |
2004 |
|
493 |
37.00 |
|
|
|
1:21.15 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
490 |
37.80 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
477 |
38.24 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Riika Huttula |
2001 |
|
475 |
38.54 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
474 |
38.01 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
473 |
37.35 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Simmis Wanda |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
469 |
39.25 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
468 |
38.24 |
|
|
|
1:22.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Carola Huntus |
2003 |
|
463 |
38.50 |
|
|
|
1:22.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
462 |
37.82 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
459 |
39.13 |
|
|
|
1:23.09 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
456 |
38.79 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
451 |
38.51 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
443 |
38.59 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
443 |
37.98 |
|
|
|
1:24.12 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
432 |
39.62 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
399 |
40.84 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:26 |
|