Results for Rollo-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Rollo-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lahti |
|
Tulostusaika |
12:51 |
|
|
Järjestäjä |
LaUS |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m PU P13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
382 |
30.73 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Nokian Pyry |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
366 |
31.23 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Korri |
2005 |
|
364 |
30.96 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
347 |
30.83 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
338 |
32.97 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
337 |
32.29 |
|
|
|
1:11.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
308 |
32.27 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
306 |
33.30 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
278 |
36.58 |
|
|
|
1:16.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sisu Sorri |
2005 |
|
269 |
35.07 |
|
|
|
1:17.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
265 |
34.22 |
|
|
|
1:17.47 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
264 |
35.59 |
|
|
|
1:17.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
256 |
35.74 |
|
|
|
1:18.45 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
254 |
37.04 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joel Korte |
2005 |
|
254 |
34.67 |
|
|
|
1:18.66 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
252 |
36.17 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
252 |
34.34 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
251 |
34.79 |
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Leo Währn |
2005 |
|
250 |
34.82 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Vanders |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
248 |
36.39 |
|
|
|
1:19.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nikita Semach |
2005 |
|
247 |
35.59 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
|
241 |
36.74 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
241 |
36.32 |
|
|
|
1:20.05 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
238 |
37.62 |
|
|
|
1:20.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tuomas Orre |
2005 |
|
237 |
37.17 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
235 |
35.92 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Salomo Pihlaja |
2005 |
|
231 |
36.02 |
|
|
|
1:21.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
228 |
37.48 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
228 |
35.20 |
|
|
|
1:21.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Arto Pulkkinen |
2005 |
|
226 |
36.80 |
|
|
|
1:21.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
219 |
37.35 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Antti Musikka |
2005 |
|
218 |
34.32 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
Vanders |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
217 |
37.00 |
|
|
|
1:22.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
215 |
39.14 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Adrian Kaslin |
2005 |
|
213 |
37.42 |
|
|
|
1:23.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
213 |
37.84 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Leevi Kukkonen |
2005 |
|
210 |
37.07 |
|
|
|
1:23.79 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
209 |
35.77 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
199 |
38.32 |
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Nooa Matela |
2005 |
|
195 |
39.05 |
|
|
|
1:25.89 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Vladislav Shavyrin |
2005 |
|
185 |
37.14 |
|
|
|
1:27.38 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
183 |
38.54 |
|
|
|
1:27.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
180 |
39.66 |
|
|
|
1:28.11 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Juho Herva |
2005 |
|
180 |
39.07 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Kuutti Shepherd |
2005 |
|
177 |
40.17 |
|
|
|
1:28.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
173 |
39.24 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
168 |
38.28 |
|
|
|
1:30.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Topi Fordell |
2005 |
|
166 |
40.54 |
|
|
|
1:30.53 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Vilho Tikkanen |
2005 |
|
164 |
41.09 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Riku Huuhka |
2005 |
|
160 |
41.53 |
|
|
|
1:31.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
|
158 |
42.61 |
|
|
|
1:32.04 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Luukas Laine |
2005 |
|
155 |
40.56 |
|
|
|
1:32.68 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Frans Riekki |
2005 |
|
150 |
39.80 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Elias Mikkonen |
2005 |
|
149 |
42.50 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Oulun Lohet |
1:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Juho Törmä |
2005 |
|
147 |
40.68 |
|
|
|
1:34.21 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
144 |
41.57 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Adam Björkstrand |
2005 |
|
143 |
42.29 |
|
|
|
1:35.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Joa Metsola |
2005 |
|
130 |
41.33 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Ålands Simförening |
1:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joni Routamo |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ålands Simförening |
1:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauli Rantatupa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Lempinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
10 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura |
Tulostusaika |
12:51 |
|