Resultater for Polisen Head to Head
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3 kl 0900
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | HEAD to Head 2018 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.16 | 1:10.24 | |||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 32.71 | 1:10.88 | |||||
3 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.47 | 1:12.65 | |||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.09 | 1:13.25 | |||||
5 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.72 | 1:13.64 | |||||
6 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.56 | 1:16.32 | |||||
7 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:18.66 | |||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.15 | 1:20.98 | |||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.39 | 1:21.50 | |||||
10 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.82 | 1:22.53 | |||||
11 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:22.68 | |||||
12 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.18 | 1:23.50 | |||||
13 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.03 | 1:25.21 | |||||
14 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.90 | 1:25.25 | |||||
15 | Victor Ljungström | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.19 | 1:26.68 | |||||
16 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.80 | 1:26.80 | |||||
17 | Oskar Andersen | 2005 | Simklubben Neptun | 40.41 | 1:28.89 | |||||
18 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.80 | 1:29.91 | |||||
19 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.62 | 1:30.36 | |||||
20 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 43.42 | 1:30.51 | |||||
21 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.93 | 1:31.25 | |||||
22 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.89 | 1:33.44 | |||||
23 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.44 | 1:33.71 | |||||
24 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 42.03 | 1:33.80 | |||||
25 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.53 | 1:34.01 | |||||
26 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.25 | 1:34.21 | |||||
27 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.73 | 1:35.70 | |||||
28 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 47.38 | 1:36.82 | |||||
29 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.93 | 1:41.73 | |||||
30 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 50.97 | 1:42.30 | |||||
- | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.14 | 1:03.17 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.49 | 1:04.94 | |||||
3 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.46 | 1:05.78 | |||||
4 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.69 | 1:06.38 | |||||
5 | Eemil Kankare | 2003 | Aurajoen Uinti | 31.39 | 1:07.61 | |||||
6 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:09.12 | |||||
7 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.96 | 1:12.51 | |||||
8 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.59 | 1:17.28 | |||||
9 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.34 | 1:17.84 | |||||
10 | Bilal Mustefa | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.17 | 1:19.61 | |||||
11 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.50 | 1:19.68 | |||||
12 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.33 | 1:24.19 | |||||
13 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 43.33 | 1:34.26 | |||||
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 26.69 | 57.46 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.63 | 59.62 | |||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 27.80 | 1:00.04 | |||||
4 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 26.85 | 1:00.09 | |||||
5 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 28.07 | 1:01.20 | |||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.31 | 1:01.49 | |||||
7 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.13 | 1:01.84 | |||||
8 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 28.61 | 1:01.85 | |||||
9 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 27.34 | 1:01.95 | |||||
10 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.84 | 1:02.25 | |||||
11 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.80 | 1:02.61 | |||||
12 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.22 | 1:04.55 | |||||
13 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.11 | 1:04.64 | |||||
14 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.48 | 1:04.98 | |||||
15 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.92 | 1:05.05 | |||||
16 | Mohamed Ezzat | 2001 | Aurajoen Uinti | 28.23 | 1:05.82 | |||||
17 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Stockholmspolisens IF SF | 30.49 | 1:06.24 | |||||
18 | Jakob Borrman | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.21 | 1:07.78 | |||||
19 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.29 | 1:08.10 | |||||
20 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.25 | 1:10.32 | |||||
21 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.02 | 1:11.07 | |||||
22 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.25 | 1:14.24 | |||||
23 | Mattias Moreno | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.78 | 1:15.47 | |||||
24 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.67 | 1:17.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:07 |