Resultat för Knattesimmet 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 08 april 2018 | |||
Tävlingsort | Godby | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Ålands Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 april 2018 |
Gren 23, 100m Frisim/VU P11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sixten Ersson | 2007 | 206 | 36.52 | 1:15.99 | |||||
Täby Sim | 1:17.59 | |||||||||
2 | Troy Sevonen | 2008 | 161 | 39.06 | 1:22.53 | |||||
Täby Sim | 1:33.26 | |||||||||
3 | Amos Mäkilä | 2007 | 159 | 42.42 | 1:22.81 | |||||
Simmis Grani | 1:22.60 | |||||||||
4 | Ossi Tikka | 2007 | 150 | 39.86 | 1:24.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.39 | |||||||||
5 | Carl Olsson | 2008 | 139 | 41.09 | 1:26.68 | |||||
Täby Sim | 1:35.30 | |||||||||
6 | Romeo Manner | 2008 | 134 | 41.61 | 1:27.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:31.77 | |||||||||
7 | Max Hyvärinen | 2007 | 131 | 40.44 | 1:28.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.89 | |||||||||
8 | Julius Linde | 2007 | 131 | 42.19 | 1:28.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.83 | |||||||||
9 | Liam Hjertèn | 2008 | 125 | 42.52 | 1:29.74 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Niklas Tikkanen | 2007 | 124 | 42.70 | 1:30.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | 1:32.73 | |||||||||
11 | Kaapo Virtanen | 2008 | 122 | 42.49 | 1:30.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.78 | |||||||||
12 | Yichen SUN | 2007 | 109 | 43.81 | 1:33.81 | |||||
Täby Sim | 1:32.26 | |||||||||
13 | Tor Carlén | 2008 | 107 | 42.98 | 1:34.37 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Niilo Kankainen | 2008 | 104 | 43.80 | 1:35.55 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:38.35 | |||||||||
15 | Joel Sulonen | 2007 | 93 | 49.03 | 1:38.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.09 | |||||||||
16 | Tero Soukka | 2007 | 93 | 47.48 | 1:39.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | 1:40.65 | |||||||||
17 | Nikita Zuravljov | 2008 | 89 | 46.17 | 1:40.30 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Emil Blomberg | 2008 | 86 | 45.30 | 1:41.70 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
19 | Matteo Costa | 2008 | 78 | 49.26 | 1:45.03 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
20 | Nikke Laine | 2007 | 76 | 50.34 | 1:45.79 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.81 | |||||||||
21 | Milo Kallio | 2008 | 76 | 47.23 | 1:46.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Eetu Nissinen | 2008 | 72 | 50.45 | 1:48.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | 1:44.98 | |||||||||
23 | Oiva Saarinen | 2008 | 71 | 50.31 | 1:48.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:49.98 | |||||||||
24 | Miska Moisio | 2007 | 69 | 50.45 | 1:49.45 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | 1:52.00 | |||||||||
25 | Hugo Ratatikainen Blomdahl | 2008 | 69 | 49.62 | 1:49.53 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
26 | Erik Constable | 2008 | 66 | 52.32 | 1:51.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Amos Korin | 2008 | 63 | 49.49 | 1:52.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Veikka Lehtonen | 2008 | 61 | 51.56 | 1:53.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Niklas Honkanen | 2008 | 45 | 57.34 | 2:05.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Akseli Niskala | 2007 | 38 | 1:01.01 | 2:13.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Arvid Larsson | 2007 | DSQ | |||||||
Täby Sim | 1:31.16 | |||||||||
- | Christian Edelman | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.54 | |||||||||
- | Oliver Bronsdon | 2008 | DSQ | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 april 2018 |
Licensierad till: Ålands Simförening | Utskriftstid | 10:35 |