Resultat för Danmarks Mesterskaberne på kortbane (DM/DJM-K)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Torsdag formiddag
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | STO95 & Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:44.00 2008-11-16 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:44.00 2008-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:05.63 | 2:23.52 | 3:43.40 | 4:50.57 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:06.28 | 2:19.51 | 3:43.20 | 4:51.08 | |||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 1:06.98 | 2:21.29 | 3:41.11 | 4:51.60 | |||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.53 | 2:21.50 | 3:47.70 | 4:51.90 | |||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:08.39 | 2:21.17 | 3:45.60 | 4:54.17 | |||
6 | Micha Østergaard | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.03 | 2:21.42 | 3:48.06 | 4:55.01 | |||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:08.17 | 2:27.89 | 3:48.89 | 4:57.70 | |||
8 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.76 | 2:23.73 | 3:50.53 | 4:59.15 | |||
9 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.86 | 2:22.73 | 3:57.38 | 5:04.15 | |||
10 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton | 1:10.35 | 2:29.84 | 3:57.92 | 5:04.70 | |||
11 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.94 | 2:27.74 | 3:52.67 | 5:04.73 | |||
12 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.34 | 2:29.78 | 3:53.20 | 5:05.56 | |||
13 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.63 | 2:30.51 | 3:57.26 | 5:06.00 | |||
14 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 1:12.12 | 2:28.22 | 3:58.11 | 5:06.10 | |||
15 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:08.88 | 2:29.53 | 3:58.15 | 5:07.64 | |||
16 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.34 | 2:25.43 | 3:56.29 | 5:07.80 | |||
17 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.54 | 2:26.45 | 3:56.38 | 5:08.47 | |||
18 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:10.37 | 2:29.03 | 4:00.38 | 5:08.49 | |||
19 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 1:12.50 | 2:32.41 | 3:59.80 | 5:08.55 | |||
20 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:10.47 | 2:30.13 | 3:58.67 | 5:08.76 | |||
21 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.18 | 2:29.96 | 3:58.03 | 5:09.35 | |||
22 | Julie Hougård | 1991 | O.S.L.F. | 1:08.99 | 2:28.15 | 3:58.15 | 5:09.36 | |||
23 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:08.84 | 2:30.45 | 3:58.87 | 5:10.25 | |||
24 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.99 | 2:26.11 | 4:01.87 | 5:12.47 | |||
25 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 1:11.85 | 2:33.63 | 4:04.01 | 5:12.70 | |||
26 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:09.64 | 2:26.78 | 4:00.70 | 5:12.90 | |||
27 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.07 | 2:27.46 | 4:01.17 | 5:13.03 | |||
28 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.83 | 2:31.87 | 4:00.88 | 5:13.17 | |||
29 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:14.62 | 2:28.75 | 4:03.04 | 5:13.73 | |||
30 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.20 | 2:33.63 | 3:59.54 | 5:14.19 | |||
31 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:08.33 | 2:28.83 | 4:03.19 | 5:16.15 | |||
32 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:12.26 | 2:35.04 | 4:03.36 | 5:16.38 | |||
33 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.24 | 2:32.13 | 4:04.35 | 5:16.44 | |||
34 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.55 | 2:35.08 | 4:04.42 | 5:16.56 | |||
35 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton | 1:12.11 | 2:33.80 | 4:03.47 | 5:16.58 | |||
36 | Mathilde Egelund | 1991 | O.S.L.F. | 1:12.84 | 2:36.72 | 4:06.86 | 5:17.21 | |||
37 | Katja Løje | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.44 | 2:26.26 | 4:03.91 | 5:17.60 | |||
38 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.09 | 2:32.73 | 4:05.94 | 5:17.66 | |||
39 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | Greve Svømmeklub | 1:08.30 | 2:29.36 | 4:02.93 | 5:18.34 | |||
40 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.56 | 2:33.62 | 4:07.66 | 5:19.18 | |||
41 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 1:16.76 | 2:38.67 | 4:08.42 | 5:19.20 | |||
42 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.76 | 2:36.47 | 4:05.55 | 5:19.51 | |||
43 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 1:15.15 | 2:33.52 | 4:07.78 | 5:19.60 | |||
44 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 1:13.69 | 2:33.99 | 4:06.22 | 5:22.17 | |||
45 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.32 | 2:35.86 | 4:08.49 | 5:24.54 | |||
46 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton | 1:14.87 | 2:33.26 | 4:10.51 | 5:25.51 | |||
46 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:12.86 | 2:36.47 | 4:11.70 | 5:25.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 |
Licens til O.S.L.F. | Udskriftstidspunkt | 11:06 |