Resultater for Danmarks Mesterskaberne på kortbane (DM/DJM-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torsdag formiddag
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | STO95 & Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. | 30.00 | 1:02.07 | |||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.84 | 1:02.74 | |||||
3 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 30.78 | 1:03.19 | |||||
4 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 30.82 | 1:03.46 | |||||
5 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.89 | 1:03.60 | |||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning | 30.61 | 1:03.62 | |||||
7 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.40 | 1:03.68 | |||||
8 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | 1:03.72 | |||||
9 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.68 | 1:03.73 | |||||
10 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.80 | 1:04.34 | |||||
11 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.24 | 1:04.67 | |||||
12 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.36 | 1:04.96 | |||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.96 | 1:05.31 | |||||
14 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 31.60 | 1:05.34 | |||||
15 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.32 | 1:05.38 | |||||
16 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.56 | 1:05.50 | |||||
17 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 32.09 | 1:05.58 | |||||
18 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton | 32.42 | 1:06.13 | |||||
19 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.30 | 1:06.27 | |||||
20 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 32.24 | 1:06.41 | |||||
21 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.27 | 1:06.42 | |||||
22 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 32.69 | 1:06.49 | |||||
23 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.53 | 1:06.73 | |||||
24 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.22 | 1:06.74 | |||||
24 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton | 31.93 | 1:06.74 | |||||
26 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | 1:06.88 | |||||
27 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.70 | 1:07.11 | |||||
28 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.07 | 1:07.32 | |||||
29 | Christine Bjerre | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 32.89 | 1:07.40 | |||||
30 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 32.60 | 1:07.55 | |||||
31 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 32.53 | 1:07.58 | |||||
32 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.41 | 1:07.65 | |||||
33 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton | 33.20 | 1:07.86 | |||||
34 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.78 | 1:08.40 | |||||
35 | Katja Løje | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 33.21 | 1:08.44 | |||||
36 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.53 | 1:08.70 | |||||
37 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 33.74 | 1:08.78 | |||||
38 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.04 | 1:09.05 | |||||
39 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.43 | 1:09.56 | |||||
40 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.44 | 1:09.65 | |||||
41 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.73 | 1:09.70 | |||||
42 | Benedicte Kausland | 1992 | Vestkantsvømmerne | 33.66 | 1:09.80 | |||||
43 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 34.60 | 1:10.71 | |||||
44 | Ida Kyhl | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 34.46 | 1:10.73 | |||||
45 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.21 | 1:10.75 | |||||
46 | Isabel Brylov | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 34.79 | 1:11.12 | |||||
47 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.92 | 1:11.18 | |||||
48 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.72 | 1:11.78 | |||||
49 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 35.27 | 1:12.06 | |||||
50 | Marie Øverland | 1994 | Vestkantsvømmerne | 35.03 | 1:12.07 | |||||
51 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 35.23 | 1:12.12 | |||||
52 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.17 | 1:14.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 |
Licens til O.S.L.F. | Udskriftstidspunkt | 09:50 |