2014-08-20   06:50:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på kortbane (DM/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  24 oktober 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  STO95 & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 25, 4x50m Medley Damer, Finaler, Senior 
Europarekord Senior: Holland (1900) 1:45.73 2008-12-13 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 1:47.55 2008-12-13 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:54.00 2008-10-25 
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 1:57.66 2008-10-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Damer 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:51.29  Dansk Rekord - Senior 
  Mette Pedersen  1993      29.20        29.20   
  Helena Pedersen  1991      31.79        1:00.99   
  Jeanette Ottesen  1987      24.91        1:25.90   
  Linda Lund  1984      25.39        1:51.29   
                     
Agf-1  Agfs Svømmeafdeling            1:53.50   
  Pernille Larsen  1992      28.00        28.00   
  Josephina Bartela  1994      30.84        58.84   
  Katrine Crone  1992      28.91        1:27.75   
  Anja Olsen  1993      25.75        1:53.50   
                     
Sto Damer 1  Swim Team Odense 95            1:53.87   
  Line Møller Pedersen  1989      29.26        29.26   
  Rikke Møller Pedersen  1989      30.99        1:00.25   
  Tine Aagaard  1989      27.40        1:27.65   
  Randi F. Nielsen  1989      26.22        1:53.87   
                     
A6 Piger 1  1991  A6            1:56.29   
  Kristina Thomsen  1991      28.43        28.43   
  Sofie Seheim  1991      31.97        1:00.40   
  Marianne Duijm  1993      29.30        1:29.70   
  Charlotte Jensen  1992      26.59        1:56.29   
                     
Elite Svøm Esbjerg  EliteSvøm Esbjerg            1:56.49   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      30.39        30.39   
  Thea Vanggård  1985      32.95        1:03.34   
  Katrine Holm Sørensen  1992      27.65        1:30.99   
  Line Præst Lauridsen  1989      25.50        1:56.49   
                     
Vat 1  Vestegnens Aqua Team            1:58.70   
  Christine Pedersen  1993      29.60        29.60   
  Katrine Brahtz  1995      35.90        1:05.50   
  Micha Østergaard  1987      26.56        1:32.06   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      26.64        1:58.70   
                     
Herning Killerwhales 1  Herning Svømmeklub            2:00.50   
  Mathilde Balle  1989      31.82        31.82   
  Nanna Lunding  1991      33.91        1:05.73   
  Heidi Mikkelsen  1985      27.78        1:33.51   
  Tea L. Christensen  1989      26.99        2:00.50   
                     
Helsingør Damer  Helsingør Svømmeklub            2:00.96   
  Josephine Grønning  1991      29.15        29.15   
  Julie Zachariasen  1991      34.59        1:03.74   
  Trine Gudnitz  1987      30.14        1:33.88   
  Nina Cawley  1994      27.08        2:00.96   
                     
Gentofte Damer  Gentofte Svømme Klub            2:01.28   
  Sarah Bro  1996      32.69        32.69   
  Olivia Ane Frey  1994      33.19        1:05.88   
  Klara Grønne Leth  1990      28.64        1:34.52   
  Stine Dahl Vest  1994      26.76        2:01.28   
                     
10  Sto Damer 2  Swim Team Odense 95            2:01.51   
  Line Gregersen  1994      29.64        29.64   
  Johanne Kjær Tolstrup  1995      36.06        1:05.70   
  Julie Hougård  1991      28.27        1:33.97   
  Cecilie Villadsen  1995      27.54        2:01.51   
                     
11  Aalborg Damer 1  Aalborg Svømmeklub            2:01.67   
  Cecilie Hansen  1995      31.37        31.37   
  Ghita Kobbelgaard  1995      34.86        1:06.23   
  Emma-Sofie Hestbech  1996      29.08        1:35.31   
  Mie Ø. Nielsen  1996      26.36        2:01.67   
                     
12  Hovedstaden Damer  1986  Swim Team Hovedstaden            2:01.80   
  Miriam Stupak Møller  1994      31.30        31.30   
  Louise Fleron  1990      35.29        1:06.59   
  Julie Leth-Espensen  1992      28.36        1:34.95   
  Signe-Marie Bay Andersen  1986      26.85        2:01.80   
                     
13  Vat 2  Vestegnens Aqua Team            2:01.98   
  Eliana Jørgensen  1993      31.51        31.51   
  Annelouise Dolleris  1995      34.55        1:06.06   
  Mai Hjelmgaard  1994      29.16        1:35.22   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      26.76        2:01.98   
                     
14  Køge Damer  Køge Svømmeklub            2:02.19   
  Sabrina Wielsøe  1990      31.44        31.44   
  Yalda Ghaznavi  1992      35.17        1:06.61   
  Caroline Eskildsen  1995      29.04        1:35.65   
  Kia Hansen  1995      26.54        2:02.19   
                     
15  Triton Piger 1  1991  Svømmeklubben Triton            2:04.03   
  Julie-Sofie Hemdorff  1991      31.34        31.34   
  Christina H. Nielsen  1993      36.24        1:07.58   
  Mette Hasemann  1993      29.49        1:37.07   
  Jahnay Benson  1995      26.96        2:04.03   
                     
16  Farum Ladies 2  Farum Svømmeklub            2:04.16   
  Camilla Tschikai Pedersen  1991      31.90        31.90   
  Malene Johansson  1992      35.83        1:07.73   
  Anna-Marie Christiansen  1990      28.42        1:36.15   
  Laura Tvermoes  1993      28.01        2:04.16   
                     
17  Hold 1  Lyngby Svømmeklub            2:04.88   
  Katja Løje  1993      31.91        31.91   
  Anna Klüver Jepsen  1993      35.78        1:07.69   
  Bettina Caspersen  1992      29.54        1:37.23   
  Louise Kaltoft Petersen  1992      27.65        2:04.88   
                     
18  A6 Piger 2  1991  A6            2:05.82   
  Christine Bjerre  1991      32.05        32.05   
  Melizza Petersen  1994      36.48        1:08.53   
  Cæcilie Kisby Jensen  1993      30.04        1:38.57   
  Julie Langhorn  1994      27.25        2:05.82   
                     
19  Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            2:06.15   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      31.72        31.72   
  Louise B. Dalgaard  1990      34.82        1:06.54   
  Sofie Thorsø  1992      31.12        1:37.66   
  Kamilla Malczynska  1993      28.49        2:06.15   
                     
20  Silkeborg Damer  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:06.23   
  Freja Østergaard  1995      30.87        30.87   
  Isabella Kjeldsen  1993      36.70        1:07.57   
  Signe Tolstrup  1995      30.18        1:37.75   
  Sarah Harder Bruun  1993      28.48        2:06.23   
                     
21  Triton Piger 2  1991  Svømmeklubben Triton            2:06.41   
  Stine Raaby Jensen  1995      32.00        32.00   
  Louise G. Riget  1995      36.84        1:08.84   
  Christina Hvid Edill  1995      30.06        1:38.90   
  Christina Holmboe-Olesen  1993      27.51        2:06.41   
                     
22  Hils Damer  Hillerød Svømmeklub            2:06.62   
  Karoline Hauerbach  1995      34.39        34.39   
  Louise Hedmann Jacobsen  1996      34.50        1:08.89   
  Line Hedmann Jacobsen  1993      29.64        1:38.53   
  Cecilie Lagerbon Olsson  1991      28.09        2:06.62   
                     
23  Gsc Damer  Gladsaxe Idræts Forening            2:06.72   
  Caroline Øhrstrøm  1995      32.48        32.48   
  Tenna Larsson  1989      36.09        1:08.57   
  Katrine Axelsen  1992      30.40        1:38.97   
  Trine Søby  1991      27.75        2:06.72   
                     
24  Agf-2  Agfs Svømmeafdeling            2:07.21   
  Sofie Reffstrup Pedersen  1995      30.68        30.68   
  Ulrika Toft  1995      35.66        1:06.34   
  Solvej Mathiasen  1994      31.58        1:37.92   
  Sara Mogensen  1995      29.29        2:07.21   
                     
25  Nakskov Piger  Nakskov Svømme Klub            2:08.85   
  Tenna Holm  1995      34.02        34.02   
  Rikke Nissen  1994      35.44        1:09.46   
  Julie Piihl Hansen  1992      31.37        1:40.83   
  Siri Wiecker  1994      28.02        2:08.85   
                     
26  Aalborg Damer 2  Aalborg Svømmeklub            2:10.45   
  Line Jørgensen Bruun  1995      33.13        33.13   
  Amalie Stage  1993      36.70        1:09.83   
  Sofie Ramsgaard  1995      32.03        1:41.86   
  Pernille Moth  1994      28.59        2:10.45   
                     
27  Triton Piger  Vejle Svømmeklub Triton            2:15.73   
  Mathilde Stærk  1990      37.89        37.89   
  Amalie Matthiesen  1994      36.83        1:14.72   
  Laura Nørreslet  1994      31.10        1:45.82   
  Karen Bundgaard  1992      29.91        2:15.73   
                     
Kvik Damer 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Farum Ladies 1  Farum Svømmeklub            DSQ  tyvstart 1. skifte 
  Mie Refn  1993      29.65        29.65   
                     
Gti Damer  GTI            DSQ  tyvstart 4 svøm 
  Sofie Kisbye Høj  1992      32.11        32.11   
  Julie Damberg  1992      35.10        1:07.21   
  Dominyka Skarbaliute  1994      29.22        1:36.43   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  24 oktober 2009 
Licens til O.S.L.F.  Udskriftstidspunkt  17:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark