2014-10-25   23:07:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på kortbane (DM/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  23 oktober 2009   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  STO95 & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 15, 4x50m Medley Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:42.85 2008-12-17 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 1:34.95 2006-12-07 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 1:40.54 2008-10-24 
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:42.85 2008-12-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elite Svøm Esbjerg 1  EliteSvøm Esbjerg            1:38.52  Dansk Rekord - Senior 
  Chris Christensen  1988      24.92        24.92   
  Nicolai Graae Hansen  1988      27.02        51.94   
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      23.94        1:15.88   
  Bjarke Stevnsborg  1990      22.64        1:38.52   
                     
Vat 1  Vestegnens Aqua Team            1:40.97   
  Morten Klarskov  1992      26.00        26.00   
  Andreas Hallberg Jensen  1992      28.89        54.89   
  Kristoffer Codam  1990      23.90        1:18.79   
  Daniel Skaaning  1993      22.18        1:40.97   
                     
Gti Herrer 1  GTI            1:41.63   
  Niels Wissing Sørensen  1993      26.03        26.03   
  Thomas Dahl Sørensen  1992      28.35        54.38   
  Lasse Offersen  1989      24.05        1:18.43   
  Jonas Westergaard  1990      23.20        1:41.63   
                     
Farum Guns 1  Farum Svømmeklub            1:42.01   
  Anders Blume  1990      27.58        27.58   
  Mathias Andersen  1991      27.27        54.85   
  Nikolai Ammekilde  1990      24.98        1:19.83   
  Frederik Siem Pedersen  1991      22.18        1:42.01   
                     
Hold 1  Lyngby Svømmeklub            1:42.47   
  Jens Peter Träff  1988      27.58        27.58   
  Jesper Kristensen  1982      27.89        55.47   
  Martin Hersom Hansen  1986      24.15        1:19.62   
  Peter Skotte  1991      22.85        1:42.47   
                     
Elite Svøm Esbjerg 2  EliteSvøm Esbjerg            1:42.54  DanskRekord - Junior 
  Anders Møller  1991      26.50        26.50   
  Frans Johannessen  1992      28.25        54.75   
  Rasmus Schmidt Sørensen  1992      24.32        1:19.07   
  Sørin Martin Johannessen  1991      23.47        1:42.54   
                     
Kvik Herrer 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:43.08   
  Frederik Wørmer  1990      26.00        26.00   
  Mikkel Hounsgaard  1993      28.51        54.51   
  Daniel Svendsen  1990      25.89        1:20.40   
  Kristian Weber Larsen  1990      22.68        1:43.08   
                     
Helsingør Herrer  Helsingør Svømmeklub            1:45.29   
  Lasse Vestergaard  1991      26.91        26.91   
  Christopher Kok  1992      29.52        56.43   
  Asger Helmig  1991      25.28        1:21.71   
  Ömer Faruk Benli  1993      23.58        1:45.29   
                     
Herning Killerwhales 1  Herning Svømmeklub            1:45.34   
  Jens Glent Abildgaard  1991      28.27        28.27   
  Mads Pedersen  1991      29.01        57.28   
  Lars Otteskov  1986      24.95        1:22.23   
  Lars Arnbak  1981      23.11        1:45.34   
                     
10  Farum Guns 2  Farum Svømmeklub            1:45.63   
  Niklas Hedegaard  1990      26.91        26.91   
  Simon Sønderup Jensen  1988      28.85        55.76   
  Jonas Hansen  1991      26.06        1:21.82   
  Anders Lie  1991      23.81        1:45.63   
                     
11  Hovedstaden Herrer  1984  Swim Team Hovedstaden            1:46.11   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992      29.32        29.32   
  Joakim Ro-Poulsen  1988      29.35        58.67   
  Tim Jensen  1984      23.93        1:22.60   
  Victor G. Ludvigsen  1992      23.51        1:46.11   
                     
12  Gsc Herrer 2  Gladsaxe Idræts Forening            1:47.81   
  Thor Andersen  1992      28.95        28.95   
  Simon Westh  1990      29.27        58.22   
  Christian Rasmussen  1989      25.70        1:23.92   
  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992      23.89        1:47.81   
                     
13  Agf-1  Agfs Svømmeafdeling            1:48.06   
  Søren Dahl  1993      28.24        28.24   
  Christian R. Svejstrup  1990      30.24        58.48   
  Viktor B. Bromer  1993      25.17        1:23.65   
  Ruben Arent  1989      24.41        1:48.06   
                     
14  Ringsted Herrer  Ringsted Svømme Klub            1:48.63   
  Mads Sørensen  1987      29.28        29.28   
  Nicolai Andersen  1990      29.79        59.07   
  Jakob Rasmussen  1992      26.53        1:25.60   
  Kenneth Nielsen  1991      23.03        1:48.63   
                     
15  Kvik Herrer 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:48.96   
  Kevin Sigsgaard  1993      29.33        29.33   
  Emil Klingberg  1987      28.01        57.34   
  Troels Johansson  1992      26.30        1:23.64   
  Christian Nørregaard  1993      25.32        1:48.96   
                     
16  Køge Herrer  Køge Svømmeklub            1:49.01   
  Frederik Christensen  1992      27.44        27.44   
  Lars Merl  1993      30.37        57.81   
  Morten Suhr  1993      27.20        1:25.01   
  Christian Paaske  1992      24.00        1:49.01   
                     
17  Vat 2  Vestegnens Aqua Team            1:49.22   
  Frederik A. Mariegaard  1994      29.94        29.94   
  Thorbjørn Antoine Olsen  1987      29.40        59.34   
  Emil Eller  1991      26.07        1:25.41   
  Morten Møller Jensen  1992      23.81        1:49.22   
                     
18  Hils Herrer  Hillerød Svømmeklub            1:49.34   
  Andreas Gerlach  1995      28.40        28.40   
  Kasper Blomsterberg  1992      29.04        57.44   
  Frederik Jarfelt  1992      26.53        1:23.97   
  Christoffer Harms-Tefke  1992      25.37        1:49.34   
                     
19  Gti Herrer 2  GTI            1:49.85   
  Emil K. Mortensen  1993      27.83        27.83   
  Rasmus Dufour  1993      30.23        58.06   
  Andreas Mouritsen  1992      26.64        1:24.70   
  Magnus Mouritsen  1992      25.15        1:49.85   
                     
20  Horsens Herrer  Horsens Svømmeklub            1:50.85   
  Jacob Hedensted  1993      29.04        29.04   
  Henrik Lagoni  1991      29.48        58.52   
  Daniel Steen Andersen  1995      26.92        1:25.44   
  Kasper Bisgaard  1991      25.41        1:50.85   
                     
21  Drenge Svendborg  Svendborg Svømme Klub            1:51.42   
  Mads Knoblauch  1993      27.72        27.72   
  Mads Christensen  1994      31.88        59.60   
  Henrik Kingo  1991      27.75        1:27.35   
  Martin Dyrehøj  1988      24.07        1:51.42   
                     
22  Agf-2  Agfs Svømmeafdeling            1:55.63   
  Kasper Fiil Frandsen  1994      31.38        31.38   
  Jesper Gemke  1993      31.59        1:02.97   
  David Jakobsen  1990      26.77        1:29.74   
  Christoffer Ravn  1992      25.89        1:55.63   
                     
Aalborg Herrer 1  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                   
                   
                   
                   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  23 oktober 2009 
Licens til O.S.L.F.  Udskriftstidspunkt  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark