Resultater for Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danish Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstaden | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2018 |
Løb 32, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:02.33 | 2:07.68 | 3:12.92 | 4:17.51 | |||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.15 | 2:08.75 | 3:13.68 | 4:17.91 | |||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 1:03.64 | 2:11.48 | 3:18.72 | 4:22.24 | |||
4 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.87 | 2:10.73 | 3:16.98 | 4:22.56 | |||
5 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.66 | 2:09.75 | 3:16.52 | 4:23.19 | |||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.94 | 2:11.48 | 3:18.98 | 4:26.14 | |||
7 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.04 | 2:13.26 | 3:21.71 | 4:28.40 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 1:03.73 | 2:10.68 | 3:18.91 | 4:28.96 | |||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.00 | 2:13.42 | 3:21.57 | 4:29.04 | |||
10 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.64 | 2:12.24 | 3:22.04 | 4:29.68 | |||
11 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.40 | 2:12.83 | 3:22.10 | 4:30.40 | |||
12 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.58 | 2:12.53 | 3:21.31 | 4:30.97 | |||
13 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.35 | 2:15.40 | 3:23.54 | 4:31.00 | |||
14 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.36 | 2:14.20 | 3:23.41 | 4:31.25 | |||
15 | Louise Bach Andersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.03 | 2:13.52 | 3:22.59 | 4:32.30 | |||
16 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:04.81 | 2:13.85 | 3:23.47 | 4:32.71 | |||
17 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:05.38 | 2:15.81 | 3:25.77 | 4:32.95 | |||
18 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.98 | 2:15.32 | 3:24.64 | 4:33.02 | |||
19 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:06.04 | 2:15.53 | 3:25.65 | 4:33.84 | |||
20 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.02 | 2:17.37 | 3:25.89 | 4:34.05 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:06.11 | 2:16.38 | 3:26.82 | 4:35.24 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.27 | 2:14.88 | 3:25.31 | 4:35.47 | |||
23 | Amanda Højberg | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.92 | 2:15.54 | 3:25.04 | 4:36.19 | |||
24 | Caroline Laursen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.43 | 2:15.68 | 3:26.02 | 4:36.50 | |||
25 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.56 | 2:15.98 | 3:26.36 | 4:36.53 | |||
26 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.37 | 2:16.75 | 3:27.10 | 4:37.37 | |||
27 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.37 | 2:16.57 | 3:27.92 | 4:37.94 | |||
28 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.44 | 2:16.50 | 3:26.32 | 4:38.01 | |||
29 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.74 | 2:15.87 | 3:27.58 | 4:38.40 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:07.13 | 2:17.85 | 3:29.31 | 4:38.47 | |||
31 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:04.90 | 2:17.06 | 3:29.76 | 4:38.64 | |||
32 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 1:06.32 | 2:17.26 | 3:28.00 | 4:38.98 | |||
33 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.56 | 2:19.39 | 3:30.59 | 4:40.37 | |||
34 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:06.42 | 2:18.07 | 3:30.15 | 4:41.54 | |||
35 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:06.40 | 2:17.62 | 3:30.06 | 4:42.00 | |||
36 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:06.07 | 2:17.17 | 3:29.99 | 4:42.40 | |||
37 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.30 | 2:18.28 | 3:31.21 | 4:44.84 | |||
38 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.65 | 2:20.01 | 3:33.14 | 4:45.55 | |||
39 | Ingeborg Muri Stangeland | 2001 | Bryne SK | 1:07.68 | 2:20.07 | 3:33.55 | 4:45.70 | |||
40 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.62 | 2:20.74 | 3:36.87 | 4:51.70 | |||
- | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |