Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 673 | 27.18 | 56.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.20 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 672 | 27.30 | 56.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.17 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 647 | 26.19 | 57.59 | |||||
Herlev Svømning | 58.94 | |||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 643 | 27.69 | 57.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 629 | 27.79 | 58.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 617 | 27.35 | 58.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.15 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 615 | 27.66 | 58.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.66 | |||||||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | 611 | 28.21 | 58.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 56.97 | |||||||||
9 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 610 | 27.17 | 58.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 56.08 | |||||||||
10 | Julius Munk | 2000 | 603 | 27.73 | 58.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | 582 | 27.69 | 59.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.66 | |||||||||
12 | Anton Borring Andersen | 1999 | 578 | 28.04 | 59.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.09 | |||||||||
13 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 577 | 27.95 | 59.84 | |||||
GTI | 58.35 | |||||||||
14 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 568 | 28.23 | 1:00.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 566 | 28.57 | 1:00.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.23 | |||||||||
16 | Thomas Bech | 1998 | 549 | 28.13 | 1:00.81 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.79 | |||||||||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 549 | 28.23 | 1:00.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.67 | |||||||||
18 | Matthias Hansen | 2001 | 546 | 28.55 | 1:00.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
19 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 545 | 28.25 | 1:00.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.72 | |||||||||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 537 | 28.23 | 1:01.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.81 | |||||||||
21 | Frederik Møller | 2002 | 536 | 28.23 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 58.69 | |||||||||
21 | Rasmus Steenberg | 2000 | 536 | 28.64 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
23 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 536 | 27.95 | 1:01.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
24 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 534 | 28.02 | 1:01.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.37 | |||||||||
25 | Martin Szokody | 1999 | 533 | 28.50 | 1:01.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.44 | |||||||||
26 | Alfred August Grubert | 2001 | 532 | 29.29 | 1:01.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
27 | Jonas Hansen | 2001 | 528 | 28.84 | 1:01.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
28 | Joakim Brønnum | 1997 | 524 | 27.80 | 1:01.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 58.75 | |||||||||
29 | Leo Badaker | 2002 | 521 | 29.02 | 1:01.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.63 | |||||||||
30 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 518 | 29.28 | 1:02.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.60 | |||||||||
31 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 511 | 27.83 | 1:02.28 | |||||
Vest-Brøndby | 59.95 | |||||||||
32 | August Schade Cantby | 2002 | 506 | 28.66 | 1:02.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
33 | Magnus Løhr | 2001 | 501 | 29.00 | 1:02.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
34 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 498 | 29.45 | 1:02.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.37 | |||||||||
35 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 497 | 27.61 | 1:02.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.92 | |||||||||
36 | Nicolai Wiuff | 2002 | 494 | 29.67 | 1:03.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.09 | |||||||||
37 | Sebastian Jensen | 2001 | 489 | 29.88 | 1:03.23 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.81 | |||||||||
38 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 483 | 29.43 | 1:03.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
39 | Rasmus Langvad | 2000 | 481 | 29.50 | 1:03.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.66 | |||||||||
40 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 479 | 28.50 | 1:03.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:01.85 | |||||||||
41 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 478 | 29.55 | 1:03.69 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.05 | |||||||||
42 | Erling Johansen | 2000 | 476 | 29.92 | 1:03.79 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.11 | |||||||||
42 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 476 | 29.50 | 1:03.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
44 | Mads Enghave | 2002 | 474 | 29.89 | 1:03.86 | |||||
GTI | 1:06.97 | |||||||||
45 | Nicklas Andersen | 2001 | 473 | 29.74 | 1:03.91 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
46 | Emil Steenberg | 2002 | 469 | 29.41 | 1:04.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.77 | |||||||||
47 | August Ryom | 2002 | 468 | 29.61 | 1:04.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
48 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 464 | 29.84 | 1:04.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.94 | |||||||||
49 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 459 | 29.82 | 1:04.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.98 | |||||||||
50 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 452 | 29.99 | 1:04.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.15 | |||||||||
51 | Lucas Burmester | 2002 | 451 | 30.70 | 1:04.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
52 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 438 | 29.85 | 1:05.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.11 | |||||||||
53 | Mikkel Gummer | 2002 | 436 | 31.12 | 1:05.69 | |||||
GTI | 1:06.59 | |||||||||
54 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 433 | 31.42 | 1:05.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.32 | |||||||||
55 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 430 | 30.71 | 1:05.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.89 | |||||||||
56 | Martin Jacobsen | 2002 | 424 | 29.78 | 1:06.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.17 | |||||||||
57 | Karl Bryde | 2000 | 420 | 28.72 | 1:06.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
58 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 411 | 29.60 | 1:06.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.64 | |||||||||
59 | Mert Kaya | 2001 | 402 | 31.13 | 1:07.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
60 | August Hertz Bugge | 2000 | 397 | 29.96 | 1:07.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.23 | |||||||||
61 | Affou Adlouni | 2002 | 368 | 33.05 | 1:09.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.21 | |||||||||
62 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 360 | 32.72 | 1:09.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
63 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 349 | 31.54 | 1:10.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.38 | |||||||||
64 | Gustav Fabiansen | 2002 | 343 | 32.67 | 1:11.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
- | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:38 |