Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
681 |
30.28 |
1:08.76 |
1:50.45 |
|
2:23.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
660 |
30.69 |
1:07.74 |
1:52.41 |
|
2:24.81 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
659 |
32.78 |
1:10.56 |
1:50.85 |
|
2:24.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
646 |
32.18 |
1:10.00 |
1:53.01 |
|
2:25.89 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
636 |
33.68 |
1:11.49 |
1:52.38 |
|
2:26.65 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
631 |
33.14 |
1:12.81 |
1:51.77 |
|
2:26.97 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva Palmund |
2002 |
|
628 |
32.30 |
1:08.46 |
1:53.72 |
|
2:27.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Føyn |
2002 |
|
623 |
30.78 |
1:09.23 |
1:54.81 |
|
2:27.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Gram |
1999 |
|
611 |
32.51 |
1:09.82 |
1:56.13 |
|
2:28.59 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nina Toft |
2000 |
|
610 |
32.65 |
1:10.32 |
1:54.54 |
|
2:28.65 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
604 |
31.67 |
1:09.58 |
1:54.11 |
|
2:29.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
604 |
32.40 |
1:12.24 |
1:52.69 |
|
2:29.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
590 |
33.29 |
1:13.52 |
1:57.06 |
|
2:30.31 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
586 |
30.37 |
1:10.28 |
1:53.60 |
|
2:30.67 |
|
|
Herlev Svømning |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
|
578 |
32.96 |
1:09.93 |
1:56.37 |
|
2:31.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
570 |
33.14 |
1:11.44 |
1:56.61 |
|
2:32.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
568 |
32.29 |
1:10.69 |
1:57.61 |
|
2:32.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slagelse Svømmeklub |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
560 |
31.02 |
1:12.14 |
1:57.82 |
|
2:32.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
554 |
33.22 |
1:13.17 |
1:59.40 |
|
2:33.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
552 |
33.09 |
1:12.48 |
1:58.85 |
|
2:33.71 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Bruhn |
2002 |
|
551 |
33.23 |
1:13.85 |
1:57.28 |
|
2:33.80 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
549 |
32.28 |
1:11.91 |
1:59.17 |
|
2:33.99 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
546 |
33.63 |
1:14.48 |
1:58.27 |
|
2:34.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
546 |
31.29 |
1:11.96 |
1:59.58 |
|
2:34.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Roskilde Svømning |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
543 |
32.79 |
1:16.28 |
1:58.69 |
|
2:34.57 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
541 |
32.68 |
1:14.91 |
1:58.95 |
|
2:34.75 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
537 |
34.28 |
1:14.57 |
1:59.32 |
|
2:35.11 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
528 |
31.71 |
1:12.80 |
2:00.34 |
|
2:35.98 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Line Strandby |
2001 |
|
526 |
35.06 |
1:14.26 |
2:00.41 |
|
2:36.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Laura Janner |
2002 |
|
526 |
32.10 |
1:14.23 |
1:59.84 |
|
2:36.23 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
|
522 |
31.96 |
1:14.91 |
2:00.38 |
|
2:36.60 |
|
|
Kalundborg SK |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
522 |
32.83 |
1:13.77 |
2:00.83 |
|
2:36.63 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sarah Missing |
2001 |
|
513 |
32.29 |
1:17.01 |
2:02.50 |
|
2:37.51 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
512 |
33.96 |
1:14.45 |
2:01.98 |
|
2:37.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
507 |
35.37 |
1:18.55 |
2:01.41 |
|
2:38.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Søllerød Svømmeklub |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
503 |
32.97 |
1:11.20 |
2:03.08 |
|
2:38.48 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
498 |
35.60 |
1:17.13 |
2:03.48 |
|
2:39.04 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
497 |
33.48 |
1:16.71 |
2:03.65 |
|
2:39.13 |
|
|
Herlev Svømning |
2:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
497 |
31.90 |
1:13.84 |
2:03.96 |
|
2:39.15 |
|
|
Herlev Svømning |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
497 |
33.62 |
1:18.59 |
2:03.62 |
|
2:39.22 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
494 |
34.63 |
1:15.92 |
2:03.00 |
|
2:39.54 |
|
|
JGI Svømning |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
494 |
34.35 |
1:15.62 |
2:02.43 |
|
2:39.54 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
493 |
34.78 |
1:17.25 |
2:02.48 |
|
2:39.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
491 |
34.82 |
1:16.23 |
2:03.75 |
|
2:39.83 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
488 |
34.64 |
1:14.70 |
2:04.47 |
|
2:40.09 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
|
482 |
34.35 |
1:15.39 |
2:03.76 |
|
2:40.82 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
476 |
33.04 |
1:17.14 |
2:02.32 |
|
2:41.51 |
|
|
Herlev Svømning |
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
474 |
32.48 |
1:15.19 |
2:03.68 |
|
2:41.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
470 |
34.37 |
1:16.97 |
2:04.81 |
|
2:42.20 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
|
469 |
33.37 |
1:17.58 |
2:05.49 |
|
2:42.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
468 |
34.68 |
1:17.07 |
2:03.72 |
|
2:42.43 |
|
|
Næstved IF |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
|
460 |
32.55 |
1:17.97 |
2:07.31 |
|
2:43.32 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
450 |
33.58 |
1:15.50 |
2:07.07 |
|
2:44.46 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Amalie Schou |
2003 |
|
424 |
35.41 |
1:19.45 |
2:08.93 |
|
2:47.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Ryg Afsl mave |
|
Hillerød Svømmeklub |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|