Resultat för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag kl. 16.30
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
654 |
28.85 |
1:01.19 |
1:35.06 |
|
2:08.46 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
622 |
29.57 |
1:02.03 |
1:36.36 |
|
2:10.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
606 |
30.04 |
1:03.91 |
1:38.73 |
|
2:11.77 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
599 |
28.96 |
1:01.26 |
1:36.55 |
|
2:12.22 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
591 |
29.62 |
1:02.82 |
1:37.81 |
|
2:12.86 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
583 |
29.36 |
1:03.33 |
1:38.89 |
|
2:13.41 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
583 |
29.13 |
1:03.32 |
1:37.62 |
|
2:13.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
573 |
30.77 |
1:05.06 |
1:40.19 |
|
2:14.25 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
547 |
29.65 |
1:03.67 |
1:40.15 |
|
2:16.28 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
531 |
30.08 |
1:05.01 |
1:40.73 |
|
2:17.64 |
|
|
Herlev Svømning |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
531 |
30.70 |
1:04.96 |
1:41.04 |
|
2:17.70 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
530 |
30.36 |
1:04.15 |
1:40.79 |
|
2:17.74 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
499 |
30.76 |
1:05.54 |
1:42.81 |
|
2:20.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
|
495 |
30.75 |
1:06.08 |
1:43.04 |
|
2:20.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slagelse Svømmeklub |
2:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
471 |
30.59 |
1:06.56 |
1:43.73 |
|
2:23.30 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
August Schade Cantby |
2002 |
|
467 |
31.03 |
1:06.96 |
1:44.53 |
|
2:23.63 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
462 |
30.34 |
1:05.65 |
1:44.48 |
|
2:24.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Erling Johansen |
2000 |
|
455 |
31.89 |
1:08.76 |
1:47.66 |
|
2:24.93 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Martin Szokody |
1999 |
|
452 |
30.32 |
1:07.31 |
1:45.78 |
|
2:25.21 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Holm |
1998 |
|
449 |
31.58 |
1:07.97 |
1:46.66 |
|
2:25.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
431 |
31.28 |
1:07.56 |
1:48.18 |
|
2:27.60 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Lind |
2002 |
|
421 |
32.49 |
1:10.74 |
1:51.25 |
|
2:28.69 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
418 |
31.77 |
1:08.87 |
1:48.74 |
|
2:29.07 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Thomas Bech |
1998 |
|
417 |
32.13 |
1:10.06 |
1:49.28 |
|
2:29.24 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikkel Gummer |
2002 |
|
401 |
32.61 |
1:09.97 |
1:50.57 |
|
2:31.12 |
|
|
GTI |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
|
394 |
32.96 |
1:10.96 |
1:51.19 |
|
2:32.09 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Jensen |
2001 |
|
387 |
31.64 |
1:10.09 |
1:50.09 |
|
2:32.96 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lucas Burmester |
2002 |
|
348 |
34.37 |
1:15.55 |
1:56.01 |
|
2:38.46 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
336 |
31.03 |
1:09.39 |
1:54.35 |
|
2:40.37 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Karl Bryde |
2000 |
|
328 |
31.10 |
1:07.46 |
1:51.27 |
|
2:41.61 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
|
303 |
33.61 |
1:15.32 |
1:59.01 |
|
2:45.95 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
|
278 |
32.06 |
1:10.17 |
1:53.50 |
|
2:50.73 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|