Results for Vestkyst Cup 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangr | Swim Team Esbjerg |
Lb 34, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 17 r og ldre |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 41.56 | 1:29.00 | |||||
2 | Matilde Christensen | 1992 | Errits Gymnastik Og IF | 43.33 | 1:33.18 | |||||
Lb 34, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 16 r |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Helle Kjr | 1994 | Thisted Svmmeklub | 39.89 | 1:24.34 | |||||
2 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svmmeafdeling | 40.04 | 1:25.16 | |||||
3 | Bettina Hansen | 1994 | Sgs Hamburg | 41.40 | 1:26.25 | |||||
4 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svmme Club | 41.15 | 1:26.44 | |||||
5 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svmmeafdeling | 41.53 | 1:26.86 | |||||
6 | Louise Kjr | 1994 | Haderslev Svmme Klub | 41.25 | 1:27.57 | |||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svmme Club | 43.41 | 1:31.77 | |||||
8 | Sara Rainer | 1994 | Svmmeklubben Tempo | 43.78 | 1:31.95 | |||||
9 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svmmeklub | 43.41 | 1:33.08 | |||||
10 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svmmeklubben Tempo | 44.69 | 1:33.95 | |||||
11 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svmmeafdeling | 45.41 | 1:35.60 | |||||
12 | Michelle Plat | 1994 | Sgs Hamburg | 45.20 | 1:35.85 | |||||
13 | Emina Granulo | 1994 | Sgs Hamburg | 45.52 | 1:36.95 | |||||
14 | Sarah Hermansen | 1994 | Vejen Svmmeklub | 46.71 | 1:37.83 | |||||
15 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | Errits Gymnastik Og IF | 46.30 | 1:38.10 | |||||
16 | Pernille Hjland Jensen | 1994 | Silkeborg Svmmeklub | 47.38 | 1:39.11 | |||||
17 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 47.24 | 1:39.74 | |||||
18 | Michelle Lind strup | 1994 | Silkeborg Svmmeklub | 46.86 | 1:42.63 | |||||
19 | Louise Andersen | 1994 | Errits Gymnastik Og IF | 57.22 | 1:58.21 | |||||
- | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 34, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svmmeafdeling | 37.93 | 1:19.51 | |||||
2 | Anne-Mette Jensen | 1995 | Vejen Svmmeklub | 39.87 | 1:24.31 | |||||
3 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.28 | 1:24.57 | |||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svmmeklub | 41.18 | 1:24.68 | |||||
5 | Mathilde Kjr Hansen | 1995 | Skovbakken Svmmeafdeling | 40.23 | 1:25.54 | |||||
6 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svmme Club | 41.26 | 1:29.63 | |||||
7 | Jiajia Wu | 1995 | Varde Idrtsforening | 42.33 | 1:30.10 | |||||
8 | Julie Mller Nielsen | 1996 | Struer Svmmeklub | 42.54 | 1:30.63 | |||||
9 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svmmeafdeling | 42.93 | 1:31.42 | |||||
10 | Nanna Wilenski | 1995 | Errits Gymnastik Og IF | 42.74 | 1:31.44 | |||||
11 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 43.59 | 1:31.58 | |||||
12 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 45.25 | 1:35.50 | |||||
13 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 44.65 | 1:36.15 | |||||
14 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svmmeklub | 45.85 | 1:36.54 | |||||
15 | Sidsel Schlott Kpke | 1995 | Skovbakken Svmmeafdeling | 46.09 | 1:37.00 | |||||
16 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svmme Club | 46.87 | 1:38.74 | |||||
17 | Josephine Srensen | 1996 | Vejen Svmmeklub | 47.66 | 1:39.28 | |||||
18 | Nadja Jensen | 1996 | Vejen Svmmeklub | 49.35 | 1:40.88 | |||||
19 | Julie Jrgensen | 1996 | Skovbakken Svmmeafdeling | 51.36 | 1:47.55 | |||||
20 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svmmeklub | 59.02 | 2:02.87 | |||||
21 | Tatiana Amuthini Arumugam | 1996 | Errits Gymnastik Og IF | 1:00.34 | 2:11.60 | |||||
Lb 34, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 11 - 12 r |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Zora Pataki | 1997 | Thisted Svmmeklub | 41.30 | 1:27.86 | |||||
2 | Jessica Voss | 1997 | Sgs Hamburg | 43.08 | 1:30.03 | |||||
3 | Rikke Svejgrd Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 43.75 | 1:31.05 | |||||
4 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svmmeklubben Tempo | 43.32 | 1:31.55 | |||||
5 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 44.44 | 1:32.96 | |||||
6 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 44.56 | 1:34.11 | |||||
7 | Katrine K. Jrgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 45.71 | 1:34.83 | |||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svmmeklub | 45.92 | 1:35.41 | |||||
9 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 46.17 | 1:36.84 | |||||
10 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 46.23 | 1:37.05 | |||||
11 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 45.57 | 1:37.74 | |||||
12 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svmme Club | 46.65 | 1:38.34 | |||||
13 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 46.98 | 1:39.38 | |||||
14 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svmmeklub | 49.88 | 1:42.90 | |||||
15 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 49.70 | 1:43.76 | |||||
16 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svmme Club | 49.70 | 1:44.28 | |||||
17 | Pernille Aaberg | 1997 | Errits Gymnastik Og IF | 49.53 | 1:45.53 | |||||
18 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 49.35 | 1:45.70 | |||||
19 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svmmeklub | 50.07 | 1:46.33 | |||||
20 | Dorthea Jrgensen | 1998 | Kolding SK | 51.99 | 1:47.41 | |||||
21 | Trine G. Srensen | 1997 | Brdstrup Svmmeklub | 51.18 | 1:50.10 | |||||
22 | Liselotte Baxter | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 54.50 | 1:52.11 | |||||
23 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 53.88 | 1:52.29 | |||||
24 | Line Pedersen | 1997 | Svmmeklubben Tempo | 53.31 | 1:52.50 | |||||
25 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 57.02 | 2:02.91 | |||||
26 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svmmeklub | 1:02.76 | 2:16.53 | |||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 34, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 10 r og yngre |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 48.35 | 1:40.96 | |||||
2 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svmme Club | 49.84 | 1:43.76 | |||||
3 | Anne Hjortse Petersen | 1999 | Holstebro Svmme Club | 52.99 | 1:51.37 | |||||
4 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svmmeklub | 55.74 | 1:58.52 | |||||
5 | Malin Wohlrab | 2001 | Sgs Hamburg | 56.72 | 2:04.66 | |||||
6 | Julie Larsen | 1999 | Brdstrup Svmmeklub | 1:02.75 | 2:11.45 | |||||
7 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:04.37 | 2:16.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:52 |