Results for S 71-Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
|
576 |
|
|
|
|
27.93 |
|
|
Simklubben Lödde |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
530 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
Simklubben Sydsim |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Persson |
1999 |
|
474 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
Simklubben Lödde |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Aronsson |
2000 |
|
444 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:32 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:32 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:59 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Rudolf |
2002 |
|
444 |
37.96 |
|
|
|
1:21.72 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Rönningdal |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
S71 |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Olsson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
|
577 |
34.53 |
|
|
|
1:14.87 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:59 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
242 |
41.82 |
|
|
|
1:29.20 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
176 |
47.55 |
|
|
|
1:39.20 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nordström |
2006 |
|
125 |
52.27 |
|
|
|
1:50.99 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henri Moreau |
2006 |
|
101 |
53.94 |
|
|
|
1:59.05 |
|
|
Klippans Simsällskap |
1:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Lundberg |
2005 |
|
101 |
56.09 |
|
|
|
1:59.10 |
|
|
S71 |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Bevréus |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Nilsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Kwant |
2003 |
|
444 |
34.66 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
398 |
35.26 |
|
|
|
1:15.54 |
|
|
S71 |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
|
394 |
36.82 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Simklubben Blåkulla Oskarshamn |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vincent Hua |
2004 |
|
351 |
36.52 |
|
|
|
1:18.79 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
337 |
38.19 |
|
|
|
1:19.86 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eimantas Erlandsson |
2003 |
|
247 |
41.48 |
|
|
|
1:28.63 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Love Andersson |
2004 |
|
244 |
40.69 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
220 |
43.14 |
|
|
|
1:32.01 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Nordqvist |
2004 |
|
206 |
45.43 |
|
|
|
1:34.02 |
|
|
S71 |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Theo Andersson |
2004 |
|
194 |
45.15 |
|
|
|
1:36.03 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Strömbäck |
2004 |
|
140 |
49.20 |
|
|
|
1:46.86 |
|
|
Hörby Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
428 |
34.53 |
|
|
|
1:13.75 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
|
409 |
34.25 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Simklubben Sydsim |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isak Paulsson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Lödde |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Chen |
2000 |
|
531 |
32.68 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
S71 |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Killman |
1999 |
|
414 |
34.96 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias Ranevi |
1999 |
|
298 |
39.00 |
|
|
|
1:23.21 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Siversson |
2005 |
|
359 |
39.11 |
1:23.57 |
2:07.46 |
|
2:47.71 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Yasmine Strandh |
2006 |
|
336 |
39.61 |
1:23.58 |
2:51.43 |
|
2:51.43 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
My Pettersson |
2006 |
|
329 |
41.11 |
1:25.02 |
2:09.41 |
|
2:52.60 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
3:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
|
286 |
42.17 |
1:28.02 |
2:15.60 |
|
3:00.92 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tyra Hjorth |
2005 |
|
218 |
43.09 |
1:33.08 |
2:27.00 |
|
3:17.97 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Hedin |
2006 |
|
187 |
49.19 |
1:42.56 |
2:36.51 |
|
3:28.18 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabelle Persson-Giribaldi |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Landskrona Simsällskap |
3:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leah Ljungerud |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
|
446 |
35.71 |
1:15.61 |
1:56.90 |
|
2:35.96 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Olsson |
2004 |
|
439 |
36.25 |
1:16.87 |
1:58.06 |
|
2:36.81 |
|
|
Kiviks Simklubb |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
420 |
35.40 |
1:15.21 |
1:57.28 |
|
2:39.11 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
|
329 |
39.46 |
1:23.40 |
2:08.72 |
|
2:52.60 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gabriella Mattsson |
2004 |
|
249 |
43.83 |
1:32.32 |
3:09.28 |
|
3:09.28 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnes Ljungberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simklubben Lödde |
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Stenebo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
S71 |
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
447 |
36.91 |
1:16.20 |
1:56.52 |
|
2:35.84 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
|
445 |
36.44 |
1:15.57 |
1:55.72 |
|
2:36.09 |
|
|
S71 |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilda Ericsson |
2002 |
|
359 |
39.57 |
1:22.20 |
2:05.31 |
|
2:47.68 |
|
|
S71 |
2:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carolina Åsberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Lödde |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
522 |
34.94 |
1:12.16 |
1:50.58 |
|
2:28.06 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Persson |
1999 |
|
441 |
35.43 |
1:15.00 |
1:56.22 |
|
2:36.56 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:58 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Andersson |
2007 |
|
138 |
46.05 |
1:38.42 |
2:32.69 |
|
3:24.12 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
3:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
280 |
37.94 |
2:01.35 |
2:41.32 |
|
2:41.32 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
241 |
40.26 |
1:22.96 |
2:05.69 |
|
2:49.55 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
222 |
40.53 |
1:25.65 |
2:11.61 |
|
2:54.44 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
199 |
42.58 |
2:15.15 |
3:00.68 |
|
3:00.68 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Persson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
398 |
32.95 |
1:09.24 |
1:46.64 |
|
2:23.54 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Nordström |
2003 |
|
350 |
33.31 |
1:10.94 |
1:50.64 |
|
2:29.75 |
|
|
Kiviks Simklubb |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
345 |
35.28 |
1:13.76 |
1:52.69 |
|
2:30.57 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Love Andersson |
2004 |
|
200 |
41.70 |
1:27.88 |
2:15.24 |
|
3:00.39 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
3:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theo Andersson |
2004 |
|
175 |
41.62 |
1:29.23 |
2:19.01 |
|
3:08.70 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
3:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ludwig Bengtsson |
2004 |
|
149 |
44.69 |
1:35.25 |
2:28.43 |
|
3:19.09 |
|
|
Klippans Simsällskap |
3:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Bevréus |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
418 |
2:21.26 |
|
|
|
2:21.26 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:58 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
14:23 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Aronsson |
2002 |
7 |
476 |
33.69 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Olsson |
2002 |
5 |
426 |
35.59 |
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stina Pernius |
2002 |
4 |
403 |
36.15 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Simklubben Blåkulla Oskarshamn |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Rudolf |
2002 |
3 |
396 |
36.61 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Rönningdal |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
S71 |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
7 |
540 |
31.94 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
14:23 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
|
340 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
246 |
|
|
|
|
34.76 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
191 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
Simklubben Lödde |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
168 |
|
|
|
|
39.47 |
|
|
Simklubben Lödde |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
159 |
|
|
|
|
40.16 |
|
|
Simklubben Lödde |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ian Hangård |
2002 |
|
533 |
|
|
|
|
26.88 |
|
|
Simklubben Lödde |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
|
444 |
|
|
|
|
28.57 |
|
|
Simklubben Sydsim |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maximilian Brink |
2002 |
|
387 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
Kiviks Simklubb |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:36 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
|
559 |
|
|
|
|
29.59 |
|
|
Simklubben Lödde |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felicia Huynh |
2000 |
|
446 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
S71 |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
183 |
36.94 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Björk |
2007 |
|
151 |
41.31 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Zhang |
2007 |
|
149 |
40.71 |
|
|
|
1:24.61 |
|
|
S71 |
1:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Andersson |
2007 |
|
136 |
40.48 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isak Berild Andersen |
2007 |
|
107 |
43.26 |
|
|
|
1:34.65 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
|
348 |
30.85 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
290 |
32.45 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
262 |
33.54 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
245 |
34.38 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
241 |
34.23 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
219 |
35.78 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Nordström |
2006 |
|
182 |
37.11 |
|
|
|
1:19.17 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Hansson |
2005 |
|
174 |
38.70 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Nilsson |
2006 |
|
120 |
43.21 |
|
|
|
1:30.86 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Lundberg |
2005 |
|
80 |
48.54 |
|
|
|
1:44.06 |
|
|
S71 |
1:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Moreau |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Klippans Simsällskap |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
514 |
27.11 |
|
|
|
56.07 |
|
|
Simklubben Lödde |
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Paulsson |
2002 |
|
507 |
26.91 |
|
|
|
56.33 |
|
|
Simklubben Lödde |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ian Hangård |
2002 |
|
470 |
27.66 |
|
|
|
57.78 |
|
|
Simklubben Lödde |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
|
462 |
27.49 |
|
|
|
58.13 |
|
|
Simklubben Sydsim |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maximilian Brink |
2002 |
|
407 |
29.54 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Rantzow |
1999 |
|
528 |
26.60 |
|
|
|
55.59 |
|
|
S71 |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Chen |
2000 |
|
491 |
26.85 |
|
|
|
56.96 |
|
|
S71 |
55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roy Hangård |
1999 |
|
489 |
27.30 |
|
|
|
57.02 |
|
|
Simklubben Lödde |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Killman |
1999 |
|
465 |
27.88 |
|
|
|
57.99 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
|
548 |
29.51 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Simklubben Lödde |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Persson |
1999 |
|
490 |
30.32 |
|
|
|
1:04.57 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:36 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
17:04 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
191 |
46.61 |
1:41.73 |
2:36.49 |
|
3:29.01 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Andersson |
2007 |
|
156 |
50.56 |
1:48.33 |
2:46.61 |
|
3:43.80 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
|
100 |
57.76 |
2:05.88 |
3:12.70 |
|
4:18.87 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
246 |
42.59 |
1:31.72 |
2:22.75 |
|
3:12.08 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
455 |
34.98 |
1:14.46 |
1:55.55 |
|
2:36.57 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Kwant |
2003 |
|
409 |
36.94 |
1:17.65 |
1:59.90 |
|
2:42.25 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
370 |
36.68 |
1:19.07 |
2:03.17 |
|
2:47.69 |
|
|
S71 |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
346 |
38.54 |
1:22.98 |
2:07.68 |
|
2:51.57 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vincent Hua |
2004 |
|
341 |
38.87 |
1:22.81 |
2:09.66 |
|
2:52.38 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Love Andersson |
2004 |
|
253 |
42.24 |
1:31.20 |
2:22.12 |
|
3:10.32 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eimantas Erlandsson |
2003 |
|
246 |
42.72 |
1:32.12 |
2:21.82 |
|
3:12.16 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
3:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
222 |
44.57 |
1:35.23 |
2:27.49 |
|
3:18.84 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
3:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Theo Andersson |
2004 |
|
189 |
46.57 |
1:40.62 |
2:35.74 |
|
3:29.60 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hugo Härjesten |
2004 |
|
152 |
48.86 |
1:48.07 |
2:47.50 |
|
3:45.31 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
17:04 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Hua |
2007 |
|
351 |
43.70 |
1:31.80 |
2:21.68 |
|
3:10.63 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Malmgren |
2007 |
|
264 |
44.28 |
1:38.53 |
2:36.09 |
|
3:29.52 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Alm |
2006 |
|
351 |
42.53 |
1:30.39 |
2:20.68 |
|
3:10.63 |
|
|
S71 |
3:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leah Ljungerud |
2006 |
|
317 |
44.84 |
1:34.82 |
2:25.98 |
|
3:17.32 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
3:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cassandra Strömqvist-Malmström |
2005 |
|
282 |
45.17 |
1:38.60 |
2:32.32 |
|
3:25.13 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Sjöholm |
2006 |
|
227 |
50.09 |
1:47.88 |
2:45.66 |
|
3:40.30 |
|
|
Klippans Simsällskap |
3:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Ruzic |
2003 |
|
425 |
40.98 |
1:26.54 |
2:12.61 |
|
2:58.89 |
|
|
S71 |
2:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Olsson |
2004 |
|
401 |
41.33 |
1:28.56 |
2:15.07 |
|
3:02.41 |
|
|
Kiviks Simklubb |
3:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Brünjes |
2004 |
|
364 |
42.91 |
1:31.35 |
2:20.25 |
|
3:08.45 |
|
|
Kiviks Simklubb |
3:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gabriella Mattsson |
2004 |
|
251 |
49.12 |
1:43.50 |
2:38.67 |
|
3:33.22 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Martinsson |
2004 |
|
245 |
49.24 |
1:43.87 |
2:41.40 |
|
3:34.81 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelly Gustavsson |
2004 |
|
242 |
48.90 |
1:44.31 |
2:40.94 |
|
3:35.67 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
493 |
39.52 |
1:22.66 |
2:06.54 |
|
2:50.28 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Rudolf |
2002 |
|
413 |
40.26 |
1:25.88 |
2:13.44 |
|
3:00.57 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
|
543 |
37.09 |
1:19.07 |
2:01.63 |
|
2:44.93 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Ranevi |
1999 |
|
501 |
37.60 |
1:20.57 |
2:04.70 |
|
2:49.37 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alice Bengtsson |
2000 |
|
412 |
39.72 |
1:25.87 |
2:13.59 |
|
3:00.84 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
17:41 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
273 |
|
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
|
261 |
38.15 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
257 |
37.10 |
|
|
|
1:19.61 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
256 |
36.56 |
|
|
|
1:19.75 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
218 |
41.99 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Nordström |
2006 |
|
172 |
42.12 |
|
|
|
1:31.00 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Moreau |
2006 |
|
138 |
44.76 |
|
|
|
1:37.94 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Nilsson |
2006 |
|
119 |
51.25 |
|
|
|
1:42.84 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
466 |
30.08 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Nordström |
2003 |
|
414 |
30.36 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Kiviks Simklubb |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
|
407 |
32.42 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Simklubben Blåkulla Oskarshamn |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Kwant |
2003 |
|
353 |
34.66 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
301 |
34.97 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vincent Hua |
2004 |
|
271 |
36.51 |
|
|
|
1:18.20 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liam Lesmac |
2003 |
|
271 |
37.48 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Love Andersson |
2004 |
|
249 |
37.72 |
|
|
|
1:20.51 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eimantas Erlandsson |
2003 |
|
231 |
39.62 |
|
|
|
1:22.49 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Theo Andersson |
2004 |
|
206 |
39.99 |
|
|
|
1:25.77 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Nordqvist |
2004 |
|
205 |
42.10 |
|
|
|
1:25.89 |
|
|
S71 |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hugo Härjesten |
2004 |
|
187 |
41.25 |
|
|
|
1:28.58 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
478 |
29.48 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Paulsson |
2002 |
|
439 |
30.27 |
|
|
|
1:06.63 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Killman |
1999 |
|
420 |
31.72 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
Höganäs Simsällskap |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Ranevi |
1999 |
|
314 |
33.29 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
17:41 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:08 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Rundblad |
1999 |
|
545 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
529 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
Simklubben Sydsim |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:08 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
269 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
Simklubben Lödde |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
260 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
238 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noah Andersen |
2005 |
|
214 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Persson |
2006 |
|
207 |
|
|
|
|
37.56 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ludvig Rohlin |
2006 |
|
117 |
|
|
|
|
45.41 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Krantz |
2005 |
|
81 |
|
|
|
|
51.32 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Nilsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
251 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liam Lesmac |
2003 |
|
251 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vincent Hua |
2004 |
|
228 |
|
|
|
|
36.37 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
178 |
|
|
|
|
39.49 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hampus Erdös |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simklubben Lödde |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
|
405 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
Simklubben Lödde |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Rantzow |
1999 |
|
376 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
S71 |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Hua |
2007 |
|
209 |
40.82 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valentina Fanu |
2007 |
|
134 |
45.88 |
|
|
|
1:46.62 |
|
|
S71 |
1:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Ekberg |
2006 |
|
307 |
37.18 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Jensen |
2006 |
|
289 |
37.61 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
|
206 |
41.17 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Sjöholm |
2006 |
|
109 |
50.98 |
|
|
|
1:54.11 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:35 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
174 |
38.63 |
|
|
|
1:26.68 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
|
78 |
48.10 |
|
|
|
1:52.93 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
202 |
39.53 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noah Andersen |
2005 |
|
198 |
37.05 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
167 |
41.90 |
|
|
|
1:27.80 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Persson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Rydgren |
2003 |
|
440 |
29.37 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Kwant |
2003 |
|
403 |
29.64 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
325 |
31.66 |
|
|
|
1:10.40 |
|
|
S71 |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
268 |
35.15 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vincent Hua |
2004 |
|
237 |
35.48 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
144 |
40.96 |
|
|
|
1:32.37 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ian Hangård |
2002 |
|
509 |
27.54 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Simklubben Lödde |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
|
366 |
31.31 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:43 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:22 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Stenmark |
2007 |
|
320 |
35.15 |
1:16.92 |
2:00.69 |
|
2:41.87 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Jönsson |
2007 |
|
266 |
38.33 |
1:23.86 |
2:09.86 |
|
2:52.21 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Röiseth |
2005 |
|
388 |
34.27 |
1:13.76 |
1:53.23 |
|
2:31.79 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moa Ekberg |
2006 |
|
374 |
35.23 |
1:14.65 |
1:54.93 |
|
2:33.74 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilda Nilsson-Halvardsson |
2005 |
|
365 |
35.84 |
1:15.58 |
2:34.91 |
|
2:34.91 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tova Siversson |
2005 |
|
356 |
34.70 |
1:15.06 |
1:56.85 |
|
2:36.28 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veronika Ruzic |
2006 |
|
314 |
35.28 |
1:16.27 |
2:00.59 |
|
2:42.83 |
|
|
S71 |
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabelle Persson-Giribaldi |
2005 |
|
291 |
37.63 |
1:20.49 |
2:04.29 |
|
2:46.99 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yasmine Strandh |
2006 |
|
290 |
37.04 |
1:20.22 |
2:05.91 |
|
2:47.35 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
|
272 |
39.09 |
1:22.50 |
2:07.10 |
|
2:50.95 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mimmi Palm |
2005 |
|
256 |
39.39 |
1:24.20 |
2:10.28 |
|
2:54.38 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tyra Hjorth |
2005 |
|
222 |
39.03 |
1:25.76 |
2:15.23 |
|
3:02.94 |
|
|
Klippans Simsällskap |
3:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Klemedsson |
2006 |
|
181 |
43.89 |
1:34.17 |
2:27.22 |
|
3:15.70 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
|
479 |
32.02 |
1:07.92 |
1:44.96 |
|
2:21.57 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
|
476 |
32.67 |
1:08.23 |
1:45.23 |
|
2:21.84 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
433 |
34.04 |
1:11.94 |
1:49.56 |
|
2:26.41 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
|
422 |
33.62 |
1:11.59 |
1:50.09 |
|
2:27.62 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella Djuric |
2004 |
|
388 |
34.70 |
1:13.02 |
1:53.18 |
|
2:31.77 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lovisa Rohlin |
2004 |
|
262 |
37.02 |
1:19.92 |
2:06.89 |
|
2:52.92 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Aronsson |
2002 |
|
512 |
32.38 |
1:07.47 |
1:43.03 |
|
2:18.45 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carolina Åsberg |
2002 |
|
492 |
32.61 |
1:08.42 |
1:44.65 |
|
2:20.31 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilda Ericsson |
2002 |
|
491 |
33.19 |
1:09.11 |
1:45.20 |
|
2:20.36 |
|
|
S71 |
2:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
487 |
32.78 |
1:08.39 |
1:45.21 |
|
2:20.72 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Bengtsson |
2000 |
|
429 |
33.85 |
1:10.51 |
1:48.43 |
|
2:26.87 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:22 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
197 |
37.80 |
1:21.76 |
2:06.82 |
|
2:50.61 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Zhang |
2007 |
|
118 |
43.52 |
1:37.69 |
2:30.78 |
|
3:22.31 |
|
|
S71 |
3:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
|
346 |
31.79 |
1:07.69 |
1:44.38 |
|
2:21.48 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
299 |
34.07 |
1:11.84 |
1:51.03 |
|
2:28.51 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noah Andersen |
2005 |
|
292 |
33.97 |
1:12.58 |
1:51.75 |
|
2:29.74 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
288 |
35.19 |
1:14.62 |
1:53.73 |
|
2:30.32 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
286 |
35.23 |
1:14.51 |
1:54.02 |
|
2:30.65 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
249 |
35.28 |
1:15.91 |
1:57.71 |
|
2:37.93 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Krantz |
2005 |
|
145 |
39.97 |
1:27.99 |
2:18.77 |
|
3:08.74 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Nilsson |
2006 |
|
122 |
43.44 |
1:34.98 |
2:28.80 |
|
3:19.83 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
464 |
28.35 |
1:00.61 |
1:34.12 |
|
2:08.32 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
419 |
29.16 |
1:02.72 |
1:37.58 |
|
2:12.75 |
|
|
S71 |
2:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
309 |
32.59 |
1:10.35 |
1:49.13 |
|
2:26.87 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vincent Hua |
2004 |
|
297 |
33.21 |
1:11.84 |
1:51.71 |
|
2:28.83 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
211 |
36.29 |
1:19.35 |
2:03.92 |
|
2:46.82 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hampus Erdös |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simklubben Lödde |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ian Hangård |
2002 |
|
556 |
28.70 |
1:00.02 |
1:30.95 |
|
2:00.78 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Rantzow |
1999 |
|
546 |
27.84 |
58.47 |
1:29.56 |
|
2:01.52 |
|
|
S71 |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Hua |
2007 |
|
310 |
40.49 |
1:24.89 |
2:17.22 |
|
2:59.88 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilda Stenmark |
2007 |
|
287 |
40.84 |
1:29.52 |
2:23.88 |
|
3:04.55 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
3:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Malmgren |
2007 |
|
284 |
41.54 |
1:29.60 |
2:23.67 |
|
3:05.27 |
|
|
S71 |
3:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Jönsson |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Jensen |
2006 |
|
339 |
37.55 |
1:22.86 |
2:15.63 |
|
2:54.62 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Röiseth |
2005 |
|
315 |
40.67 |
1:26.65 |
2:19.33 |
|
2:58.99 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cassandra Strömqvist-Malmström |
2005 |
|
275 |
40.24 |
1:31.53 |
2:25.27 |
|
3:07.20 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
445 |
34.63 |
1:16.83 |
2:02.01 |
|
2:39.60 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
|
409 |
35.22 |
1:18.67 |
2:06.31 |
|
2:44.11 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Djuric |
2004 |
|
395 |
35.29 |
1:20.57 |
2:06.86 |
|
2:46.03 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michaela Ruzic |
2003 |
|
363 |
36.49 |
1:23.42 |
2:10.45 |
|
2:50.73 |
|
|
S71 |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Åsberg |
2002 |
|
421 |
35.64 |
1:16.39 |
2:06.43 |
|
2:42.56 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
550 |
32.21 |
1:10.15 |
1:54.11 |
|
2:28.72 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ian Hangård |
2002 |
|
382 |
|
|
|
|
34.79 |
|
|
Simklubben Lödde |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
|
392 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Simklubben Lödde |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Rantzow |
1999 |
|
360 |
|
|
|
|
35.48 |
|
|
S71 |
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Ruzic |
2003 |
|
366 |
|
|
|
|
40.24 |
|
|
S71 |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
|
305 |
|
|
|
|
42.75 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
462 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
528 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
Simklubben Sydsim |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Bengtsson |
2000 |
|
467 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Aronsson |
2000 |
|
374 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:31 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
147 |
44.33 |
|
|
|
1:32.59 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Zhang |
2007 |
|
105 |
51.06 |
|
|
|
1:43.55 |
|
|
S71 |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
282 |
36.33 |
|
|
|
1:14.56 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
277 |
37.42 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
211 |
41.00 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Persson |
2006 |
|
207 |
39.72 |
|
|
|
1:22.67 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
194 |
39.98 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ludvig Rohlin |
2006 |
|
114 |
49.17 |
|
|
|
1:40.84 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axel Krantz |
2005 |
|
92 |
51.51 |
|
|
|
1:48.02 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ted Nilsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Lödde |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
271 |
36.08 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liam Lesmac |
2003 |
|
242 |
36.63 |
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vincent Hua |
2004 |
|
222 |
39.03 |
|
|
|
1:20.70 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Nordqvist |
2004 |
|
168 |
44.43 |
|
|
|
1:28.52 |
|
|
S71 |
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
465 |
30.75 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Simklubben Lödde |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Rantzow |
1999 |
|
395 |
31.75 |
|
|
|
1:06.64 |
|
|
S71 |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:31 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:44 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leah Ljungerud |
2006 |
|
380 |
36.41 |
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Alm |
2006 |
|
367 |
37.27 |
|
|
|
1:16.84 |
|
|
S71 |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tova Siversson |
2005 |
|
353 |
37.81 |
|
|
|
1:17.81 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Yasmine Strandh |
2006 |
|
306 |
39.78 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Röiseth |
2005 |
|
294 |
40.30 |
|
|
|
1:22.71 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Moa Ekberg |
2006 |
|
278 |
40.95 |
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabelle Persson-Giribaldi |
2005 |
|
237 |
43.69 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tyra Hjorth |
2005 |
|
231 |
41.94 |
|
|
|
1:29.66 |
|
|
Klippans Simsällskap |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
|
478 |
34.41 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
415 |
35.49 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
|
332 |
38.57 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Rohlin |
2004 |
|
300 |
40.09 |
|
|
|
1:22.19 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
529 |
33.17 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Simklubben Sydsim |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:44 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:14 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Huasson |
2007 |
|
154 |
42.42 |
1:36.81 |
2:30.87 |
|
3:22.38 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
3:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
450 |
31.61 |
1:08.22 |
1:44.94 |
|
2:21.59 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Kwant |
2003 |
|
396 |
32.22 |
1:08.93 |
1:47.69 |
|
2:27.83 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ian Hangård |
2002 |
|
513 |
30.22 |
1:05.59 |
1:40.25 |
|
2:15.53 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
|
344 |
33.61 |
1:14.35 |
1:53.24 |
|
2:34.90 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:14 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:18 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Sjöholm |
2006 |
|
118 |
54.34 |
1:59.31 |
3:07.58 |
|
4:03.59 |
|
|
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Ruzic |
2003 |
|
293 |
37.15 |
1:21.16 |
2:09.68 |
|
2:59.92 |
|
|
S71 |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
|
414 |
33.55 |
1:12.99 |
1:55.39 |
|
2:40.46 |
|
|
S71 |
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:18 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
S 71 Cup |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Zhang |
2007 |
|
109 |
50.46 |
1:47.06 |
2:56.81 |
|
3:48.94 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Hoff |
2005 |
|
296 |
35.73 |
1:18.03 |
2:06.41 |
|
2:44.36 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
|
265 |
33.52 |
1:22.14 |
2:15.89 |
|
2:50.56 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aron Paulsson |
2006 |
|
257 |
38.95 |
1:22.54 |
2:17.45 |
|
2:52.38 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Wergeland |
2006 |
|
256 |
40.37 |
1:24.59 |
2:13.83 |
|
2:52.50 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Flodmark |
2006 |
|
246 |
39.67 |
1:25.70 |
2:15.79 |
|
2:54.91 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
169 |
39.52 |
1:32.12 |
2:31.61 |
|
3:18.10 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Persson |
2003 |
|
477 |
30.21 |
1:07.93 |
1:48.45 |
|
2:20.22 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
|
393 |
32.07 |
1:11.31 |
1:54.39 |
|
2:29.57 |
|
|
S71 |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niels Kwant |
2003 |
|
355 |
32.25 |
1:14.67 |
1:58.01 |
|
2:34.70 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anthon Huasson |
2004 |
|
308 |
34.87 |
1:18.54 |
2:04.47 |
|
2:42.28 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vincent Hua |
2004 |
|
303 |
33.99 |
1:19.66 |
2:05.35 |
|
2:43.14 |
|
|
Ringsjö Simklubb |
2:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viggo Thomsen |
2004 |
|
215 |
40.50 |
1:28.04 |
2:20.04 |
|
3:02.75 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
3:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
|
479 |
30.24 |
1:04.91 |
1:47.33 |
|
2:20.02 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2018 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:31 |
|