Tulokset Arena USO 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:15 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.77 |
|
2 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.41 |
|
3 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.00 |
|
4 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.18 |
|
5 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.47 |
|
6 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.78 |
|
7 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.89 |
|
8 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
29.97 |
|
9 |
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
29.99 |
|
10 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.55 |
|
11 |
Guro Skrindo Pettersen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
12 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.69 |
|
13 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.96 |
|
14 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
15 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.38 |
|
16 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
17 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.60 |
|
18 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.80 |
|
19 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.90 |
|
20 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
21 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.94 |
|
22 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.99 |
|
23 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.02 |
|
24 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.20 |
|
25 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.70 |
|
26 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.93 |
|
27 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.96 |
|
28 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
33.32 |
|
29 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.12 |
|
2 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.15 |
|
3 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.37 |
|
4 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.63 |
|
5 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
6 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.07 |
|
7 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.13 |
|
8 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
9 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.46 |
|
10 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.52 |
|
11 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.63 |
|
12 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.86 |
|
12 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
31.86 |
|
14 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.96 |
|
15 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.26 |
|
16 |
Thea Aksmo Svendsby |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.39 |
|
17 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.48 |
|
18 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.75 |
|
19 |
Amanda Fjellstad |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.01 |
|
20 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.26 |
|
21 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
33.37 |
|
22 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
33.56 |
|
23 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
34.01 |
|
24 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
35.36 |
|
25 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
36.09 |
|
26 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.11 |
|
27 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:15 |
|
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.49 |
|
2 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.45 |
|
3 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.80 |
|
4 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.84 |
|
5 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.16 |
|
6 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.67 |
|
7 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
29.81 |
|
8 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.09 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.31 |
|
3 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
4 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
5 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.85 |
|
6 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.64 |
|
7 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.72 |
|
8 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.63 |
|
2 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.73 |
|
3 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.84 |
|
4 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.15 |
|
5 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
6 |
Madison Lind |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.83 |
|
7 |
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
33.64 |
|
- |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:35 |
|
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
24.74 |
|
2 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
26.63 |
|
3 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.75 |
|
4 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.84 |
|
4 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.84 |
|
6 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.05 |
|
7 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
27.13 |
|
8 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
9 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.41 |
|
10 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.65 |
|
11 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.95 |
|
12 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
28.46 |
|
13 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.68 |
|
14 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.00 |
|
15 |
Sander Aalbu |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
29.07 |
|
16 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
29.45 |
|
17 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.49 |
|
18 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.82 |
|
19 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.91 |
|
20 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
30.44 |
|
21 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
41.94 |
|
- |
Patrick Toth |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.19 |
|
2 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.95 |
|
3 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.01 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.13 |
|
5 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
28.16 |
|
6 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.32 |
|
7 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
28.58 |
|
8 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.75 |
|
9 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
28.97 |
|
10 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.03 |
|
11 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.26 |
|
12 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.30 |
|
13 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.47 |
|
14 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.59 |
|
15 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.78 |
|
16 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.88 |
|
17 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
30.42 |
|
18 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
19 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.73 |
|
20 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.30 |
|
21 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.62 |
|
22 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.88 |
|
23 |
Thomas Aksnes |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.91 |
|
24 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.81 |
|
25 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
33.07 |
|
26 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.21 |
|
27 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
17:05 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:29 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
24.79 |
|
2 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
26.37 |
|
3 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.50 |
|
4 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.76 |
|
5 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
27.02 |
|
6 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
27.32 |
|
7 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.54 |
|
8 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.03 |
|
2 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.75 |
|
2 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
27.75 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.92 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.03 |
|
6 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
28.51 |
|
7 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.20 |
|
7 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.84 |
|
2 |
Kevin Chen |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.28 |
|
3 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
29.60 |
|
4 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
30.28 |
|
5 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.53 |
|
6 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
7 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.32 |
|
- |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:29 |
|
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:15 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.96 |
|
2 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
3 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.62 |
|
4 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.86 |
|
5 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.08 |
|
6 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.31 |
|
7 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
8 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.70 |
|
9 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.77 |
|
10 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.03 |
|
11 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.78 |
|
12 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.87 |
|
13 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.98 |
|
14 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.04 |
|
15 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.15 |
|
16 |
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.79 |
|
17 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.85 |
|
18 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.25 |
|
19 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.81 |
|
20 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.41 |
|
21 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.23 |
|
- |
Dorthe Nordgård |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:15 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.59 |
|
2 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.01 |
|
3 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.25 |
|
4 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
30.46 |
|
5 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.27 |
|
6 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.72 |
|
7 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.81 |
|
7 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.62 |
|
2 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.99 |
|
3 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
4 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
31.44 |
|
5 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
31.72 |
|
6 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
7 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.95 |
|
- |
Nora Misund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
17:37 |
|
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.85 |
|
2 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.25 |
|
3 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.47 |
|
4 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.85 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.11 |
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.53 |
|
7 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.59 |
|
8 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.63 |
|
9 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.72 |
|
10 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.01 |
|
11 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.15 |
|
12 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.67 |
|
13 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.12 |
|
14 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.23 |
|
15 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
32.84 |
|
16 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
39.29 |
|
- |
Patrick Toth |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.48 |
|
2 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.88 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.90 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
5 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.05 |
|
6 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.12 |
|
7 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.60 |
|
8 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.69 |
|
9 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.76 |
|
10 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.79 |
|
11 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
30.83 |
|
12 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.91 |
|
13 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.23 |
|
14 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.37 |
|
15 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.40 |
|
16 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
17 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.23 |
|
18 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.43 |
|
19 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.99 |
|
20 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
21 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:55 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
27.37 |
|
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.37 |
|
3 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.09 |
|
4 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.03 |
|
5 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.07 |
|
6 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.14 |
|
7 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.59 |
|
8 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.40 |
|
2 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.45 |
|
3 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.58 |
|
4 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.04 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.09 |
|
6 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.22 |
|
7 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.31 |
|
8 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:55 |
|
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:01 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.90 |
|
2 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.20 |
|
3 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.39 |
|
4 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.97 |
|
5 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.58 |
|
6 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.77 |
|
7 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.96 |
|
8 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
9 |
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.05 |
|
10 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.81 |
|
11 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
35.96 |
|
12 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.98 |
|
13 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
36.73 |
|
14 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
37.74 |
|
15 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
37.76 |
|
16 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:01 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:21 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
32.73 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.41 |
|
3 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.47 |
|
4 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.87 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.38 |
|
6 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.58 |
|
7 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.90 |
|
8 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.93 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.99 |
|
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
35.39 |
|
4 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.72 |
|
5 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.73 |
|
6 |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.01 |
|
7 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
37.46 |
|
8 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
35.91 |
|
2 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.08 |
|
3 |
Tora Elise Nordli |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
36.77 |
|
4 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
36.80 |
|
5 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
36.84 |
|
6 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
37.42 |
|
7 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
38.39 |
|
8 |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:21 |
|
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:23 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
27.77 |
|
2 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.29 |
|
3 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
4 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.58 |
|
5 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.90 |
|
6 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.03 |
|
7 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.29 |
|
8 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.39 |
|
9 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.63 |
|
10 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.73 |
|
11 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
34.70 |
|
12 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
34.81 |
|
13 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
34.98 |
|
14 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.06 |
|
15 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
36.97 |
|
16 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
44.84 |
|
17 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
47.51 |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.04 |
|
2 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
32.59 |
|
3 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
33.01 |
|
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.05 |
|
5 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
6 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
7 |
Arthur Dahl |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.26 |
|
8 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.60 |
|
9 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
35.87 |
|
9 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.87 |
|
11 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
35.99 |
|
12 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
36.21 |
|
13 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.87 |
|
14 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.63 |
|
15 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
38.30 |
|
16 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
39.22 |
|
17 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
39.30 |
|
18 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
39.81 |
|
19 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
41.99 |
|
20 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.08 |
|
- |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:23 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:21 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
27.48 |
|
2 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.09 |
|
3 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.49 |
|
4 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
31.55 |
|
5 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
32.11 |
|
6 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
32.25 |
|
7 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.68 |
|
8 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:21 |
|
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:32 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.40 |
|
2 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.66 |
|
3 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.67 |
|
4 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.24 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.32 |
|
6 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.52 |
|
7 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.69 |
|
8 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.89 |
|
9 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.31 |
|
10 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
28.40 |
|
11 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
28.73 |
|
12 |
Guro Skrindo Pettersen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.79 |
|
13 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.97 |
|
14 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
15 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.04 |
|
16 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.32 |
|
17 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.47 |
|
18 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.59 |
|
19 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.64 |
|
20 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.82 |
|
20 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.82 |
|
22 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.87 |
|
23 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.00 |
|
24 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.08 |
|
25 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
30.21 |
|
26 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
31.11 |
|
27 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.31 |
|
28 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:32 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:23 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.33 |
|
2 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.45 |
|
3 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.72 |
|
4 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.90 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.13 |
|
6 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.42 |
|
7 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.64 |
|
8 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
28.02 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.09 |
|
3 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
28.13 |
|
4 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.27 |
|
5 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.33 |
|
6 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
28.47 |
|
7 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.59 |
|
8 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.49 |
|
2 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.03 |
|
3 |
Madison Lind |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.68 |
|
4 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.19 |
|
5 |
Ella Kvalvaag |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.23 |
|
6 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.30 |
|
7 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.55 |
|
8 |
Tora Elise Nordli |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:23 |
|
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:48 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
23.37 |
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.09 |
|
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
25.07 |
|
4 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.18 |
|
5 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
25.26 |
|
6 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.37 |
|
7 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.40 |
|
8 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.74 |
|
9 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
25.96 |
|
10 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.19 |
|
11 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.22 |
|
12 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.23 |
|
13 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.33 |
|
14 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.53 |
|
15 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.55 |
|
16 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
17 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.04 |
|
18 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.13 |
|
19 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.16 |
|
20 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
21 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.27 |
|
22 |
Sander Aalbu |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.28 |
|
23 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.57 |
|
24 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.69 |
|
25 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.95 |
|
26 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
32.04 |
|
27 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
35.08 |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.42 |
|
2 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.70 |
|
3 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.00 |
|
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.06 |
|
5 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
6 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.64 |
|
7 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
8 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.70 |
|
9 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
26.72 |
|
10 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.73 |
|
11 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.79 |
|
12 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.87 |
|
13 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.18 |
|
14 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.60 |
|
15 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.74 |
|
16 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
27.81 |
|
17 |
Andreas Forsstrom |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
18 |
Arthur Dahl |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.01 |
|
19 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
28.56 |
|
20 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.59 |
|
21 |
Thomas Aksnes |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.77 |
|
22 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
22 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
24 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.11 |
|
25 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.14 |
|
26 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
27 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
29.86 |
|
28 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.88 |
|
29 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:48 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
23.53 |
|
2 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.15 |
|
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
24.97 |
|
4 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.65 |
|
5 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.96 |
|
6 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.13 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.19 |
|
8 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.48 |
|
2 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.53 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
25.82 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
25.82 |
|
5 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.97 |
|
6 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.18 |
|
7 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
26.42 |
|
8 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.96 |
|
2 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
26.98 |
|
3 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.10 |
|
4 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.49 |
|
5 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.75 |
|
6 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.17 |
|
7 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
8 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
19:41 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-C, Finaler 99 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
19:41 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
19:43 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-C, Finaler 99 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
19:43 |
|
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
25.08 |
|
|
|
51.37 |
|
2 |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
25.30 |
|
|
|
52.01 |
|
3 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
25.31 |
|
|
|
53.45 |
|
4 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
26.28 |
|
|
|
53.77 |
|
5 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
25.96 |
|
|
|
53.86 |
|
6 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
26.44 |
|
|
|
54.02 |
|
7 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
26.65 |
|
|
|
55.12 |
|
8 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
26.97 |
|
|
|
56.12 |
|
9 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.70 |
|
|
|
56.51 |
|
10 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
27.00 |
|
|
|
56.58 |
|
11 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
27.65 |
|
|
|
57.18 |
|
12 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
28.03 |
|
|
|
57.38 |
|
13 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
27.70 |
|
|
|
57.74 |
|
14 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
28.04 |
|
|
|
58.23 |
|
15 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
28.04 |
|
|
|
58.25 |
|
16 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
28.06 |
|
|
|
58.78 |
|
17 |
Sander Aalbu |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
28.25 |
|
|
|
59.09 |
|
18 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
28.92 |
|
|
|
1:01.10 |
|
19 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
29.01 |
|
|
|
1:01.14 |
|
20 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
29.19 |
|
|
|
1:01.26 |
|
21 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
29.64 |
|
|
|
1:01.31 |
|
22 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
33.99 |
|
|
|
1:11.10 |
|
23 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
37.83 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
26.59 |
|
|
|
54.52 |
|
2 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
26.76 |
|
|
|
55.03 |
|
3 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
27.99 |
|
|
|
57.00 |
|
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
27.52 |
|
|
|
57.41 |
|
5 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
27.67 |
|
|
|
57.69 |
|
6 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
28.00 |
|
|
|
57.79 |
|
7 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.58 |
|
|
|
57.86 |
|
8 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
27.99 |
|
|
|
57.90 |
|
9 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
28.01 |
|
|
|
58.45 |
|
10 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
28.09 |
|
|
|
58.50 |
|
11 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
28.31 |
|
|
|
58.78 |
|
12 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
27.88 |
|
|
|
59.13 |
|
13 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
28.23 |
|
|
|
59.42 |
|
14 |
Andreas Forsstrom |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
29.22 |
|
|
|
1:00.08 |
|
15 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
29.08 |
|
|
|
1:00.22 |
|
16 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
29.06 |
|
|
|
1:00.61 |
|
17 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
28.85 |
|
|
|
1:00.85 |
|
18 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
29.10 |
|
|
|
1:00.92 |
|
19 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.76 |
|
|
|
1:01.22 |
|
20 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
30.09 |
|
|
|
1:02.80 |
|
21 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
30.23 |
|
|
|
1:02.86 |
|
22 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
30.38 |
|
|
|
1:03.06 |
|
23 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.33 |
|
|
|
1:03.19 |
|
24 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
30.21 |
|
|
|
1:03.25 |
|
25 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.01 |
|
|
|
1:04.84 |
|
26 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
31.36 |
|
|
|
1:04.87 |
|
27 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.77 |
|
|
|
1:05.81 |
|
28 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.77 |
|
|
|
1:08.15 |
|
- |
Arthur Dahl |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Thomas Aksnes |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
24.41 |
|
|
|
49.91 |
|
2 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
24.74 |
|
|
|
50.68 |
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
25.42 |
|
|
|
53.00 |
|
4 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
26.04 |
|
|
|
54.15 |
|
5 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
26.66 |
|
|
|
54.55 |
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
26.50 |
|
|
|
54.70 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.94 |
|
|
|
56.44 |
|
8 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.09 |
|
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
26.87 |
|
|
|
55.23 |
|
2 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
27.00 |
|
|
|
56.00 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
27.69 |
|
|
|
56.92 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
27.54 |
|
|
|
57.02 |
|
5 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.85 |
|
|
|
57.27 |
|
6 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
29.05 |
|
|
|
58.85 |
|
7 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
28.68 |
|
|
|
59.32 |
|
- |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
28.40 |
|
|
|
58.54 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
28.47 |
|
|
|
58.90 |
|
3 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
27.91 |
|
|
|
59.00 |
|
4 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
29.10 |
|
|
|
59.62 |
|
5 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
28.92 |
|
|
|
1:00.27 |
|
6 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
29.02 |
|
|
|
1:01.27 |
|
7 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.81 |
|
|
|
1:01.96 |
|
8 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.83 |
|
|
|
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:12 |
|
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.48 |
1:00.13 |
1:31.41 |
|
2:03.04 |
|
2 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
29.62 |
1:01.01 |
1:32.57 |
|
2:04.19 |
|
3 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
29.94 |
1:01.77 |
1:33.22 |
|
2:05.28 |
|
4 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
29.96 |
1:02.54 |
1:35.14 |
|
2:07.76 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
30.67 |
1:03.65 |
1:36.17 |
|
2:07.97 |
|
6 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
30.85 |
1:04.83 |
1:38.99 |
|
2:11.07 |
|
7 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.09 |
1:04.70 |
1:38.90 |
|
2:13.28 |
|
8 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
31.48 |
1:04.98 |
1:39.12 |
|
2:13.63 |
|
9 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.24 |
1:07.02 |
1:41.98 |
|
2:16.33 |
|
10 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
31.91 |
1:07.11 |
1:42.98 |
|
2:17.86 |
|
11 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.79 |
1:08.22 |
1:44.06 |
|
2:18.69 |
|
12 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
31.50 |
1:06.53 |
1:42.81 |
|
2:19.02 |
|
13 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
33.29 |
1:08.48 |
1:44.42 |
|
2:19.87 |
|
14 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.30 |
1:10.08 |
1:47.55 |
|
2:24.36 |
|
15 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
33.95 |
1:11.57 |
1:48.66 |
|
2:24.41 |
|
16 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
32.86 |
1:08.76 |
1:46.53 |
|
2:24.58 |
|
17 |
Dorthe Nordgård |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
34.17 |
1:11.46 |
1:50.44 |
|
2:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
30.19 |
1:02.95 |
1:37.23 |
|
2:11.81 |
|
2 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.74 |
1:04.74 |
1:39.36 |
|
2:13.04 |
|
3 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
31.80 |
1:06.57 |
1:41.09 |
|
2:14.53 |
|
4 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.55 |
1:06.81 |
1:42.04 |
|
2:16.19 |
|
5 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.87 |
1:06.86 |
1:42.24 |
|
2:16.48 |
|
6 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.64 |
1:06.97 |
1:42.95 |
|
2:19.10 |
|
7 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.31 |
1:07.83 |
1:44.18 |
|
2:19.62 |
|
8 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.93 |
1:08.81 |
1:44.60 |
|
2:20.03 |
|
9 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.58 |
1:07.62 |
1:45.29 |
|
2:22.81 |
|
10 |
Amanda Fjellstad |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.48 |
1:10.11 |
1:48.03 |
|
2:24.96 |
|
11 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.18 |
1:08.68 |
1:46.47 |
|
2:25.99 |
|
12 |
Nora Solhaug |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.46 |
1:10.93 |
1:50.54 |
|
2:29.15 |
|
13 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.90 |
1:13.36 |
1:52.73 |
|
2:30.78 |
|
14 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.52 |
1:13.48 |
1:54.40 |
|
2:35.44 |
|
15 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
34.76 |
1:13.55 |
1:55.25 |
|
2:38.03 |
|
16 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
35.84 |
1:17.54 |
2:00.34 |
|
2:41.45 |
|
17 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
36.37 |
1:20.23 |
2:05.97 |
|
2:49.76 |
|
- |
Thea Aksmo Svendsby |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:14 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
29.87 |
1:01.49 |
1:32.44 |
|
2:03.34 |
|
2 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.00 |
1:01.28 |
1:32.61 |
|
2:03.58 |
|
3 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
29.80 |
1:01.61 |
1:33.15 |
|
2:03.96 |
|
4 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
30.09 |
1:01.43 |
1:33.34 |
|
2:05.25 |
|
5 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
30.86 |
1:04.16 |
1:38.14 |
|
2:10.56 |
|
6 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
31.40 |
1:05.53 |
1:39.58 |
|
2:13.54 |
|
7 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.46 |
1:05.49 |
1:40.94 |
|
2:15.47 |
|
8 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.04 |
1:06.61 |
1:41.86 |
|
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
30.55 |
1:03.50 |
1:37.11 |
|
2:09.56 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.40 |
1:05.47 |
1:38.93 |
|
2:11.37 |
|
3 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
30.52 |
1:03.98 |
1:38.52 |
|
2:12.49 |
|
4 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.29 |
1:04.81 |
1:39.11 |
|
2:12.69 |
|
5 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.16 |
1:06.54 |
1:41.24 |
|
2:14.46 |
|
6 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
32.21 |
1:07.01 |
1:42.81 |
|
2:17.48 |
|
7 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.73 |
1:07.38 |
1:43.06 |
|
2:18.25 |
|
8 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.82 |
1:07.97 |
1:43.63 |
|
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:14 |
|
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:00 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.41 |
|
|
|
1:00.32 |
|
2 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.47 |
|
|
|
1:01.33 |
|
3 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.75 |
|
|
|
1:01.51 |
|
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
29.68 |
|
|
|
1:02.38 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.58 |
|
|
|
1:03.10 |
|
6 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.78 |
|
|
|
1:03.24 |
|
7 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.74 |
|
|
|
1:04.00 |
|
8 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.91 |
|
|
|
1:04.26 |
|
9 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
31.27 |
|
|
|
1:04.56 |
|
10 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.27 |
|
|
|
1:07.14 |
|
11 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
40.66 |
|
|
|
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
29.65 |
|
|
|
1:00.61 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.55 |
|
|
|
1:02.14 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.75 |
|
|
|
1:02.20 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
31.45 |
|
|
|
1:04.31 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.01 |
|
|
|
1:04.76 |
|
6 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.18 |
|
|
|
1:06.07 |
|
7 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.33 |
|
|
|
1:06.10 |
|
8 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.47 |
|
|
|
1:07.19 |
|
9 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
32.69 |
|
|
|
1:07.87 |
|
10 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.80 |
|
|
|
1:08.06 |
|
11 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.61 |
|
|
|
1:08.20 |
|
12 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.57 |
|
|
|
1:08.76 |
|
13 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.70 |
|
|
|
1:09.47 |
|
14 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.84 |
|
|
|
1:09.84 |
|
15 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.19 |
|
|
|
1:10.53 |
|
16 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.28 |
|
|
|
1:10.87 |
|
17 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.26 |
|
|
|
1:11.17 |
|
18 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
35.51 |
|
|
|
1:12.59 |
|
19 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.24 |
|
|
|
1:14.64 |
|
20 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.10 |
|
|
|
1:15.47 |
|
21 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
38.72 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:00 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:38 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
28.68 |
|
|
|
58.88 |
|
2 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.30 |
|
|
|
59.56 |
|
3 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.92 |
|
|
|
1:00.27 |
|
4 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.03 |
|
|
|
1:01.82 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.45 |
|
|
|
1:01.95 |
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.41 |
|
|
|
1:02.56 |
|
7 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.74 |
|
|
|
1:03.57 |
|
8 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.66 |
|
|
|
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
29.40 |
|
|
|
1:00.14 |
|
2 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.48 |
|
|
|
1:00.94 |
|
3 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.63 |
|
|
|
1:01.89 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
30.27 |
|
|
|
1:02.00 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
30.55 |
|
|
|
1:03.66 |
|
6 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.06 |
|
|
|
1:05.98 |
|
7 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.23 |
|
|
|
1:06.61 |
|
8 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.81 |
|
|
|
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:38 |
|
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:21 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.82 |
|
|
|
1:09.24 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.97 |
|
|
|
1:11.18 |
|
3 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.45 |
|
|
|
1:12.08 |
|
4 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
35.35 |
|
|
|
1:13.45 |
|
5 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
36.70 |
|
|
|
1:16.40 |
|
6 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
35.83 |
|
|
|
1:16.87 |
|
7 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.36 |
|
|
|
1:17.05 |
|
8 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
37.08 |
|
|
|
1:17.96 |
|
9 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
36.51 |
|
|
|
1:18.64 |
|
10 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
37.48 |
|
|
|
1:18.96 |
|
11 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.90 |
|
|
|
1:19.84 |
|
12 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.48 |
|
|
|
1:20.87 |
|
13 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
37.70 |
|
|
|
1:20.92 |
|
14 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.71 |
|
|
|
1:21.42 |
|
15 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
39.24 |
|
|
|
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
36.00 |
|
|
|
1:16.25 |
|
2 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
36.79 |
|
|
|
1:16.52 |
|
3 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
36.31 |
|
|
|
1:16.68 |
|
4 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.48 |
|
|
|
1:18.10 |
|
5 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
36.77 |
|
|
|
1:19.00 |
|
6 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
37.84 |
|
|
|
1:20.16 |
|
7 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.66 |
|
|
|
1:20.95 |
|
8 |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.29 |
|
|
|
1:21.17 |
|
9 |
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.75 |
|
|
|
1:21.32 |
|
10 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
39.57 |
|
|
|
1:23.65 |
|
11 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
40.21 |
|
|
|
1:24.87 |
|
12 |
Nora Solhaug |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
40.30 |
|
|
|
1:25.59 |
|
13 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
41.79 |
|
|
|
1:25.84 |
|
14 |
Nora Misund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
40.34 |
|
|
|
1:26.21 |
|
15 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.30 |
|
|
|
1:27.30 |
|
16 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
41.56 |
|
|
|
1:29.43 |
|
17 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
41.79 |
|
|
|
1:29.84 |
|
18 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
43.09 |
|
|
|
1:32.20 |
|
19 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
45.77 |
|
|
|
1:38.31 |
|
- |
Helle Gjosund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:21 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.30 |
|
|
|
1:10.29 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.74 |
|
|
|
1:10.36 |
|
3 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.20 |
|
|
|
1:10.81 |
|
4 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
34.88 |
|
|
|
1:12.62 |
|
5 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
36.27 |
|
|
|
1:16.18 |
|
6 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
36.32 |
|
|
|
1:16.60 |
|
7 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
36.09 |
|
|
|
1:16.63 |
|
8 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.65 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.54 |
|
|
|
1:18.14 |
|
2 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
36.96 |
|
|
|
1:18.31 |
|
3 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
36.77 |
|
|
|
1:18.46 |
|
4 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.63 |
|
|
|
1:19.18 |
|
5 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
38.22 |
|
|
|
1:21.18 |
|
6 |
Tora Elise Nordli |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
38.76 |
|
|
|
1:22.39 |
|
7 |
Agnes Sortvik Hansen |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.37 |
|
|
|
1:22.52 |
|
8 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
40.56 |
|
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
11:42 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
30.42 |
1:06.82 |
1:42.28 |
|
2:16.93 |
|
2 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.60 |
1:07.52 |
1:44.84 |
|
2:21.69 |
|
3 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
30.72 |
1:06.20 |
1:44.00 |
|
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.12 |
1:08.03 |
1:43.95 |
|
2:19.86 |
|
2 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
32.47 |
1:09.04 |
1:45.17 |
|
2:21.52 |
|
3 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
31.70 |
1:07.39 |
1:45.57 |
|
2:25.66 |
|
4 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
33.25 |
1:10.75 |
1:52.08 |
|
2:37.15 |
|
5 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
35.34 |
1:15.86 |
1:58.10 |
|
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
11:42 |
|
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
28.43 |
|
|
|
1:00.09 |
|
2 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
29.13 |
|
|
|
1:04.07 |
|
3 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.08 |
|
|
|
1:05.58 |
|
4 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
31.42 |
|
|
|
1:06.97 |
|
5 |
Guro Skrindo Pettersen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.59 |
|
|
|
1:07.22 |
|
6 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
30.62 |
|
|
|
1:07.32 |
|
7 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
32.47 |
|
|
|
1:09.34 |
|
8 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.00 |
|
|
|
1:11.60 |
|
9 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.18 |
|
|
|
1:12.68 |
|
10 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.36 |
|
|
|
1:12.76 |
|
11 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
33.58 |
|
|
|
1:13.21 |
|
12 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.74 |
|
|
|
1:14.86 |
|
13 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
35.00 |
|
|
|
1:15.57 |
|
- |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
31.45 |
|
|
|
1:08.32 |
|
2 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.92 |
|
|
|
1:08.39 |
|
3 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.47 |
|
|
|
1:10.20 |
|
4 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.35 |
|
|
|
1:10.47 |
|
5 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
34.55 |
|
|
|
1:10.58 |
|
6 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
33.95 |
|
|
|
1:10.94 |
|
7 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
32.85 |
|
|
|
1:11.58 |
|
8 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
33.94 |
|
|
|
1:13.01 |
|
9 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
34.51 |
|
|
|
1:13.12 |
|
10 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
32.93 |
|
|
|
1:13.38 |
|
11 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.75 |
|
|
|
1:14.04 |
|
12 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.31 |
|
|
|
1:14.86 |
|
13 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.99 |
|
|
|
1:16.18 |
|
14 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
34.93 |
|
|
|
1:16.35 |
|
15 |
Amanda Fjellstad |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
35.76 |
|
|
|
1:17.84 |
|
16 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
40.06 |
|
|
|
1:25.35 |
|
17 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
42.21 |
|
|
|
1:31.08 |
|
18 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
41.43 |
|
|
|
1:32.07 |
|
- |
Helle Gjosund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
28.59 |
|
|
|
1:00.62 |
|
2 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.30 |
|
|
|
1:05.77 |
|
3 |
Guro Skrindo Pettersen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.75 |
|
|
|
1:06.12 |
|
4 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.29 |
|
|
|
1:07.30 |
|
5 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
31.78 |
|
|
|
1:07.44 |
|
6 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
32.32 |
|
|
|
1:09.95 |
|
7 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.39 |
|
|
|
1:11.90 |
|
8 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.30 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.57 |
|
|
|
1:07.25 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
32.56 |
|
|
|
1:08.94 |
|
3 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.26 |
|
|
|
1:09.56 |
|
4 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
34.14 |
|
|
|
1:10.25 |
|
5 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
33.55 |
|
|
|
1:10.44 |
|
6 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.02 |
|
|
|
1:12.12 |
|
7 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
33.94 |
|
|
|
1:12.38 |
|
- |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.65 |
|
|
|
1:05.02 |
|
2 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
31.27 |
|
|
|
1:07.42 |
|
3 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
32.79 |
|
|
|
1:09.39 |
|
4 |
Ellen Vråmo |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
33.10 |
|
|
|
1:10.82 |
|
5 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.67 |
|
|
|
1:11.42 |
|
6 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
34.01 |
|
|
|
1:14.01 |
|
7 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.89 |
|
|
|
1:14.07 |
|
8 |
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.85 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:49 |
|
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
11:48 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
59.93 |
2:02.31 |
3:04.01 |
|
4:05.32 |
|
2 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
58.89 |
2:02.86 |
3:06.39 |
|
4:09.29 |
|
3 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
1:00.05 |
2:04.42 |
3:08.26 |
|
4:11.76 |
|
4 |
Viktor Jönsson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:00.22 |
2:04.34 |
3:09.52 |
|
4:13.78 |
|
5 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:01.94 |
2:07.50 |
3:13.11 |
|
4:17.64 |
|
6 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:01.40 |
2:06.80 |
3:12.20 |
|
4:17.99 |
|
7 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:03.31 |
2:08.90 |
3:14.32 |
|
4:18.01 |
|
8 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
1:02.80 |
2:09.43 |
3:17.57 |
|
4:24.50 |
|
9 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:02.57 |
2:10.07 |
3:17.55 |
|
4:25.15 |
|
10 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:05.70 |
2:16.70 |
3:27.99 |
|
4:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
1:02.02 |
2:06.20 |
3:08.69 |
|
4:08.99 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:00.72 |
2:06.20 |
3:12.39 |
|
4:18.37 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:00.21 |
2:05.83 |
3:12.77 |
|
4:19.11 |
|
4 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:03.72 |
2:13.25 |
3:23.04 |
|
4:30.39 |
|
5 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:04.62 |
2:13.62 |
3:23.00 |
|
4:33.03 |
|
6 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:06.12 |
2:17.30 |
3:28.63 |
|
4:37.76 |
|
7 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:04.08 |
2:14.54 |
3:26.33 |
|
4:38.08 |
|
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:04.03 |
2:15.83 |
3:28.31 |
|
4:38.30 |
|
9 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:08.93 |
2:25.64 |
3:43.44 |
|
4:59.96 |
|
10 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.10 |
2:28.63 |
3:46.29 |
|
5:01.19 |
|
11 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:11.49 |
2:30.08 |
3:50.03 |
|
5:07.50 |
|
12 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.53 |
2:32.60 |
3:54.86 |
|
5:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:04.58 |
2:15.54 |
3:26.15 |
|
4:34.21 |
|
2 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:06.23 |
2:16.73 |
3:27.59 |
|
4:36.28 |
|
3 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:05.55 |
2:16.63 |
3:28.72 |
|
4:37.51 |
|
4 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:06.15 |
2:16.78 |
3:28.90 |
|
4:39.85 |
|
5 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:06.85 |
2:19.63 |
3:32.80 |
|
4:44.01 |
|
6 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.05 |
2:21.37 |
3:35.35 |
|
4:44.60 |
|
7 |
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.10 |
2:19.97 |
3:33.36 |
|
4:44.98 |
|
8 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:08.80 |
2:22.11 |
3:34.40 |
|
4:45.61 |
|
9 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:06.93 |
2:21.40 |
3:37.47 |
|
4:51.21 |
|
10 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:08.52 |
2:24.46 |
3:40.29 |
|
4:55.42 |
|
11 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:09.79 |
2:25.62 |
3:42.53 |
|
4:56.13 |
|
12 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:09.84 |
2:26.71 |
3:43.82 |
|
4:59.00 |
|
13 |
Rasmus Faarinen |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:11.39 |
2:29.39 |
3:47.38 |
|
5:02.97 |
|
14 |
Julius Andersson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:13.96 |
2:32.25 |
3:49.89 |
|
5:05.41 |
|
15 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:12.18 |
2:31.77 |
3:51.52 |
|
5:07.44 |
|
16 |
Lowe Stenberg |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:14.20 |
2:34.60 |
3:54.85 |
|
5:11.80 |
|
17 |
William Dahlqvist |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:15.92 |
2:35.98 |
3:55.24 |
|
5:13.91 |
|
18 |
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.78 |
2:33.99 |
3:55.54 |
|
5:14.71 |
|
19 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:10.93 |
2:32.98 |
3:54.49 |
|
5:14.73 |
|
20 |
Max Lidbom |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:14.03 |
2:35.00 |
3:56.63 |
|
5:15.09 |
|
21 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.28 |
2:35.25 |
3:57.49 |
|
5:15.86 |
|
22 |
Marcus Östblom |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.25 |
2:36.07 |
3:57.58 |
|
5:16.97 |
|
23 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.47 |
2:36.16 |
3:57.32 |
|
5:16.98 |
|
24 |
Alfred Hedberg |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:14.18 |
2:36.20 |
3:58.01 |
|
5:18.96 |
|
25 |
David Happe |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.66 |
2:36.93 |
3:59.36 |
|
5:20.74 |
|
26 |
Andreas Bigum |
2005 |
Haldens Svømmeklub |
|
1:15.21 |
2:37.81 |
4:02.04 |
|
5:22.86 |
|
27 |
Hannes Bergnell |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:17.32 |
2:42.06 |
4:04.66 |
|
5:22.99 |
|
28 |
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.80 |
2:40.64 |
4:04.99 |
|
5:25.75 |
|
29 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:16.73 |
2:41.38 |
4:07.04 |
|
5:30.87 |
|
30 |
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:20.79 |
2:50.41 |
4:18.18 |
|
5:43.24 |
|
31 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.04 |
2:53.34 |
4:24.31 |
|
5:52.12 |
|
32 |
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.41 |
2:55.73 |
4:30.79 |
|
6:05.13 |
|
33 |
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:32.96 |
3:13.63 |
4:52.44 |
|
6:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
11:48 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
54.29 |
1:51.18 |
2:47.84 |
|
3:44.19 |
|
2 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
58.34 |
1:59.37 |
3:00.32 |
|
4:01.04 |
|
3 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
59.72 |
2:02.80 |
3:06.22 |
|
4:08.28 |
|
4 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:01.65 |
2:06.94 |
3:12.30 |
|
4:16.82 |
|
5 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:02.15 |
2:07.41 |
3:12.89 |
|
4:17.40 |
|
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:01.25 |
2:06.87 |
3:12.37 |
|
4:17.74 |
|
7 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:01.65 |
2:08.21 |
3:16.89 |
|
4:26.13 |
|
8 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
1:01.89 |
2:08.46 |
3:17.51 |
|
4:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
1:02.24 |
2:04.90 |
3:05.78 |
|
4:05.64 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:03.27 |
2:09.50 |
3:14.76 |
|
4:19.12 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:03.16 |
2:09.54 |
3:15.31 |
|
4:20.35 |
|
4 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:03.96 |
2:11.02 |
3:18.97 |
|
4:24.51 |
|
5 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:04.50 |
2:14.12 |
3:22.83 |
|
4:32.93 |
|
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:04.50 |
2:15.34 |
3:27.49 |
|
4:37.12 |
|
7 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.21 |
2:15.36 |
3:26.66 |
|
4:37.29 |
|
8 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:05.68 |
2:17.24 |
3:30.21 |
|
4:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:05.61 |
2:14.62 |
3:23.85 |
|
4:31.25 |
|
2 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:05.85 |
2:15.08 |
3:24.58 |
|
4:33.43 |
|
3 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:05.40 |
2:14.64 |
3:25.46 |
|
4:36.27 |
|
4 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
1:07.00 |
2:17.70 |
3:29.07 |
|
4:40.56 |
|
5 |
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.15 |
2:17.35 |
3:30.46 |
|
4:42.33 |
|
6 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.77 |
2:21.45 |
3:34.98 |
|
4:45.79 |
|
7 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.14 |
2:22.09 |
3:35.43 |
|
4:46.15 |
|
8 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:07.17 |
2:21.74 |
3:39.50 |
|
4:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
17:56 |
|
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:35 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.48 |
1:07.59 |
1:50.06 |
|
2:21.36 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.25 |
1:10.58 |
1:48.55 |
|
2:22.21 |
|
3 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.49 |
1:10.31 |
1:50.34 |
|
2:26.35 |
|
4 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.03 |
1:12.08 |
1:51.64 |
|
2:26.40 |
|
5 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
33.51 |
1:11.89 |
1:56.69 |
|
2:31.30 |
|
6 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
33.44 |
1:13.52 |
1:58.13 |
|
2:31.51 |
|
7 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
32.59 |
1:11.98 |
1:56.75 |
|
2:31.94 |
|
8 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.99 |
1:13.02 |
1:59.85 |
|
2:33.37 |
|
9 |
Guro Skrindo Pettersen |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.64 |
1:13.71 |
1:59.72 |
|
2:35.10 |
|
10 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.54 |
1:18.11 |
2:00.39 |
|
2:37.53 |
|
11 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
33.83 |
1:17.74 |
2:00.84 |
|
2:39.05 |
|
12 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
34.21 |
1:17.32 |
2:02.87 |
|
2:39.29 |
|
13 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.20 |
1:17.40 |
2:03.06 |
|
2:40.43 |
|
- |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.12 |
1:12.14 |
1:56.08 |
|
2:29.61 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.47 |
1:11.98 |
1:57.48 |
|
2:32.93 |
|
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
34.46 |
1:16.55 |
1:58.36 |
|
2:33.45 |
|
4 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.92 |
1:14.61 |
1:59.46 |
|
2:36.26 |
|
5 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.84 |
1:17.24 |
2:02.22 |
|
2:38.48 |
|
6 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.43 |
1:17.08 |
2:01.63 |
|
2:40.75 |
|
7 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
33.32 |
1:16.41 |
2:02.44 |
|
2:40.94 |
|
8 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.53 |
1:20.84 |
2:04.77 |
|
2:42.08 |
|
9 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.05 |
1:19.91 |
2:06.64 |
|
2:43.63 |
|
10 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
34.88 |
1:17.67 |
2:03.98 |
|
2:44.47 |
|
11 |
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
39.20 |
1:24.01 |
2:10.60 |
|
2:51.34 |
|
12 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
38.78 |
1:24.64 |
2:17.76 |
|
2:58.24 |
|
13 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
41.33 |
1:30.23 |
2:25.35 |
|
3:06.82 |
|
- |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
32.39 |
1:12.50 |
1:57.54 |
|
2:32.85 |
|
2 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
33.17 |
1:14.59 |
1:59.76 |
|
2:35.85 |
|
3 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.94 |
1:14.66 |
2:00.99 |
|
2:36.72 |
|
4 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.42 |
1:14.27 |
2:01.62 |
|
2:37.12 |
|
5 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.25 |
1:12.64 |
2:01.46 |
|
2:37.57 |
|
6 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.25 |
1:16.43 |
2:00.01 |
|
2:38.81 |
|
7 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.33 |
1:15.32 |
2:02.23 |
|
2:39.12 |
|
8 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.04 |
1:16.13 |
2:01.38 |
|
2:39.44 |
|
9 |
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
34.83 |
1:13.95 |
2:02.67 |
|
2:39.72 |
|
10 |
Tora Elise Nordli |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
35.52 |
1:17.58 |
2:03.90 |
|
2:41.53 |
|
11 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.85 |
1:18.60 |
2:02.65 |
|
2:42.30 |
|
12 |
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.89 |
1:17.44 |
2:04.64 |
|
2:42.84 |
|
13 |
Agnes Sortvik Hansen |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.78 |
1:19.74 |
2:05.20 |
|
2:43.06 |
|
14 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
34.84 |
1:19.66 |
2:06.51 |
|
2:45.40 |
|
15 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
37.12 |
1:18.75 |
2:07.56 |
|
2:45.65 |
|
16 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
38.93 |
1:21.81 |
2:08.34 |
|
2:47.24 |
|
17 |
Ronja Theorin |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
34.76 |
1:20.13 |
2:09.56 |
|
2:47.29 |
|
18 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
36.89 |
1:21.57 |
2:07.54 |
|
2:47.30 |
|
19 |
Ella Kvalvaag |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.17 |
1:21.42 |
2:10.57 |
|
2:47.95 |
|
20 |
Tilde Nordström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
38.16 |
1:21.06 |
2:09.51 |
|
2:49.02 |
|
21 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.94 |
1:18.06 |
2:10.27 |
|
2:49.25 |
|
22 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
34.05 |
1:17.73 |
2:08.36 |
|
2:49.91 |
|
23 |
Signe Wahlberg |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.92 |
1:21.18 |
2:12.13 |
|
2:50.02 |
|
24 |
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
38.49 |
1:21.68 |
2:11.12 |
|
2:50.46 |
|
25 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.19 |
1:18.50 |
2:12.91 |
|
2:50.70 |
|
26 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
34.87 |
1:18.49 |
2:09.81 |
|
2:50.86 |
|
27 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.85 |
1:21.56 |
2:13.21 |
|
2:51.31 |
|
28 |
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
37.13 |
1:22.65 |
2:14.17 |
|
2:51.56 |
|
29 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
35.74 |
1:17.44 |
2:13.25 |
|
2:52.06 |
|
30 |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.87 |
1:26.31 |
2:13.96 |
|
2:53.97 |
|
31 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
35.01 |
1:22.07 |
2:13.34 |
|
2:55.14 |
|
32 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.19 |
1:23.92 |
2:15.38 |
|
2:55.32 |
|
33 |
Nelly Gripfors |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
41.03 |
1:24.48 |
2:18.78 |
|
2:59.03 |
|
34 |
Isabell Holmgren |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
39.11 |
1:26.40 |
2:18.69 |
|
3:01.10 |
|
35 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.34 |
1:26.92 |
2:21.24 |
|
3:02.13 |
|
36 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.04 |
1:25.17 |
2:19.93 |
|
3:03.05 |
|
37 |
Emmi Engström |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.51 |
1:27.59 |
2:21.31 |
|
3:03.65 |
|
38 |
Matilda Wassblad |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
38.12 |
1:24.76 |
2:23.79 |
|
3:04.42 |
|
39 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
39.65 |
1:27.06 |
2:21.76 |
|
3:04.60 |
|
40 |
Filippa Höglund |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
43.20 |
1:33.97 |
2:25.08 |
|
3:05.06 |
|
41 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
41.80 |
1:29.37 |
2:22.50 |
|
3:05.54 |
|
42 |
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.28 |
1:34.27 |
2:28.00 |
|
3:06.63 |
|
43 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
40.06 |
1:28.50 |
2:26.12 |
|
3:08.13 |
|
44 |
Moa Larsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.37 |
1:30.82 |
2:26.24 |
|
3:09.97 |
|
45 |
Maja Borg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
46.31 |
1:34.19 |
2:28.78 |
|
3:10.24 |
|
46 |
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
42.89 |
1:31.01 |
2:27.51 |
|
3:10.53 |
|
47 |
Märta Arnqvist |
2005 |
Varberg Sim |
|
44.03 |
1:33.65 |
2:28.14 |
|
3:12.87 |
|
48 |
Tilia Olsson |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
45.08 |
1:35.86 |
2:31.48 |
|
3:12.92 |
|
49 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
42.73 |
1:34.61 |
2:29.84 |
|
3:15.09 |
|
50 |
Nora Eriksson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
43.60 |
1:31.80 |
2:33.04 |
|
3:16.04 |
|
51 |
Vilma Olsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
|
49.25 |
1:42.68 |
2:42.33 |
|
3:34.93 |
|
52 |
Vilda Markusson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
|
54.44 |
1:58.16 |
3:03.13 |
|
3:59.30 |
|
- |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ella Cedergren |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:35 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:09 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.14 |
1:06.76 |
1:48.70 |
|
2:19.67 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.15 |
1:08.95 |
1:46.60 |
|
2:19.95 |
|
3 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.67 |
1:11.93 |
1:51.52 |
|
2:26.05 |
|
4 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.82 |
1:12.33 |
1:51.84 |
|
2:26.83 |
|
5 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
33.65 |
1:11.50 |
1:56.89 |
|
2:32.47 |
|
6 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.36 |
1:12.29 |
1:57.58 |
|
2:33.25 |
|
7 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.06 |
1:13.83 |
2:01.33 |
|
2:35.96 |
|
8 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
33.81 |
1:18.33 |
2:00.93 |
|
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
32.92 |
1:11.29 |
1:54.89 |
|
2:28.19 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.48 |
1:11.72 |
1:56.28 |
|
2:30.55 |
|
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
34.30 |
1:15.46 |
1:56.70 |
|
2:33.24 |
|
4 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.85 |
1:14.99 |
1:58.80 |
|
2:35.23 |
|
5 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.20 |
1:17.13 |
2:02.23 |
|
2:37.64 |
|
6 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.13 |
1:15.94 |
2:00.39 |
|
2:38.44 |
|
7 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
33.60 |
1:15.29 |
2:01.83 |
|
2:39.42 |
|
8 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.54 |
1:20.65 |
2:04.74 |
|
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
32.00 |
1:11.19 |
1:55.90 |
|
2:30.83 |
|
2 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
33.30 |
1:13.21 |
1:58.65 |
|
2:35.08 |
|
3 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.44 |
1:12.32 |
2:00.47 |
|
2:35.49 |
|
4 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.81 |
1:16.48 |
1:59.66 |
|
2:36.87 |
|
5 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.76 |
1:13.88 |
2:00.80 |
|
2:37.68 |
|
6 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.95 |
1:17.22 |
2:02.77 |
|
2:41.21 |
|
7 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.59 |
1:17.56 |
2:06.02 |
|
2:42.22 |
|
8 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.94 |
1:17.36 |
2:05.39 |
|
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:09 |
|
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:45 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.84 |
1:07.36 |
1:43.27 |
|
2:19.57 |
|
2 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
32.35 |
1:08.31 |
1:44.89 |
|
2:21.17 |
|
3 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
32.20 |
1:08.49 |
1:45.94 |
|
2:24.52 |
|
4 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.88 |
1:10.33 |
1:50.14 |
|
2:30.81 |
|
5 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
34.35 |
1:12.41 |
1:51.53 |
|
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.45 |
1:13.61 |
1:52.88 |
|
2:32.16 |
|
2 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.58 |
1:13.79 |
1:53.59 |
|
2:32.85 |
|
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.63 |
1:16.99 |
1:58.64 |
|
2:40.37 |
|
4 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.83 |
1:17.01 |
1:59.01 |
|
2:41.59 |
|
5 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.95 |
1:16.56 |
1:59.03 |
|
2:41.87 |
|
6 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.95 |
1:17.05 |
2:00.04 |
|
2:42.59 |
|
7 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
37.16 |
1:19.61 |
2:01.41 |
|
2:43.06 |
|
8 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.07 |
1:21.44 |
2:05.82 |
|
2:48.58 |
|
9 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.20 |
1:21.06 |
2:06.09 |
|
2:50.83 |
|
10 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
40.06 |
1:25.38 |
2:12.29 |
|
2:59.29 |
|
11 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
41.02 |
1:28.49 |
2:18.49 |
|
3:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:45 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:17 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.14 |
1:07.81 |
1:43.38 |
|
2:18.22 |
|
2 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
32.44 |
1:08.38 |
1:44.49 |
|
2:20.96 |
|
3 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
33.69 |
1:11.95 |
1:51.29 |
|
2:29.12 |
|
4 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
33.60 |
1:11.35 |
1:50.46 |
|
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.78 |
1:12.99 |
1:51.42 |
|
2:29.90 |
|
2 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.34 |
1:15.13 |
1:54.99 |
|
2:33.22 |
|
3 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.37 |
1:13.65 |
1:53.71 |
|
2:33.31 |
|
4 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.66 |
1:18.97 |
1:59.69 |
|
2:40.92 |
|
5 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.79 |
1:18.35 |
2:00.52 |
|
2:41.35 |
|
6 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.84 |
1:22.75 |
2:08.56 |
|
2:51.64 |
|
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.57 |
1:22.60 |
2:08.40 |
|
2:54.28 |
|
- |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:17 |
|
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:59 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
32.93 |
1:08.73 |
1:46.24 |
|
2:22.18 |
|
2 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.96 |
1:09.41 |
1:47.85 |
|
2:25.92 |
|
3 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
34.99 |
1:13.28 |
1:51.77 |
|
2:27.48 |
|
4 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
35.38 |
1:13.74 |
1:53.05 |
|
2:32.02 |
|
5 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
36.70 |
1:17.81 |
1:58.53 |
|
2:38.47 |
|
6 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
37.54 |
1:20.37 |
2:05.66 |
|
2:51.17 |
|
- |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.49 |
1:10.77 |
1:49.43 |
|
2:27.78 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.99 |
1:12.40 |
1:51.06 |
|
2:29.56 |
|
3 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
36.91 |
1:16.00 |
1:56.08 |
|
2:34.97 |
|
4 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
36.96 |
1:16.83 |
1:57.48 |
|
2:37.52 |
|
5 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.55 |
1:18.04 |
1:59.53 |
|
2:40.14 |
|
6 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.54 |
1:18.21 |
1:59.83 |
|
2:40.32 |
|
7 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
36.20 |
1:15.91 |
1:58.27 |
|
2:40.55 |
|
8 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
38.17 |
1:19.22 |
2:00.49 |
|
2:40.91 |
|
9 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.20 |
1:18.50 |
2:01.08 |
|
2:42.93 |
|
10 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.54 |
1:19.74 |
2:03.40 |
|
2:46.21 |
|
- |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:59 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:38 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
32.20 |
1:07.36 |
1:44.55 |
|
2:21.12 |
|
2 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.57 |
1:08.88 |
1:45.79 |
|
2:22.94 |
|
3 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
35.24 |
1:12.80 |
1:50.65 |
|
2:27.11 |
|
4 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
35.11 |
1:12.82 |
1:52.08 |
|
2:30.83 |
|
5 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
37.21 |
1:19.93 |
2:05.94 |
|
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.45 |
1:09.60 |
1:47.52 |
|
2:24.69 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
35.22 |
1:12.24 |
1:50.26 |
|
2:28.35 |
|
3 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
36.39 |
1:15.32 |
1:54.76 |
|
2:33.81 |
|
4 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
36.98 |
1:15.92 |
1:55.90 |
|
2:34.45 |
|
5 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.55 |
1:17.11 |
1:58.54 |
|
2:38.69 |
|
6 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.47 |
1:18.36 |
1:59.45 |
|
2:39.63 |
|
7 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.41 |
1:17.77 |
1:59.12 |
|
2:39.88 |
|
8 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.00 |
1:19.52 |
2:00.19 |
|
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:38 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
19:28 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4X100m Medley Herrar A-C, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
19:28 |
|
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
57.06 |
|
2 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
58.16 |
|
3 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
58.19 |
|
4 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
58.21 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
58.37 |
|
6 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
58.81 |
|
7 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:01.16 |
|
8 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.30 |
|
9 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.62 |
|
10 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:02.27 |
|
11 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.55 |
|
12 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.58 |
|
13 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.69 |
|
14 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.97 |
|
15 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.05 |
|
16 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:04.48 |
|
17 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:04.71 |
|
18 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.79 |
|
19 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.47 |
|
20 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:07.59 |
|
21 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.64 |
|
22 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.13 |
|
23 |
Dorthe Nordgård |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:00.96 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.14 |
|
3 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.72 |
|
4 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:01.76 |
|
5 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:01.79 |
|
6 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:02.05 |
|
7 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:02.14 |
|
8 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:02.57 |
|
9 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:03.21 |
|
10 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:03.74 |
|
11 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:04.08 |
|
12 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.48 |
|
13 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.61 |
|
14 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.94 |
|
15 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:04.95 |
|
16 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.50 |
|
17 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:05.61 |
|
18 |
Amanda Fjellstad |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:05.67 |
|
19 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.11 |
|
20 |
Thea Aksmo Svendsby |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:06.28 |
|
21 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.47 |
|
22 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.53 |
|
23 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.32 |
|
24 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
1:08.40 |
|
25 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
26 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:09.34 |
|
27 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.08 |
|
28 |
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.67 |
|
29 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:12.11 |
|
30 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.19 |
|
31 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:19.02 |
|
- |
Nora Misund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:54 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
57.10 |
|
2 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
57.32 |
|
3 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
57.45 |
|
4 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
57.69 |
|
5 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
58.13 |
|
6 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:00.58 |
|
7 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.76 |
|
8 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.08 |
|
2 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.86 |
|
3 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.08 |
|
3 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:02.08 |
|
5 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:02.12 |
|
6 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:02.65 |
|
7 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:03.37 |
|
8 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:00.12 |
|
2 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:01.14 |
|
3 |
Madison Lind |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.73 |
|
4 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:04.44 |
|
5 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:04.91 |
|
6 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.86 |
|
7 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.03 |
|
8 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:54 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
09:38 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
1:48.43 |
|
2 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.37 |
|
3 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:57.94 |
|
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:01.76 |
|
5 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:02.25 |
|
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:02.28 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:03.65 |
|
8 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:05.47 |
|
9 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:06.24 |
|
10 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:06.37 |
|
11 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:08.03 |
|
12 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
2:34.37 |
|
- |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
09:38 |
|
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:01 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:01.06 |
|
2 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:02.99 |
|
3 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
1:05.08 |
|
4 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:07.40 |
|
5 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:07.96 |
|
6 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.23 |
|
7 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.59 |
|
8 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.83 |
|
9 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:09.63 |
|
10 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:10.32 |
|
11 |
Majken Smith |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:10.43 |
|
12 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.96 |
|
13 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.64 |
|
14 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:11.71 |
|
15 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:05.56 |
|
2 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:05.87 |
|
3 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:08.15 |
|
4 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:09.34 |
|
5 |
Thyra Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:09.90 |
|
6 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:10.21 |
|
7 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:11.91 |
|
8 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.98 |
|
9 |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.75 |
|
10 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:14.60 |
|
11 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.30 |
|
12 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.53 |
|
13 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:15.59 |
|
14 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:16.19 |
|
15 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.25 |
|
16 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:18.57 |
|
17 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:19.68 |
|
18 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.19 |
|
19 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
1:21.04 |
|
20 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:31.37 |
|
- |
Nora Misund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:01 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:06 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:01.08 |
|
2 |
Jenny Marie Halden |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:03.21 |
|
3 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
1:05.76 |
|
4 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:07.77 |
|
5 |
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:08.10 |
|
6 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.51 |
|
7 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:05.12 |
|
2 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:06.08 |
|
3 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:08.35 |
|
4 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:11.19 |
|
5 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.59 |
|
6 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.84 |
|
7 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.25 |
|
- |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.50 |
|
2 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:10.58 |
|
3 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:10.66 |
|
4 |
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.05 |
|
5 |
Madison Lind |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.66 |
|
6 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:13.19 |
|
7 |
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:17.77 |
|
- |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:06 |
|
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
1:03.71 |
|
2 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:03.97 |
|
3 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.73 |
|
4 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:09.05 |
|
6 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.28 |
|
7 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:11.25 |
|
8 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:11.96 |
|
9 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.61 |
|
10 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:17.24 |
|
11 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:18.59 |
|
12 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
1:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:10.70 |
|
2 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:11.25 |
|
3 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.99 |
|
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.43 |
|
5 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.78 |
|
6 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.58 |
|
7 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:18.36 |
|
8 |
Philip Zasowski |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.42 |
|
9 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:19.54 |
|
10 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:21.89 |
|
11 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:25.52 |
|
12 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:25.74 |
|
13 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:26.07 |
|
- |
Arthur Dahl |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
59.96 |
|
2 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:01.95 |
|
3 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.03 |
|
4 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:08.67 |
|
5 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.85 |
|
6 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:09.01 |
|
7 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 25, 100m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.94 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.46 |
|
3 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:16.51 |
|
4 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:17.45 |
|
5 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:18.63 |
|
6 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.08 |
|
7 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.36 |
|
8 |
William Dahlqvist |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
2:22.09 |
|
2 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:28.29 |
|
3 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
59.09 |
|
2 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
59.31 |
|
3 |
Gulliver Koch |
1992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:00.30 |
|
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.30 |
|
5 |
Anders Norheim |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:01.36 |
|
6 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:01.98 |
|
7 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:02.18 |
|
8 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:02.30 |
|
9 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.99 |
|
10 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:04.14 |
|
11 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.93 |
|
12 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:06.38 |
|
13 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.74 |
|
14 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.61 |
|
15 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:02.42 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:02.52 |
|
3 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:03.15 |
|
4 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:03.23 |
|
5 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:03.83 |
|
6 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:04.07 |
|
7 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.43 |
|
8 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:05.31 |
|
9 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:05.34 |
|
10 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
1:05.40 |
|
11 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:07.59 |
|
12 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:08.06 |
|
13 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:08.41 |
|
14 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.45 |
|
15 |
Philip Zasowski |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.05 |
|
16 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.90 |
|
17 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.24 |
|
18 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:13.38 |
|
19 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:13.51 |
|
20 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:16.13 |
|
21 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.15 |
|
- |
Thomas Aksnes |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
57.17 |
|
2 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
59.03 |
|
3 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:01.18 |
|
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.74 |
|
5 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:02.77 |
|
6 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:03.00 |
|
7 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:03.84 |
|
8 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:00.39 |
|
2 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:02.19 |
|
3 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
1:02.35 |
|
4 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:03.07 |
|
5 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:03.97 |
|
6 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:04.69 |
|
7 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:05.04 |
|
8 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:29 |
|
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
11:50 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
11:50 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:49 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:17.97 |
|
2 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:32.65 |
|
3 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.37 |
|
4 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:39.55 |
|
5 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
4:53.00 |
|
6 |
Karin Sofie Syversveen Li |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
4:58.30 |
|
7 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:35.06 |
|
2 |
Silje Jahr |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:42.43 |
|
3 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:45.80 |
|
4 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
4:50.30 |
|
5 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
4:51.27 |
|
6 |
Martine Børresen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:53.56 |
|
7 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:54.14 |
|
- |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Damer A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:35.37 |
|
2 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:43.86 |
|
3 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:47.90 |
|
4 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:51.64 |
|
5 |
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:51.90 |
|
6 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:53.63 |
|
7 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
5:00.31 |
|
8 |
Tora Elise Nordli |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
5:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:49 |
|
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
14:25 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:08.22 |
|
2 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:16.85 |
|
3 |
Viktor Jönsson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:17.59 |
Deltar ej i final |
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:19.59 |
|
5 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:22.66 |
|
6 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:23.62 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:27.82 |
|
- |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:18.27 |
|
2 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:19.10 |
Deltar ej i final |
3 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:19.18 |
|
4 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:21.66 |
|
5 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.49 |
|
6 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:24.82 |
|
7 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:28.19 |
|
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:28.74 |
|
9 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:31.23 |
|
10 |
Philip Zasowski |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.07 |
|
11 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:35.11 |
|
12 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:35.73 |
|
13 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:39.01 |
|
14 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.23 |
|
15 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
14:25 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:14.97 |
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:16.75 |
|
3 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:18.87 |
|
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:22.11 |
|
5 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:26.02 |
|
6 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.26 |
|
7 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:29.91 |
|
8 |
Philip Zasowski |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:47 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:34 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:27.70 |
|
2 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:29.45 |
|
3 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:34.57 |
|
4 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:47.15 |
|
5 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:48.18 |
|
6 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:52.81 |
|
7 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:34 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:47 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 17 - 99 år |
|
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:14.29 |
|
2 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:19.63 |
|
3 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:22.11 |
|
4 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:23.03 |
|
5 |
Philip Zasowski |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:25.79 |
|
6 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:27.19 |
|
7 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:27.25 |
|
8 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:29.75 |
|
9 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:30.37 |
|
10 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.81 |
|
11 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
2:32.88 |
|
12 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.15 |
|
13 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:36.24 |
|
14 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:39.34 |
|
15 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:47 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4X100m Medley Damer A-C, Finaler 99 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
13:15 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 17 år och äldre |
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
28.37 |
|
|
|
1:04.12 |
|
2 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.10 |
|
|
|
1:04.76 |
|
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
30.47 |
|
|
|
1:05.03 |
|
4 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
30.30 |
|
|
|
1:05.19 |
|
5 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.17 |
|
|
|
1:07.42 |
|
6 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
30.82 |
|
|
|
1:07.76 |
|
7 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
32.99 |
|
|
|
1:08.42 |
|
8 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.79 |
|
|
|
1:08.93 |
|
9 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
30.85 |
|
|
|
1:08.99 |
|
10 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
31.66 |
|
|
|
1:09.04 |
|
11 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.38 |
|
|
|
1:09.56 |
|
12 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.08 |
|
|
|
1:10.13 |
|
13 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.56 |
|
|
|
1:11.02 |
|
14 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
33.71 |
|
|
|
1:11.89 |
|
15 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.95 |
|
|
|
1:12.11 |
|
16 |
Andreas Forsstrom |
2002 |
Haldens Svømmeklub |
|
33.92 |
|
|
|
1:13.12 |
|
17 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.50 |
|
|
|
1:14.74 |
|
18 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
34.83 |
|
|
|
1:14.87 |
|
19 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.03 |
|
|
|
1:16.48 |
|
20 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
36.98 |
|
|
|
1:18.43 |
|
- |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
13:15 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:46 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Finaler 17 år och äldre |
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.07 |
|
|
|
1:04.07 |
|
2 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.22 |
|
|
|
1:05.36 |
|
3 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.01 |
|
|
|
1:06.96 |
|
4 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
30.92 |
|
|
|
1:07.27 |
|
5 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
30.67 |
|
|
|
1:07.82 |
|
6 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
32.80 |
|
|
|
1:10.18 |
|
7 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.44 |
|
|
|
1:10.22 |
|
- |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
31.62 |
|
|
|
1:07.32 |
|
2 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
30.53 |
|
|
|
1:07.62 |
|
3 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
33.17 |
|
|
|
1:09.12 |
|
4 |
Christopher Augustsson |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.03 |
|
|
|
1:09.32 |
|
5 |
Kevin Chen |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
33.69 |
|
|
|
1:11.83 |
|
6 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
34.44 |
|
|
|
1:12.96 |
|
7 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
35.18 |
|
|
|
1:14.99 |
|
8 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.17 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:46 |
|
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Försök 17 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:04.64 |
|
2 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:06.91 |
|
3 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:07.05 |
|
4 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.17 |
|
5 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.16 |
|
6 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.19 |
|
7 |
Synne Lauritzen |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:09.70 |
|
8 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:09.90 |
|
9 |
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:09.97 |
|
10 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.30 |
|
11 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:10.68 |
|
12 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:11.87 |
|
13 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:12.04 |
|
14 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.26 |
|
15 |
Martine Johansen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:12.49 |
|
16 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.56 |
|
17 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.65 |
|
18 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:12.71 |
|
19 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.29 |
|
20 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.58 |
|
21 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.00 |
|
22 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:15.39 |
|
- |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:07.55 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:08.86 |
|
3 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:10.43 |
|
4 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:10.73 |
|
5 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:11.28 |
|
6 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:11.90 |
|
7 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.98 |
|
8 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.22 |
|
9 |
Charlotte Hansen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:14.31 |
|
10 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:14.62 |
|
11 |
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:14.86 |
|
12 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.88 |
|
13 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.14 |
|
14 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.36 |
|
15 |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.76 |
|
16 |
Thea Aksmo Svendsby |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:16.09 |
|
17 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:16.10 |
|
18 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.45 |
|
19 |
Nora Solhaug |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:18.23 |
|
20 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.44 |
|
21 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:19.20 |
|
22 |
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.28 |
|
23 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
1:21.00 |
|
24 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:24.08 |
|
25 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:26.19 |
|
- |
Helle Gjosund |
2003 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
13:09 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:23 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Finaler 17 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:04.03 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:06.29 |
|
3 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:06.40 |
|
4 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:07.50 |
|
5 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:08.64 |
|
6 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.28 |
|
7 |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:10.81 |
|
- |
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilde Skaug |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:08.27 |
|
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:08.43 |
|
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.99 |
|
4 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.54 |
|
5 |
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:10.63 |
|
6 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:11.19 |
|
7 |
Klara Eriksson |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
1:13.27 |
|
8 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.40 |
|
2 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.19 |
|
3 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.31 |
|
4 |
Madison Lind |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.61 |
|
5 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:13.19 |
|
6 |
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.25 |
|
7 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.49 |
|
8 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:23 |
|