Results for Ringsted cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 24.10 | ||||||
2 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.31 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 24.40 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.57 | ||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 24.95 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 24.98 | ||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.18 | ||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 25.26 | ||||||
9 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.32 | ||||||
10 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 25.36 | ||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 25.44 | ||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.47 | ||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.50 | ||||||
13 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 25.50 | ||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.63 | ||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.76 | ||||||
17 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 25.83 | ||||||
18 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 25.88 | ||||||
19 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 26.01 | ||||||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.05 | ||||||
21 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.19 | ||||||
22 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.22 | ||||||
23 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 26.43 | ||||||
24 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.45 | ||||||
25 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.58 | ||||||
26 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 26.67 | ||||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 26.67 | ||||||
28 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 26.73 | ||||||
29 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.86 | ||||||
30 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 27.02 | ||||||
31 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 27.11 | ||||||
32 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 27.12 | ||||||
32 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 27.12 | ||||||
34 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 27.29 | ||||||
35 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.46 | ||||||
36 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.56 | ||||||
37 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.64 | ||||||
38 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.80 | ||||||
39 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 27.88 | ||||||
40 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 28.43 | ||||||
41 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 28.47 | ||||||
42 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 28.66 | ||||||
43 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.67 | ||||||
44 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 28.76 | ||||||
45 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.85 | ||||||
46 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.86 | ||||||
47 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.33 | ||||||
48 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 29.45 | ||||||
49 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.47 | ||||||
50 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.55 | ||||||
51 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.00 | ||||||
52 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.08 | ||||||
53 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.36 | ||||||
54 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 30.43 | ||||||
55 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | ||||||
56 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 30.55 | ||||||
57 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 31.88 | ||||||
58 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 32.56 | ||||||
59 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.43 | ||||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 26.19 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 26.83 | ||||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.92 | ||||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 27.26 | ||||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 27.30 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 27.55 | ||||||
7 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 27.74 | ||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 27.80 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 28.15 | ||||||
10 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 28.20 | ||||||
11 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.33 | ||||||
12 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 28.43 | ||||||
13 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.57 | ||||||
13 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 28.57 | ||||||
15 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 28.68 | ||||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 28.69 | ||||||
17 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.72 | ||||||
18 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 28.84 | ||||||
19 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.88 | ||||||
20 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 28.89 | ||||||
21 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 29.11 | ||||||
22 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 29.16 | ||||||
23 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 29.17 | ||||||
24 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 29.18 | ||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 29.20 | ||||||
26 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.28 | ||||||
27 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 29.69 | ||||||
28 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 29.98 | ||||||
29 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.13 | ||||||
30 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 30.34 | ||||||
31 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.48 | ||||||
32 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | ||||||
33 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 30.66 | ||||||
34 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 30.67 | ||||||
35 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.76 | ||||||
36 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 30.77 | ||||||
37 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.87 | ||||||
38 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 30.99 | ||||||
39 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 31.10 | ||||||
40 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | ||||||
41 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.48 | ||||||
42 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.94 | ||||||
43 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.09 | ||||||
44 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.23 | ||||||
45 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 32.24 | ||||||
46 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 32.37 | ||||||
47 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 32.46 | ||||||
48 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 32.52 | ||||||
49 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.57 | ||||||
50 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 32.65 | ||||||
51 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.68 | ||||||
52 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 33.51 | ||||||
53 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 34.46 | ||||||
54 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.50 | ||||||
55 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.92 | ||||||
56 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.23 | ||||||
57 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.48 | ||||||
58 | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.74 | ||||||
59 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.62 | ||||||
- | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 28.67 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.99 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 29.39 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 30.56 | ||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.07 | ||||||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.08 | ||||||
7 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.14 | ||||||
8 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 31.54 | ||||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.35 | ||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 32.82 | ||||||
11 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.98 | ||||||
12 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 33.39 | ||||||
13 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.81 | ||||||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
15 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 33.86 | ||||||
16 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.24 | ||||||
17 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | ||||||
18 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | ||||||
19 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.82 | ||||||
20 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.93 | ||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | ||||||
22 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 35.55 | ||||||
23 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.61 | ||||||
24 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.14 | ||||||
25 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.31 | ||||||
26 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | ||||||
27 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | ||||||
28 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 36.70 | ||||||
29 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.71 | ||||||
30 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 36.78 | ||||||
31 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.84 | ||||||
32 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 37.12 | ||||||
33 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.36 | ||||||
34 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | ||||||
35 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.49 | ||||||
36 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 37.96 | ||||||
37 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 38.88 | ||||||
38 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 39.07 | ||||||
39 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 39.31 | ||||||
40 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.54 | ||||||
41 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.92 | ||||||
42 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 39.93 | ||||||
43 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 40.18 | ||||||
44 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.67 | ||||||
45 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.76 | ||||||
46 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 41.41 | ||||||
47 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.69 | ||||||
48 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 42.12 | ||||||
49 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.66 | ||||||
50 | Noah Heuser | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.27 | ||||||
51 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 44.63 | ||||||
52 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 45.22 | ||||||
53 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.50 | ||||||
54 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 48.77 | ||||||
55 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 49.50 | ||||||
56 | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 50.71 | ||||||
- | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |