Resultat för Ringsted cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.12 | 56.11 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 28.88 | 59.13 | |||||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.90 | 59.19 | |||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 28.80 | 59.21 | |||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | 59.21 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 28.97 | 59.45 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.02 | 1:00.22 | |||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.35 | 1:00.51 | |||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.45 | 1:00.63 | |||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.73 | 1:01.33 | |||||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 29.19 | 1:01.37 | |||||
12 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.49 | 1:01.50 | |||||
13 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 29.73 | 1:01.67 | |||||
14 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | 1:01.78 | |||||
15 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.65 | 1:01.86 | |||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 29.88 | 1:01.87 | |||||
16 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.14 | 1:01.87 | |||||
18 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.70 | 1:02.16 | |||||
19 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | 1:02.28 | |||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.57 | 1:02.58 | |||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.93 | 1:02.81 | |||||
22 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.26 | 1:02.89 | |||||
23 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.00 | 1:02.94 | |||||
24 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.22 | 1:02.95 | |||||
25 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.00 | 1:02.96 | |||||
26 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.55 | 1:03.02 | |||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 30.39 | 1:03.17 | |||||
28 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.68 | 1:03.21 | |||||
29 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.07 | 1:03.40 | |||||
30 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 30.38 | 1:03.42 | |||||
31 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.98 | 1:03.66 | |||||
32 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.77 | 1:03.85 | |||||
33 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 31.28 | 1:04.16 | |||||
34 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 30.64 | 1:04.36 | |||||
35 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | 1:04.53 | |||||
36 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.17 | 1:04.58 | |||||
37 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 30.96 | 1:04.76 | |||||
38 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 31.71 | 1:04.79 | |||||
39 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.31 | 1:04.83 | |||||
40 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.62 | 1:04.86 | |||||
41 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.90 | 1:04.87 | |||||
42 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.13 | 1:05.14 | |||||
43 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | 1:05.31 | |||||
44 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.97 | 1:05.50 | |||||
45 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.08 | 1:06.60 | |||||
46 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 32.01 | 1:06.72 | |||||
47 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 32.32 | 1:06.84 | |||||
48 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.07 | 1:07.15 | |||||
49 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.17 | 1:07.16 | |||||
50 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.44 | 1:07.39 | |||||
51 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.33 | 1:07.41 | |||||
52 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.52 | 1:07.43 | |||||
53 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 32.72 | 1:07.98 | |||||
54 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.31 | 1:08.19 | |||||
55 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.72 | 1:08.64 | |||||
56 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.90 | 1:08.68 | |||||
57 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 33.24 | 1:08.70 | |||||
58 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 33.35 | 1:08.71 | |||||
59 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 33.12 | 1:09.02 | |||||
60 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | 1:09.58 | |||||
61 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.21 | 1:09.62 | |||||
62 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 33.00 | 1:10.04 | |||||
63 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 34.20 | 1:10.21 | |||||
64 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.81 | 1:10.71 | |||||
65 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:11.62 | |||||
66 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 34.00 | 1:12.02 | |||||
67 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 35.43 | 1:13.81 | |||||
68 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.04 | 1:14.42 | |||||
69 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | 1:14.92 | |||||
70 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 36.70 | 1:15.81 | |||||
71 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.29 | 1:20.85 | |||||
72 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.68 | 1:24.14 | |||||
73 | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:26.07 | ||||||
74 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.67 | 1:31.83 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 28.78 | 1:00.38 | |||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.18 | 1:03.35 | |||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | 1:03.46 | |||||
4 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 31.56 | 1:04.57 | |||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 30.68 | 1:04.77 | |||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 31.35 | 1:05.39 | |||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.52 | 1:05.43 | |||||
8 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.28 | 1:05.71 | |||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | 1:05.75 | |||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.69 | 1:05.96 | |||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.36 | 1:06.28 | |||||
12 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 32.61 | 1:06.66 | |||||
13 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.88 | 1:06.93 | |||||
14 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.97 | 1:06.94 | |||||
15 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.48 | 1:07.66 | |||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.47 | 1:07.71 | |||||
17 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 32.95 | 1:07.86 | |||||
18 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | 1:08.06 | |||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.38 | 1:08.25 | |||||
20 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 33.62 | 1:08.85 | |||||
21 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | 1:09.39 | |||||
22 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 33.37 | 1:09.82 | |||||
23 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.95 | 1:09.87 | |||||
24 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 34.32 | 1:10.29 | |||||
25 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 33.49 | 1:10.39 | |||||
26 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.06 | 1:10.49 | |||||
27 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 34.53 | 1:10.71 | |||||
27 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | 1:10.71 | |||||
29 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.49 | 1:10.98 | |||||
30 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 34.63 | 1:11.01 | |||||
31 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 34.81 | 1:11.14 | |||||
32 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.44 | 1:11.84 | |||||
33 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 35.16 | 1:11.96 | |||||
34 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 34.39 | 1:12.76 | |||||
35 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 34.81 | 1:12.78 | |||||
36 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.45 | 1:12.86 | |||||
37 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.54 | 1:13.10 | |||||
38 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.32 | 1:13.18 | |||||
39 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.09 | 1:13.32 | |||||
40 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 35.85 | 1:14.07 | |||||
41 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.32 | 1:14.28 | |||||
42 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.21 | 1:14.61 | |||||
43 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:14.67 | |||||
44 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 35.77 | 1:15.06 | |||||
45 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 35.67 | 1:15.21 | |||||
46 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | 1:16.49 | |||||
47 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 35.55 | 1:16.55 | |||||
48 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.70 | 1:16.56 | |||||
49 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | 1:16.59 | |||||
50 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.23 | 1:17.08 | |||||
51 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.19 | 1:17.11 | |||||
52 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.52 | 1:17.28 | |||||
53 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | 1:17.34 | |||||
54 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.66 | 1:17.90 | |||||
55 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.91 | 1:17.94 | |||||
56 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.62 | 1:19.15 | |||||
57 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 1:19.22 | ||||||
58 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.25 | 1:19.65 | |||||
59 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.42 | 1:19.85 | |||||
60 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 37.44 | 1:20.02 | |||||
61 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.41 | 1:20.14 | |||||
62 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:20.27 | |||||
63 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.87 | 1:21.05 | |||||
64 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 37.91 | 1:21.48 | |||||
65 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.09 | 1:21.73 | |||||
66 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.23 | 1:22.58 | |||||
67 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 38.12 | 1:23.15 | |||||
68 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.95 | 1:23.58 | |||||
69 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 41.20 | 1:25.79 | |||||
70 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | 1:27.13 | |||||
71 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 41.78 | 1:27.67 | |||||
72 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.94 | 1:28.96 | |||||
73 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 42.37 | 1:29.80 | |||||
74 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 41.39 | 1:30.08 | |||||
75 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.42 | 1:31.67 | |||||
76 | Carla Christensen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 1:33.94 | ||||||
77 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 46.24 | 1:38.09 | |||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.13 | 1:11.43 | |||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.10 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 35.88 | 1:16.46 | |||||
4 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 36.66 | 1:16.61 | |||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.11 | 1:17.34 | |||||
6 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 36.53 | 1:17.99 | |||||
7 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.25 | 1:19.09 | |||||
8 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | 1:20.36 | |||||
9 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 38.46 | 1:20.52 | |||||
10 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 38.34 | 1:20.62 | |||||
11 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.71 | 1:22.72 | |||||
12 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 37.82 | 1:23.09 | |||||
13 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 39.10 | 1:24.18 | |||||
14 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.37 | 1:25.25 | |||||
15 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 40.15 | 1:25.70 | |||||
16 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 41.99 | 1:25.90 | |||||
17 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 42.82 | 1:28.96 | |||||
18 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.78 | 1:29.05 | |||||
19 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.19 | 1:29.11 | |||||
20 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 41.94 | 1:29.24 | |||||
21 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.13 | 1:30.52 | |||||
22 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.76 | 1:31.73 | |||||
23 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.71 | 1:32.73 | |||||
24 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.84 | 1:34.18 | |||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.06 | ||||||
26 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.76 | 1:35.63 | |||||
27 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.96 | 1:37.30 | |||||
28 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.29 | 1:40.64 | |||||
29 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.60 | 1:41.12 | |||||
30 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.13 | 1:41.86 | |||||
31 | Emma Thoms | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 48.81 | 1:42.61 | |||||
32 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 51.51 | 1:50.84 | |||||
33 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 51.72 | 1:54.08 | |||||
34 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.06 | 2:00.40 | |||||
35 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.74 | ||||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |