Results for UGP 1 2018-2019, Borås
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP 1 2018-2019 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 | |||
Tvlingsort | Bors | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangr | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 10:42.09 | ||||||
2 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 10:59.94 | ||||||
2 | Elsa Sjstrm | 2006 | Simklubben Elfsborg | 10:59.94 | ||||||
4 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 11:35.03 | ||||||
5 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 12:18.90 | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 10:23.84 | ||||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Gteborg Sim | 10:35.84 | ||||||
3 | Amanda Bhrn | 2005 | Simklubben Elfsborg | 10:55.75 | ||||||
4 | Olivia Thonander | 2005 | Freningen Ale Simmarna | 11:00.87 | ||||||
5 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 11:11.53 | ||||||
6 | Linnea Hyvnen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 11:17.06 | ||||||
7 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 11:34.59 | ||||||
8 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 11:35.38 | ||||||
9 | Ingrid Torester | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 11:52.04 | ||||||
10 | Thea Qvarnstrm | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 12:07.49 | ||||||
11 | Charlize Nystrm | 2005 | Gteborg Sim | 12:30.41 | ||||||
12 | Sara Hgstedt | 2005 | Gteborg Sim | 12:30.94 | ||||||
13 | Klara Rask | 2005 | Gteborg Sim | 12:32.62 | ||||||
14 | Stina Klara Brokstorp | 2005 | Gteborg Sim | 12:37.40 | ||||||
15 | Amalia dman | 2005 | Simklubben Elfsborg | 12:44.53 | ||||||
16 | Lo Stranne | 2005 | Gteborg Sim | 13:01.22 | ||||||
17 | Cornelia Cederbrant | 2005 | Gteborg Sim | 13:28.91 | ||||||
18 | Amanda Ljungberg | 2005 | Gteborg Sim | 15:11.12 | ||||||
- | Alicia Smith | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Johanna Edgren | 2004 | Gteborg Sim | 9:52.37 | ||||||
2 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 10:39.34 | ||||||
3 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 10:44.35 | ||||||
4 | Astrid Virn | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 10:48.28 | ||||||
5 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 10:52.40 | ||||||
6 | Linnea Hgstedt | 2004 | Gteborg Sim | 10:58.16 | ||||||
7 | Elina Wang | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 10:58.50 | ||||||
8 | Gabriella Bjrkdahl | 2004 | Lidkpings Gymnastik o SS | 11:00.19 | ||||||
9 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 11:08.03 | ||||||
10 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 11:19.00 | ||||||
11 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 11:20.25 | ||||||
12 | Lia Wallstrm | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 11:22.53 | ||||||
13 | Anya Chen | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 11:24.82 | ||||||
14 | Evelina Liu | 2004 | Gteborg Sim | 11:28.97 | ||||||
15 | Filippa Hemberg | 2004 | Gteborg Sim | 11:35.65 | ||||||
16 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 11:44.40 | ||||||
17 | Fanny Sjstrm | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 11:54.90 | ||||||
18 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 12:18.50 | ||||||
19 | Fiona Ernst | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 12:25.87 | ||||||
20 | Gabriella Rolf | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 12:29.25 | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | Gteborg Sim | 9:09.87 | ||||||
2 | Sara Nyqvist | 2003 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 9:56.00 | ||||||
3 | Ebba Holmdahl | 2003 | Gteborg Sim | 9:58.69 | ||||||
4 | Nelly Askengren Strhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 10:39.53 | ||||||
5 | Anna Maria Jkulsdottir | 2003 | Gteborg Sim | 10:59.96 | ||||||
6 | Elsa Hstner | 2003 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 11:34.90 | ||||||
7 | Josefine Stensson | 2003 | Falkpings Simsllskap | 11:55.09 | ||||||
8 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 12:32.31 | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Hannah Hemberg | 2002 | Gteborg Sim | 10:02.65 | ||||||
2 | Ida Johansson | 2002 | Falkpings Simsllskap | 11:33.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:06 |