Resultat för ENA Games 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 4
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ENA Games |
|
Utskriftsdatum |
21 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Enköping |
|
Utskriftstid |
14:32 |
|
|
Arrangör |
SK ENA |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
36.27 |
1:17.47 |
2:02.97 |
|
2:40.69 |
|
2 |
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
38.00 |
1:20.74 |
2:06.80 |
|
2:46.28 |
|
3 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.04 |
1:22.42 |
2:10.09 |
|
2:47.72 |
|
4 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.34 |
1:21.47 |
2:10.36 |
|
2:48.74 |
|
5 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
36.87 |
1:21.19 |
2:11.98 |
|
2:49.44 |
|
6 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.76 |
1:20.39 |
2:09.48 |
|
2:49.45 |
|
7 |
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
37.50 |
1:22.52 |
2:11.23 |
|
2:50.82 |
|
8 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
38.73 |
1:22.84 |
2:12.73 |
|
2:50.84 |
|
9 |
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.65 |
1:25.75 |
2:14.54 |
|
2:52.99 |
|
10 |
Alvida Forsman |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
37.95 |
1:24.83 |
2:14.23 |
|
2:55.08 |
|
11 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.00 |
1:24.41 |
2:18.55 |
|
2:58.24 |
|
12 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.64 |
1:26.32 |
2:18.94 |
|
2:59.19 |
|
13 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
41.17 |
1:27.74 |
2:19.59 |
|
2:59.88 |
|
14 |
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
40.42 |
1:23.56 |
2:18.53 |
|
2:59.97 |
|
15 |
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
43.37 |
1:28.58 |
2:21.96 |
|
3:00.92 |
|
16 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
41.04 |
1:26.30 |
2:18.54 |
|
3:00.95 |
|
17 |
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.54 |
1:27.05 |
2:20.62 |
|
3:03.95 |
|
18 |
Emilia Eriksson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
43.95 |
1:31.74 |
2:28.60 |
|
3:09.87 |
|
19 |
Tilde Svegårdh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
43.84 |
1:32.88 |
2:25.77 |
|
3:09.90 |
|
20 |
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.98 |
1:30.42 |
2:26.75 |
|
3:11.28 |
|
21 |
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.77 |
1:36.16 |
2:28.14 |
|
3:12.24 |
|
22 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.90 |
1:40.73 |
2:32.36 |
|
3:13.21 |
|
23 |
Olivia Punga |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.67 |
1:37.94 |
2:31.47 |
|
3:15.47 |
|
24 |
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
47.58 |
1:38.96 |
2:36.57 |
|
3:18.89 |
|
25 |
Moa Westerberg |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
43.68 |
1:36.35 |
2:32.01 |
|
3:18.93 |
|
26 |
Elsa Stjerna |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
44.34 |
1:35.69 |
2:32.80 |
|
3:19.03 |
|
27 |
Matilda Tukler |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.01 |
1:36.51 |
2:35.90 |
|
3:19.32 |
|
28 |
Emilia Åhlén |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
47.90 |
1:40.27 |
2:39.17 |
|
3:19.43 |
|
29 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
48.22 |
1:37.19 |
2:34.21 |
|
3:20.55 |
|
30 |
Tilda Hägbom |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
52.23 |
1:44.33 |
2:45.36 |
|
3:30.87 |
|
31 |
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
47.76 |
1:41.33 |
2:41.59 |
|
3:31.68 |
|
32 |
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
50.73 |
1:45.58 |
2:46.00 |
|
3:34.67 |
|
33 |
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
52.06 |
1:48.56 |
2:49.23 |
|
3:40.55 |
|
34 |
Gabrielle Paul |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
48.61 |
1:52.13 |
2:51.81 |
|
3:41.61 |
|
35 |
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
52.41 |
1:48.33 |
2:55.60 |
|
3:44.81 |
|
- |
Astrid Schankin_lembke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Klara Mattiasson |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.21 |
1:18.88 |
2:04.26 |
|
2:39.48 |
|
2 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
34.96 |
1:19.36 |
2:04.12 |
|
2:40.56 |
|
3 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.40 |
1:17.26 |
2:05.75 |
|
2:43.98 |
|
4 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
36.30 |
1:18.87 |
2:09.52 |
|
2:46.99 |
|
5 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
37.65 |
1:19.78 |
2:11.49 |
|
2:49.35 |
|
6 |
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.50 |
1:20.54 |
2:08.90 |
|
2:49.76 |
Deltar ej i final |
7 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.25 |
1:22.40 |
2:10.65 |
|
2:51.19 |
|
8 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.80 |
1:22.51 |
2:12.68 |
|
2:51.56 |
|
9 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.34 |
1:19.60 |
2:12.44 |
|
2:53.57 |
|
10 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.07 |
1:24.35 |
2:14.58 |
|
2:54.15 |
|
11 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.96 |
1:25.47 |
2:16.95 |
|
2:56.52 |
|
12 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
40.97 |
1:26.69 |
2:20.91 |
|
3:01.29 |
|
13 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
42.92 |
1:28.91 |
2:19.48 |
|
3:02.55 |
|
14 |
Alva Olsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
42.83 |
1:32.46 |
2:22.45 |
|
3:04.45 |
|
15 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
43.92 |
1:32.99 |
2:22.52 |
|
3:04.71 |
|
16 |
Alva Beckman |
2003 |
Simklubben Ena |
|
43.68 |
1:33.24 |
2:30.04 |
|
3:12.71 |
|
17 |
Tuva Sikström |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
46.43 |
1:34.03 |
2:30.56 |
|
3:16.02 |
|
18 |
Johanna Uzelac |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
49.10 |
1:38.18 |
2:35.85 |
|
3:18.74 |
|
19 |
Olivia Nyberg Borgelin |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
46.80 |
1:39.97 |
2:40.45 |
|
3:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: A3 Träningscenter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.15 |
1:14.88 |
2:03.10 |
|
2:41.23 |
|
2 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.14 |
1:16.95 |
2:05.94 |
|
2:44.28 |
Deltar ej i final |
3 |
Jeanna Wiell |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
40.15 |
1:23.52 |
2:17.54 |
|
3:00.06 |
|
4 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.01 |
1:32.63 |
2:32.85 |
|
3:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
14:32 |
|