Resultater for Tonttu-Uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tonttu-Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | HTU Stadi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 joulukuu 2017 |
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Richard Marcus Uriko | 2007 | 15.19 | |||||||
Ram Tallinn | 16.60 | |||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 15.76 | |||||||
Stadin Delfiinit | 17.58 | |||||||||
3 | Rasmus Välk | 2007 | 16.44 | |||||||
Orca Swim Club | 18.99 | |||||||||
4 | Armin Ott Talpas | 2007 | 16.79 | |||||||
Ram Tallinn | 17.50 | |||||||||
5 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 17.84 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Amos Mäkilä | 2007 | 18.21 | |||||||
Simmis Grani | 19.57 | |||||||||
7 | Antony Tran | 2009 | 18.84 | |||||||
Stadin Delfiinit | 22.89 | |||||||||
8 | Frans Nyström | 2008 | 19.17 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 24.39 | |||||||||
9 | Eetu Lahtinen | 2007 | 19.19 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 21.60 | |||||||||
10 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 19.26 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Rihard Kiil | 2007 | 19.86 | |||||||
Ram Tallinn | 20.50 | |||||||||
12 | Noel Ehrlund | 2007 | 20.51 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 24.54 | |||||||||
13 | Danil Sulkonen | 2008 | 21.01 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Joosep Sepper | 2008 | 21.13 | |||||||
Ram Tallinn | 21.22 | |||||||||
15 | Sören Korbelainen | 2009 | 21.23 | |||||||
Ram Tallinn | 23.11 | |||||||||
16 | Valtteri Lavikainen | 2008 | 21.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Karmo Saarma | 2008 | 22.34 | |||||||
Ram Tallinn | 24.11 | |||||||||
18 | Kasper Salmi | 2009 | 26.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.67 | |||||||||
- | Eemeli Havia | 2010 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veeti Sorri | 2007 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | André Salmi | 2006 | 14.95 | |||||||
Simmis Grani | 16.10 | |||||||||
2 | Jani Ekman | 2006 | 15.51 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 16.71 | |||||||||
3 | Anton Kettunen | 2005 | 15.82 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 17.05 | |||||||||
4 | Margus Veske | 2005 | 16.33 | |||||||
Ram Tallinn | 16.81 | |||||||||
5 | Arne Volkov | 2005 | 16.44 | |||||||
Orca Swim Club | ||||||||||
6 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 16.90 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
7 | Jooa Katavisto | 2006 | 18.15 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Anton Visulainen | 2005 | 18.38 | |||||||
HTU Stadi | 18.76 | |||||||||
9 | Eemi Niskanen | 2006 | 20.23 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 22.40 | |||||||
HTU Stadi | 22.40 | |||||||||
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Severinkangas | 2003 | 12.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Max Walther | 2003 | 12.83 | |||||||
HTU Stadi | 13.45 | |||||||||
3 | Tino Kaukonen | 2004 | 12.94 | |||||||
HTU Stadi | 13.29 | |||||||||
4 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 13.26 | |||||||
Salon Uimarit | 22.65 | |||||||||
5 | Olli Havia | 2004 | 13.65 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Masih Tantula | 2004 | 13.73 | |||||||
Simmis Grani | 15.17 | |||||||||
7 | Kaius Kulmala | 2004 | 13.74 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Viktor Asklöf | 2004 | 14.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lucas Lönnblad | 2004 | 14.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aku Hyrsylä | 2003 | 14.29 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Leo Zurban | 2004 | 14.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Atte Poikela | 2003 | 14.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Yufei Meng | 2004 | 14.64 | |||||||
Simmis Grani | 16.41 | |||||||||
14 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 14.71 | |||||||
Cetus Espoo | 18.67 | |||||||||
15 | Matteus Einiö | 2004 | 14.90 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 15.50 | |||||||||
16 | Henry Vaga | 2003 | 16.20 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Yash Nagal | 2004 | 16.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janter Suun | 2000 | 10.91 | |||||||
Top Uimareura | 11.77 | |||||||||
2 | Alexey Belfer | 2000 | 11.48 | |||||||
ORCA Helsinki | 11.48 | |||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 11.51 | |||||||
Cetus Espoo | 11.36 | |||||||||
4 | Henri Koski | 2000 | 11.59 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 11.61 | |||||||||
5 | Juho Seppälä | 1999 | 11.68 | |||||||
Simmis Wanda | 11.34 | |||||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 11.73 | |||||||
ORCA Helsinki | 12.27 | |||||||||
7 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 12.24 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Severi Nieminen | 1999 | 12.29 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 11.87 | |||||||||
9 | Libor Janek | 1979 | 12.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Muhammed Tantula | 2002 | 12.75 | |||||||
Simmis Grani | 13.73 | |||||||||
11 | Petri Rahko | 1965 | 12.82 | |||||||
HTU Stadi | 12.25 | |||||||||
12 | Ville Lauslahti | 2001 | 12.83 | |||||||
Cetus Espoo | 14.00 | |||||||||
13 | Repe Kupila | 2001 | 13.31 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 13.57 | |||||||||
14 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 13.33 | |||||||
Cetus Espoo | 13.84 | |||||||||
15 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 13.62 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 14.14 | |||||||||
16 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 13.71 | |||||||
Cetus Espoo | 14.47 | |||||||||
- | Tuomas Hirsi | 1979 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 20 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: HTU Stadi | Tulostusaika | 18:12 |