Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Baars | 2008 | 64 | 51.85 | 1:52.27 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Mattie Christiansen | 2008 | 56 | 54.53 | 1:57.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:26.24 | |||||||||
3 | Mads Peter Jensen | 2008 | 49 | 54.80 | 2:02.80 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Casper Buus | 2008 | 44 | 59.97 | 2:07.05 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:24.06 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | 207 | 35.89 | 1:15.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.69 | |||||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | 120 | 44.39 | 1:30.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:38.32 | |||||||||
3 | Christoffer Værum Nørgaar | 2006 | 92 | 45.08 | 1:39.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 89 | 47.65 | 1:40.59 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:30.54 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 285 | 32.77 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.31 | |||||||||
2 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 271 | 33.19 | 1:09.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.29 | |||||||||
3 | Valentin Thordal | 2005 | 261 | 33.86 | 1:10.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.20 | |||||||||
4 | Marcus Albæk | 2004 | 228 | 34.14 | 1:13.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.80 | |||||||||
5 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 207 | 36.10 | 1:15.89 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
6 | Lucas Hansen | 2005 | 189 | 38.21 | 1:18.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:21.43 | |||||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 186 | 36.39 | 1:18.61 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 180 | 37.65 | 1:19.54 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.10 | |||||||||
9 | Frederik Vernersen | 2005 | 176 | 38.75 | 1:20.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
10 | Kristian Jensen | 2004 | 175 | 38.59 | 1:20.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:22.12 | |||||||||
11 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 171 | 38.51 | 1:20.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.25 | |||||||||
12 | Mathias Qvesel | 2004 | 169 | 41.03 | 1:21.20 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:27.02 | |||||||||
13 | Claes Stenger | 2005 | 162 | 40.45 | 1:22.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.97 | |||||||||
14 | Andreas V. Johansen | 2004 | 144 | 41.90 | 1:25.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:25.77 | |||||||||
15 | Frederik Højer | 2005 | 108 | 44.06 | 1:34.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:53.13 | |||||||||
16 | Magnus Dunker | 2005 | 48 | 56.41 | 2:03.24 | |||||
Svømmeklubben Sømærket | 2:12.38 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 417 | 29.12 | 1:00.14 | |||||
Aars Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 397 | 29.41 | 1:01.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.96 | |||||||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 392 | 30.12 | 1:01.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.58 | |||||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 379 | 29.62 | 1:02.05 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.69 | |||||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 378 | 30.12 | 1:02.12 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:01.62 | |||||||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 352 | 31.25 | 1:03.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.04 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 319 | 31.67 | 1:05.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
8 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 315 | 32.14 | 1:06.02 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:07.95 | |||||||||
9 | Andreas Christensen | 2003 | 276 | 33.57 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.90 | |||||||||
10 | Jens Mejdahl | 2003 | 262 | 34.27 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.65 | |||||||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | 254 | 33.94 | 1:10.92 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:10.27 | |||||||||
12 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 250 | 33.09 | 1:11.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.18 | |||||||||
13 | Matthias Guldbæk | 2003 | 214 | 33.17 | 1:15.07 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Alexander Gislund | 2003 | 211 | 38.40 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:25.39 | |||||||||
15 | Victor Haunstrup | 2003 | 205 | 36.28 | 1:16.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.99 | |||||||||
16 | Nicklas Sørensen | 2003 | 202 | 34.91 | 1:16.53 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 177 | 37.25 | 1:19.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.98 | |||||||||
- | Mikkel Magnusson | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 469 | 28.63 | 57.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 454 | 27.89 | 58.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.09 | |||||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 432 | 29.55 | 59.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 428 | 29.12 | 59.62 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.50 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 410 | 29.60 | 1:00.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
6 | David Johansen | 2001 | 399 | 29.26 | 1:01.04 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:01.95 | |||||||||
7 | Nicklas Pedersen | 2001 | 394 | 29.43 | 1:01.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | 389 | 29.75 | 1:01.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
9 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 386 | 29.93 | 1:01.71 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 59.43 | |||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 353 | 29.66 | 1:03.54 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Scott Stegenborg | 2000 | 349 | 29.89 | 1:03.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
12 | Thomas Jon Kristensen | 2000 | 330 | 31.54 | 1:05.01 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:04.66 | |||||||||
13 | Jens Kristian Kristensen | 2000 | 326 | 32.16 | 1:05.24 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
14 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 314 | 31.94 | 1:06.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
15 | Anders Mikkelsen | 2001 | 274 | 32.56 | 1:09.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.88 | |||||||||
16 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 211 | 35.16 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Rasmus Grøn | 1999 | 198 | 35.93 | 1:17.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.87 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Findinge | 1993 | 392 | 28.44 | 1:01.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.22 | |||||||||
2 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 345 | 31.35 | 1:04.04 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1968 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 199 | 36.16 | 1:16.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:43 |