Resultater for DMÃ… kortbane Universitetshallen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 682 | 29.84 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.01 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 678 | 29.85 | 1:01.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.04 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 572 | 31.46 | 1:05.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.91 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 557 | 32.55 | 1:06.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 530 | 33.14 | 1:07.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.46 | |||||||||
6 | Lucas Rosenborg | 2004 | 529 | 32.23 | 1:07.15 | |||||
Lyseng IF | 1:07.81 | |||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 526 | 32.70 | 1:07.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.93 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 522 | 32.36 | 1:07.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.55 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 517 | 33.09 | 1:07.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.45 | |||||||||
10 | Emil Søby | 2004 | 511 | 32.81 | 1:07.92 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.07 | |||||||||
11 | Asger Mathiasen | 2004 | 506 | 33.12 | 1:08.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | 506 | 33.37 | 1:08.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.34 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 501 | 32.96 | 1:08.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
14 | Sebastian Greisen | 2004 | 491 | 17.70 | 1:08.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 485 | 33.27 | 1:09.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2004 | 483 | 33.96 | 1:09.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
17 | Nicklas Plank | 2004 | 481 | 33.30 | 1:09.31 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.12 | |||||||||
18 | Viggo Prehn | 2004 | 478 | 33.96 | 1:09.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.53 | |||||||||
19 | Gustav Hansen | 2004 | 476 | 33.64 | 1:09.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
20 | Julian Birch | 2004 | 475 | 34.27 | 1:09.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
21 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 474 | 33.75 | 1:09.66 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:11.34 | |||||||||
21 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 474 | 33.93 | 1:09.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.59 | |||||||||
23 | Eigil Sigfusson | 2004 | 473 | 33.91 | 1:09.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
24 | Oscar Pedersen | 2004 | 467 | 32.97 | 1:09.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.06 | |||||||||
25 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 461 | 33.79 | 1:10.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
26 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 457 | 34.19 | 1:10.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
27 | Mikkel Roed | 2004 | 430 | 35.23 | 1:11.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
28 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 421 | 34.74 | 1:12.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
29 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 415 | 35.87 | 1:12.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.31 | |||||||||
30 | Lucas Kaavé | 2004 | 361 | 37.66 | 1:16.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.26 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 756 | 28.96 | 59.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.37 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 746 | 28.85 | 59.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.55 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 723 | 29.64 | 1:00.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.44 | |||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 719 | 29.37 | 1:00.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.84 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 704 | 29.69 | 1:01.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.54 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 684 | 30.02 | 1:01.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 674 | 29.90 | 1:01.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.58 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 670 | 29.97 | 1:02.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.86 | |||||||||
9 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 660 | 30.19 | 1:02.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 644 | 31.09 | 1:02.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
11 | Kasper Johnsen | 2003 | 634 | 30.78 | 1:03.23 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 619 | 30.72 | 1:03.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
13 | Oscar Cleemann | 2003 | 604 | 30.93 | 1:04.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.03 | |||||||||
14 | Jonas Kjær | 2003 | 598 | 31.31 | 1:04.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 588 | 32.53 | 1:04.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.06 | |||||||||
16 | Daniel Østerballe | 2003 | 583 | 31.49 | 1:05.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.06 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 578 | 31.87 | 1:05.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.07 | |||||||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 567 | 31.34 | 1:05.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
19 | Valdemar Wichmann | 2003 | 563 | 31.72 | 1:05.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.76 | |||||||||
20 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 559 | 31.96 | 1:05.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 559 | 31.95 | 1:05.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.62 | |||||||||
22 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 553 | 32.34 | 1:06.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
23 | Anders Elsborg | 2003 | 551 | 32.34 | 1:06.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.74 | |||||||||
24 | Mikkel Hjelm | 2003 | 544 | 31.60 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.23 | |||||||||
25 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 538 | 32.48 | 1:06.77 | |||||
H2Odense | 1:07.29 | |||||||||
26 | Oliver Fenger | 2003 | 529 | 32.98 | 1:07.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
27 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 524 | 32.98 | 1:07.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
28 | Zilas Aarestrup | 2003 | 522 | 33.24 | 1:07.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
29 | Villads Kruse | 2003 | 508 | 32.79 | 1:08.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.23 | |||||||||
30 | Mathias Knudsen | 2003 | 500 | 33.62 | 1:08.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.39 | |||||||||
31 | August B Bjerregaard | 2003 | 498 | 33.40 | 1:08.53 | |||||
H2Odense | 1:10.20 | |||||||||
32 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 473 | 33.48 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.76 | |||||||||
33 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 466 | 33.48 | 1:10.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
34 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 466 | 34.15 | 1:10.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
35 | Jakob Legaard | 2003 | 459 | 34.30 | 1:10.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |