Results for DMÃ… Kortbane - Vollsmose
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Vollsmose | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 503 | 31.12 | 1:09.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.64 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2005 | 501 | 31.64 | 1:09.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.44 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 501 | 33.05 | 1:09.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.91 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 500 | 31.06 | 1:09.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
5 | Julius Svarrer | 2005 | 494 | 31.49 | 1:09.98 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 491 | 32.37 | 1:10.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
7 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 487 | 31.60 | 1:10.31 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
8 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 481 | 32.56 | 1:10.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
9 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 477 | 33.50 | 1:10.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
10 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 477 | 33.87 | 1:10.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.45 | |||||||||
11 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 475 | 33.73 | 1:10.90 | |||||
Frem Odense | 1:13.09 | |||||||||
12 | Anders Sanggaard | 2005 | 470 | 33.23 | 1:11.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.95 | |||||||||
13 | Sejer Andersen | 2005 | 460 | 31.74 | 1:11.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.64 | |||||||||
14 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 453 | 33.22 | 1:12.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.70 | |||||||||
15 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 443 | 34.23 | 1:12.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
16 | Christian Thorhauge | 2005 | 425 | 33.15 | 1:13.60 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.62 | |||||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 421 | 33.12 | 1:13.85 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
18 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 416 | 32.68 | 1:14.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.38 | |||||||||
19 | Mads Drechsler | 2005 | 415 | 35.10 | 1:14.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.67 | |||||||||
20 | Louie Uldall | 2005 | 412 | 34.93 | 1:14.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
21 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 412 | 34.95 | 1:14.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
22 | Andreas M Nielsen | 2005 | 410 | 34.66 | 1:14.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
23 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 410 | 34.84 | 1:14.46 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.77 | |||||||||
24 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 408 | 1:14.59 | 1:14.59 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.43 | |||||||||
24 | William Bogø Andersen | 2005 | 408 | 34.36 | 1:14.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
26 | Theis Nelander | 2005 | 407 | 34.54 | 1:14.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
27 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 406 | 36.16 | 1:14.72 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
28 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 404 | 34.99 | 1:14.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.14 | |||||||||
29 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 402 | 34.79 | 1:14.99 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.39 | |||||||||
30 | Kristian Kjær | 2005 | 401 | 34.26 | 1:15.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.22 | |||||||||
31 | Nicolas Duvander | 2005 | 401 | 34.07 | 1:15.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
32 | Carl Clausen | 2005 | 399 | 33.74 | 1:15.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
33 | Illia Bulba | 2005 | 397 | 34.93 | 1:15.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.78 | |||||||||
34 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 396 | 34.82 | 1:15.35 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
34 | Mikkel Andersen | 2005 | 396 | 34.51 | 1:15.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
36 | Inas Ilic | 2005 | 391 | 35.51 | 1:15.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
37 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 390 | 35.31 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.69 | |||||||||
38 | Emil Togsverd | 2005 | 389 | 35.78 | 1:15.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
39 | Emil Gram Peters | 2005 | 379 | 35.35 | 1:16.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
40 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 379 | 36.83 | 1:16.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.56 | |||||||||
41 | Oscar Svensson | 2005 | 377 | 34.86 | 1:16.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.47 | |||||||||
42 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 377 | 35.16 | 1:16.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
43 | Malthe Foged | 2005 | 376 | 35.56 | 1:16.66 | |||||
Næstved IF | 1:17.79 | |||||||||
44 | Vincent Matras | 2005 | 375 | 34.68 | 1:16.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.66 | |||||||||
45 | Luca Hertzog | 2005 | 375 | 34.55 | 1:16.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.30 | |||||||||
46 | Bertram Olesen | 2005 | 373 | 36.07 | 1:16.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
47 | Konrad Clausen | 2005 | 370 | 36.17 | 1:17.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:19.61 | |||||||||
47 | Sebastian Rendlev | 2005 | 370 | 34.65 | 1:17.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.77 | |||||||||
49 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 370 | 36.57 | 1:17.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.84 | |||||||||
49 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 370 | 34.12 | 1:17.08 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:17.85 | |||||||||
51 | Axel Føns Voss | 2005 | 370 | 36.96 | 1:17.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.73 | |||||||||
52 | William Breuner | 2005 | 367 | 35.62 | 1:17.26 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.92 | |||||||||
53 | August Høy | 2005 | 367 | 37.08 | 1:17.29 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
54 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 365 | 35.07 | 1:17.44 | |||||
H2Odense | 1:19.17 | |||||||||
55 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 362 | 37.01 | 1:17.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.55 | |||||||||
56 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 361 | 37.62 | 1:17.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.65 | |||||||||
57 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 358 | 35.13 | 1:17.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
58 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 355 | 35.04 | 1:18.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
59 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | 354 | 37.07 | 1:18.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.32 | |||||||||
60 | Alexander Halken | 2005 | 353 | 37.52 | 1:18.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
61 | Teodor Thuelund | 2005 | 352 | 36.36 | 1:18.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.80 | |||||||||
62 | Laurits Boserup | 2005 | 348 | 37.79 | 1:18.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.59 | |||||||||
63 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 346 | 37.80 | 1:18.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.10 | |||||||||
64 | Oliver Lassen | 2005 | 345 | 35.24 | 1:18.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.72 | |||||||||
65 | Magnus Tullberg | 2005 | 343 | 37.79 | 1:19.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.15 | |||||||||
66 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 343 | 38.20 | 1:19.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.55 | |||||||||
67 | Sune Vergmann | 2005 | 340 | 35.94 | 1:19.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.83 | |||||||||
68 | Valentin Thordal | 2005 | 339 | 36.85 | 1:19.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.91 | |||||||||
69 | Thor Majgård | 2005 | 339 | 36.01 | 1:19.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.65 | |||||||||
70 | Gustav Abildgaard | 2005 | 335 | 37.76 | 1:19.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.27 | |||||||||
71 | Kasper Jensen | 2005 | 335 | 38.46 | 1:19.69 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
72 | Matthias Slot | 2005 | 333 | 36.93 | 1:19.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
73 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 330 | 38.38 | 1:20.03 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.21 | |||||||||
74 | Theodor Møller | 2005 | 329 | 37.60 | 1:20.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.67 | |||||||||
75 | Meng-Joon Koh | 2005 | 320 | 38.37 | 1:20.88 | |||||
Frem Odense | 1:20.74 | |||||||||
76 | Philip Rindum | 2005 | 315 | 36.36 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.97 | |||||||||
77 | Kristian Svenstrup | 2005 | 313 | 37.92 | 1:21.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.68 | |||||||||
78 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 311 | 37.94 | 1:21.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.05 | |||||||||
79 | Anders Thøgersen | 2005 | 310 | 37.16 | 1:21.72 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
80 | Tobias Jakobsen | 2005 | 308 | 37.89 | 1:21.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.11 | |||||||||
81 | Søren Winther Hald | 2005 | 302 | 38.68 | 1:22.49 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
82 | Christoffer Mejdal | 2005 | 299 | 40.18 | 1:22.70 | |||||
Frem Odense | 1:24.01 | |||||||||
83 | Philip Vesterby | 2005 | 294 | 40.50 | 1:23.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
84 | Mauritz Otzen | 2005 | 274 | 40.78 | 1:25.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.65 | |||||||||
- | Teodor Roed Schøning | 2005 | DSQ | SW8.2 Crawl efter st | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Frem Odense | Udskriftstidspunkt | 11:22 |