Results for Farum Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 3
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
17 januar 2010 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. |
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Hedmann Jacobsen |
1996 |
|
566 |
1:09.48 |
2:24.62 |
3:40.16 |
4:56.18 |
10:03.19 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:13.09 |
7:30.14 |
8:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
|
523 |
1:12.25 |
2:30.56 |
3:49.46 |
5:07.85 |
10:19.15 |
|
|
Frederikssund Svømmeklu |
|
|
|
6:26.43 |
7:44.79 |
9:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
|
481 |
1:15.47 |
2:34.89 |
3:54.98 |
5:14.91 |
10:36.84 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:35.22 |
7:55.74 |
9:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Lamberth |
1996 |
|
475 |
1:15.46 |
2:35.53 |
3:56.60 |
5:17.51 |
10:39.44 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:38.29 |
7:59.15 |
9:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nanna Johansen |
1996 |
|
464 |
1:14.70 |
2:34.17 |
3:54.84 |
5:15.72 |
10:44.54 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:37.21 |
7:59.79 |
9:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henriette Stuhr |
1996 |
|
427 |
1:14.94 |
2:36.89 |
4:00.16 |
5:24.43 |
11:02.68 |
|
|
GTI |
|
|
|
6:48.75 |
8:13.95 |
9:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexandra Munch |
1996 |
|
252 |
1:29.27 |
3:08.37 |
4:50.47 |
6:32.33 |
13:09.92 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
8:13.68 |
9:54.14 |
11:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
HUSK vi har heatbegrænsning i dette løb. |
Max 2 heat. Svømmere rykker automatisk op i listen ved afmeldinger |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eliana Jørgensen |
1993 |
|
625 |
1:08.66 |
2:22.28 |
3:36.53 |
4:50.87 |
9:43.46 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
6:04.60 |
7:17.97 |
8:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Maria Svanbergsson |
1993 |
|
599 |
1:08.65 |
2:22.11 |
3:36.46 |
4:50.97 |
9:51.61 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
6:05.23 |
7:21.54 |
8:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
|
573 |
1:11.36 |
2:27.24 |
3:43.04 |
4:59.34 |
10:00.47 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:15.63 |
7:31.79 |
8:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Lagerbon Olsson |
1991 |
|
505 |
1:11.33 |
2:28.80 |
3:47.84 |
5:07.30 |
10:26.36 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:26.62 |
7:47.49 |
9:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Lindgreen |
1995 |
|
401 |
1:18.39 |
2:44.88 |
4:12.74 |
5:40.14 |
11:16.51 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
7:07.42 |
8:32.96 |
9:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|