Results for Farum Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 24, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Max 3 heat |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Farum Ladies 1 | 0 | 610 | 4:41.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 34.23 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Malene Johansson | 1992 | 37.58 | 1:21.02 | 2:31.38 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 30.52 | 1:06.96 | 3:38.34 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 29.52 | 1:02.74 | 4:41.08 | ||||||
2 | Vat Damer 1 | 0 | 559 | 4:49.38 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christine Pedersen | 1993 | 35.01 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 40.66 | 1:25.84 | 2:38.41 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 31.88 | 1:09.07 | 3:47.48 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 29.67 | 1:01.90 | 4:49.38 | ||||||
3 | Piger 1 Frederikssund | 1992 | 533 | 4:54.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Amalie Ringgaard | 1996 | 36.16 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Mie Astrup Dresler | 1996 | 38.88 | 1:25.24 | 2:40.24 | ||||||
Line Andersen | 1991 | 32.19 | 1:09.91 | 3:50.15 | ||||||
Louise Hedelund | 1992 | 31.03 | 1:03.86 | 4:54.01 | ||||||
4 | Vat Damer 2 | 0 | 530 | 4:54.50 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 35.11 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 40.78 | 1:28.40 | 2:41.37 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 32.84 | 1:11.00 | 3:52.37 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 29.90 | 1:02.13 | 4:54.50 | ||||||
5 | Farum Piger Konk 1 | 0 | 482 | 5:04.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 36.51 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Martine Mørck Taagholt | 1997 | 42.27 | 1:28.94 | 2:46.08 | ||||||
Maja Hjuler | 1997 | 35.10 | 1:14.44 | 4:00.52 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 30.91 | 1:03.57 | 5:04.09 | ||||||
6 | Vat Piger 1 | 0 | 461 | 5:08.50 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Caroline Thoby | 1996 | 40.11 | 1:22.76 | 1:22.76 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 38.39 | 1:22.46 | 2:45.22 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 34.25 | 1:14.96 | 4:00.18 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 32.45 | 1:08.32 | 5:08.50 | ||||||
7 | Farum Piger Konk 2 | 0 | 429 | 5:16.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 37.65 | 2:00.67 | 2:00.67 | ||||||
Nadia Christian | 1995 | 1:01.17 | 1:24.33 | 3:25.00 | ||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 42.33 | 1:15.11 | 4:40.11 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 35.96 | 35.96 | 5:16.07 | ||||||
8 | Piger 2 Frederikssund | 1992 | 423 | 5:17.63 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Signe Bjerre | 1998 | 39.31 | 1:20.49 | 1:20.49 | ||||||
Louise Mejer | 1995 | 41.39 | 1:29.42 | 2:49.91 | ||||||
Camilla Desvig-Bol | 1993 | 34.23 | 1:15.22 | 4:05.13 | ||||||
Jeannie Bjørklund | 1992 | 34.16 | 1:12.50 | 5:17.63 | ||||||
9 | Vat Piger 2 | 0 | 382 | 5:28.53 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mie Lind Berg | 1996 | 41.25 | 1:24.35 | 1:24.35 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 41.84 | 1:29.42 | 2:53.77 | ||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 37.55 | 1:56.45 | 4:50.22 | ||||||
Anna Olsen | 1997 | 38.31 | 5:28.53 | |||||||
10 | Psycko Piger 1 | 0 | 360 | 5:35.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Jensen | 1997 | 40.55 | 1:23.08 | 1:23.08 | ||||||
Nicoline Jacobsen | 1996 | 42.43 | 1:29.30 | 2:52.38 | ||||||
Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 38.53 | 1:26.97 | 4:19.35 | ||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 36.01 | 1:15.78 | 5:35.13 | ||||||
11 | Psycko Piger 2 | 0 | 332 | 5:44.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 42.88 | 1:28.50 | 1:28.50 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 42.20 | 1:31.41 | 2:59.91 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 40.08 | 2:03.88 | 5:03.79 | ||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 40.54 | 5:44.33 | |||||||
12 | Psycko Piger 3 | 0 | 303 | 5:54.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 43.88 | 1:29.18 | 1:29.18 | ||||||
Sara Gustafson | 1997 | 44.41 | 1:36.20 | 3:05.38 | ||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 41.58 | 1:31.73 | 4:37.11 | ||||||
Signe Hauch | 1998 | 36.95 | 1:17.77 | 5:54.88 | ||||||
13 | Vat Piger 3 | 0 | 300 | 5:55.92 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 42.63 | 1:27.65 | 1:27.65 | ||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 46.05 | 1:39.01 | 3:06.66 | ||||||
Katrine Christiansen | 1996 | 41.19 | 1:30.80 | 4:37.46 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 37.16 | 1:18.46 | 5:55.92 | ||||||
14 | Solrød Sælerne 1 | 2009 | 267 | 6:10.12 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Feld | 1993 | 44.46 | 1:28.96 | 1:28.96 | ||||||
Nathalie Nielsen | 1993 | 45.69 | 1:36.89 | 3:05.85 | ||||||
Lærke Hjort | 1996 | 45.74 | 1:47.03 | 4:52.88 | ||||||
Emely Freja Petersen | 1994 | 35.01 | 1:17.24 | 6:10.12 | ||||||
15 | Værløse Piger | 0 | 218 | 6:36.02 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Vibe Raaby Laursen | 1998 | 1:23.62 | 2:05.57 | 2:05.57 | ||||||
Sif Emilie Andersen | 1998 | 54.55 | 1:55.34 | 4:00.91 | ||||||
Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 33.48 | 1:15.48 | 5:16.39 | ||||||
Cecilie Eiken | 1996 | 37.20 | 1:19.63 | 6:36.02 | ||||||
16 | Solrød Sælerne 2 | 2009 | 139 | 7:40.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Norup | 1998 | 53.98 | 1:48.97 | 1:48.97 | ||||||
Amalie Sophia Skou | 1997 | 1:02.65 | 2:14.26 | 4:03.23 | ||||||
Rikke Voss | 1997 | 50.99 | 1:50.50 | 5:53.73 | ||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 49.78 | 1:46.42 | 7:40.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |