Tulokset Farum Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 595 | 28.78 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 554 | 29.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | 541 | 29.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 524 | 30.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Høgskilde | 1996 | 475 | 31.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Amalie Ringgaard | 1996 | 468 | 31.19 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 455 | 31.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Benedicte Zilmer | 1997 | 449 | 31.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | 437 | 31.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie-Louise Wibom | 1996 | 434 | 31.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Mäkelä | 1996 | 434 | 31.98 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Dena Zornic | 1996 | 429 | 32.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Emma Jensen | 1997 | 422 | 32.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Christiansen | 1996 | 417 | 32.41 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Mie Bonè | 1996 | 416 | 32.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Kirstine Andersen | 1997 | 407 | 32.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Maja Hjuler | 1997 | 397 | 32.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 389 | 33.16 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Tina Krume | 1997 | 389 | 33.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mie Lind Berg | 1996 | 379 | 33.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 358 | 34.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 356 | 34.15 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Rebekka Gustafson | 1997 | 356 | 34.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 354 | 34.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cilla Gregersen | 1997 | 354 | 34.21 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
26 | Katja Jesse | 1996 | 348 | 34.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Rikke Voss | 1997 | 344 | 34.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rikke Jørner | 1996 | 344 | 34.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Dorthea Hauch | 2000 | 338 | 34.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 337 | 34.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Andrea Reich | 1998 | 335 | 34.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 332 | 34.96 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
33 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 328 | 35.10 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
34 | Signe Hauch | 1998 | 321 | 35.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lærke Hjort | 1996 | 315 | 35.58 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 313 | 35.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Freja Englund | 1997 | 312 | 35.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cecilie Eiken | 1996 | 309 | 35.81 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nicoline Jacobsen | 1996 | 308 | 35.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mian Hartoft | 1996 | 296 | 36.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | 287 | 36.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christina Techt | 1996 | 286 | 36.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Caroline S. Korch | 1996 | 282 | 36.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
44 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 280 | 37.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mathilde Norup | 1998 | 262 | 37.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 260 | 37.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sara Gustafson | 1997 | 258 | 38.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Isabella Wolsted | 1998 | 258 | 38.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
49 | Sofie Schmidt | 1998 | 245 | 38.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
50 | Oline Cordius | 1999 | 244 | 38.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
51 | Christina F. Eriksen | 1999 | 240 | 38.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
52 | Sofie O. Sørensen | 1998 | 231 | 39.46 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
53 | Sofie S. Korch | 1998 | 215 | 40.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
54 | Camilla Jacobsen | 1998 | 206 | 41.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
55 | Alberte Thuesen | 2001 | 167 | 43.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
56 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 160 | 44.62 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 158 | 44.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Perriya Sureshkumar | 1998 | 155 | 45.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
59 | Lærke Scharf | 1999 | 132 | 47.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
60 | Sif Emilie Andersen | 1998 | 129 | 47.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
61 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 125 | 48.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
62 | Thea Sthude | 1999 | 107 | 50.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
63 | Sarah Hvilshøj Hansen | 1998 | 102 | 51.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
64 | Lavanya Michaelsen | 2000 | 101 | 52.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
65 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 100 | 52.10 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
66 | Mia Steen Duus | 2001 | 82 | 55.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
67 | Aparjita Michaelsen | 2000 | 64 | 1:00.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Westfall Gram | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Nørrelund | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sabrina Techt | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Burmester | 1993 | 600 | 28.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 594 | 28.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Cawley | 1994 | 578 | 29.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 573 | 29.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Louise Hedelund | 1992 | 561 | 29.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 560 | 29.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Camilla Rønbøg | 1992 | 544 | 29.66 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Christine Pedersen | 1993 | 537 | 29.79 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Marie Vedel | 1994 | 536 | 29.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Bastiansen | 1995 | 534 | 29.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 531 | 29.89 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Brahtz | 1995 | 507 | 30.37 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Lea Sørensen | 1994 | 497 | 30.57 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Caroline Lindgreen | 1995 | 494 | 30.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Jørgensen | 1990 | 472 | 31.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Nina Jørgensen | 1990 | 471 | 31.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Nicoline Møller | 1995 | 456 | 31.45 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederikke Christensen | 1995 | 456 | 31.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Katja Nissen | 1995 | 452 | 31.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
20 | Jeannie Bjørklund | 1992 | 428 | 32.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Emely Freja Petersen | 1994 | 425 | 32.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | 422 | 32.27 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Liv S. Normand | 1995 | 420 | 32.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Nathalie Nielsen | 1993 | 413 | 32.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Jørgensen | 1995 | 400 | 32.86 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
26 | Louise Mejer | 1995 | 358 | 34.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
27 | Julie Langberg | 1995 | 332 | 34.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Charlotte Larsen | 1994 | 331 | 35.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
29 | Katrine Feld | 1993 | 324 | 35.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 303 | 36.06 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
31 | Karoline Poulsen | 1994 | 243 | 38.79 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
- | Katja V. Jørgensen | 1995 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Nadia Christian | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |