Results for Farum Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 572 | 32.18 | 1:08.93 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Caroline Høgskilde | 1996 | 508 | 33.30 | 1:11.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | 487 | 34.41 | 1:12.74 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | 415 | 35.68 | 1:16.69 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lisa Steen Duus | 1997 | 396 | 37.14 | 1:17.88 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Mäkelä | 1996 | 393 | 35.60 | 1:18.13 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Lamberth | 1996 | 392 | 36.10 | 1:18.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 391 | 35.91 | 1:18.21 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 361 | 36.88 | 1:20.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Thoby | 1996 | 334 | 38.12 | 1:22.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Signe Bjerre | 1998 | 330 | 37.25 | 1:22.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Katrine Christiansen | 1996 | 306 | 37.57 | 1:24.94 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Mette Sannerud | 1997 | 300 | 39.40 | 1:25.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Signe Hauch | 1998 | 289 | 40.06 | 1:26.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mie Bonè | 1996 | 289 | 37.72 | 1:26.57 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 288 | 37.87 | 1:26.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Englund | 1997 | 284 | 40.59 | 1:27.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Jensen | 1997 | 281 | 40.17 | 1:27.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 276 | 39.78 | 1:27.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicoline Jacobsen | 1996 | 274 | 40.90 | 1:28.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Dorthea Hauch | 2000 | 255 | 40.84 | 1:30.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 221 | 42.57 | 1:34.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lærke Hjort | 1996 | 180 | 43.59 | 1:41.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rikke Voss | 1997 | 162 | 45.44 | 1:44.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Willumsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Burmester | 1993 | 614 | 32.14 | 1:07.32 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mie Refn | 1993 | 612 | 31.32 | 1:07.40 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Andersen | 1991 | 552 | 32.89 | 1:09.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 524 | 32.18 | 1:10.95 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Nina Cawley | 1994 | 520 | 33.04 | 1:11.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Damberg | 1992 | 506 | 33.21 | 1:11.78 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Louise Hedelund | 1992 | 493 | 32.98 | 1:12.44 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 484 | 33.69 | 1:12.86 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 478 | 33.92 | 1:13.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Madeline Lou | 1995 | 431 | 33.87 | 1:15.73 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 427 | 34.90 | 1:15.98 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 421 | 33.32 | 1:16.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bolette Schjønning | 1993 | 412 | 34.97 | 1:16.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Johanne Appelsø | 1994 | 411 | 35.70 | 1:16.96 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | 406 | 35.39 | 1:17.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
16 | Jeannie Bjørklund | 1992 | 379 | 36.54 | 1:19.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
17 | Annelouise Dolleris | 1995 | 348 | 36.91 | 1:21.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 345 | 37.49 | 1:21.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katja Nissen | 1995 | 310 | 38.48 | 1:24.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
20 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | 278 | 39.93 | 1:27.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Louise Mejer | 1995 | 275 | 40.47 | 1:27.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
22 | Anita Baastrup | 1995 | 261 | 40.54 | 1:29.48 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Charlotte Larsen | 1994 | 254 | 42.05 | 1:30.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:08 |