Resultat för Farum Cup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | 552 | 35.68 | 1:16.06 | 1:56.67 | 2:37.01 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 465 | 37.32 | 1:20.16 | 2:03.74 | 2:46.23 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 450 | 37.79 | 1:20.45 | 2:04.73 | 2:48.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Andreas Gerlach | 1995 | 436 | 38.69 | 1:21.97 | 2:06.15 | 2:49.85 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 420 | 38.54 | 1:23.10 | 2:08.09 | 2:52.04 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 406 | 39.59 | 1:24.60 | 2:10.08 | 2:53.98 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 388 | 38.74 | 1:23.99 | 2:10.04 | 2:56.61 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 351 | 40.65 | 1:27.56 | 2:15.67 | 3:02.54 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 349 | 41.39 | 1:28.87 | 2:16.56 | 3:02.92 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Stefan Blidarevic | 1996 | 332 | 42.18 | 1:29.42 | 2:17.92 | 3:06.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Sylvest | 1996 | 289 | 43.91 | 1:34.10 | 2:24.99 | 3:14.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Christian | 1998 | 279 | 45.51 | 1:36.46 | 2:27.52 | 3:17.04 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 275 | 44.30 | 1:34.27 | 2:27.31 | 3:18.00 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Philip Greve | 1998 | 240 | 47.73 | 1:41.34 | 2:34.20 | 3:27.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Jørgensen | 1996 | 237 | 44.95 | 1:39.21 | 2:35.92 | 3:28.16 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Mathias Esbjerg | 1996 | 197 | 50.06 | 1:46.97 | 2:44.89 | 3:41.52 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 513 | 36.29 | 1:17.67 | 1:59.32 | 2:40.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | 473 | 37.88 | 1:20.24 | 2:02.78 | 2:45.34 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 471 | 36.52 | 1:18.05 | 2:01.38 | 2:45.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Holbæk | 1992 | 420 | 37.56 | 1:20.28 | 2:05.34 | 2:51.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kim Henriksen | 1989 | 394 | 39.07 | 1:24.82 | 2:10.66 | 2:55.68 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Andersen | 1993 | DSQ | Flyben 2 . 100 m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Martin Wagner | 1991 | DSQ | Flyben v. 50 og 150 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |