Tulokset Farum Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 521 | 36.23 | 1:16.61 | 1:57.69 | 2:37.79 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 515 | 37.41 | 1:17.50 | 1:58.02 | 2:38.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Ringgaard | 1996 | 509 | 37.32 | 1:18.14 | 1:58.90 | 2:38.97 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Emilie Beckmann | 1997 | 463 | 39.46 | 1:32.98 | 2:03.22 | 2:44.13 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 430 | 40.17 | 1:22.83 | 2:05.90 | 2:48.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Thoby | 1996 | 427 | 39.47 | 1:23.09 | 2:07.12 | 2:48.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Siham Saud | 1997 | 412 | 40.05 | 1:24.52 | 2:08.14 | 2:50.63 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Emma Jensen | 1997 | 411 | 40.85 | 1:24.19 | 2:07.45 | 2:50.77 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Lind Berg | 1996 | 382 | 41.91 | 1:26.64 | 2:11.19 | 2:54.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Julie Lamberth | 1996 | 361 | 42.67 | 1:28.04 | 2:13.89 | 2:58.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea Reich | 1998 | 354 | 42.86 | 1:48.29 | 2:16.25 | 2:59.47 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 346 | 42.73 | 1:29.98 | 2:16.73 | 3:00.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 345 | 43.01 | 1:28.84 | 2:15.10 | 3:00.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 345 | 43.29 | 1:28.76 | 2:16.51 | 3:01.06 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Dorthea Hauch | 2000 | 334 | 44.35 | 1:30.70 | 2:18.27 | 3:02.90 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 330 | 44.58 | 1:32.09 | 2:19.39 | 3:03.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja Jesse | 1996 | 329 | 44.20 | 1:31.71 | 2:18.90 | 3:03.92 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Signe Hauch | 1998 | 317 | 45.44 | 1:32.69 | 2:20.05 | 3:06.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mian Hartoft | 1996 | 264 | 46.53 | 1:35.59 | 2:26.53 | 3:17.93 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Isabella Wolsted | 1998 | 253 | 47.33 | 1:40.22 | 2:32.83 | 3:20.66 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Oline Cordius | 1999 | 195 | 50.98 | 1:47.93 | 3:28.61 | 3:38.90 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
22 | Mathilde Norup | 1998 | 175 | 54.99 | 1:54.99 | 2:55.20 | 3:47.01 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Sabrina Techt | 1997 | DSQ | Svøm mave v. 50 m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Gustafson | 1997 | DSQ | svøm mave v. 100 m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 641 | 35.84 | 1:12.98 | 1:50.38 | 2:27.25 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eliana Jørgensen | 1993 | 600 | 36.21 | 1:13.79 | 1:52.01 | 2:30.50 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mie Refn | 1993 | 537 | 35.81 | 1:15.11 | 1:55.64 | 2:36.14 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Marie Vedel | 1994 | 530 | 37.92 | 1:17.16 | 1:57.19 | 2:36.84 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Tvermoes | 1993 | 514 | 36.93 | 1:16.73 | 1:58.15 | 2:38.48 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 501 | 37.26 | 1:25.27 | 1:58.88 | 2:39.79 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Karoline Hauerbach | 1995 | 491 | 37.73 | 1:19.09 | 2:00.34 | 2:40.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malene Johansson | 1992 | 472 | 38.70 | 1:19.50 | 2:01.78 | 2:43.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Christiansen | 1995 | 451 | 39.61 | 1:21.27 | 2:03.56 | 2:45.60 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | 419 | 40.73 | 1:23.97 | 2:07.10 | 2:49.72 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Julie Langberg | 1995 | 316 | 43.49 | 1:30.06 | 2:18.47 | 3:06.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Katrine Feld | 1993 | 300 | 45.61 | 1:33.89 | 2:22.71 | 3:09.67 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line P. Vilmand | 1995 | 227 | 49.03 | 1:42.40 | 2:35.96 | 3:28.23 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 17 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:06 |