Resultat för Sigma Birkerød Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej 2 hænd v150m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.76 | ||||||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:35.77 | ||||||
3 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:36.31 | ||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.15 | ||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.56 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.26 | ||||||
7 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.11 | ||||||
8 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.50 | ||||||
9 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.93 | ||||||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.37 | ||||||
11 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.76 | ||||||
12 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 3:05.70 | ||||||
- | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej ryglig. v100m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.61 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.93 | ||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:31.00 | ||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.19 | ||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.05 | ||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.07 | ||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.23 | ||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.87 | ||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.18 | ||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:41.73 | ||||||
11 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 2:43.92 | ||||||
12 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.30 | ||||||
13 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.40 | ||||||
14 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.97 | ||||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.26 | ||||||
16 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.48 | ||||||
17 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.99 | ||||||
18 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.59 | ||||||
19 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.74 | ||||||
20 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 2:54.30 | ||||||
21 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.95 | ||||||
22 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:56.97 | ||||||
23 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 2:59.60 | ||||||
24 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.36 | ||||||
25 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:03.53 | ||||||
26 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:03.91 | ||||||
27 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:05.00 | ||||||
28 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:10.59 | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:52.65 | ||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.82 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:59.40 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.44 | ||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.56 | ||||||
6 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.69 | ||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.91 | ||||||
8 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:06.23 | ||||||
9 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.32 | ||||||
10 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.22 | ||||||
11 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.62 | ||||||
12 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:28.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 |