Results for Sigma Birkerød Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 129 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Sigma Birkerd Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 08 december 2017 |
Lb 129, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 1:09.09 | ||||||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:11.27 | ||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.51 | ||||||
4 | Emmely stman Pedersen | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 1:13.21 | ||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:14.40 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:14.74 | ||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.23 | ||||||
8 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 1:16.46 | ||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:17.83 | ||||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 1:17.99 | ||||||
11 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 1:18.22 | ||||||
12 | Cornelia Vmosi | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 1:18.23 | ||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.39 | ||||||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.77 | ||||||
14 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 1:18.77 | ||||||
16 | Camille Nrby | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 1:20.49 | ||||||
17 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:21.85 | ||||||
18 | Signe Holm Hansen | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 1:22.61 | ||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 1:22.66 | ||||||
20 | Johanne Weber | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 1:22.96 | ||||||
21 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 1:23.07 | ||||||
22 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 1:24.35 | ||||||
23 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 1:26.91 | ||||||
24 | Caroline Sgaard Pedersen | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 1:28.91 | ||||||
25 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.54 | ||||||
26 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 1:34.41 | ||||||
- | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingr Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Linnea Hietala | 2004 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | efb v 50m | |||||
Lb 129, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerd | 1:12.69 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.66 | ||||||
3 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:23.96 | ||||||
4 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:24.54 | ||||||
5 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:26.41 | ||||||
6 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:28.06 | ||||||
7 | Selma Nrby | 2006 | Sigma Swim Birkerd | 1:28.52 | ||||||
8 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:28.60 | ||||||
9 | Amalie Helfelt | 2006 | Vrlse Svmmeklub | 1:28.71 | ||||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:29.02 | ||||||
11 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:30.44 | ||||||
12 | Astrid Hyer | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:31.32 | ||||||
13 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:31.79 | ||||||
14 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerd | 1:33.38 | ||||||
15 | Signe stergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerd | 1:35.71 | ||||||
16 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 1:35.90 | ||||||
17 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:39.66 | ||||||
18 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:40.53 | ||||||
19 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:40.72 | ||||||
20 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:42.25 | ||||||
21 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerd | 1:43.03 | ||||||
22 | Caroline Tarp | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:44.30 | ||||||
23 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:47.43 | ||||||
24 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:48.79 | ||||||
25 | Vigga Jrgensen | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:48.91 | ||||||
26 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 1:50.59 | ||||||
27 | Alesha Azman | 2008 | Helsingr Svmmeklub | 1:54.16 | ||||||
28 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:03.97 | ||||||
- | Andrea Seborg | 2006 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerd | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | efb v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 10:13 |