Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 1:53.06 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 28.67 | 57.64 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 26.87 | 1:24.51 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 28.55 | 1:53.06 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.75 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 28.24 | 56.93 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 28.79 | 1:25.72 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 29.03 | 1:54.75 | |||||||
3 | Sigma 3 Piger 1 | 0 | Sigma Swim | 1:54.95 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 27.59 | 56.88 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 29.13 | 1:26.01 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 28.94 | 1:54.95 | |||||||
4 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 1:55.79 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 29.84 | 59.24 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.00 | 1:27.24 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 28.55 | 1:55.79 | |||||||
5 | Vat Nisserne 1 | 2004 | VAT Copenhagen | 1:58.69 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 30.26 | 1:00.97 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 27.69 | 1:28.66 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 30.03 | 1:58.69 | |||||||
6 | Sigma 3 Piger 2 | 0 | Sigma Swim | 2:01.85 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 30.03 | 59.92 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 31.74 | 1:31.66 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 30.19 | 2:01.85 | |||||||
7 | Helsingør Piger | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:02.78 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 31.49 | 1:01.41 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 30.87 | 1:32.28 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 30.50 | 2:02.78 | |||||||
8 | Hovedstadens Piger B | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.75 | ||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 30.59 | 1:02.33 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 31.51 | 1:33.84 | |||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 29.91 | 2:03.75 | |||||||
9 | Hovedstaden Piger Junior | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.04 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 33.97 | 1:04.10 | |||||||
Thea Pedersen | 2003 | 30.83 | 1:34.93 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 29.11 | 2:04.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:06 |