Resultat för Sigma Birkerød Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 08 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 4:49.73 | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:36.52 | ||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 4:36.61 | ||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.55 | ||||||
4 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:40.26 | ||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:43.66 | ||||||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 4:46.53 | ||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:49.24 | ||||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:51.40 | ||||||
9 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:51.54 | ||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:54.62 | ||||||
11 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:57.62 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:58.25 | ||||||
13 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.60 | ||||||
14 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:13.70 | ||||||
15 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:14.42 | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 4:45.94 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.94 | ||||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.15 | ||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.99 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.00 | ||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.87 | ||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:07.19 | ||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.65 | ||||||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.57 | ||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.81 | ||||||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:25.77 | ||||||
12 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:31.61 | ||||||
13 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:37.28 | ||||||
14 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 5:43.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 |