Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 140 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 140, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.00 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.95 | ||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.62 | ||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 1:05.79 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.52 | ||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.46 | ||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.63 | ||||||
8 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.94 | ||||||
9 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.96 | ||||||
10 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.01 | ||||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.21 | ||||||
12 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.78 | ||||||
13 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.93 | ||||||
14 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:11.46 | ||||||
15 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.40 | ||||||
16 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.98 | ||||||
17 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
18 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.66 | ||||||
19 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.45 | ||||||
20 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.50 | ||||||
21 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.17 | ||||||
22 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.46 | ||||||
23 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.00 | ||||||
24 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.83 | ||||||
25 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.58 | ||||||
26 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.66 | ||||||
27 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:30.83 | ||||||
28 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.86 | ||||||
29 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:34.29 | ||||||
30 | Gustav Hillestrøm | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.63 | ||||||
Løb 140, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:18.29 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.52 | ||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.86 | ||||||
4 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.04 | ||||||
5 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.27 | ||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
7 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.16 | ||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.06 | ||||||
9 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.21 | ||||||
10 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.83 | ||||||
11 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.62 | ||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
13 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.99 | ||||||
14 | Hans Bjørn Legind | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.39 | ||||||
15 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.04 | ||||||
16 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.60 | ||||||
17 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.37 | ||||||
18 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.38 | ||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.00 | ||||||
20 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:40.19 | ||||||
21 | Konradas Juska | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.44 | ||||||
22 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.55 | ||||||
23 | Benjamin Klarskov | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.02 | ||||||
24 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.37 | ||||||
25 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.12 | ||||||
26 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.64 | ||||||
27 | David Bergmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.89 | ||||||
28 | Rasmus Groule | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.10 | ||||||
29 | Konrad Funch Jensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.28 | ||||||
30 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.46 | ||||||
31 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.07 | ||||||
32 | Asbjørn Zeller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.15 | ||||||
33 | Ludvig Hedegaard | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
34 | Frederik Billing | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.10 | ||||||
- | Anton Wiuf | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 75m | |||||
- | Laust Madsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sv på maven e v 25m | |||||
- | Villum Alstrøm | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:36 |