Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 121, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.76 | ||||||
2 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.58 | ||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.91 | ||||||
4 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:20.33 | ||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.49 | ||||||
6 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.14 | ||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.81 | ||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:22.22 | ||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
10 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.91 | ||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.37 | ||||||
12 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.67 | ||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:31.02 | ||||||
14 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.65 | ||||||
15 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.78 | ||||||
16 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:33.23 | ||||||
17 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.34 | ||||||
18 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.98 | ||||||
19 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:41.51 | ||||||
20 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.83 | ||||||
Løb 121, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:26.10 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:26.94 | ||||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.55 | ||||||
4 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.83 | ||||||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.76 | ||||||
6 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.66 | ||||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.70 | ||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.86 | ||||||
9 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.90 | ||||||
10 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.07 | ||||||
11 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.43 | ||||||
12 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.29 | ||||||
13 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.11 | ||||||
14 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:47.67 | ||||||
15 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.45 | ||||||
16 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.70 | ||||||
17 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.16 | ||||||
18 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.72 | ||||||
19 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.04 | ||||||
20 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 |