2019-11-13   22:09:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Juul Grønning  2004    487          33.27   
  H2Odense  33.56                 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    429          34.71   
  H2Odense  35.08                 
Caroline R. Andersen  2004    286          39.72   
  Ringe Svømme Klub                   
Louise Ovesen  2004    273          40.31   
  DeltaSwim  47.16                 
Frederikke Schlaikjær  2004    157          48.44   
  DeltaSwim  49.46                 
Cecilie Meier  2003              39.97  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  39.06                 
Mathilde Baltsersen  2003              41.13  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  40.92                 
Josefine S Jørgensen  2004              DNS   
  H2Odense  37.26                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    505          32.87   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.91                 
Karla Kristensen  2005    404          35.41   
  Kolding SK  35.12                 
Anna Rønn  2005    372          36.37   
  Ringe Svømme Klub  38.49                 
Agnete Habermann  2005    362          36.73   
  H2Odense  36.23                 
Anna Ryet  2005    325          38.05   
  Ringe Svømme Klub  38.02                 
Esther Ellegaard Nielsen  2005    315          38.46   
  H2Odense  39.67                 
Sophie Kronborg  2005    291          39.49   
  Vejle Svømmeklub  41.98                 
Louisa Christensen  2005    249          41.59   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.51                 
Frederikke Riber  2005    249          41.60   
  DeltaSwim                   
10  Mille Lindeblad  2005    226          42.92   
  DeltaSwim  50.42                 
11  Maiken Hansen  2005    179          46.38   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  44.11                 
Silke Bruun Svensen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  37.05                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    394          35.71   
  Vejle Svømmeklub  37.56                 
Clara Kapke  2006    324          38.11   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.99                 
Amalie Kjærgaard Callesen  2006    274          40.27   
  Kolding SK  42.23                 
Sophia Jochumsen  2006    248          41.64   
  Vejle Svømmeklub  42.16                 
Louise Horne Levin  2006    230          42.68   
  Ringe Svømme Klub  50.04                 
Laura Vibe Hansen  2006    223          43.14   
  Vejle Svømmeklub  46.75                 
Karoline Hellesøe  2006    221          43.25   
  Svømmeklubben Sønderborg  49.44                 
Christine Mols  2006    164          47.82   
  Ringe Svømme Klub  50.74                 
Olivia Hemmeløff  2006    128          51.94   
  Ringe Svømme Klub  53.63                 
Julija Bliucukis  2006              DNS   
  H2Odense  53.56                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Toftgaard  2007    336          37.65   
  Kolding SK  38.41                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    216          43.61   
  Kolding SK  48.19                 
Mathilde Hvidberg  2007    200          44.76   
  Ringe Svømme Klub  48.23                 
Nanna Højstrøm  2007    179          46.38   
  Kolding SK  48.70                 
Frida Ploug  2007    141          50.26   
  Ringe Svømme Klub  53.86                 
Liv Rose Skaastrup  2007    122          52.78   
  Ringe Svømme Klub  1:06.26                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    119          53.21   
  Ringe Svømme Klub  54.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elkjær  2003    577          28.18   
  Vejle Svømmeklub  28.16                 
Daniel Damsbo  2003    510          29.36   
  Vejle Svømmeklub  29.59                 
Valdemar Berggren Boisen  2003    372          32.62   
  Vejle Svømmeklub  34.92                 
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    360          32.98   
  H2Odense                   
Lukas Stæhr Bentsen  2003    336          33.74   
  H2Odense  36.32                 
Malte Lyck Falk  2003    333          33.84   
  DeltaSwim  41.19                 
Casper Bang Clausen  2003    328          34.03   
  H2Odense  35.84                 
Lauritz Baad Ellekjær  2003    327          34.05   
  Vejle Svømmeklub  35.18                 
Kim Doan Nguyen  2003    318          34.37   
  Vejle Svømmeklub  34.97                 
10  Mattias Hansen  2003    297          35.15   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  34.24                 
11  Jonas Wind Ahrendsen  2003    288          35.53   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  36.80                 
Nils Paaske Hansen  2002              38.79  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  38.24                 
Varjan Sivakumar  2003              DSQ  1hå v berør 
  Vejle Svømmeklub  38.11                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    531          28.98   
  Ringe Svømme Klub  30.13                 
Mads Juul Henriksen  2004    500          29.56   
  H2Odense  29.68                 
Alexander Kjeldsen  2004    410          31.59   
  Kolding SK  32.81                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    343          33.50   
  H2Odense  32.79                 
Nichlas Nordlund Hansen  2004    268          36.39   
  Kolding SK  38.05                 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    249          37.29   
  Vejle Svømmeklub  37.25                 
Nicholas Kristiansen  2004    239          37.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.05                 
Mads Himmelstrup Andersen  2004    222          38.74   
  Ringe Svømme Klub  41.43                 
Anders Munksgaard-Ottosen  2004    154          43.78   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgård  2005    335          33.76   
  Vejle Svømmeklub  35.02                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    313          34.56   
  H2Odense  35.81                 
Luca Hertzog  2005    276          36.02   
  Ringe Svømme Klub  37.68                 
Daniel Busk  2005    229          38.36   
  Kolding SK  38.83                 
Sebastian K Eriksen  2005    222          38.72   
  Vejle Svømmeklub  38.99                 
Max Venborg Kromann  2005    195          40.47   
  Vejle Svømmeklub  40.40                 
Christian Damborg Thomsen  2005    194          40.51   
  DeltaSwim                   
Johan Erdmann Christensen  2005    180          41.53   
  DeltaSwim  48.36                 
Rasmus S. Johannsen  2005    179          41.63   
  Svømmeklubben Sønderborg  48.14                 
10  Sofus Funder  2005    163          42.90   
  Vejle Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Winther  2006    197          40.32   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.62                 
Mikkel Møller Nielsen  2006    182          41.38   
  Ringe Svømme Klub  46.17                 
Julius Schier  2006    151          44.04   
  Ringe Svømme Klub  51.28                 
Christian N. Christensen  2006    138          45.32   
  Kolding SK  43.50                 
Casper Batz  2006    127          46.58   
  Kolding SK  52.61                 
Jakob Kristensen  2006    126          46.79   
  DeltaSwim                   
Alexander R. S. Pedersen  2006    108          49.19   
  H2Odense                   
Ludvig L. Møller  2006    107          49.35   
  H2Odense  57.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kristensen  2004    438  34.34        1:16.97   
  DeltaSwim  1:16.80                 
                     
Mia Hvarre  2004    405  37.00        1:19.03   
  Vejle Svømmeklub  1:19.32                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    324  37.92        1:25.13   
  H2Odense  1:25.54                 
                     
Sophia Keren-Klaris  2004    287  40.56        1:28.67   
  Vejle Svømmeklub  1:27.37                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Kornum-Svensson  2005    359  36.28        1:22.24   
  Kolding SK  1:22.33                 
                     
Emilie Moberg  2005    342  38.30        1:23.60   
  Vejle Svømmeklub  1:23.13                 
                     
Sarah Hansen  2005    283  37.98        1:29.03   
  Kolding SK  1:36.76                 
                     
Johanne Heilmann  2005    266  42.75        1:30.86   
  Kolding SK                   
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    245  42.91        1:33.43   
  DeltaSwim  1:51.81                 
                     
Victoria Richards  2005    215  44.30        1:37.54   
  DeltaSwim  1:51.91                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    502  34.43        1:13.59   
  H2Odense  1:19.72                 
                     
Ane Christensen  2006    246  41.91        1:33.23   
  Kolding SK  1:28.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    526  30.39        1:05.01   
  H2Odense  1:03.76                 
                     
Oliver Fenger  2003    479  31.40        1:07.09   
  Vejle Svømmeklub  1:09.20                 
                     
August B Bjerregaard  2003    341  34.63        1:15.10   
  H2Odense  1:17.86                 
                     
Kim Doan Nguyen  2003    264  38.11        1:21.82   
  Vejle Svømmeklub  1:24.88                 
                     
Andreas Nissen  2003    243  37.31        1:24.09   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:25.77                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Neumann  2004    305  34.92        1:17.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:20.04                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    269  37.30        1:21.31   
  Vejle Svømmeklub  1:29.81                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    256  36.08        1:22.63   
  Kolding SK  1:32.08                 
                     
Vania Danilkin  2004    222  38.77        1:26.58   
  Kolding SK                   
                     
Lasse Thulstrup  2004              DSQ  tyvstart 
  Kolding SK                   
                     
Mads Iversen  2004              DSQ  ej samt berør 
  Vejle Svømmeklub  1:11.26                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kresten Skau Hansen  2005    188  41.91        1:31.59   
  DeltaSwim                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Damsgaard  2006    126  45.27        1:44.48   
  Ringe Svømme Klub  2:15.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004    621  33.40  1:11.89  1:52.06    2:31.08   
  Kolding SK  2:36.10                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    520  34.76  1:15.61  1:58.17    2:40.26   
  Vejle Svømmeklub  2:41.71                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004    464  35.77  1:17.82  2:01.99    2:46.43   
  Kolding SK  2:51.35                 
                     
Elma Gabela  2004    388  36.40  1:23.59  2:12.37    2:56.63   
  Kolding SK                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    384  36.69  1:21.06  2:08.75    2:57.28   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    375  35.45  1:21.36  2:10.85    2:58.71   
  H2Odense  3:09.21                 
                     
Melanie Petersen  2004              DSQ  tyvstart 
  Kolding SK  3:45.53                 
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Johansen  2006    155  49.31  1:52.67  2:56.28    3:59.82   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sune Schaarup  2003    390  35.65  1:16.41  1:58.81    2:40.74   
  Vejle Svømmeklub  3:33.03                 
                     
Simon Sandal  2003    233  39.07  1:26.06  2:19.73    3:10.67   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elma Gabela  2004    662  34.04        1:10.15   
  Kolding SK  1:11.79                 
                     
Cille Christensen  2004    645  33.08        1:10.73   
  Kolding SK  1:12.03                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    587  35.02        1:12.98   
  H2Odense  1:12.77                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    581  33.90        1:13.25   
  Vejle Svømmeklub  1:12.07                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004    578  34.82        1:13.36   
  Kolding SK  1:13.98                 
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    513  35.24        1:16.35   
  Vejle Svømmeklub  1:14.25                 
                     
Karoline Kristensen  2004    502  34.66        1:16.92   
  DeltaSwim  1:21.51                 
                     
Mia Hvarre  2004    491  35.30        1:17.49   
  Vejle Svømmeklub  1:15.86                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    466  37.04        1:18.85   
  H2Odense  1:18.89                 
                     
10  Ida Juul Grønning  2004    440  37.00        1:20.36   
  H2Odense  1:19.29                 
                     
11  Melanie Petersen  2004    440  36.53        1:20.37   
  Kolding SK  1:19.97                 
                     
12  Sophia Keren-Klaris  2004    428  37.67        1:21.11   
  Vejle Svømmeklub  1:18.64                 
                     
13  Josefine S Jørgensen  2004    408  38.21        1:22.40   
  H2Odense  1:24.23                 
                     
14  Caroline R. Andersen  2004    402  40.01        1:22.81   
  Ringe Svømme Klub  1:27.05                 
                     
15  Louise Ovesen  2004    307  40.89        1:30.57   
  DeltaSwim  1:47.11                 
                     
16  Frederikke Schlaikjær  2004    205  48.19        1:43.64   
  DeltaSwim  1:38.56                 
                     
Cecilie Meier  2003      39.47        1:26.53  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:25.93                 
                     
Mathilde Baltsersen  2003      40.59        1:29.29  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:29.83                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    540  35.09        1:15.04   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:16.30                 
                     
Agnete Habermann  2005    481  36.59        1:18.02   
  H2Odense  1:18.46                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    463  36.94        1:18.98   
  Kolding SK  1:18.62                 
                     
Johanne Heilmann  2005    436  38.22        1:20.61   
  Kolding SK  1:25.83                 
                     
Emilie Moberg  2005    425  37.63        1:21.27   
  Vejle Svømmeklub  1:21.86                 
                     
Anna Rønn  2005    416  37.59        1:21.88   
  Ringe Svømme Klub  1:25.08                 
                     
Anna Ryet  2005    406  39.81        1:22.52   
  Ringe Svømme Klub  1:22.85                 
                     
Karla Kristensen  2005    401  37.54        1:22.90   
  Kolding SK  1:23.49                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    390  38.24        1:23.63   
  Vejle Svømmeklub  1:24.54                 
                     
10  Esther Ellegaard Nielsen  2005    359  38.41        1:26.01   
  H2Odense  1:30.89                 
                     
11  Sophie Kronborg  2005    338  40.43        1:27.71   
  Vejle Svømmeklub  1:28.81                 
                     
12  Louisa Christensen  2005    337  40.12        1:27.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:30.00                 
                     
13  Sarah Hansen  2005    335  39.98        1:27.95   
  Kolding SK  1:31.64                 
                     
14  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    289  41.11        1:32.44   
  DeltaSwim  1:32.20                 
                     
Maiken Hansen  2005              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:36.06                 
                     
Silke Bruun Svensen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:20.83                 
                     
Frederikke Riber  2005              DSQ  tyvstart 
  DeltaSwim  1:31.56                 
                     
Mille Lindeblad  2005              DSQ  1 hå v vend 75m 
  DeltaSwim  1:36.56                 
                     
Victoria Richards  2005              DSQ  tyvstart 
  DeltaSwim  1:33.08                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    439  37.30        1:20.41   
  H2Odense  1:23.85                 
                     
Clara Kapke  2006    438  37.19        1:20.47   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:20.38                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    397  40.00        1:23.12   
  Vejle Svømmeklub  1:25.79                 
                     
Ane Christensen  2006    336  41.59        1:27.86   
  Kolding SK  1:27.89                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    332  41.66        1:28.22   
  Vejle Svømmeklub  1:29.33                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    311  41.97        1:30.22   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:35.97                 
                     
Laura Vibe Hansen  2006    280  41.96        1:33.35   
  Vejle Svømmeklub  1:34.68                 
                     
Amalie Kjærgaard Callesen  2006    277  43.58        1:33.74   
  Kolding SK  1:35.00                 
                     
Louise Horne Levin  2006    272  43.56        1:34.28   
  Ringe Svømme Klub  1:42.60                 
                     
10  Christine Mols  2006    265  46.69        1:35.09   
  Ringe Svømme Klub  1:40.99                 
                     
11  Olivia Hemmeløff  2006    232  46.92        1:39.42   
  Ringe Svømme Klub  1:43.74                 
                     
Julija Bliucukis  2006              DNS   
  H2Odense  1:54.22                 
                     
Freja Johansen  2006              DSQ  1hå v vend 75m 
  Ringe Svømme Klub  1:38.61                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Toftgaard  2007    402  39.28        1:22.83   
  Kolding SK  1:25.86                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    281  46.28        1:33.30   
  Kolding SK  1:36.69                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    255  44.34        1:36.40   
  Kolding SK  1:39.87                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    207  47.22        1:43.35   
  Ringe Svømme Klub  1:51.79                 
                     
Frida Ploug  2007    171  50.03        1:50.11   
  Ringe Svømme Klub  1:52.93                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    171  54.02        1:50.14   
  Ringe Svømme Klub  1:49.72                 
                     
Liv Rose Skaastrup  2007    164  50.51        1:51.65   
  Ringe Svømme Klub  1:55.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    642  30.71        1:04.14   
  H2Odense  1:05.83                 
                     
Malthe Elkjær  2003    615  30.44        1:05.06   
  Vejle Svømmeklub  1:04.94                 
                     
Oliver Fenger  2003    555  31.95        1:07.35   
  Vejle Svømmeklub  1:06.84                 
                     
Daniel Damsbo  2003    519  32.16        1:08.84   
  Vejle Svømmeklub  1:10.06                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    509  32.09        1:09.30   
  H2Odense  1:15.02                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    491  33.13        1:10.14   
  H2Odense                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    469  33.87        1:11.23   
  Vejle Svømmeklub  1:10.05                 
                     
Kim Doan Nguyen  2003    423  35.66        1:13.72   
  Vejle Svømmeklub  1:13.95                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    419  34.77        1:13.91   
  H2Odense  1:12.94                 
                     
10  August B Bjerregaard  2003    390  34.00        1:15.72   
  H2Odense  1:15.88                 
                     
11  Malte Lyck Falk  2003    381  35.64        1:16.31   
  DeltaSwim  1:23.77                 
                     
12  Valdemar Berggren Boisen  2003    375  35.91        1:16.71   
  Vejle Svømmeklub  1:19.34                 
                     
13  Mattias Hansen  2003    341  35.72        1:19.20   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:21.09                 
                     
14  Andreas Nissen  2003    321  39.11        1:20.78   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:22.62                 
                     
15  Varjan Sivakumar  2003    315  38.74        1:21.28   
  Vejle Svømmeklub  1:24.71                 
                     
16  Simon Sandal  2003    314  39.55        1:21.42   
  Vejle Svømmeklub  1:20.78                 
                     
17  Jonas Wind Ahrendsen  2003    288  38.86        1:23.75   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:22.20                 
                     
Nils Paaske Hansen  2002      39.44        1:33.70  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:32.77                 
                     
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:12.63                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    558  31.62        1:07.23   
  H2Odense  1:09.75                 
                     
Christian Landtved  2004    539  30.79        1:07.98   
  Ringe Svømme Klub  1:09.46                 
                     
Mads Iversen  2004    462  33.51        1:11.56   
  Vejle Svømmeklub  1:10.27                 
                     
Alexander Kjeldsen  2004    428  33.30        1:13.39   
  Kolding SK  1:15.36                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    398  34.77        1:15.23   
  Kolding SK  1:17.82                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    395  36.92        1:15.42   
  Vejle Svømmeklub  1:17.77                 
                     
Emil Neumann  2004    391  34.42        1:15.68   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:18.21                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    380  36.43        1:16.37   
  Kolding SK  1:17.04                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    375  35.31        1:16.75   
  H2Odense  1:13.86                 
                     
10  Sebastian Neesgaard  2004    321  39.06        1:20.80   
  Vejle Svømmeklub  1:19.58                 
                     
11  Nichlas Nordlund Hansen  2004    319  38.58        1:20.98   
  Kolding SK  1:21.49                 
                     
12  Nicholas Kristiansen  2004    309  38.88        1:21.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:21.41                 
                     
13  Vania Danilkin  2004    276  39.69        1:24.97   
  Kolding SK  1:26.87                 
                     
14  Mads Himmelstrup Andersen  2004    267  39.05        1:25.87   
  Ringe Svømme Klub  1:25.97                 
                     
15  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    243  42.80        1:28.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:28.77                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    336  36.43        1:19.60   
  H2Odense  1:23.34                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    325  38.14        1:20.49   
  Vejle Svømmeklub  1:20.48                 
                     
Thor Majgård  2005    305  37.31        1:22.17   
  Vejle Svømmeklub  1:23.64                 
                     
Luca Hertzog  2005    298  37.89        1:22.84   
  Ringe Svømme Klub  1:24.04                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    283  38.60        1:24.25   
  Vejle Svømmeklub  1:28.93                 
                     
Sofus Funder  2005    270  40.48        1:25.57   
  Vejle Svømmeklub  1:26.15                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    266  39.84        1:26.01   
  DeltaSwim  1:23.72                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    243  42.12        1:28.62   
  DeltaSwim  1:30.20                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    213  41.13        1:32.59   
  Vejle Svømmeklub  1:32.35                 
                     
10  Rasmus S. Johannsen  2005    212  41.77        1:32.79   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:35.88                 
                     
11  Christian Damborg Thomsen  2005    200  41.10        1:34.49   
  DeltaSwim  1:51.48                 
                     
Daniel Busk  2005              DSQ  brystlig vend50m 
  Kolding SK  1:24.74                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Winther  2006    260  41.35        1:26.66   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:28.64                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    231  39.74        1:30.19   
  Ringe Svømme Klub  1:34.36                 
                     
Julius Schier  2006    228  41.52        1:30.52   
  Ringe Svømme Klub  1:34.88                 
                     
Jakob Kristensen  2006    221  45.18        1:31.44   
  DeltaSwim  1:33.88                 
                     
Ludvig L. Møller  2006    199  45.03        1:34.66   
  H2Odense  1:44.47                 
                     
Christian N. Christensen  2006    182  45.91        1:37.56   
  Kolding SK  1:39.87                 
                     
Tobias Damsgaard  2006    178  45.67        1:38.30   
  Ringe Svømme Klub  1:42.75                 
                     
Casper Batz  2006    166  46.71        1:40.59   
  Kolding SK  1:48.57                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    161  46.69        1:41.57   
  H2Odense  1:49.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Risum Jørgensen  2004    409          37.45   
  H2Odense  40.85                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louisa Christensen  2005    302          41.45   
  Svømmeklubben Sønderborg  42.09                 
Victoria Richards  2005    252          44.00   
  DeltaSwim  45.49                 
Maiken Hansen  2005              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  44.32                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    364          38.94   
  H2Odense  39.40                 
Louise Horne Levin  2006    279          42.57   
  Ringe Svømme Klub  46.00                 
Christine Mols  2006    213          46.55   
  Ringe Svømme Klub  48.48                 
Freja Johansen  2006    193          48.11   
  Ringe Svømme Klub  47.27                 
Julija Bliucukis  2006              DNS   
  H2Odense  48.78                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    198          47.72   
  Ringe Svømme Klub  51.80                 
Liv Rose Skaastrup  2007    161          51.12   
  Ringe Svømme Klub  51.41                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    156          51.57   
  Ringe Svømme Klub  57.91                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mattias Hansen  2003    371          35.23   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  35.81                 
Valdemar Berggren Boisen  2003    264          39.44   
  Vejle Svømmeklub                   
Jonas Wind Ahrendsen  2003    246          40.40   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  39.28                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    517          31.54   
  H2Odense  34.69                 
Mads Iversen  2004    459          32.82   
  Vejle Svømmeklub  35.06                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    287          38.37   
  H2Odense  41.38                 
Nichlas Nordlund Hansen  2004    270          39.14   
  Kolding SK  37.63                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Holt Poulsen  2005    284          38.50   
  Vejle Svømmeklub  39.46                 
Johan Erdmann Christensen  2005    266          39.33   
  DeltaSwim  37.40                 
Max Venborg Kromann  2005    257          39.78   
  Vejle Svømmeklub  41.66                 
Sofus Funder  2005    220          41.88   
  Vejle Svømmeklub  43.53                 
Christian Damborg Thomsen  2005    215          42.24   
  DeltaSwim  47.51                 
Rasmus S. Johannsen  2005    197          43.46   
  Svømmeklubben Sønderborg  45.75                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    216          42.17   
  DeltaSwim  41.80                 
Alexander R. S. Pedersen  2006    183          44.52   
  H2Odense  44.24                 
Ludvig L. Møller  2006    148          47.78   
  H2Odense  50.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Svava Kj. Gregersen  2004    582  35.05        1:12.27   
  Vejle Svømmeklub  1:12.00                 
                     
Aurelia Pedersen  2004    523  36.67        1:14.91   
  H2Odense  1:14.28                 
                     
Karoline Kristensen  2004    471  37.75        1:17.57   
  DeltaSwim  1:19.64                 
                     
Sophia Keren-Klaris  2004    396  40.31        1:22.16   
  Vejle Svømmeklub  1:18.30                 
                     
Ida Juul Grønning  2004    390  39.49        1:22.56   
  H2Odense  1:21.96                 
                     
Caroline R. Andersen  2004    376  41.44        1:23.56   
  Ringe Svømme Klub  1:24.27                 
                     
Louise Ovesen  2004    309  41.83        1:29.27   
  DeltaSwim                   
                     
Frederikke Schlaikjær  2004    245  46.63        1:36.42   
  DeltaSwim  1:35.71                 
                     
Mathilde Baltsersen  2003      44.02        1:29.58  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:31.13                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Kornum-Svensson  2005    456  38.48        1:18.40   
  Kolding SK  1:15.03                 
                     
Emilie Moberg  2005    419  39.73        1:20.63   
  Vejle Svømmeklub  1:20.15                 
                     
Johanne Heilmann  2005    407  41.32        1:21.44   
  Kolding SK  1:23.36                 
                     
Karla Kristensen  2005    391  39.71        1:22.49   
  Kolding SK  1:23.08                 
                     
Anna Rønn  2005    357  40.91        1:25.07   
  Ringe Svømme Klub  1:25.29                 
                     
Anna Ryet  2005    355  42.24        1:25.19   
  Ringe Svømme Klub  1:23.93                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    340  42.96        1:26.43   
  Vejle Svømmeklub  1:27.15                 
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    333  43.02        1:27.01   
  DeltaSwim  1:31.81                 
                     
Sophie Kronborg  2005    329  42.99        1:27.43   
  Vejle Svømmeklub  1:28.10                 
                     
10  Esther Ellegaard Nielsen  2005    328  42.30        1:27.46   
  H2Odense  1:30.54                 
                     
11  Sarah Hansen  2005    312  42.97        1:28.93   
  Kolding SK                   
                     
12  Frederikke Riber  2005    309  1:29.20        1:29.20   
  DeltaSwim  1:32.31                 
                     
13  Mille Lindeblad  2005    292  43.59        1:30.95   
  DeltaSwim  1:35.38                 
                     
Silke Bruun Svensen  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:37.47                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophia Jochumsen  2006    351  42.25        1:25.49   
  Vejle Svømmeklub  1:26.28                 
                     
Laura Vibe Hansen  2006    312  44.71        1:28.94   
  Vejle Svømmeklub  1:34.70                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    307  43.80        1:29.42   
  Vejle Svømmeklub  1:30.89                 
                     
Ane Christensen  2006    287  45.45        1:31.46   
  Kolding SK  1:36.28                 
                     
Amalie Kjærgaard Callesen  2006    253  46.59        1:35.38   
  Kolding SK  1:35.10                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006              DSQ  ej fort bevæg75m 
  Ringe Svømme Klub  1:41.76                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Toftgaard  2007    320  42.85        1:28.17   
  Kolding SK  1:26.91                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    248  46.08        1:36.05   
  Kolding SK  1:36.62                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    224  50.64        1:39.38   
  Kolding SK  1:49.77                 
                     
Frida Ploug  2007    145  54.60        1:54.70   
  Ringe Svømme Klub  1:57.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    514  33.10        1:07.79   
  H2Odense  1:06.64                 
                     
August B Bjerregaard  2003    463  34.13        1:10.20   
  H2Odense  1:12.93                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    360  37.08        1:16.33   
  H2Odense  1:13.44                 
                     
Varjan Sivakumar  2003    279  40.26        1:23.10   
  Vejle Svømmeklub  1:44.98                 
                     
Andreas Nissen  2003    267  41.08        1:24.31   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:24.04                 
                     
Nils Paaske Hansen  2002      44.23        1:33.84  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:34.01                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003              DSQ  ej fort bevæg25m 
  H2Odense                   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    568  32.05        1:05.57   
  Ringe Svømme Klub  1:07.68                 
                     
Alexander Kjeldsen  2004    339  37.96        1:17.87   
  Kolding SK  1:18.79                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    316  38.99        1:19.75   
  Kolding SK  1:20.68                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    310  39.22        1:20.22   
  Kolding SK  1:22.40                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    296  40.34        1:21.44   
  Vejle Svømmeklub  1:21.80                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    282  40.48        1:22.82   
  Ringe Svømme Klub  1:25.86                 
                     
Nicholas Kristiansen  2004    241  42.40        1:27.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:34.85                 
                     
Vania Danilkin  2004    214  44.47        1:30.71   
  Kolding SK  1:49.13                 
                     
Anders Munksgaard-Ottosen  2004    197  44.20        1:33.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:32.23                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian K Eriksen  2005    302  40.30        1:20.92   
  Vejle Svømmeklub  1:21.93                 
                     
Luca Hertzog  2005    281  40.54        1:22.87   
  Ringe Svømme Klub  1:25.05                 
                     
Thor Majgård  2005    277  40.49        1:23.29   
  Vejle Svømmeklub  1:29.68                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    261  42.03        1:24.95   
  Vejle Svømmeklub  1:25.59                 
                     
Daniel Busk  2005    224  43.44        1:29.39   
  Kolding SK  1:28.68                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Møller Nielsen  2006    280  40.05        1:22.96   
  Ringe Svømme Klub  1:22.55                 
                     
Julius Schier  2006    210  44.80        1:31.28   
  Ringe Svømme Klub  1:32.89                 
                     
Casper Batz  2006    202  45.90        1:32.52   
  Kolding SK  1:36.05                 
                     
Christian N. Christensen  2006    171  48.36        1:37.75   
  Kolding SK  1:37.62                 
                     
Tobias Damsgaard  2006    138  50.45        1:45.00   
  Ringe Svømme Klub  1:50.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    660  35.06  1:13.44  1:51.57    2:29.33   
  H2Odense  2:28.24                 
                     
Cille Christensen  2004    623  36.34  1:14.78  1:54.49    2:32.18   
  Kolding SK  2:34.78                 
                     
Elma Gabela  2004    616  36.62  1:15.76  1:55.30    2:32.77   
  Kolding SK  2:36.80                 
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    609  36.36  1:15.17  1:55.34    2:33.37   
  Vejle Svømmeklub  2:31.07                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004    552  36.69  1:17.21  1:58.59    2:38.43   
  Kolding SK  2:37.74                 
                     
Mia Hvarre  2004    502  39.59  1:20.33  2:02.64    2:43.57   
  Vejle Svømmeklub  2:41.45                 
                     
Melanie Petersen  2004    499  39.45  1:20.73  2:02.70    2:43.85   
  Kolding SK  2:47.87                 
                     
Josefine S Jørgensen  2004    436  40.57  1:24.20  2:08.70    2:51.36   
  H2Odense  3:11.69                 
                     
Cecilie Meier  2003              DSQ  mavelig v afslut 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:00.14                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    513  39.08  1:19.78  2:01.56    2:42.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:49.33                 
                     
Agnete Habermann  2005    439  41.14  1:23.79  2:07.59    2:51.00   
  H2Odense  3:06.80                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    446  39.69  1:22.88  2:07.57    2:50.09   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.51                 
                     
Karoline Hellesøe  2006              DSQ  ej fort bevæg25m 
  Svømmeklubben Sønderborg  3:20.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    566  34.30  1:11.16  1:48.24    2:23.94   
  H2Odense  2:29.94                 
                     
Malthe Elkjær  2003    555  33.48  1:10.53  1:48.23    2:24.88   
  Vejle Svømmeklub  2:40.55                 
                     
Oliver Fenger  2003    531  35.12  1:12.69  1:50.43    2:27.00   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Daniel Damsbo  2003    509  35.83  1:13.97  1:51.90    2:29.05   
  Vejle Svømmeklub  2:43.18                 
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    449  36.55  1:15.47  1:55.63    2:35.48   
  Vejle Svømmeklub  2:36.37                 
                     
Sune Schaarup  2003    422  38.05  1:18.47  1:59.15    2:38.62   
  Vejle Svømmeklub  2:51.34                 
                     
Malte Lyck Falk  2003    316  40.29  1:25.19  2:10.94    2:54.63   
  DeltaSwim  2:51.71                 
                     
Simon Sandal  2003    273  42.47  1:31.41  2:18.37    3:03.39   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    399  38.95  1:19.86  2:01.13    2:41.69   
  Vejle Svømmeklub  3:02.77                 
                     
Emil Neumann  2004    361  39.94  2:05.94  2:47.15    2:47.15   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:00.00                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    366  38.98  1:20.51  2:03.70    2:46.33   
  H2Odense  2:55.41                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    242  45.85  1:33.94  2:22.33    3:10.92   
  DeltaSwim  3:05.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Svava Kj. Gregersen  2004    492          38.86   
  Vejle Svømmeklub  39.61                 
Ida Juul Grønning  2004    476          39.28   
  H2Odense  44.07                 
Karoline Kristensen  2004    400          41.62   
  DeltaSwim  48.29                 
Sophia Keren-Klaris  2004    397          41.71   
  Vejle Svømmeklub  44.22                 
Josefine S Jørgensen  2004    314          45.12   
  H2Odense  48.10                 
Mathilde Baltsersen  2003              49.67  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  49.59                 
Aurelia Pedersen  2004              DNS   
  H2Odense  44.85                 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Ryet  2005    387          42.10   
  Ringe Svømme Klub                   
Emilie Moberg  2005    359          43.13   
  Vejle Svømmeklub  43.60                 
Frederikke Riber  2005    326          44.54   
  DeltaSwim  47.12                 
Karla Kristensen  2005    298          45.93   
  Kolding SK  45.35                 
Maiken Hansen  2005    242          49.19   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  48.11                 
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    220          50.82   
  DeltaSwim  1:00.82                 
Mille Lindeblad  2005    192          53.18   
  DeltaSwim                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    366          42.89   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.91                 
Naja Færgemann  2006    346          43.66   
  H2Odense  44.72                 
Ane Christensen  2006    302          45.70   
  Kolding SK  47.07                 
Karoline Hellesøe  2006    241          49.29   
  Svømmeklubben Sønderborg  53.78                 
Louise Horne Levin  2006    192          53.18   
  Ringe Svømme Klub  1:00.70                 
Julija Bliucukis  2006    171          55.20   
  H2Odense  1:00.63                 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Toftgaard  2007    316          45.04   
  Kolding SK  45.99                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    309          45.34   
  Kolding SK  46.07                 
Nanna Højstrøm  2007    233          49.85   
  Kolding SK  48.65                 
Frida Ploug  2007    137          59.51   
  Ringe Svømme Klub  1:07.59                 
Liv Rose Skaastrup  2007    127          1:00.90   
  Ringe Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elkjær  2003    536          33.90   
  Vejle Svømmeklub  34.24                 
Daniel Damsbo  2003    383          37.89   
  Vejle Svømmeklub  41.28                 
Malte Lyck Falk  2003    324          40.07   
  DeltaSwim  41.11                 
Jonas Wind Ahrendsen  2003    301          41.07   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  40.73                 
Valdemar Berggren Boisen  2003    283          41.92   
  Vejle Svømmeklub  44.22                 
Andreas Nissen  2003              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  45.35                 
Nils Paaske Hansen  2002              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  52.02                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    409          37.08   
  Ringe Svømme Klub  38.27                 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    387          37.78   
  Vejle Svømmeklub  38.80                 
Alexander Kjeldsen  2004    344          39.30   
  Kolding SK  40.22                 
Nichlas Nordlund Hansen  2004    269          42.61   
  Kolding SK  47.30                 
Mads Himmelstrup Andersen  2004    190          47.89   
  Ringe Svømme Klub  52.85                 
Anders Munksgaard-Ottosen  2004              DSQ  2armtag u va start 
  Svømmeklubben Sønderborg  44.98                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  39.58                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian K Eriksen  2005    280          42.05   
  Vejle Svømmeklub  41.82                 
Daniel Busk  2005    277          42.20   
  Kolding SK  42.71                 
Luca Hertzog  2005    263          42.95   
  Ringe Svømme Klub  44.55                 
Thor Majgård  2005    213          46.08   
  Vejle Svømmeklub  46.81                 
Rasmus S. Johannsen  2005    157          50.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  50.54                 
Christian Damborg Thomsen  2005    151          51.68   
  DeltaSwim                   
Max Venborg Kromann  2005    146          52.26   
  Vejle Svømmeklub  54.48                 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Winther  2006    250          43.69   
  Svømmeklubben Sønderborg  45.03                 
Ludvig L. Møller  2006    211          46.20   
  H2Odense  48.02                 
Christian N. Christensen  2006    182          48.57   
  Kolding SK  54.82                 
Mikkel Møller Nielsen  2006    173          49.42   
  Ringe Svømme Klub  54.12                 
Alexander R. S. Pedersen  2006    158          50.86   
  H2Odense  56.92                 
Casper Batz  2006    146          52.28   
  Kolding SK  54.94                 
Tobias Damsgaard  2006    130          54.30   
  Ringe Svømme Klub  57.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    558  38.37        1:22.00   
  H2Odense  1:22.24                 
                     
Mia Hvarre  2004    470  41.26        1:26.83   
  Vejle Svømmeklub  1:27.73                 
                     
Caroline R. Andersen  2004    386  44.25        1:32.67   
  Ringe Svømme Klub  1:33.95                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    319  46.85        1:38.73   
  Ringe Svømme Klub  1:43.92                 
                     
Louise Ovesen  2004    247  50.67        1:47.49   
  DeltaSwim                   
                     
Frederikke Schlaikjær  2004    190  55.89        1:57.44   
  DeltaSwim                   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Habermann  2005    471  41.28        1:26.78   
  H2Odense  1:27.09                 
                     
Anna Rønn  2005    453  41.02        1:27.89   
  Ringe Svømme Klub  1:30.90                 
                     
Ellen Jensen  2005    452  41.09        1:27.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:35.25                 
                     
Johanne Heilmann  2005    429  42.09        1:29.49   
  Kolding SK  1:32.20                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    425  42.90        1:29.77   
  Kolding SK  1:32.13                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    376  44.02        1:33.48   
  Vejle Svømmeklub  1:43.02                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    314  47.33        1:39.33   
  H2Odense  1:44.21                 
                     
Louisa Christensen  2005    283  47.89        1:42.81   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:50.52                 
                     
Sophie Kronborg  2005    277  49.20        1:43.48   
  Vejle Svømmeklub  1:56.35                 
                     
10  Victoria Richards  2005    275  48.74        1:43.71   
  DeltaSwim  1:45.06                 
                     
11  Sarah Hansen  2005    256  50.95        1:46.27   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophia Jochumsen  2006    312  47.66        1:39.45   
  Vejle Svømmeklub  1:43.86                 
                     
Christine Mols  2006    251  49.85        1:46.94   
  Ringe Svømme Klub  1:46.75                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006    251  50.95        1:46.97   
  Ringe Svømme Klub  1:48.95                 
                     
Laura Vibe Hansen  2006    243  51.03        1:48.16   
  Vejle Svømmeklub  2:12.82                 
                     
Lærke Rosen Lundsfryd  2006    160  57.33        2:04.23   
  Ringe Svømme Klub  2:07.71                 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    197  53.09        1:55.87   
  Ringe Svømme Klub  2:09.73                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    157  59.30        2:05.06   
  Ringe Svømme Klub  2:12.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    630  33.16        1:10.75   
  H2Odense  1:09.47                 
                     
Kim Doan Nguyen  2003    508  35.89        1:16.02   
  Vejle Svømmeklub  1:17.21                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    433  37.75        1:20.18   
  H2Odense  1:21.20                 
                     
August B Bjerregaard  2003    343  40.85        1:26.59   
  H2Odense  1:38.02                 
                     
Mattias Hansen  2003    239  44.61        1:37.62   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:42.99                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    521  35.41        1:15.34   
  H2Odense  1:20.12                 
                     
Mads Iversen  2004    445  37.83        1:19.44   
  Vejle Svømmeklub  1:20.55                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    325  40.65        1:28.18   
  Kolding SK  1:29.44                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    311  40.81        1:29.45   
  Kolding SK  1:31.38                 
                     
Emil Neumann  2004    293  43.18        1:31.32   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:35.07                 
                     
Valdemar Stahl  2004    292  42.51        1:31.40   
  H2Odense  1:34.63                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    262  44.21        1:34.72   
  Vejle Svømmeklub  1:44.46                 
                     
Vania Danilkin  2004    254  45.07        1:35.69   
  Kolding SK  1:37.66                 
                     
Anders Munksgaard-Ottosen  2004    226  46.86        1:39.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:39.42                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    239  46.64        1:37.62   
  H2Odense  1:41.96                 
                     
Sofus Funder  2005    208  46.59        1:42.22   
  Vejle Svømmeklub  1:43.52                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    207  49.27        1:42.54   
  DeltaSwim  1:44.83                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    206  46.69        1:42.55   
  DeltaSwim  1:43.92                 
                     
Julius Schier  2006    149  54.11        1:54.39   
  Ringe Svømme Klub  1:53.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elma Gabela  2004    675  37.95  1:21.14  2:04.36    2:46.55   
  Kolding SK  2:53.80                 
                     
Cille Christensen  2004    665  38.74  1:22.31  2:05.33    2:47.34   
  Kolding SK  2:53.18                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004    564  39.55  1:24.69  2:10.46    2:56.78   
  Kolding SK  3:02.03                 
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    449  42.47  1:31.74  2:21.30    3:10.70   
  Vejle Svømmeklub  3:22.86                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    430  44.38  1:33.39  2:23.65    3:13.53   
  H2Odense  3:27.90                 
                     
Melanie Petersen  2004    379  45.49  1:36.06  2:28.49    3:21.79   
  Kolding SK                   
                     
Cecilie Meier  2003      47.22  1:41.24  2:37.21    3:33.53  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:40.01                 
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    445  43.78  1:31.93  2:21.36    3:11.37   
  Vejle Svømmeklub  3:17.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Fenger  2003    600  35.77  1:15.72  1:55.93    2:36.10   
  Vejle Svømmeklub  2:37.85                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    554  36.58  1:16.51  1:57.85    2:40.32   
  H2Odense                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    477  37.73  1:21.05  2:04.29    2:48.53   
  Vejle Svømmeklub  2:50.34                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    453  38.13  1:21.64  2:06.14    2:51.41   
  H2Odense  3:13.91                 
                     
Simon Sandal  2003    324  43.48  1:33.19  2:23.07    3:11.71   
  Vejle Svømmeklub  3:16.36                 
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Kristiansen  2004    293  43.49  1:33.88  2:25.76    3:18.12   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:19.18                 
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Erdmann Christensen  2005    234  49.11  1:42.22  2:38.20    3:33.47   
  DeltaSwim  3:36.72                 
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Winther  2006    287  44.60  1:35.94  2:28.09    3:19.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:30.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004    672  31.59  1:11.97  1:55.72    2:30.03   
  Kolding SK  2:30.77                 
                     
Elma Gabela  2004    629  34.11  1:15.42  1:58.52    2:33.40   
  Kolding SK  2:32.51                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    607  33.06  1:13.06  1:59.42    2:35.19   
  Vejle Svømmeklub  2:33.87                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    583  36.81  1:17.38  2:01.52    2:37.30   
  H2Odense  2:37.05                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004    568  34.45  1:15.71  2:01.78    2:38.69   
  Kolding SK  2:37.20                 
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    525  36.93  1:16.52  2:06.07    2:42.95   
  Vejle Svømmeklub  2:42.63                 
                     
Karoline Kristensen  2004    511  34.69  1:16.95  2:06.64    2:44.39   
  DeltaSwim  2:47.45                 
                     
Mia Hvarre  2004    503  36.63  1:18.61  2:07.28    2:45.28   
  Vejle Svømmeklub  2:45.59                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    472  37.92  1:21.59  2:12.31    2:48.81   
  H2Odense  2:50.58                 
                     
10  Ida Juul Grønning  2004    442  35.67  1:19.60  2:12.28    2:52.52   
  H2Odense  2:53.84                 
                     
11  Sophia Keren-Klaris  2004    425  39.86  1:23.31  2:15.12    2:54.79   
  Vejle Svømmeklub  2:59.63                 
                     
12  Melanie Petersen  2004    414  42.28  1:22.49  2:15.36    2:56.37   
  Kolding SK  2:55.13                 
                     
13  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    400  40.77  1:25.29  2:17.85    2:58.37   
  Ringe Svømme Klub  3:00.73                 
                     
14  Caroline R. Andersen  2004    372  43.72  1:29.38  2:22.83    3:02.74   
  Ringe Svømme Klub  3:07.16                 
                     
15  Josefine S Jørgensen  2004    357  39.35  1:27.05  2:21.54    3:05.25   
  H2Odense  3:02.63                 
                     
16  Louise Ovesen  2004    279  43.26  1:35.15  2:34.55    3:21.17   
  DeltaSwim                   
                     
17  Frederikke Schlaikjær  2004    232  50.94  1:44.30  2:48.44    3:33.76   
  DeltaSwim                   
                     
Cecilie Meier  2003      41.02  1:29.73  2:26.33    3:08.91  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:04.09                 
                     
Mathilde Baltsersen  2003      43.51  1:30.98  2:31.06    3:15.00  EXTRA 
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:15.27                 
                     
Aurelia Pedersen  2004              DNS   
  H2Odense  2:48.84                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    521  34.55  1:16.71  2:06.93    2:43.34   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:40.06                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    474  37.47  1:20.63  2:10.53    2:48.54   
  Kolding SK  2:47.63                 
                     
Agnete Habermann  2005    456  38.06  1:22.84  2:11.22    2:50.79   
  H2Odense  2:52.96                 
                     
Emilie Moberg  2005    441  38.28  1:21.78  2:14.14    2:52.67   
  Vejle Svømmeklub  2:58.83                 
                     
Johanne Heilmann  2005    403  41.86  1:26.53  2:17.11    2:57.91   
  Kolding SK  2:59.09                 
                     
Anna Rønn  2005    398  40.04  1:26.45  2:18.08    2:58.69   
  Ringe Svømme Klub  3:01.28                 
                     
Anna Ryet  2005    391  39.91  1:26.10  2:19.51    2:59.78   
  Ringe Svømme Klub  3:02.00                 
                     
Karla Kristensen  2005    387  38.79  1:25.64  2:19.45    3:00.39   
  Kolding SK  3:00.29                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    364  39.86  1:26.23  2:21.92    3:04.05   
  H2Odense  3:17.43                 
                     
10  Laura Frost Rainer  2005    350  41.18  1:27.12  2:21.48    3:06.53   
  Vejle Svømmeklub  3:00.33                 
                     
11  Sophie Kronborg  2005    339  41.23  1:28.28  2:24.90    3:08.38   
  Vejle Svømmeklub  3:16.70                 
                     
12  Frederikke Riber  2005    328  45.21  1:35.14  2:28.84    3:10.50   
  DeltaSwim  3:27.09                 
                     
13  Sarah Hansen  2005    319  41.71  1:32.11  2:30.17    3:12.38   
  Kolding SK  3:21.86                 
                     
14  Louisa Christensen  2005    309  42.82  1:31.84  2:30.39    3:14.32   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.02                 
                     
15  Victoria Richards  2005    294  45.13  1:34.85  2:32.05    3:17.63   
  DeltaSwim                   
                     
16  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    278  44.13  1:31.95  2:35.73    3:21.34   
  DeltaSwim                   
                     
17  Mille Lindeblad  2005    251  49.46  1:40.46  2:45.50    3:28.17   
  DeltaSwim                   
                     
Maiken Hansen  2005              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:36.07                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    479  35.10  1:18.26  2:09.50    2:47.94   
  H2Odense  3:05.43                 
                     
Clara Kapke  2006    445  39.24  1:22.49  2:14.10    2:52.15   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:05.04                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    339  45.03  1:31.34  2:27.25    3:08.40   
  Vejle Svømmeklub  3:18.32                 
                     
Ane Christensen  2006    326  43.56  1:33.70  2:27.69    3:10.86   
  Kolding SK  3:10.82                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    296  46.30  1:33.89  2:34.06    3:17.05   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Laura Vibe Hansen  2006    288  45.67  1:35.18  2:34.20    3:18.88   
  Vejle Svømmeklub  3:23.26                 
                     
Louise Horne Levin  2006    276  47.05  1:37.49  2:37.52    3:21.91   
  Ringe Svømme Klub  3:47.99                 
                     
Christine Mols  2006    236  50.47  1:45.34  2:46.52    3:32.63   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Julija Bliucukis  2006    226  47.44  1:41.32  2:44.22    3:35.54   
  H2Odense  3:58.13                 
                     
10  Olivia Hemmeløff  2006    223  52.35  1:45.80  2:47.30    3:36.63   
  Ringe Svømme Klub  4:10.25                 
                     
11  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    176  59.33  1:58.55  3:04.79    3:54.17   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006              DSQ  svøm crawl130m 
  Vejle Svømmeklub  3:03.58                 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Toftgaard  2007    370  41.14  1:30.20  2:23.37    3:03.09   
  Kolding SK  3:07.02                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    289  45.89  1:40.06  2:33.46    3:18.79   
  Kolding SK  3:28.83                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    238  49.92  1:41.79  2:41.03    3:31.93   
  Kolding SK  3:36.34                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    185  52.17  1:50.99  2:57.66    3:50.69   
  Ringe Svømme Klub  4:12.40                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    156  1:00.36  2:01.33  3:09.92    4:03.79   
  Ringe Svømme Klub  4:10.62                 
                     
Frida Ploug  2007    148  55.45  2:01.76  3:14.53    4:08.34   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Liv Rose Skaastrup  2007    140  1:01.96  2:03.41  3:17.39    4:12.89   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Kort    Udskriftsdato  05 november 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    642  30.84  1:08.88  1:47.01    2:19.82   
  H2Odense  2:19.90                 
                     
Malthe Elkjær  2003    594  29.97  1:07.75  1:49.22    2:23.47   
  Vejle Svømmeklub  2:22.74                 
                     
Oliver Fenger  2003    588  32.29  1:10.39  1:50.87    2:23.93   
  Vejle Svømmeklub  2:28.85                 
                     
Daniel Damsbo  2003    559  30.98  1:09.70  1:53.37    2:26.36   
  Vejle Svømmeklub  2:28.37                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    509  34.66  1:13.23  1:55.49    2:31.03   
  H2Odense                   
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    491  34.49  1:12.33  1:58.33    2:32.88   
  H2Odense  2:42.40                 
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    461  35.25  1:14.72  1:59.42    2:36.06   
  Vejle Svømmeklub  2:33.41                 
                     
August B Bjerregaard  2003    438  35.85  1:14.22  2:02.05    2:38.75   
  H2Odense  2:50.63                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    435  36.95  1:17.21  2:03.08    2:39.09   
  H2Odense  2:42.32                 
                     
10  Kim Doan Nguyen  2003    419  36.67  1:18.66  2:02.23    2:41.10   
  Vejle Svømmeklub  2:47.71                 
                     
11  Malte Lyck Falk  2003    370  36.18  1:20.71  2:11.35    2:47.96   
  DeltaSwim                   
                     
12  Andreas Nissen  2003    342  38.15  1:22.14  2:12.84    2:52.35   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:07.17                 
                     
13  Valdemar Berggren Boisen  2003    331  34.82  1:19.37  2:12.61    2:54.38   
  Vejle Svømmeklub  3:52.66                 
                     
14  Simon Sandal  2003    324  38.92  1:29.41  2:18.26    2:55.60   
  Vejle Svømmeklub  3:08.72                 
                     
15  Mattias Hansen  2003    311  35.93  1:21.12  2:18.47    2:57.94   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  2:57.35                 
                     
16  Jonas Wind Ahrendsen  2003    256  39.88  1:26.67  2:20.81    3:09.76   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:07.39                 
                     
Nils Paaske Hansen  2002              DNS   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:25.96                 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    584  31.21  1:09.69  1:52.12    2:24.29   
  H2Odense  2:31.06                 
                     
Christian Landtved  2004    521  30.44  1:07.75  1:55.72    2:29.83   
  Ringe Svømme Klub  2:34.42                 
                     
Mads Iversen  2004    519  32.83  1:11.78  1:55.51    2:30.04   
  Vejle Svømmeklub  2:31.74                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    432  38.04  1:19.19  2:04.65    2:39.47   
  Vejle Svømmeklub  2:45.83                 
                     
Emil Neumann  2004    414  35.32  1:16.88  2:07.04    2:41.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:47.25                 
                     
Alexander Kjeldsen  2004    410  34.56  1:16.50  2:04.33    2:42.31   
  Kolding SK                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    399  36.78  1:19.43  2:06.40    2:43.81   
  Kolding SK  2:46.11                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    376  35.00  1:20.79  2:09.57    2:47.12   
  H2Odense  3:04.00                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    360  36.01  1:18.49  2:11.59    2:49.47   
  Kolding SK  2:47.43                 
                     
10  Sebastian Neesgaard  2004    353  37.20  1:21.87  2:15.13    2:50.67   
  Vejle Svømmeklub  2:57.14                 
                     
11  Nicholas Kristiansen  2004    316  39.41  1:26.88  2:18.38    2:56.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:00.05                 
                     
12  Mads Himmelstrup Andersen  2004    290  40.42  1:25.04  2:22.45    3:02.12   
  Ringe Svømme Klub  3:11.80                 
                     
13  Vania Danilkin  2004    282  40.36  1:29.90  2:23.21    3:03.89   
  Kolding SK                   
                     
Nichlas Nordlund Hansen  2004              DNS   
  Kolding SK  2:53.90                 
                     
Valdemar Stahl  2004              DSQ  asykron armt vend125 
  H2Odense  3:41.25                 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    350  36.15  1:19.53  2:13.36    2:51.04   
  H2Odense  3:00.40                 
                     
Thor Majgård  2005    341  37.05  1:20.80  2:13.77    2:52.57   
  Vejle Svømmeklub  2:59.43                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    339  41.10  1:24.67  2:15.01    2:52.87   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Luca Hertzog  2005    298  38.63  1:23.66  2:18.25    3:00.54   
  Ringe Svømme Klub  3:07.27                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    282  40.22  1:25.49  2:20.57    3:03.90   
  Vejle Svømmeklub  3:07.16                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    267  42.85  1:32.50  2:26.55    3:07.30   
  DeltaSwim  3:09.15                 
                     
Daniel Busk  2005    262  42.98  1:31.39  2:23.77    3:08.48   
  Kolding SK                   
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    237  47.99  1:34.82  2:33.58    3:14.71   
  DeltaSwim                   
                     
Sofus Funder  2005    228  45.94  1:35.18  2:32.94    3:17.24   
  Vejle Svømmeklub  3:30.99                 
                     
10  Max Venborg Kromann  2005    215  44.32  1:32.27  2:36.15    3:21.31   
  Vejle Svømmeklub  3:24.38                 
                     
11  Christian Damborg Thomsen  2005    195  44.31  1:33.39  2:41.39    3:27.84   
  DeltaSwim                   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Winther  2006    266  43.83  1:33.86  2:26.48    3:07.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.37                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    249  44.07  1:29.18  2:30.34    3:11.68   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Jakob Kristensen  2006    216  49.11  1:38.20  2:36.47    3:20.86   
  DeltaSwim                   
                     
Julius Schier  2006    210  47.11  1:35.72  2:38.96    3:22.64   
  Ringe Svømme Klub  3:39.71                 
                     
Christian N. Christensen  2006    189  49.01  1:44.87  2:48.34    3:30.02   
  Kolding SK  3:36.42                 
                     
Casper Batz  2006    187  51.76  1:42.51  2:46.34    3:30.81   
  Kolding SK  3:44.63                 
                     
Ludvig L. Møller  2006    178  52.68  1:46.18  2:43.44    3:34.07   
  H2Odense  3:43.31                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    171  53.01  1:46.13  2:49.98    3:37.21   
  H2Odense                   
                     
Tobias Damsgaard  2006    157  45.07  1:44.05  2:54.14    3:43.19   
  Ringe Svømme Klub  4:14.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 november 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:52