Tulokset SydCup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.23 | ||||||
2 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.80 | ||||||
3 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 37.29 | ||||||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 37.93 | ||||||
5 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.43 | ||||||
6 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.89 | ||||||
7 | Jo Ann Larisch | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 39.56 | ||||||
8 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 39.63 | ||||||
9 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.92 | ||||||
10 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 40.07 | ||||||
11 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 40.26 | ||||||
12 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 42.32 | ||||||
13 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 44.83 | ||||||
- | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 35.57 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.82 | ||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | ||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.44 | ||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.74 | ||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.02 | ||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | ||||||
9 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.56 | ||||||
10 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 38.14 | ||||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.83 | ||||||
13 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.90 | ||||||
14 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 39.04 | ||||||
15 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 39.15 | ||||||
16 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 39.42 | ||||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | ||||||
18 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.07 | ||||||
19 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | ||||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.25 | ||||||
21 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.53 | ||||||
22 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.81 | ||||||
23 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.09 | ||||||
24 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.15 | ||||||
25 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 44.92 | ||||||
26 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.01 | ||||||
27 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.52 | ||||||
28 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 46.05 | ||||||
29 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.13 | ||||||
30 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 47.66 | ||||||
31 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.69 | ||||||
32 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.97 | ||||||
33 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 48.83 | ||||||
34 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.37 | ||||||
35 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.60 | ||||||
36 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 53.24 | ||||||
37 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.01 | ||||||
38 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 56.44 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
3 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 38.51 | ||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.27 | ||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | ||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.93 | ||||||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
8 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.79 | ||||||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.98 | ||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.71 | ||||||
11 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 42.79 | ||||||
12 | Finja Siegert | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 42.91 | ||||||
13 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.27 | ||||||
14 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.00 | ||||||
15 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.09 | ||||||
16 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.28 | ||||||
17 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.57 | ||||||
18 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.59 | ||||||
19 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.82 | ||||||
20 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.44 | ||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.48 | ||||||
22 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.83 | ||||||
23 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.71 | ||||||
24 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.05 | ||||||
25 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 50.77 | ||||||
26 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 51.48 | ||||||
27 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 52.32 | ||||||
28 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 53.38 | ||||||
29 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 55.76 | ||||||
30 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.69 | ||||||
31 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.89 | ||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | En hånd ved ind 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |