2019-07-21   22:22:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001    753  28.28        1:00.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.37                 
                     
Karoline Barrett  2002    735  27.74        1:00.49   
  GTI  59.99                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    721  28.40        1:00.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.59                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    712  28.75        1:01.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.30                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    684  28.88        1:01.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.91                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    665  29.34        1:02.54   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.26                 
                     
Anne Føyn  2002    647  29.63        1:03.13   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.66                 
                     
Thyra Jørgensen  2002    646  29.49        1:03.15   
  Svømmeklubben Syd  1:03.08                 
                     
Andrea Paaske  2001    615  29.49        1:04.21   
  Roskilde Svømning  1:02.45                 
                     
10  Josefine Due Christensen  2001    611  30.91        1:04.33   
  Horsens Svømmeklub  1:05.27                 
                     
11  Ingrid Bo Andersen  2001    609  30.16        1:04.42   
  Roskilde Svømning  1:02.52                 
                     
11  Mia Rindshøj  2003    609  29.96        1:04.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.38                 
                     
13  Iben Bak  2001    605  30.54        1:04.56   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.34                 
                     
14  Victoria Vorm  2001    599  30.51        1:04.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.81                 
                     
15  Emma Bugge Fynbo  2001    592  30.29        1:05.03   
  Holstebro Svømme Club  1:04.34                 
                     
16  Sarah Missing  2001    583  30.36        1:05.34   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.11                 
                     
17  Amalie Kruse Enemærke  2003    580  31.08        1:05.45   
  Herlev Svømning  1:06.53                 
                     
18  Signe Villumsen  2001    580  30.65        1:05.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.38                 
                     
19  Signe Fich Hansen  2002    571  31.10        1:05.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.24                 
                     
20  Laura Lange  2001    560  31.12        1:06.24   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.89                 
                     
21  Celia Puggaard  2003    557  31.35        1:06.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.34                 
                     
22  Mitzi D. Jensen  2002    551  31.47        1:06.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.45                 
                     
23  Lærke Toftgaard  2001    548  30.89        1:06.72   
  Kolding SK  1:04.76                 
                     
24  Mia Borgensgaard  2003    543  31.56        1:06.91  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.85                 
                     
25  Amalie Michelsen  2003    538  31.21        1:07.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.45                 
                     
26  Freya Nørlund Wentzel  2003    536  30.51        1:07.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.10                 
                     
27  Marie Uglebjerg  2002    535  31.82        1:07.25   
  Kalundborg SK  1:06.04                 
                     
28  Laura Janner  2002    534  30.94        1:07.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.79                 
                     
29  Anna Wrist-Elkjær  2003    530  30.97        1:07.44   
  Herlev Svømning  1:07.06                 
                     
30  Therese Sand Frederiksen  2003    527  31.81        1:07.60   
  Sigma Swim Allerød  1:05.78                 
                     
31  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    526  31.88        1:07.61   
  Vejle Svømmeklub  1:07.58                 
                     
32  Louise D. Liboriussen  2002    526  30.87        1:07.64   
  Viborg Svømme Klub  1:07.45                 
                     
33  Lærke Rask Sander  2002    521  31.55        1:07.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.30                 
                     
34  Thea Søe Bach  2002    519  31.71        1:07.94   
  Thisted Svømmeklub  1:06.93                 
                     
35  Emma Stecher  2003    518  31.80        1:07.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.89                 
                     
36  Emilie Holst Lange  2002    512  31.62        1:08.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.31                 
                     
37  Frederikke Marie Hansen  2003    512  31.24        1:08.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.05                 
                     
38  Thilde Timmermand  2002    509  31.71        1:08.39   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.36                 
                     
39  Alberte Fie Petersen  2002    506  32.00        1:08.52   
  Roskilde Svømning  1:09.52                 
                     
40  Anna Bull Kramer  2003    505  32.55        1:08.57   
  Horsens Svømmeklub  1:10.07                 
                     
41  Karoline L. Kristensen  2003    502  31.43        1:08.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.58                 
                     
42  Mia Seehausen  2001    500  31.81        1:08.76   
  Lyseng IF  1:05.35                 
                     
43  Isabella Bach  2002    498  31.94        1:08.89   
  Holstebro Svømme Club  1:09.83                 
                     
44  Mathilde Menck Nielsen  2002    495  31.33        1:09.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.87                 
                     
44  Mie Buch Nielsen  2001    495  32.18        1:09.02   
  Horsens Svømmeklub  1:08.32                 
                     
46  Sofie Hertzberg  2002    488  31.92        1:09.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.61                 
                     
47  Sofie Sjøgren  2002    487  32.91        1:09.37   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:13.86                 
                     
48  Matilde Weibel  2002    486  31.98        1:09.45   
  Hillerød Svømmeklub  1:09.30                 
                     
49  Emma Jørgensen  2001    477  31.70        1:09.85   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.76                 
                     
50  Katja Skovdal Lorentzen  2003    459  32.38        1:10.79   
  Køge Svømmeklub  1:09.37                 
                     
51  Annika Lundin Brockdorff  2003    455  32.31        1:10.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.41                 
                     
52  Caroline Liboriussen  2002    451  32.96        1:11.16   
  Horsens Svømmeklub  1:08.69                 
                     
53  Elena Westmark Holm  2003    450  32.58        1:11.24   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.46                 
                     
53  Nikoline Andersen  2003    450  33.13        1:11.24   
  H2Odense  1:12.46                 
                     
55  Pil Sylvander  2003    446  32.09        1:11.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.18                 
                     
56  Thea F. Johansen  2003    439  32.97        1:11.84   
  Herlev Svømning  1:12.19                 
                     
57  Maria Lund  2003    436  33.80        1:11.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.79                 
                     
58  Camilla Kjær  2003    436  33.63        1:12.00   
  Thisted Svømmeklub  1:10.13                 
                     
59  Camilla Angaard Nielsen  2003    431  33.00        1:12.26   
  Odder Svømmeklub  1:11.97                 
                     
60  Laura Boutrup  2003    425  34.03        1:12.58   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.28                 
                     
61  Caroline Gøttrup Bagge  2003    422  34.00        1:12.77   
  Køge Svømmeklub  1:12.96                 
                     
62  Cecilie Porsdal  2002    416  34.32        1:13.11   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.88                 
                     
63  Camilla Tommerup Sørensen  2003    412  33.47        1:13.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.75                 
                     
64  Kathrine Sofie Jensen  2003    411  34.08        1:13.41   
  Køge Svømmeklub  1:10.88                 
                     
65  Josefine Heuer  2003    403  34.01        1:13.93   
  Viborg Svømme Klub  1:12.69                 
                     
66  Fiona Burmester  2003    398  33.56        1:14.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.61                 
                     
67  Emilia Steen  2002    391  34.10        1:14.66   
  Rønne Svømme Klub  1:09.36                 
                     
68  Ellen A. Skov  2003    357  34.60        1:16.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.13                 
                     
My Phuong Bui  2003              DSQ  SW 4.4 - Tyvstart 
  H2Odense  1:08.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001    770  28.06        59.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.37                 
                     
Karoline Barrett  2002    731  27.48        1:00.60   
  GTI  59.99                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    722  28.72        1:00.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.59                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    711  28.34        1:01.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.91                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    704  28.44        1:01.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.30                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    681  29.18        1:02.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.26                 
                     
Anne Føyn  2002    666  29.22        1:02.52   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.66                 
                     
Thyra Jørgensen  2002    639  29.65        1:03.39   
  Svømmeklubben Syd  1:03.08                 
                     
Mia Rindshøj  2003    644  29.39        1:03.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.38                 
                     
10  Iben Bak  2001    641  30.12        1:03.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.34                 
                     
11  Andrea Paaske  2001    632  29.25        1:03.63   
  Roskilde Svømning  1:02.45                 
                     
12  Josefine Due Christensen  2001    621  30.04        1:03.98   
  Horsens Svømmeklub  1:05.27                 
                     
13  Emma Bugge Fynbo  2001    610  29.92        1:04.36   
  Holstebro Svømme Club  1:04.34                 
                     
14  Sarah Missing  2001    601  30.00        1:04.70   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.11                 
                     
15  Victoria Vorm  2001    600  30.53        1:04.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.81                 
                     
16  Ingrid Bo Andersen  2001    589  30.45        1:05.12   
  Roskilde Svømning  1:02.52                 
                     
17  Signe Villumsen  2001    595  30.41        1:04.91   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.38                 
                     
18  Signe Fich Hansen  2002    582  30.93        1:05.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.24                 
                     
19  Laura Lange  2001    572  30.91        1:05.78   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.89                 
                     
20  Lærke Toftgaard  2001    570  30.85        1:05.85   
  Kolding SK  1:04.76                 
                     
21  Amalie Kruse Enemærke  2003    558  31.32        1:06.32   
  Herlev Svømning  1:06.53                 
                     
22  Mitzi D. Jensen  2002    553  31.38        1:06.50   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.45                 
                     
23  Amalie Michelsen  2003    547  31.41        1:06.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.45                 
                     
24  Celia Puggaard  2003    536  31.63        1:07.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000    709  25.75        56.40   
  Horsens Svømmeklub  56.67                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    667  27.12        57.56   
  Gentofte Svømme Klub  57.00                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    640  26.52        58.35   
  Lyngby Svømmeklub  58.76                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    629  27.42        58.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.64                 
                     
Julius Munk  2000    619  27.30        58.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.14                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    610  27.41        59.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Mads Sørensen  2001    604  27.37        59.48   
  Vejle Svømmeklub  59.93                 
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    602  27.27        59.54   
  Greve Svømmeklub  1:00.08                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    597  27.38        59.72   
  Holstebro Svømme Club  59.75                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    597  27.95        59.72   
  Køge Svømmeklub  1:00.93                 
                     
11  Gustav Klit Stjernholm  2002    595  27.65        59.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.62                 
                     
12  Mads Raaby Jensen  2001    589  26.45        59.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.55                 
                     
13  Magnus Dyg Holme  2002    587  27.64        1:00.05   
  Ikast Svømmeklub  1:01.32                 
                     
14  William Houen  2001    573  28.94        1:00.54  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:03.10                 
                     
15  Anders Vestergaard  2001    567  28.45        1:00.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.42                 
                     
16  Malthe Lindeblad  2001    553  27.19        1:01.28   
  DeltaSwim  1:00.27                 
                     
17  Johan Joensen  2000    547  28.29        1:01.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.16                 
                     
18  Casper Mørkhøj Hartington  2002    545  29.39        1:01.56   
  Greve Svømmeklub  1:01.63                 
                     
19  Matthias Hansen  2001    543  28.02        1:01.65   
  Slagelse Svømmeklub  1:02.00                 
                     
20  Tomas Stensballe Larsen  2000    542  27.66        1:01.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.93                 
                     
21  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    540  28.99        1:01.76   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.73                 
                     
22  Lawrence Langley  2001    537  28.85        1:01.87   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.98                 
                     
23  Leo Badaker  2002    536  28.75        1:01.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.23                 
                     
24  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    535  29.05        1:01.96   
  Vejle Svømmeklub  1:03.25                 
                     
25  Simon Perzynski  2002    517  29.46        1:02.66   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:05.63                 
                     
26  Niels Skovbye Brandt  2002    513  29.23        1:02.81   
  Sigma Swim Allerød  1:04.33                 
                     
27  Christoffer H. Andersen  2002    510  29.36        1:02.93  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  1:01.97                 
                     
28  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    509  29.06        1:02.96   
  Vest-Brøndby  1:03.60                 
                     
29  Mert Kaya  2001    507  29.49        1:03.06   
  Køge Svømmeklub  1:04.42                 
                     
30  Owais Hamid  2000    502  28.97        1:03.25   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.26                 
                     
31  Martin Vennick Haugbølle  2001    502  30.61        1:03.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.67                 
                     
32  Morten Østergaard  2002    500  29.67        1:03.34   
  Svømmeklubben Laksen  1:04.30                 
                     
33  Oliver Nørgaard Frost  2002    494  29.47        1:03.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.49                 
                     
34  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    494  27.47        1:03.62   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.91                 
                     
35  Alexander Søgaard  2002    489  30.11        1:03.82   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.64                 
                     
36  Asger Væver Hartvig  2002    485  30.97        1:04.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.60                 
                     
37  Nicolai Wiuff  2002    479  29.40        1:04.27   
  Herlev Svømning  1:07.20                 
                     
38  Frederik Eg Ibsen  2002    475  29.54        1:04.45   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.10                 
                     
39  Silas Bøjsen  2002    471  29.83        1:04.61   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.24                 
                     
40  Oskar Allerslev  2002    470  30.21        1:04.65   
  Holstebro Svømme Club  1:05.49                 
                     
41  Frederik Røgind  2001    470  30.61        1:04.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.76                 
                     
42  Casper Koch Henriksen  2002    462  31.07        1:05.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.08                 
                     
43  Gustav Haugård Hansen  2002    461  29.74        1:05.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.31                 
                     
44  Jeppe Seelig Larsen  2002    461  31.01        1:05.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.84                 
                     
45  Mingus Okkerholm  2002    452  32.12        1:05.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.14                 
                     
46  Theodor L Munch-Jensen  2002    451  29.27        1:05.57   
  Solrød Svømmeklub  1:07.05                 
                     
47  Anders Skousen  2002    450  29.12        1:05.63   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.43                 
                     
48  Lukas Jeppesen  2001    448  30.04        1:05.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:05.29                 
                     
49  Elias Hanghøj Jonsson  2002    440  30.67        1:06.09   
  Svømmeklubben S 68  1:06.58                 
                     
50  Anders Nedergaard Jensen  2002    435  31.29        1:06.38   
  Holstebro Svømme Club  1:05.88                 
                     
51  Mads Lind  2002    429  30.87        1:06.66   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.94                 
                     
52  Gustav Fabiansen  2002    427  30.65        1:06.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.53                 
                     
53  Marcus Ipsen  2002    427  30.83        1:06.76   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.52                 
                     
54  Mikkel Eg Ibsen  2002    426  30.94        1:06.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.90                 
                     
55  Tobias Boström  2002    422  30.20        1:07.05   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.63                 
                     
56  Asbjørn Guldager  2002    420  31.73        1:07.13   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.89                 
                     
57  Jakob Tietgen  2002    420  30.60        1:07.14   
  Frem Odense  1:07.30                 
                     
58  August Ryom  2002    414  30.72        1:07.45   
  Køge Svømmeklub  1:05.55                 
                     
59  Martin Jacobsen  2002    406  31.17        1:07.88   
  Vest-Brøndby  1:10.74                 
                     
60  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    381  31.09        1:09.36   
  Roskilde Svømning  1:07.81                 
                     
61  Nikolaj Petlin Kock  2002    325  35.57        1:13.15   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.85                 
                     
Thomas Schiby  2001                Afmeldt-Teknisk fejl 
  Aalborg Svømmeklub  1:03.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000    711  25.69        56.35   
  Horsens Svømmeklub  56.67                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    687  27.12        56.98   
  Gentofte Svømme Klub  57.00                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    667  26.79        57.56   
  Lyngby Svømmeklub  58.76                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    652  27.37        57.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.64                 
                     
Julius Munk  2000    647  26.81        58.15   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.14                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    614  27.27        59.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    605  27.39        59.44   
  GTI  1:00.08                 
                     
Mads Sørensen  2001    597  27.64        59.71   
  Vejle Svømmeklub  59.93                 
                     
Mads Raaby Jensen  2001    610  26.58        59.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.55                 
                     
10  Magnus Dyg Holme  2002    600  27.51        59.62   
  Ikast Svømmeklub  1:01.32                 
                     
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    592  27.17        59.89   
  Holstebro Svømme Club  59.75                 
                     
12  Gustav Klit Stjernholm  2002    581  27.95        1:00.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.62                 
                     
13  Philip Krogh Brønnicke  2000    578  27.96        1:00.35   
  Køge Svømmeklub  1:00.93                 
                     
14  Anders Vestergaard  2001    575  27.96        1:00.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.42                 
                     
15  Malthe Lindeblad  2001    575  26.93        1:00.48   
  DeltaSwim  1:00.27                 
                     
16  Lawrence Langley  2001    591  28.58        59.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.98                 
                     
17  Tomas Stensballe Larsen  2000    568  28.74        1:00.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.93                 
                     
18  Casper Mørkhøj Hartington  2002    552  29.02        1:01.31   
  GTI  1:01.63                 
                     
19  Matthias Hansen  2001    544  28.87        1:01.58   
  Slagelse Svømmeklub  1:02.00                 
                     
20  Simon Perzynski  2002    543  29.21        1:01.63   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:05.63                 
                     
21  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    534  29.33        1:01.97   
  Vejle Svømmeklub  1:03.25                 
                     
22  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    529  29.35        1:02.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.73                 
                     
23  Leo Badaker  2002    520  28.73        1:02.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.23                 
                     
Johan Joensen  2000              DSQ  Afsl ryg på mave 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    732  29.31  1:02.54  1:42.47    2:15.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.70                 
                     
Ellen Nielsen  2001    708  29.57  1:03.47  1:43.61    2:16.68   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.90                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    657  31.24  1:07.53  1:45.96    2:20.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.14                 
                     
Anne Føyn  2002    637  29.74  1:07.40  1:48.80    2:21.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.74                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    636  31.23  1:07.89  1:48.29    2:21.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.46                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    634  31.48  1:08.66  1:48.36    2:21.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.77                 
                     
Frederikke Echardt  2002    629  31.99  1:08.78  1:48.33    2:22.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.36                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    624  30.79  1:07.40  1:49.24    2:22.60   
  Horsens Svømmeklub  2:22.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    622  31.92  1:08.41  1:49.90    2:22.70  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  2:21.41                 
                     
10  Caroline Brink  2003    612  32.56  1:10.56  1:50.07    2:23.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.65                 
                     
11  Sofie Maagøe  2003    609  30.86  1:07.61  1:50.03    2:23.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.41                 
                     
12  Sofie Louise Nimb  2001    595  31.60  1:07.84  1:50.94    2:24.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.85                 
                     
13  Sofie Theophil Petersen  2003    588  33.22  1:09.92  1:52.07    2:25.38   
  Vejle Svømmeklub  2:26.13                 
                     
14  Zenia Aarestrup  2001    586  31.90  1:07.64  1:51.19    2:25.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.06                 
                     
15  Regitze Gotthard  2002    579  32.57  1:12.01  1:52.42    2:26.13   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.70                 
                     
16  Ida S Olesen  2003    577  33.34  1:08.74  1:51.92    2:26.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.65                 
                     
17  Naya Modin Thomsen  2003    576  31.76  1:09.16  1:53.33    2:26.46   
  Køge Svømmeklub  2:29.29                 
                     
18  Julie K Rose  2003    576  31.71  1:10.50  1:51.46    2:26.46   
  Sigma Swim Allerød  2:28.19                 
                     
19  Sofie Nielsen  2001    574  31.83  1:09.11  1:52.72    2:26.59   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.07                 
                     
20  Amalie W. Olsen  2001    568  32.06  1:10.07  1:54.23    2:27.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:26.58                 
                     
21  Amalie Kruse Enemærke  2003    566  32.00  1:11.24  1:52.43    2:27.30   
  Herlev Svømning  2:26.74                 
                     
21  Sofia Norre Bendt  2003    566  34.22  1:11.44  1:53.50    2:27.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.94                 
                     
23  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    563  32.33  1:10.28  1:53.41    2:27.53   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.22                 
                     
24  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    563  32.59  1:11.32  1:52.96    2:27.56  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  2:26.61                 
                     
25  Camilla Brøgger-Andersen  2002    560  32.58  1:09.52  1:53.25    2:27.77  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:28.32                 
                     
26  Mia Borgensgaard  2003    558  32.19  1:10.20  1:54.04    2:28.00   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
27  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    556  30.30  1:10.34  1:53.67    2:28.13   
  GTI  2:25.13                 
                     
28  Michelle Kramer Andersen  2003    551  32.17  1:11.88  1:54.09    2:28.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:28.08                 
                     
29  Line Strandby  2001    549  32.77  1:10.46  1:54.28    2:28.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.34                 
                     
30  Caroline P. Mathiesen  2001    540  31.61  1:08.43  1:52.54    2:29.62   
  Albertslund IF  2:27.86                 
                     
31  Cecilie Christiansen  2003    531  32.95  1:09.47  1:55.21    2:30.41   
  Holstebro Svømme Club  2:28.76                 
                     
32  Hannah Höesch  2003    526  32.88  1:12.26  1:55.16    2:30.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.52                 
                     
33  Ida Jensdottir Fremming  2002    523  32.23  1:13.14  1:54.57    2:31.23   
  Herlev Svømning  2:31.39                 
                     
34  Lærke Toftgaard  2001    521  31.70  1:10.01  1:55.37    2:31.44  Deltager ikke i finalen 
  Kolding SK  2:26.57                 
                     
35  Ella Stenholt  2003    520  33.11  1:11.58  1:56.53    2:31.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.98                 
                     
36  Annika Hausgaard Godt  2003    517  32.83  1:13.75  1:54.34    2:31.79   
  Holstebro Svømme Club  2:30.01                 
                     
37  Clara Carlquist  2003    515  32.04  1:10.86  1:57.11    2:32.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.03                 
                     
38  Ingrid Lindemann  2003    515  33.93  1:14.96  1:59.36    2:32.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.59                 
                     
39  Sascha Lausten  2002    513  32.33  1:13.58  1:56.75    2:32.13   
  Holstebro Svømme Club  2:28.82                 
                     
40  Louise Hvarre  2001    511  32.99  1:12.76  1:57.61    2:32.42   
  Vejle Svømmeklub  2:29.26                 
                     
41  Esther Else Grubert  2003    509  32.14  1:10.39  1:56.55    2:32.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.61                 
                     
42  Louise Sjørup Jensen  2003    508  34.35  1:16.31  1:57.49    2:32.65   
  Vejle Svømmeklub  2:32.61                 
                     
43  Cornelia Bergqvist  2003    506  35.57  1:14.69  1:59.26    2:32.83   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.86                 
                     
44  Karoline Lagoni  2003    505  33.79  1:13.64  1:57.82    2:32.95   
  Horsens Svømmeklub  2:33.12                 
                     
45  Line Lyskjær  2003    502  32.70  1:13.09  1:57.91    2:33.23   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.56                 
                     
46  Nikoline Skovly Larsen  2003    498  35.07  1:14.46  1:58.25    2:33.64   
  Næstved IF  2:36.20                 
                     
47  Sarah Bundgaard  2003    494  34.57  1:13.47  1:58.96    2:34.07   
  Viborg Svømme Klub  2:33.82                 
                     
48  Matilde Mantzius Mosegård  2003    487  33.75  1:12.24  1:58.44    2:34.79   
  Slagelse Svømmeklub  2:33.43                 
                     
49  Cathrine Toftelund Larsen  2003    487  32.38  1:10.80  1:58.97    2:34.86   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.26                 
                     
50  Luna Fyller Jacobsen  2003    483  32.97  1:12.68  1:59.48    2:35.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.96                 
                     
51  Amanda Hietala  2002    477  34.71  1:14.88  1:59.03    2:35.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.19                 
                     
52  Freja Stenbækgård  2003    461  33.45  1:13.93  2:01.89    2:37.74   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.08                 
                     
53  Caroline Buhl Schrøder  2003    451  36.34  1:15.76  2:03.56    2:38.79   
  Sigma Swim Allerød  2:36.23                 
                     
54  Line Nøhr Petersen  2003    442  35.92  1:18.45  2:04.04    2:39.86   
  Køge Svømmeklub  2:34.76                 
                     
55  Cassandra G. Nygaard  2003    442  35.44  1:15.51  2:03.02    2:39.95   
  Sigma Swim Allerød  2:38.36                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001              DSQ  4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    787  28.98  1:01.48  1:40.14    2:11.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.70                 
                     
Ellen Nielsen  2001    717  29.24  1:03.46  1:43.72    2:16.15   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.90                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    667  31.38  1:07.18  1:47.18    2:19.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.46                 
                     
Frederikke Echardt  2002    658  31.90  1:08.35  1:47.08    2:20.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.36                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    658  31.46  1:07.18  1:46.36    2:20.09   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.14                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    649  30.44  1:05.77  1:47.24    2:20.71   
  Horsens Svømmeklub  2:22.54                 
                     
Anne Føyn  2002    648  30.01  1:06.79  1:48.25    2:20.75   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.74                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    625  31.62  1:08.37  1:48.87    2:22.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.77                 
                     
Sofie Maagøe  2003    639  31.35  1:08.15  1:49.46    2:21.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.41                 
                     
10  Sofie Louise Nimb  2001    632  30.64  1:06.65  1:49.10    2:22.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.85                 
                     
11  Caroline Brink  2003    630  32.34  1:11.08  1:49.76    2:22.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.65                 
                     
12  Zenia Aarestrup  2001    608  31.76  1:07.69  1:50.59    2:23.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.06                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    597  33.28  1:11.51  1:51.47    2:24.67   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.70                 
                     
14  Sofie Theophil Petersen  2003    589  32.45  1:09.71  1:52.43    2:25.32   
  Vejle Svømmeklub  2:26.13                 
                     
15  Ida S Olesen  2003    579  32.98  1:08.44  1:51.51    2:26.13   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.65                 
                     
16  Naya Modin Thomsen  2003    529  33.20  1:13.20  1:57.89    2:30.66   
  Køge Svømmeklub  2:29.29                 
                     
17  Sofie Nielsen  2001    616  31.19  1:07.41  1:49.90    2:23.19   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.07                 
                     
18  Mia Borgensgaard  2003    592  30.87  1:07.33  1:50.65    2:25.12   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
19  Amalie W. Olsen  2001    587  31.65  1:09.54  1:52.72    2:25.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:26.58                 
                     
20  Amalie Kruse Enemærke  2003    585  31.91  1:10.33  1:51.35    2:25.65   
  Herlev Svømning  2:26.74                 
                     
21  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    576  30.59  1:08.25  1:51.89    2:26.42   
  GTI  2:25.13                 
                     
22  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    576  32.29  1:09.98  1:52.81    2:26.46   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.22                 
                     
23  Julie K Rose  2003    566  30.96  1:09.74  1:51.50    2:27.27   
  Sigma Swim Allerød  2:28.19                 
                     
24  Sofia Norre Bendt  2003    562  34.11  1:10.82  1:53.52    2:27.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:34 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nørfjand  2000    656  28.60  59.38  1:30.76    2:01.53   
  Holstebro Svømme Club  2:03.59                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    648  28.26  58.18  1:29.95    2:02.06   
  Herlev Svømning  2:04.05                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    637  29.07  1:00.51  1:32.03    2:02.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    627  29.01  1:00.17  1:31.96    2:03.40   
  Slagelse Svømmeklub  2:03.87                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    622  28.93  1:00.47  1:32.27    2:03.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.67                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    619  29.53  1:00.71  1:32.52    2:03.93   
  Gentofte Svømme Klub  2:07.14                 
                     
Alfred August Grubert  2001    618  29.38  1:00.44  1:32.18    2:03.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.98                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    610  29.90  1:01.50  1:33.05    2:04.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.86                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    597  29.42  1:01.39  1:34.12    2:05.43   
  Herlev Svømning  2:08.81                 
                     
10  Markus Kjeldsen  2000    590  29.71  1:01.88  1:33.86    2:05.88  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  2:07.82                 
                     
11  Christian L H Frederiksen  2001    580  30.27  1:02.01  1:34.33    2:06.63   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.25                 
                     
12  Frederik Riedel Lentz  2001    561  30.07  1:02.29  1:35.01    2:08.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.33                 
                     
13  Nicolaj Løth Andersen  2001    551  30.42  1:03.00  1:36.08    2:08.81   
  Horsens Svømmeklub  2:08.29                 
                     
14  David Arneskov  2002    547  31.03  1:04.15  1:36.71    2:09.09   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.99                 
                     
15  Kasper Bonnichsen  2002    547  29.97  1:02.74  1:35.74    2:09.12  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:11.17                 
                     
16  Jakob Bjerre Eriksen  2000    541  30.43  1:02.73  1:36.11    2:09.62   
  Hillerød Svømmeklub  2:11.46                 
                     
17  Jonas Hansen  2001    534  30.52  1:03.39  1:37.03    2:10.19   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.06                 
                     
18  Thomas Schiby  2001    530  31.72  1:04.06  1:37.34    2:10.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.51                 
                     
19  Ulrik Blach Petersen  2001    527  31.19  1:04.35  1:37.92    2:10.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.94                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    525  30.67  1:03.44  1:36.75    2:10.88  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:13.24                 
                     
21  Marcus Skøtt Haslev  2002    523  31.18  1:04.15  1:37.58    2:11.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.41                 
                     
22  Oliver Thor Sørensen  2000    523  29.93  1:02.93  1:37.03    2:11.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.55                 
                     
23  Mads Kloster  2002    519  30.22  1:03.07  1:37.03    2:11.39   
  Thisted Svømmeklub  2:13.01                 
                     
24  Lucas Alexander Meng  2000    513  30.18  1:03.52  1:37.42    2:11.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.44                 
                     
25  Simon Juul Henriksen  2001    507  32.19  1:05.81  1:39.46    2:12.46  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:12.70                 
                     
26  Oliver Widemann Bache  2001    507  30.88  1:03.33  1:37.72    2:12.47   
  Viborg Svømme Klub  2:12.50                 
                     
27  Gustav Stahl  2002    505  31.21  1:04.63  1:38.38    2:12.59   
  H2Odense  2:15.45                 
                     
28  Thomas Frederiksen  2000    498  30.60  1:04.49  1:38.68    2:13.26   
  Odder Svømmeklub  2:14.49                 
                     
29  Jens Bomgaard  2002    496  31.77  1:05.52  1:39.41    2:13.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.63                 
                     
30  Thor G. Nedergaard  2002    496  31.80  1:04.91  1:39.20    2:13.44   
  Odder Svømmeklub  2:14.05                 
                     
31  Filip Bækgaard  2000    493  30.00  1:02.72  1:37.37    2:13.64  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:08.63                 
                     
32  Tobias Daniel Larsen  2001    491  32.25  1:05.95  1:40.10    2:13.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:13.75                 
                     
33  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    488  31.21  1:04.83  1:39.10    2:14.16   
  Vejle Svømmeklub  2:15.03                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    477  32.17  1:06.08  1:40.50    2:15.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.56                 
                     
35  Daniel Berg Wenk  2000    466  31.33  1:05.77  1:41.40    2:16.15   
  Roskilde Svømning  2:12.01                 
                     
36  Daniel Gallacher  2002    466  30.79  1:04.40  1:39.67    2:16.19   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:14.75                 
                     
37  Anders Rasmussen  2001    464  30.60  1:04.65  1:39.70    2:16.37   
  Vejle Svømmeklub  2:12.93                 
                     
38  Magnus Bækgaard Andersen  2001    459  31.50  1:06.68  1:42.04    2:16.89   
  Hørsholm Svømmeforening  2:16.25                 
                     
39  Andreas Gram Peters  2001    458  31.97  1:06.01  1:41.32    2:16.97   
  Helsinge Svømmeklub  2:16.18                 
                     
40  Janus Rosholm  2002    458  32.17  1:06.35  1:42.08    2:17.00   
  Søllerød Svømmeklub  2:17.28                 
                     
41  Artúr Jegesi  2002    458  32.02  1:06.85  1:42.20    2:17.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.63                 
                     
42  Villads Bomholt Larsen  2001    452  32.15  1:06.78  1:42.84    2:17.54   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.52                 
                     
43  Patrick Zakaryan Olsen  2002    445  31.35  1:05.12  1:41.69    2:18.32   
  Horsens Svømmeklub  2:13.74                 
                     
44  Rasmus Danielsen  2001    442  32.53  1:07.75  1:43.65    2:18.64   
  Køge Svømmeklub  2:15.27                 
                     
45  Marcus Dessau  2002    439  32.31  1:07.64  1:43.36    2:18.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.23                 
                     
46  Sofus Bolwig Balladone  2002    439  32.37  1:07.53  1:43.20    2:18.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.71                 
                     
47  Anders Skousen  2002    438  31.80  1:06.80  1:42.72    2:19.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.07                 
                     
48  Joakim Mortensen  2002    438  32.77  1:08.52  1:44.31    2:19.03   
  Ringsted Svømme Klub  2:18.97                 
                     
49  Johan Heeno Rasmussen  2002    435  32.88  1:08.45  1:44.79    2:19.40   
  Helsingør Svømmeklub  2:17.91                 
                     
50  Mert Kaya  2001    433  32.69  1:07.66  1:43.88    2:19.57   
  Køge Svømmeklub  2:16.57                 
                     
51  Frederik Pedersen  2002    422  32.42  1:06.97  1:44.36    2:20.74   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.97                 
                     
52  Ejnar Truelsen  2002    421  33.27  1:08.15  1:44.32    2:20.88   
  Herning Svømmeklub  2:18.72                 
                     
53  Johannes K. Larsen  2002    410  31.32  1:07.73  1:45.44    2:22.12   
  Farum Svømmeklub  2:34.79                 
                     
54  Mikkel Podiss Petersen  2002    407  32.75  1:08.99  1:46.00    2:22.50   
  Frem Odense  2:23.15                 
                     
55  Emil Carstensen  2002    406  32.41  1:08.13  1:45.46    2:22.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.68                 
                     
56  Magnus Funder  2001    397  31.99  1:06.99  1:44.80    2:23.65   
  Vejle Svømmeklub  2:16.69                 
                     
57  Sebastian Møller Jürgense  2001    386  33.80  1:09.36  1:47.16    2:25.02   
  Odder Svømmeklub  2:30.41                 
                     
58  Nikolaj Petlin Kock  2002    369  36.06  1:13.02  1:50.61    2:27.22   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.53                 
                     
59  Casper Brinch  2002    347  33.91  1:11.14  1:50.96    2:30.21   
  Vejle Svømmeklub  2:26.49                 
                     
Vilhelm Damm Thorsell  2002                Tider mangler 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:20.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nørfjand  2000    666  28.76  59.59  1:30.87    2:00.93   
  Holstebro Svømme Club  2:03.59                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    664  28.68  58.58  1:29.89    2:01.05   
  Herlev Svømning  2:04.05                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    657  29.10  1:00.04  1:31.29    2:01.46   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    640  29.15  1:00.00  1:31.64    2:02.53   
  Slagelse Svømmeklub  2:03.87                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    635  29.41  1:00.49  1:31.85    2:02.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:07.14                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    610  29.02  1:00.57  1:32.23    2:04.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.67                 
                     
Alfred August Grubert  2001    608  29.70  1:01.42  1:33.30    2:04.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.98                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    598  25.50  1:01.20  1:33.23    2:05.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.86                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    605  29.88  1:01.37  1:33.22    2:04.83   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.25                 
                     
10  Frederik Riedel Lentz  2001    603  29.00  1:00.16  1:32.65    2:04.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.33                 
                     
11  David Arneskov  2002    565  30.07  1:02.42  1:35.10    2:07.75   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.99                 
                     
12  Luccas Dam Brenner  2001    559  29.57  1:01.97  1:34.94    2:08.21   
  Herlev Svømning  2:08.81                 
                     
13  Nicolaj Løth Andersen  2001    557  30.00  1:02.34  1:35.50    2:08.36   
  Horsens Svømmeklub  2:08.29                 
                     
14  Jakob Bjerre Eriksen  2000    556  29.86  1:02.36  1:35.48    2:08.41   
  Hillerød Svømmeklub  2:11.46                 
                     
15  Jonas Hansen  2001    536  30.69  1:03.51  1:36.59    2:10.02   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.06                 
                     
16  Thomas Schiby  2001    526  31.25  1:03.68  1:37.47    2:10.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.51                 
                     
17  Ulrik Blach Petersen  2001    557  30.70  1:03.23  1:35.94    2:08.36   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.94                 
                     
18  Mads Kloster  2002    532  30.30  1:03.60  1:37.36    2:10.30   
  Thisted Svømmeklub  2:13.01                 
                     
19  Oliver Thor Sørensen  2000    521  29.66  1:02.65  1:37.17    2:11.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.55                 
                     
20  Marcus Skøtt Haslev  2002    516  31.14  1:04.35  1:37.82    2:11.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.41                 
                     
21  Lucas Alexander Meng  2000    513  30.40  1:03.81  1:38.12    2:11.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.44                 
                     
22  Oliver Widemann Bache  2001    508  31.20  1:04.16  1:38.01    2:12.34   
  Viborg Svømme Klub  2:12.50                 
                     
23  Gustav Stahl  2002    496  30.73  1:04.22  1:38.83    2:13.44   
  H2Odense  2:15.45                 
                     
24  Thomas Frederiksen  2000    495  31.38  1:05.44  1:39.43    2:13.45   
  Odder Svømmeklub  2:14.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:47 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    697          28.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.75                 
Liva Palmund  2002    681          29.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.80                 
Johanne Hingebjerg  2002    647          29.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.63                 
Karoline Sørensen  2002    640          29.78   
  Thisted Svømmeklub  29.76                 
Line J. V. Hededal  2001    637          29.83   
  Vejle Svømmeklub  29.94                 
Mia Rindshøj  2003    634          29.87   
  Gentofte Svømme Klub  29.99                 
Cecilie Grøndal  2002    622          30.07   
  Horsens Svømmeklub  29.47                 
Mille Bruun Høvring  2001    615          30.18   
  VAT Copenhagen-MK31  30.59                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    614          30.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.08                 
10  Rebecca E. Jacobsen  2003    602          30.39   
  Viborg Svømme Klub  30.25                 
11  Emma Bugge Fynbo  2001    598          30.46   
  Holstebro Svømme Club  30.75                 
12  Louise Jensen  2003    589          30.62   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.57                 
13  Melanie Eggertsen  2002    586          30.67   
  Nakskov Svømme Klub  30.27                 
14  Zara Wendel  2002    584          30.70   
  Holbæk Svømme Klub  30.97                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    584          30.71   
  Vejle Svømmeklub  30.72                 
16  Zenia Aarestrup  2001    575          30.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.43                 
17  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    569          30.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.95                 
18  Cecilie Elkjær  2001    559          31.16   
  Hvidovre Svømme Klub  30.74                 
19  Alberte V. Bisgaard  2003    556          31.20   
  Gentofte Svømme Klub  30.67                 
20  Katja Skovdal Lorentzen  2003    551          31.30   
  Køge Svømmeklub  31.31                 
21  Caroline P. Mathiesen  2001    547          31.38   
  Albertslund IF  30.87                 
22  Lærke Rask Sander  2002    542          31.47   
  VAT Copenhagen-MK31  30.56                 
23  Ella Stenholt  2003    541          31.49   
  Lyngby Svømmeklub  31.83                 
24  Anna Haugsted Pihl  2003    541          31.50   
  Hillerød Svømmeklub  31.68                 
25  Katja Korbo Petersson  2001    533          31.65   
  JGI Svømning  30.80                 
26  Amalie Nielsen  2003    529          31.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.01                 
27  Pernille Pedersen  2001    527          31.77   
  Køge Svømmeklub  31.96                 
28  Mille Moeslund Lausen  2002    525          31.82   
  Aalborg Svømmeklub  31.18                 
29  Marlene Reitan  2003    520          31.92   
  Agfs Svømmeafdeling  32.15                 
30  Luna Emilie Olsen  2003    518          31.95   
  Slangerup Svømmeklub  32.16                 
31  Isabella Bach  2002    518          31.96   
  Holstebro Svømme Club  31.48                 
32  Claudia Sperling  2002    517          31.97   
  Lyngby Svømmeklub  31.74                 
33  Sofie Trekær Klausen  2003    517          31.98   
  Brædstrup Svømmeklub  31.83                 
34  Celia Puggaard  2003    516          31.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.83                 
34  Sofie Nielsen  2001    516          31.99   
  Slagelse Svømmeklub  31.83                 
36  Matilde Mantzius Mosegård  2003    513          32.06   
  Slagelse Svømmeklub  31.69                 
37  Ditte Toft Ibsen  2001    511          32.10   
  Hobro Svømmeklub  31.86                 
38  Caroline Veggerby  2003    507          32.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.31                 
39  My Phuong Bui  2003    501          32.30   
  H2Odense  32.32                 
40  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    499          32.36   
  Helsingør Svømmeklub  32.61                 
41  Maria Lund  2003    498          32.37   
  Sigma Swim Birkerød  32.44                 
42  Nicoline Kristiansen  2002    496          32.41   
  Agfs Svømmeafdeling  32.87                 
43  Mette Bruun-Petersen  2001    495          32.45   
  Nyborg Svømmeklub  31.73                 
44  Julie Stampe  2002    493          32.49   
  Sigma Swim Allerød  31.21                 
45  Natascha Laigaard  2002    491          32.53   
  Hillerød Svømmeklub  32.15                 
46  Emilia Lønborg  2002    490          32.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.28                 
47  Sofie Lund-Scherbeck  2003    488          32.60   
  Værløse Svømmeklub  32.71                 
48  Lærke Asmussen  2003    485          32.67   
  Svømmeklubben S 68  32.56                 
49  Thea F. Johansen  2003    483          32.71   
  Herlev Svømning  31.36                 
50  Cecilie Christiansen  2003    481          32.74   
  Holstebro Svømme Club  32.55                 
51  Emma Bruhn  2002    475          32.89   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.62                 
52  Freja Gjerløv  2003    470          33.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.42                 
52  Maj Jensen  2003    470          33.00   
  Farum Svømmeklub  33.59                 
54  Selma Pruzljanin  2003    470          33.01   
  Thisted Svømmeklub  32.54                 
55  Caroline Buhl Schrøder  2003    463          33.16   
  Sigma Swim Allerød  33.90                 
56  Anna Skovmand  2003    458          33.29   
  H2Odense  33.36                 
57  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    453          33.41   
  Vejle Svømmeklub  32.82                 
58  Luna Gammelgaard  2003    453          33.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.04                 
59  Mikala Ravn Borch  2003    451          33.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.32                 
60  Louise Houe Andersen  2003    445          33.62   
  Viborg Svømme Klub  32.86                 
61  Elena Westmark Holm  2003    443          33.66   
  Hørsholm Svømmeforening  33.17                 
62  Sille Andersen  2003    434          33.90   
  Frederikssund Svømmeklub  33.89                 
63  Isabella Rosenberg  2003    429          34.01   
  VAT Copenhagen-MK31  33.84                 
64  Signe Thomsen  2003    411          34.50   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  33.82                 
65  Emilia Steen  2002    407          34.63   
  Rønne Svømme Klub  33.84                 
66  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    406          34.64   
  GTI  34.38                 
67  Thea Pedersen  2003    405          34.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.17                 
68  Mathilde Yde Munkebæk  2003    403          34.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.31                 
69  Therese Sand Frederiksen  2003    376          35.56   
  Sigma Swim Allerød  33.97                 
70  Camille Hvid Ravnholt  2003    366          35.87   
  Frederikssund Svømmeklub  33.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:48 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  17:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    741          28.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.75                 
Liva Palmund  2002    722          28.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.80                 
Johanne Hingebjerg  2002    691          29.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.63                 
Cecilie Grøndal  2002    669          29.35   
  Horsens Svømmeklub  29.47                 
Karoline Sørensen  2002    659          29.49   
  Thisted Svømmeklub  29.76                 
Line J. V. Hededal  2001    656          29.53   
  Vejle Svømmeklub  29.94                 
Mia Rindshøj  2003    638          29.81   
  Gentofte Svømme Klub  29.99                 
Mille Bruun Høvring  2001    616          30.16   
  VAT Copenhagen-MK31  30.59                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    624          30.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.08                 
10  Rebecca E. Jacobsen  2003    607          30.31   
  Viborg Svømme Klub  30.25                 
11  Melanie Eggertsen  2002    606          30.32   
  Nakskov Svømme Klub  30.27                 
12  Emma Bugge Fynbo  2001    603          30.37   
  Holstebro Svømme Club  30.75                 
13  Zenia Aarestrup  2001    596          30.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.43                 
14  Zara Wendel  2002    592          30.57   
  Holbæk Svømme Klub  30.97                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    591          30.58   
  Vejle Svømmeklub  30.72                 
16  Louise Jensen  2003    567          31.00   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.57                 
17  Caroline P. Mathiesen  2001    595          30.52   
  Albertslund IF  30.87                 
18  Ella Stenholt  2003    571          30.94   
  Lyngby Svømmeklub  31.83                 
19  Cecilie Elkjær  2001    565          31.04   
  Hvidovre Svømme Klub  30.74                 
20  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    554          31.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.95                 
21  Alberte V. Bisgaard  2003    548          31.36   
  Gentofte Svømme Klub  30.67                 
22  Lærke Rask Sander  2002    547          31.38   
  VAT Copenhagen-MK31  30.56                 
23  Katja Skovdal Lorentzen  2003    538          31.56   
  Køge Svømmeklub  31.31                 
24  Anna Haugsted Pihl  2003    520          31.92   
  Hillerød Svømmeklub  31.68                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:57 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    646          29.20   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.19                 
Andreas Hougaard  2000    626          29.51   
  Agfs Svømmeafdeling  29.51                 
Malthe Burgaard  2000    607          29.82   
  H2Odense  29.83                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    604          29.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.44                 
Rasmus Udbye  2000    602          29.90  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  30.94                 
Hans Mølbak Petersen  2001    596          30.00   
  GTI  30.12                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    570          30.45   
  Holstebro Svømme Club  30.39                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    566          30.52   
  GTI  30.56                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    561          30.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.10                 
10  Filip Cederstrøm  2002    561          30.61   
  Holstebro Svømme Club  31.25                 
11  Mikkel S. Hansen  2000    560          30.62  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.29                 
12  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    550          30.80   
  Horsens Svømmeklub  30.45                 
13  Andreas L. Damgård  2000    547          30.86   
  Køge Svømmeklub  30.28                 
14  Owais Hamid  2000    547          30.87   
  Hvidovre Svømme Klub  30.01                 
15  Lawrence Langley  2001    540          31.00   
  Aalborg Svømmeklub  29.97                 
16  Asger Væver Hartvig  2002    536          31.08   
  Hørsholm Svømmeforening  30.58                 
17  August Houborg  2001    533          31.14   
  Lyngby Svømmeklub  31.45                 
17  Frederik Junker Neldeberg  2000    533          31.14   
  Helsinge Svømmeklub  31.41                 
19  Christian Crone  2001    532          31.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.71                 
19  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    532          31.16   
  Vejle Svømmeklub  31.04                 
21  Viktor Bull Kramer  2000    529          31.21   
  Horsens Svømmeklub  31.36                 
22  Niels Skovbye Brandt  2002    528          31.23   
  Sigma Swim Allerød  32.31                 
23  Hans Christian L. Thomsen  2001    521          31.36   
  Svømmeklubben Opnør  32.86                 
24  Gustav Fløche Fuglsang  2002    516          31.47   
  Silkeborg Svømmeklub  31.90                 
25  Carl Terp Larsen  2001    516          31.48   
  VAT Copenhagen-MK31  31.28                 
26  Martin Vennick Haugbølle  2001    513          31.54   
  Hørsholm Svømmeforening  30.51                 
27  Jeppe Seelig Larsen  2002    512          31.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.30                 
28  Oliver Steenberg  2002    510          31.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.70                 
29  Mingus Okkerholm  2002    503          31.73   
  Nyborg Svømmeklub  32.22                 
30  Alexander Søgaard  2002    502          31.77   
  Ringsted Svømme Klub  31.42                 
31  Magnus Nygaard  2000    500          31.81   
  Slagelse Svømmeklub  31.06                 
32  Oliver Hallenborg  2002    499          31.82   
  H2Odense  32.88                 
33  Anton Leth  2002    494          31.93   
  Vejle Svømmeklub  31.55                 
34  Christian Hovmark  2001    494          31.94   
  Thisted Svømmeklub  32.31                 
35  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    472          32.41   
  Herning Svømmeklub  31.52                 
36  Victor Bendix Beiter  2001    472          32.42   
  Herlev Svømning  32.06                 
37  Emil Kragh  2001    472          32.43   
  Vejle Svømmeklub  32.34                 
38  Albert Voldum Krog  2001    468          32.52   
  Vest-Brøndby  31.55                 
39  Morten Østergaard  2002    465          32.57   
  Svømmeklubben Laksen  32.52                 
40  Esben F. Buchwaldt  2002    464          32.60   
  Esbjerg Svømmeklub  33.19                 
40  Jacob Christensen  2002    464          32.60   
  Vejle Svømmeklub  33.45                 
40  Magnus V. Ancker  2001    464          32.60   
  Agfs Svømmeafdeling  32.10                 
40  Mikkel Riis  2002    464          32.60   
  Viborg Svømme Klub  32.98                 
44  Oskar Allerslev  2002    464          32.61   
  Holstebro Svømme Club  32.66                 
45  Casper Koch Henriksen  2002    459          32.71   
  Lyngby Svømmeklub  32.43                 
46  Anders Nedergaard Jensen  2002    452          32.90   
  Holstebro Svømme Club  33.55                 
47  Wilfred Hove Lasthein  2002    447          33.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.86                 
48  Kasper Høst Stenbæk  2001    447          33.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.20                 
49  Valdemar D. Pedersen  2002    445          33.06   
  Horsens Svømmeklub  33.54                 
50  Gustav Nissen  2001    442          33.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.84                 
51  William Ohrt  2002    433          33.36   
  Kolding SK  34.16                 
52  Oliver Bak Jensen  2002    431          33.42   
  Helsingør Svømmeklub  34.15                 
53  Janus Rosholm  2002    424          33.60   
  Søllerød Svømmeklub  33.32                 
54  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    423          33.63   
  Vejle Svømmeklub  33.38                 
55  Silas Bøjsen  2002    418          33.76   
  Holbæk Svømme Klub  34.00                 
56  Mads Lund  2002    416          33.80   
  Holstebro Svømme Club  33.97                 
57  Mads Enghave  2002    398          34.30   
  GTI  34.41                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    649          29.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.19                 
Andreas Hougaard  2000    638          29.32   
  Agfs Svømmeafdeling  29.51                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    624          29.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.44                 
Malthe Burgaard  2000    621          29.58   
  H2Odense  29.83                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    586          30.16   
  GTI  30.56                 
Hans Mølbak Petersen  2001    585          30.18   
  GTI  30.12                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    564          30.56   
  Holstebro Svømme Club  30.39                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    559          30.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.10                 
Lawrence Langley  2001    589          30.12   
  Aalborg Svømmeklub  29.97                 
10  Andreas L. Damgård  2000    563          30.57   
  Køge Svømmeklub  30.28                 
11  Filip Cederstrøm  2002    559          30.65   
  Holstebro Svømme Club  31.25                 
12  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    543          30.94   
  Horsens Svømmeklub  30.45                 
13  Asger Væver Hartvig  2002    539          31.02   
  Hørsholm Svømmeforening  30.58                 
13  August Houborg  2001    539          31.02   
  Lyngby Svømmeklub  31.45                 
15  Frederik Junker Neldeberg  2000    537          31.05   
  Helsinge Svømmeklub  31.41                 
16  Owais Hamid  2000    534          31.12   
  Hvidovre Svømme Klub  30.01                 
17  Christian Crone  2001    585          30.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.71                 
18  Viktor Bull Kramer  2000    555          30.71   
  Horsens Svømmeklub  31.36                 
19  Niels Skovbye Brandt  2002    531          31.18   
  Sigma Swim Allerød  32.31                 
20  Hans Christian L. Thomsen  2001    530          31.19   
  Svømmeklubben Opnør  32.86                 
21  Gustav Fløche Fuglsang  2002    515          31.50   
  Silkeborg Svømmeklub  31.90                 
22  Carl Terp Larsen  2001    507          31.65   
  VAT Copenhagen-MK31  31.28                 
23  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    506          31.67   
  Vejle Svømmeklub  31.04                 
24  Martin Vennick Haugbølle  2001    505          31.70   
  Hørsholm Svømmeforening  30.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    699  33.32        1:10.24   
  Sigma Swim Allerød  1:07.93                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    678  33.94        1:10.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.26                 
                     
Laura Fogh  2003    673  33.96        1:11.13   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:12.23                 
                     
Emilie Egerup  2003    625  34.90        1:12.93   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.92                 
                     
Astrid Nielsen  2002    623  34.50        1:13.00   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.91                 
                     
Caroline Brink  2003    608  35.03        1:13.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.09                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    606  34.70        1:13.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.88                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    596  34.88        1:14.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.81                 
                     
Emilie Nyegaard  2001    591  34.45        1:14.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.30                 
                     
10  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    585  35.20        1:14.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.55                 
                     
11  Annika Hausgaard Godt  2003    577  35.16        1:14.88   
  Holstebro Svømme Club  1:13.55                 
                     
12  Victoria Haahr Pallesen  2002    574  35.86        1:15.03  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  1:12.16                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    571  35.74        1:15.13   
  Slagelse Svømmeklub  1:14.61                 
                     
14  Emilie Meng  2003    569  35.13        1:15.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.23                 
                     
15  Liva Buchholt Johansen  2003    569  35.55        1:15.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.10                 
                     
16  Cecilie Batz  2003    567  35.99        1:15.30   
  Kolding SK  1:14.87                 
                     
17  Mille Bruun Høvring  2001    565  36.07        1:15.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.39                 
                     
18  Martha Vitus Tversted  2002    563  35.58        1:15.48   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.15                 
                     
19  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    563  35.29        1:15.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:12.77                 
                     
20  Ida Jensdottir Fremming  2002    561  35.62        1:15.58   
  Herlev Svømning  1:16.32                 
                     
21  Julie K Rose  2003    560  35.82        1:15.65   
  Sigma Swim Allerød  1:15.86                 
                     
22  Thilde Rud Iversen  2001    555  35.97        1:15.86   
  Holstebro Svømme Club  1:17.31                 
                     
23  Julia Harpøth  2002    555  35.32        1:15.88   
  Brædstrup Svømmeklub  1:18.81                 
                     
24  Maria Møller Glargaard  2001    551  35.46        1:16.04  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.29                 
                     
25  Pernille Elm Jensen  2003    551  36.64        1:16.06   
  JGI Svømning  1:16.79                 
                     
26  Johanne A Andersson  2003    549  36.34        1:16.12   
  Frem Odense  1:17.31                 
                     
27  Caroline Lysgaard  2003    543  35.98        1:16.42   
  Lyseng IF  1:14.95                 
                     
28  Alberte Kjærsgaard  2001    532  35.52        1:16.95   
  Slangerup Svømmeklub  1:14.28                 
                     
29  Viola Demuth Andersen  2003    530  35.89        1:17.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.74                 
                     
30  Karoline Lagoni  2003    530  36.53        1:17.05   
  Horsens Svømmeklub  1:16.72                 
                     
31  Elisabeth Sølvkjær  2002    519  36.98        1:17.57   
  Thisted Svømmeklub  1:16.79                 
                     
32  Esther Marie Heunicke  2003    518  36.55        1:17.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.01                 
                     
33  Hannah Höesch  2003    516  36.86        1:17.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.05                 
                     
34  Sascha Lausten  2002    514  36.94        1:17.82   
  Holstebro Svømme Club  1:15.31                 
                     
35  Sara Bundgaard  2003    507  37.25        1:18.17   
  Svømmeklubben S 68  1:22.01                 
                     
36  Jannie Eickhardt  2001    507  37.21        1:18.20   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.24                 
                     
37  Caroline Gøttrup Bagge  2003    501  36.85        1:18.50   
  Køge Svømmeklub  1:17.90                 
                     
38  Katharina N Møller  2001    501  37.03        1:18.51   
  Vest-Brøndby  1:18.22                 
                     
39  Emma Mikkelsen  2001    499  37.80        1:18.59   
  Vest-Brøndby  1:18.12                 
                     
40  Anna Myhre Rottensten  2003    495  36.79        1:18.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.51                 
                     
41  Silke Larsen  2003    491  37.94        1:19.00   
  Roskilde Svømning  1:18.53                 
                     
42  Maiken Hougaard  2002    491  37.16        1:19.03   
  Auning Svømmeklub  1:19.03                 
                     
43  Anna Bull Kramer  2003    488  37.31        1:19.18   
  Horsens Svømmeklub  1:19.56                 
                     
44  Amalie Nielsen  2003    487  37.39        1:19.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.48                 
                     
45  Christine Henriksen  2003    479  37.17        1:19.65   
  JGI Svømning  1:20.99                 
                     
46  Nikoline Skovly Larsen  2003    476  38.03        1:19.83   
  Næstved IF  1:20.15                 
                     
47  Amanda Hietala  2002    469  37.88        1:20.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.68                 
                     
48  Lærke Blond  2003    468  37.07        1:20.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.63                 
                     
49  Alberte Schnieber Klausen  2002    464  38.49        1:20.54   
  Herning Svømmeklub  1:20.94                 
                     
50  Josephine B. U. Danielsen  2003    462  38.15        1:20.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.00                 
                     
51  Johanne S. Christiansen  2002    455  37.50        1:21.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:21.06                 
                     
52  Freja Elling-Enevoldsen  2002    454  37.77        1:21.12   
  Herning Svømmeklub  1:17.20                 
                     
53  Barbara Ammentorp  2003    451  37.93        1:21.29   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.89                 
                     
54  Line Nøhr Petersen  2003    449  38.19        1:21.41   
  Køge Svømmeklub  1:17.04                 
                     
55  Amalie Schou  2003    448  38.11        1:21.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.83                 
                     
56  Rikke Vagtborg Jensen  2002    431  39.42        1:22.55   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.34                 
                     
57  Caroline Vang-Jensen  2003    430  39.20        1:22.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.46                 
                     
58  Amalie Kristensen  2003    427  38.95        1:22.76   
  Herning Svømmeklub  1:21.00                 
                     
59  Sofie Bak  2003    415  39.30        1:23.57   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:04 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    740  32.61        1:08.94   
  Sigma Swim Allerød  1:07.93                 
                     
Laura Fogh  2003    696  33.63        1:10.35   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:12.23                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    651  34.52        1:11.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.26                 
                     
Astrid Nielsen  2002    641  34.13        1:12.29   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.91                 
                     
Caroline Brink  2003    628  34.82        1:12.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.09                 
                     
Emilie Egerup  2003    626  34.54        1:12.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.92                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    599  35.02        1:13.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.81                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    590  34.67        1:14.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.88                 
                     
Emilie Meng  2003    595  34.85        1:14.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.23                 
                     
10  Emilie Nyegaard  2001    590  34.78        1:14.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.30                 
                     
11  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    589  35.38        1:14.36   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.55                 
                     
12  Cecilie Batz  2003    588  35.43        1:14.41   
  Kolding SK  1:14.87                 
                     
13  Annika Hausgaard Godt  2003    582  35.24        1:14.66   
  Holstebro Svømme Club  1:13.55                 
                     
14  Liva Buchholt Johansen  2003    577  35.15        1:14.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.10                 
                     
15  Regitze Gotthard  2002    565  35.38        1:15.40   
  Slagelse Svømmeklub  1:14.61                 
                     
16  Mille Bruun Høvring  2001    549  36.00        1:16.12   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.39                 
                     
17  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    600  35.15        1:13.91   
  Holbæk Svømme Klub  1:12.77                 
                     
18  Ida Jensdottir Fremming  2002    586  35.03