Resultater for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
772 |
30.40 |
1:03.37 |
1:36.53 |
|
2:09.92 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
701 |
31.97 |
1:05.86 |
1:40.70 |
|
2:14.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Palmund |
2002 |
|
700 |
31.17 |
1:05.24 |
1:39.92 |
|
2:14.24 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
663 |
32.07 |
1:05.78 |
1:40.96 |
|
2:16.70 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
645 |
32.60 |
1:07.27 |
1:42.70 |
|
2:17.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
643 |
32.14 |
1:07.12 |
1:42.92 |
|
2:18.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
618 |
32.53 |
1:08.29 |
1:44.17 |
|
2:19.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Stampe |
2002 |
|
595 |
33.22 |
1:08.96 |
1:45.37 |
|
2:21.72 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
636 |
32.92 |
1:08.22 |
1:44.27 |
|
2:18.59 |
|
|
Albertslund IF |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
613 |
33.19 |
1:08.45 |
1:44.54 |
|
2:20.31 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
610 |
33.74 |
1:09.39 |
1:45.09 |
|
2:20.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
601 |
33.05 |
1:08.45 |
1:45.32 |
|
2:21.24 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
600 |
33.60 |
1:09.01 |
1:45.11 |
|
2:21.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
592 |
34.05 |
1:09.60 |
1:45.87 |
|
2:21.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
590 |
33.96 |
1:09.48 |
1:46.06 |
|
2:22.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
586 |
33.74 |
1:09.25 |
1:45.96 |
|
2:22.46 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
578 |
34.29 |
1:10.49 |
1:47.15 |
|
2:23.11 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zara Wendel |
2002 |
|
577 |
33.72 |
1:10.05 |
1:47.05 |
|
2:23.18 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
556 |
34.57 |
1:10.94 |
1:48.02 |
|
2:24.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Lund |
2003 |
|
552 |
34.36 |
1:11.14 |
1:48.26 |
|
2:25.31 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
538 |
35.80 |
1:12.07 |
1:49.22 |
|
2:26.59 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
534 |
33.72 |
1:11.21 |
1:49.25 |
|
2:26.91 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
530 |
35.03 |
1:11.56 |
1:49.15 |
|
2:27.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
494 |
34.11 |
1:11.93 |
1:51.52 |
|
2:30.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|