Resultater for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2017 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2017 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 2002 | 757 | 8:16.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:30.00 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:01.33 | 2:05.37 | 2:05.37 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:00.38 | 2:05.46 | 4:10.83 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 59.40 | 2:03.33 | 6:14.16 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 58.84 | 2:02.61 | 8:16.77 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 2001 | 737 | 8:21.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:21.88 | |||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:01.27 | 2:04.82 | 2:04.82 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:00.15 | 2:04.90 | 4:09.72 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:00.62 | 2:05.83 | 6:15.55 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:00.08 | 2:05.63 | 8:21.18 | ||||||
3 | Sigma 1 | 2001 | 727 | 8:23.52 | ||||||
Sigma Swim | 8:36.43 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:01.80 | 2:06.16 | 2:06.16 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:00.73 | 2:05.66 | 4:11.82 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:00.86 | 2:06.75 | 6:18.57 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:00.42 | 2:04.95 | 8:23.52 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 709 | 8:27.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:37.63 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 58.87 | 2:01.62 | 2:01.62 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:02.13 | 2:10.32 | 4:11.94 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:01.23 | 2:07.83 | 6:19.77 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:00.60 | 2:07.95 | 8:27.72 | ||||||
5 | Triton Ballerup | 2003 | 697 | 8:30.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:41.58 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:01.79 | 2:07.83 | 2:07.83 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:00.99 | 2:07.50 | 4:15.33 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 1:01.87 | 2:09.17 | 6:24.50 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:00.65 | 2:06.06 | 8:30.56 | ||||||
6 | Hovedstadens Damer | 2001 | 672 | 8:36.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:41.05 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:02.22 | 2:08.51 | 2:08.51 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:03.54 | 2:11.30 | 4:19.81 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:00.02 | 2:05.06 | 6:24.87 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:03.37 | 2:11.92 | 8:36.79 | ||||||
7 | Kvik 2 | 2002 | 667 | 8:38.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:53.24 | |||||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:02.16 | 2:08.58 | 2:08.58 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:02.33 | 2:10.56 | 4:19.14 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:02.81 | 2:09.55 | 6:28.69 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:02.86 | 2:09.55 | 8:38.24 | ||||||
8 | Horsens Piger 1 | 2001 | 664 | 8:38.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:44.14 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:02.27 | 2:07.97 | 2:07.97 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:00.65 | 2:05.35 | 4:13.32 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:04.72 | 2:14.40 | 6:27.72 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:01.71 | 2:11.25 | 8:38.97 | ||||||
9 | Piger 1 Vejle | 2002 | 646 | 8:43.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:44.00 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:02.44 | 2:07.96 | 2:07.96 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:02.80 | 2:10.32 | 4:18.28 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:03.49 | 2:14.32 | 6:32.60 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:03.47 | 2:11.03 | 8:43.63 | ||||||
10 | Aalborg Damer 2 | 2001 | 646 | 8:43.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:45.20 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:03.89 | 2:12.25 | 2:12.25 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:03.54 | 2:11.34 | 4:23.59 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 1:03.09 | 2:10.45 | 6:34.04 | ||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 1:04.11 | 2:09.79 | 8:43.83 | ||||||
11 | Stv Piger | 2001 | 632 | 8:47.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 8:53.52 | |||||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 1:04.52 | 2:11.17 | 2:11.17 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 1:06.11 | 2:16.81 | 4:27.98 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:02.54 | 2:09.63 | 6:37.61 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:02.88 | 2:09.99 | 8:47.60 | ||||||
12 | Esbjerg Piger | 2001 | 629 | 8:48.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:43.68 | |||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:02.93 | 2:10.73 | 2:10.73 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:00.89 | 2:06.46 | 4:17.19 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 1:01.35 | 2:10.17 | 6:27.36 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 1:05.92 | 2:20.91 | 8:48.27 | ||||||
13 | Skjoldmøer | 2001 | 628 | 8:48.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 8:38.80 | |||||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:01.50 | 2:06.97 | 2:06.97 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 1:02.82 | 2:13.70 | 4:20.67 | ||||||
Silke Larsen | 2003 | 1:04.91 | 2:19.80 | 6:40.47 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:00.22 | 2:08.21 | 8:48.68 | ||||||
14 | Sigma 2 | 2001 | 627 | 8:48.93 | ||||||
Sigma Swim | 8:56.89 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:04.40 | 2:11.30 | 2:11.30 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:01.98 | 2:10.83 | 4:22.13 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:03.49 | 2:13.02 | 6:35.15 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:04.17 | 2:13.78 | 8:48.93 | ||||||
15 | Køge Piger | 2001 | 618 | 8:51.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:53.63 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:02.51 | 2:08.28 | 2:08.28 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:03.25 | 2:12.79 | 4:21.07 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 1:04.86 | 2:13.85 | 6:34.92 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:05.25 | 2:16.64 | 8:51.56 | ||||||
16 | Hsc Damer 1 | 2001 | 616 | 8:51.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 8:50.28 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:04.89 | 2:15.77 | 2:15.77 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:06.09 | 2:14.76 | 4:30.53 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:03.75 | 2:15.05 | 6:45.58 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:01.21 | 2:06.38 | 8:51.96 | ||||||
17 | Gsc Piger | 2001 | 595 | 8:58.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:55.50 | |||||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:05.15 | 2:13.51 | 2:13.51 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:07.91 | 2:19.22 | 4:32.73 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:04.44 | 2:13.68 | 6:46.41 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:05.05 | 2:11.75 | 8:58.16 | ||||||
18 | Lyngby Damer 1 | 2001 | 587 | 9:00.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:05.20 | |||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:06.43 | 2:17.35 | 2:17.35 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:02.20 | 2:10.50 | 4:27.85 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:05.82 | 2:16.38 | 6:44.23 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:05.29 | 2:16.46 | 9:00.69 | ||||||
19 | A6 Piger | 2001 | 585 | 9:01.38 | ||||||
A6 | 9:03.77 | |||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 1:03.75 | 2:12.25 | 2:12.25 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:05.71 | 2:14.72 | 4:26.97 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 1:07.03 | 2:20.38 | 6:47.35 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:05.22 | 2:14.03 | 9:01.38 | ||||||
20 | Nyborg Piger | 2002 | 580 | 9:03.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 9:00.00 | |||||||||
Iben Bak | 2001 | 1:03.04 | 2:09.72 | 2:09.72 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 59.67 | 2:05.87 | 4:15.59 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:06.79 | 2:13.17 | 6:28.76 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 1:16.56 | 2:34.24 | 9:03.00 | ||||||
21 | Agf Piger 1 | 2001 | 575 | 9:04.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:10.50 | |||||||||
Signe Villumsen | 2001 | 1:05.35 | 2:15.35 | 2:15.35 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:02.84 | 2:10.55 | 4:25.90 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:06.04 | 2:18.61 | 6:44.51 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:06.48 | 2:19.76 | 9:04.27 | ||||||
22 | Helsingør Damer 1 | 2001 | 570 | 9:06.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 8:47.58 | |||||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 1:04.64 | 2:13.73 | 2:13.73 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 1:03.47 | 2:15.72 | 4:29.45 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 1:05.34 | 2:18.60 | 6:48.05 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 1:05.71 | 2:17.98 | 9:06.03 | ||||||
23 | Gentofte Piger 2 | 2001 | 554 | 9:11.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:04.33 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:05.53 | 2:15.99 | 2:15.99 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:03.44 | 2:13.67 | 4:29.66 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 1:07.63 | 2:21.54 | 6:51.20 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:06.25 | 2:19.91 | 9:11.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:20 |