Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Kortbanemesterskaber 17 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 712 | 31.33 | 1:04.56 | 1:34.39 | 2:04.02 | |||
H2Odense | 1:59.01 | |||||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 522 | 31.89 | 1:07.24 | 1:42.62 | 2:17.54 | |||
H2Odense | 2:15.78 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 489 | 32.67 | 1:08.62 | 1:44.95 | 2:20.58 | |||
H2Odense | 2:18.43 | |||||||||
4 | Mai Jørgensen | 2003 | 474 | 33.40 | 1:09.78 | 1:46.64 | 2:22.08 | |||
Frem Odense | 2:24.33 | |||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 415 | 34.45 | 1:11.93 | 1:50.59 | 2:28.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.73 | |||||||||
6 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 384 | 34.33 | 1:12.91 | 1:53.38 | 2:32.36 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.38 | |||||||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | 351 | 36.78 | 1:17.32 | 1:58.39 | 2:37.04 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.02 | |||||||||
8 | Ida Juul Grønning | 2004 | 349 | 36.61 | 1:16.83 | 1:57.71 | 2:37.20 | |||
H2Odense | 2:38.73 | |||||||||
9 | Julie Nguyen | 2004 | 345 | 37.22 | 1:17.90 | 1:58.64 | 2:37.80 | |||
Frem Odense | 2:43.97 | |||||||||
10 | Julie Krog Christensen | 2001 | 326 | 36.15 | 1:59.23 | 2:40.89 | 2:40.89 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 316 | 37.38 | 1:19.35 | 2:42.51 | 2:42.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.87 | |||||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | 314 | 2:42.83 | 2:42.83 | |||||
Frem Odense | 2:57.84 | |||||||||
13 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 307 | 39.25 | 2:04.67 | 2:44.11 | 2:44.11 | |||
Frem Odense | 2:54.07 | |||||||||
14 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 297 | 38.65 | 1:21.69 | 2:05.01 | 2:45.95 | |||
H2Odense | 2:50.41 | |||||||||
15 | Laura Riber Memborg | 2004 | 296 | 39.66 | 1:22.69 | 2:06.23 | 2:46.08 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.66 | |||||||||
16 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 281 | 38.21 | 1:21.46 | 2:05.85 | 2:48.98 | |||
H2Odense | 2:51.90 | |||||||||
17 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 274 | 37.84 | 1:20.80 | 2:05.39 | 2:50.41 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.08 | |||||||||
- | Julie Johansen | 2005 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:33.08 | |||||||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |