Tulokset DMH - 1. Div 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:41 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
667 |
31.48 |
1:06.27 |
1:41.19 |
|
2:16.83 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
628 |
29.65 |
1:04.25 |
1:40.95 |
|
2:19.65 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Vikström |
1996 |
|
616 |
31.79 |
1:07.55 |
1:43.81 |
|
2:20.53 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
587 |
30.74 |
1:06.36 |
1:43.26 |
|
2:22.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
568 |
32.31 |
1:09.11 |
1:46.85 |
|
2:24.38 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Missing |
2001 |
|
566 |
33.04 |
1:10.38 |
1:47.97 |
|
2:24.57 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
555 |
32.47 |
1:08.92 |
1:47.35 |
|
2:25.46 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Lange |
2001 |
|
528 |
33.08 |
1:10.96 |
1:49.46 |
|
2:27.92 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
527 |
33.28 |
1:10.85 |
1:49.19 |
|
2:28.00 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
523 |
31.54 |
1:08.81 |
1:48.34 |
|
2:28.37 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
521 |
32.21 |
1:09.51 |
1:48.87 |
|
2:28.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
498 |
33.53 |
1:11.91 |
1:51.76 |
|
2:30.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
497 |
33.70 |
1:11.27 |
1:51.17 |
|
2:30.92 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
441 |
32.10 |
1:11.65 |
1:54.11 |
|
2:37.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
391 |
35.14 |
1:16.48 |
1:59.51 |
|
2:43.55 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:41 |
|