Results for Thisted Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
|
317 |
33.90 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
295 |
34.60 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
288 |
36.78 |
|
|
|
1:16.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inas Ilic |
2005 |
|
284 |
35.46 |
|
|
|
1:16.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Erklev |
2005 |
|
249 |
37.17 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
246 |
37.08 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
244 |
37.48 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Togsverd |
2005 |
|
235 |
38.12 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thor Majgård |
2005 |
|
217 |
37.66 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
214 |
38.79 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
200 |
40.76 |
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofus Funder |
2005 |
|
199 |
42.49 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
175 |
39.09 |
|
|
|
1:29.92 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michael Jansen |
2005 |
|
173 |
41.12 |
|
|
|
1:30.23 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkel Borreskov |
2005 |
|
166 |
44.38 |
|
|
|
1:31.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
161 |
40.56 |
|
|
|
1:32.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Madsen |
2006 |
|
149 |
43.72 |
|
|
|
1:34.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Hansen |
2006 |
|
136 |
45.49 |
|
|
|
1:37.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Noah Skar |
2005 |
|
118 |
48.34 |
|
|
|
1:42.27 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
|
116 |
46.42 |
|
|
|
1:42.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Toussi |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Ullensakersvømmerne |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Aarhus Swim |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
|
382 |
32.75 |
|
|
|
1:09.27 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Iversen |
2004 |
|
366 |
32.78 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Oudalstøl |
2004 |
|
360 |
33.19 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
|
357 |
33.85 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
327 |
33.09 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
319 |
33.66 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
|
318 |
33.12 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
318 |
33.79 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julian Rennesund |
2004 |
|
318 |
33.89 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
314 |
33.16 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Torp |
2004 |
|
312 |
34.18 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
304 |
34.95 |
|
|
|
1:14.75 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
294 |
35.86 |
|
|
|
1:15.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
278 |
35.51 |
|
|
|
1:17.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
259 |
37.78 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
257 |
35.86 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
252 |
36.87 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
247 |
37.06 |
|
|
|
1:20.09 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Hansen |
2004 |
|
247 |
37.69 |
|
|
|
1:20.15 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
239 |
36.08 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Gustav K Kjeldsen |
2004 |
|
234 |
39.13 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Albert Brandal |
2004 |
|
206 |
38.48 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Lillesand IL |
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jakob Møller Nielsen |
2004 |
|
206 |
38.80 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nikolaj Pilgaard |
2004 |
|
203 |
41.50 |
|
|
|
1:25.49 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Valdemar Degn |
2004 |
|
162 |
42.66 |
|
|
|
1:32.13 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vejle Svømmeklub |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
444 |
30.34 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
429 |
30.19 |
|
|
|
1:06.68 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Kornum |
2003 |
|
426 |
30.76 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
418 |
30.52 |
|
|
|
1:07.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
412 |
29.99 |
|
|
|
1:07.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
410 |
32.16 |
|
|
|
1:07.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
409 |
31.25 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
402 |
31.12 |
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
402 |
30.50 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
397 |
32.29 |
|
|
|
1:08.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
393 |
32.04 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
366 |
30.53 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
359 |
34.50 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
|
357 |
31.80 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Præstegaard Mich |
2003 |
|
353 |
31.47 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
349 |
33.60 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Stilling |
2003 |
|
340 |
32.79 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas I. Amodt |
2003 |
|
338 |
33.57 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Sloth |
2003 |
|
333 |
34.03 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
Aarhus Swim |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
332 |
35.44 |
|
|
|
1:12.63 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
324 |
33.04 |
|
|
|
1:13.18 |
|
|
Lillesand IL |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
315 |
34.70 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
314 |
36.16 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jeppe Egholm |
2003 |
|
303 |
33.13 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Markus Wirring |
2003 |
|
303 |
36.02 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexander Johnsen |
2003 |
|
289 |
36.44 |
|
|
|
1:16.02 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
272 |
34.97 |
|
|
|
1:17.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
|
268 |
35.33 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Remme Svendsen |
2003 |
|
262 |
35.78 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Noah Lebæk Andersen |
2003 |
|
255 |
35.63 |
|
|
|
1:19.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Valdemar Berggren Boisen |
2003 |
|
254 |
36.29 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Simon Sandal |
2003 |
|
241 |
38.23 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Johan Roderick |
2003 |
|
233 |
37.45 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben 50-75m |
|
Ullensakersvømmerne |
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
521 |
29.60 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sigurd Olav Borgstroem |
2002 |
|
503 |
29.52 |
|
|
|
1:03.23 |
|
|
Randaberg IL |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
|
471 |
28.38 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
440 |
30.72 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theodor Sandvad Bernstein |
2002 |
|
436 |
29.79 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
431 |
30.33 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver L Nelander |
2002 |
|
399 |
31.64 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
345 |
33.25 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Jørgensen |
2002 |
|
330 |
33.64 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Magnusson |
2002 |
|
319 |
34.08 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
301 |
35.61 |
|
|
|
1:15.02 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicholas Bundgaard |
2002 |
|
255 |
36.47 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
239 |
38.71 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel Langkjær |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
554 |
28.50 |
|
|
|
1:01.21 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
535 |
29.35 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
519 |
28.87 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Rasmussen |
2000 |
|
498 |
29.41 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
493 |
29.95 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Bonde |
2001 |
|
467 |
31.55 |
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
454 |
30.26 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
448 |
30.50 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Skjærum |
2000 |
|
436 |
30.56 |
|
|
|
1:06.32 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rick Sol |
2001 |
|
421 |
30.72 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
|
416 |
31.89 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mons Eirik Bjerkan |
2001 |
|
410 |
31.46 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Teamsør / Msk |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
379 |
33.46 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Hansen |
2001 |
|
361 |
32.50 |
|
|
|
1:10.59 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
|
345 |
33.99 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
342 |
32.18 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Øystein Kvandal |
2001 |
|
338 |
32.48 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Robert Versteegen |
2001 |
|
305 |
33.94 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan & 3N Lak |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
704 |
26.23 |
|
|
|
56.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Halvor Arne Borgstroem |
1997 |
|
659 |
27.43 |
|
|
|
57.78 |
|
|
Randaberg IL |
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
616 |
27.98 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrik Frantzen |
1999 |
|
583 |
27.52 |
|
|
|
1:00.20 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
575 |
27.47 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Hope |
1999 |
|
548 |
27.80 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Neerland |
1999 |
|
540 |
27.50 |
|
|
|
1:01.76 |
|
|
Teamsør / Msk |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
|
530 |
29.11 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
484 |
28.85 |
|
|
|
1:04.05 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
476 |
29.56 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
459 |
30.00 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Aarhus Swim |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
409 |
30.03 |
|
|
|
1:07.76 |
Dansk rekord SM8 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leander S Paturel |
1996 |
|
408 |
30.28 |
|
|
|
1:07.81 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anders Ballisager Hansen |
1998 |
|
290 |
34.90 |
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|