Resultater for Thisted Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Den Gamle Slagter & Klaus Guldsmed |
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Den Gamle Slagter & Klaus Guldsmed |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 4 |
2003 |
18 |
496 |
|
|
|
|
4:44.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida S Olesen |
2003 |
|
|
33.71 |
1:08.88 |
|
|
1:08.88 |
|
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
|
37.98 |
1:22.58 |
|
|
2:31.46 |
|
|
Emma Stecher |
2003 |
|
|
31.17 |
1:07.97 |
|
|
3:39.43 |
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
|
30.74 |
1:04.98 |
|
|
4:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
S68 - Damer 3 38 |
2003 |
14 |
433 |
|
|
|
|
4:57.51 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Asmussen |
2003 |
|
|
35.23 |
1:12.37 |
|
|
1:12.37 |
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
37.91 |
1:20.56 |
|
|
2:32.93 |
|
|
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
|
36.14 |
1:21.38 |
|
|
3:54.31 |
|
|
Lærke Høgsted |
2003 |
|
|
29.94 |
1:03.20 |
|
|
4:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarhus Swim Piger 1 |
2004 |
12 |
422 |
|
|
|
|
5:00.11 |
|
|
Aarhus Swim |
5:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sia Aagaard |
2004 |
|
|
35.81 |
1:13.91 |
|
|
1:13.91 |
|
|
Eva Hjort |
2004 |
|
|
37.87 |
1:21.15 |
|
|
2:35.06 |
|
|
Clara Skrydstrup |
2004 |
|
|
34.32 |
1:15.77 |
|
|
3:50.83 |
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
|
|
33.14 |
1:09.28 |
|
|
5:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vågsbygd Gruppe 2 |
2003 |
10 |
403 |
|
|
|
|
5:04.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
4:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
|
34.48 |
1:12.58 |
|
|
1:12.58 |
|
|
Kristine Refstie |
2003 |
|
|
39.95 |
1:25.91 |
|
|
2:38.49 |
|
|
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
|
35.40 |
1:17.73 |
|
|
3:56.22 |
|
|
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
|
31.88 |
1:08.65 |
|
|
5:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esv Piger 1 |
2003 |
8 |
400 |
|
|
|
|
5:05.44 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
|
36.22 |
1:14.28 |
|
|
1:14.28 |
|
|
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
|
41.77 |
1:29.37 |
|
|
2:43.65 |
|
|
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
|
33.37 |
1:12.77 |
|
|
3:56.42 |
|
|
Marie Jæger |
2003 |
|
|
32.62 |
1:09.02 |
|
|
5:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
S68 - Damer 4 38 |
2003 |
6 |
312 |
|
|
|
|
5:31.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
|
39.03 |
1:20.20 |
|
|
1:20.20 |
|
|
Mille Winther |
2003 |
|
|
41.79 |
1:27.09 |
|
|
2:47.29 |
|
|
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
|
38.49 |
1:25.21 |
|
|
4:12.50 |
|
|
Line Grøndved Holt |
2004 |
|
|
38.62 |
1:19.39 |
|
|
5:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristiansand Sa J1 Jr. 38 |
2003 |
4 |
281 |
|
|
|
|
5:43.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoleta Pavelsen |
2003 |
|
|
35.93 |
1:13.89 |
|
|
1:13.89 |
|
|
Sarah A. Trøite |
2006 |
|
|
50.28 |
1:46.23 |
|
|
3:00.12 |
|
|
Maya Madsen |
2003 |
|
|
39.34 |
1:30.30 |
|
|
4:30.42 |
|
|
Camilla Lohne |
2004 |
|
|
35.19 |
1:13.20 |
|
|
5:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isk Sweet Chicks Gr. 2 |
2003 |
2 |
235 |
|
|
|
|
6:04.84 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Riis |
2003 |
|
|
46.32 |
1:35.42 |
|
|
1:35.42 |
|
|
Ida Kristensen |
2004 |
|
|
46.64 |
1:37.48 |
|
|
3:12.90 |
|
|
Karen Moos Jensen |
2003 |
|
|
38.31 |
2:07.24 |
|
|
5:20.14 |
|
|
Maria Fiil Jensen |
2004 |
|
|
44.70 |
44.70 |
|
|
6:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fsk Jenter |
2003 |
|
218 |
|
|
|
|
6:14.08 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
|
43.19 |
1:27.02 |
|
|
1:27.02 |
|
|
Alma van der Hagen |
2005 |
|
|
50.25 |
1:47.19 |
|
|
3:14.21 |
|
|
Andrea Wågbø |
2003 |
|
|
37.55 |
1:24.19 |
|
|
4:38.40 |
|
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
|
|
43.91 |
1:35.68 |
|
|
6:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
S68 - Damer 2 38 |
2003 |
|
194 |
|
|
|
|
6:28.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
7:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
|
50.01 |
1:43.58 |
|
|
1:43.58 |
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
|
51.86 |
1:48.42 |
|
|
3:32.00 |
|
|
Pernille Christensen |
2003 |
|
|
36.94 |
1:20.50 |
|
|
4:52.50 |
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
46.18 |
1:35.86 |
|
|
6:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hsc Piger Gr.2 |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 3. svømmer |
|
Holstebro Svømme Club |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
44.85 |
1:31.89 |
|
|
1:31.89 |
|
|
Sille Busk Pedersen |
2003 |
|
|
44.43 |
1:34.81 |
|
|
3:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nord Piger |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 4 svømmer |
|
Svømmeklubben Nord |
5:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
|
36.50 |
1:15.00 |
|
|
1:15.00 |
|
|
Matilde Iversen |
2003 |
|
|
42.30 |
1:31.78 |
|
|
2:46.78 |
|
|
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
|
33.03 |
1:17.22 |
|
|
4:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silkeborg Piger 1 |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 4 svømmer |
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
|
36.63 |
1:15.82 |
|
|
1:15.82 |
|
|
Selma Lindberg |
2003 |
|
|
|
1:27.21 |
|
|
2:43.03 |
|
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Den Gamle Slagter & Klaus Guldsmed |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
SK Team Sør 1 |
1998 |
18 |
586 |
|
|
|
|
4:29.03 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
4:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
|
33.01 |
1:08.83 |
|
|
1:08.83 |
|
|
Tone Hartmark Nilsen |
1998 |
|
|
33.78 |
1:12.52 |
|
|
2:21.35 |
|
|
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
|
31.46 |
1:08.06 |
|
|
3:29.41 |
|
|
Dina Svege |
2000 |
|
|
28.58 |
59.62 |
|
|
4:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Damer 1 |
2001 |
14 |
581 |
|
|
|
|
4:29.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
|
32.59 |
1:06.49 |
|
|
1:06.49 |
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
|
35.72 |
1:16.43 |
|
|
2:22.92 |
|
|
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
|
31.35 |
1:07.30 |
|
|
3:30.22 |
|
|
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
|
28.72 |
59.55 |
|
|
4:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thisted Piger 1 |
2002 |
12 |
579 |
|
|
|
|
4:30.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
|
|
32.09 |
1:05.28 |
|
|
1:05.28 |
|
|
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
|
35.77 |
1:16.30 |
|
|
2:21.58 |
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
30.59 |
1:06.63 |
|
|
3:28.21 |
|
|
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
|
29.50 |
1:01.87 |
|
|
4:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agf Popstars |
2001 |
10 |
455 |
|
|
|
|
4:52.76 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Bruun |
2001 |
|
|
34.48 |
1:10.42 |
|
|
1:10.42 |
|
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
|
|
37.39 |
1:20.99 |
|
|
2:31.41 |
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
|
32.76 |
1:13.24 |
|
|
3:44.65 |
|
|
Malou Sejr |
2005 |
|
|
32.25 |
1:08.11 |
|
|
4:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bsk Piger |
1997 |
8 |
455 |
|
|
|
|
4:52.79 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
|
34.36 |
1:09.28 |
|
|
1:09.28 |
|
|
Julia Harpøth |
2002 |
|
|
36.77 |
1:18.86 |
|
|
2:28.14 |
|
|
Sofie Lindberg |
2004 |
|
|
34.71 |
1:18.49 |
|
|
3:46.63 |
|
|
Trine G. Sørensen |
1997 |
|
|
31.66 |
1:06.16 |
|
|
4:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
SK Poseidon Grp. 1 |
1999 |
6 |
431 |
|
|
|
|
4:58.02 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edle Irene Vidles |
2001 |
|
|
34.05 |
1:09.21 |
|
|
1:09.21 |
|
|
Kristine Johnsson |
2001 |
|
|
37.46 |
1:20.61 |
|
|
2:29.82 |
|
|
Jonette Kristiansen Pflug |
2001 |
|
|
35.08 |
1:22.54 |
|
|
3:52.36 |
|
|
Margrethe Johnsson |
1999 |
|
|
30.72 |
1:05.66 |
|
|
4:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thisted Piger 2 |
2002 |
4 |
403 |
|
|
|
|
5:04.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
|
34.56 |
1:11.06 |
|
|
1:11.06 |
|
|
Therese Mardal |
2002 |
|
|
41.26 |
1:28.61 |
|
|
2:39.67 |
|
|
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
33.93 |
1:14.51 |
|
|
3:54.18 |
|
|
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
|
33.49 |
1:10.48 |
|
|
5:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
S68 - Damer 5 38 |
2002 |
2 |
354 |
|
|
|
|
5:18.32 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
|
36.86 |
1:16.45 |
|
|
1:16.45 |
|
|
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
|
41.56 |
1:27.32 |
|
|
2:43.77 |
|
|
Amalije Kristensen |
2002 |
|
|
35.72 |
1:21.45 |
|
|
4:05.22 |
|
|
Emma Jensen |
2003 |
|
|
34.11 |
1:13.10 |
|
|
5:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aabybro Wild Beasts |
2001 |
|
343 |
|
|
|
|
5:21.67 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
5:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
|
35.86 |
1:14.03 |
|
|
1:14.03 |
|
|
Ida Troldborg |
2003 |
|
|
43.22 |
1:33.42 |
|
|
2:47.45 |
|
|
Sille Lindberg |
2003 |
|
|
37.43 |
1:21.45 |
|
|
4:08.90 |
|
|
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
|
|
35.62 |
1:12.77 |
|
|
5:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Odder Piger |
2001 |
|
318 |
|
|
|
|
5:29.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
|
|
44.16 |
1:30.67 |
|
|
1:30.67 |
|
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
|
|
42.14 |
|
|
2:12.81 |
|
|
Liv Hingeberg |
2001 |
|
|
48.13 |
1:25.41 |
|
|
3:38.22 |
|
|
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
|
|
1:14.74 |
1:51.42 |
|
|
5:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ullensakersvømmer J1 Jr. |
2002 |
|
308 |
|
|
|
|
5:33.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
5:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henriette Arntsen |
2003 |
|
|
45.13 |
1:31.98 |
|
|
1:31.98 |
|
|
Stina Kletvang |
2005 |
|
|
43.57 |
1:33.92 |
|
|
3:05.90 |
|
|
Menta Munkacsi |
2002 |
|
|
32.32 |
1:09.84 |
|
|
4:15.74 |
|
|
Tomine Aamodt |
2004 |
|
|
38.36 |
1:17.56 |
|
|
5:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isk Nice Lady Gr. 1 |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Brystben 250-275m |
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Amanda Nielsen |
2003 |
|
|
39.41 |
1:21.72 |
|
|
1:21.72 |
|
|
Julie B. Andersen |
2002 |
|
|
42.34 |
1:32.47 |
|
|
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vågsbygd Gruppe 3 |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Forkert 4. svømmer |
|
Vågsbygd SLK |
6:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Schreiner |
2001 |
|
|
37.35 |
1:17.17 |
|
|
1:17.17 |
|
|
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
|
43.06 |
1:34.51 |
|
|
2:51.68 |
|
|
Helene Vestberg |
2006 |
|
|
44.20 |
1:40.49 |
|
|
4:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|